فروشگاه چی نیاز داری

چگونه یک خانه زیبا بکشیم

آموزش نقاشی خانه
اگر دوست دارید بتونید یک خانه زیبا بکشید با ما همراه باشید. استفاده از خط کش در فرآیند طراحی خانه برای حفظ تقارن در تمام جنبه‌های خانه مانند: دیوارها، ستون‌ها، پنجره‌ها و غیره، ضروری است.

آموزش نقاشی خانه :

یک خانه می‌تواند به روش‌های مختلف طراحی و ساخته شود. برای مثال، سقف ممکن است از کاشی‌های خشتی ساخته شده و بر روی آن یک دودکش آجری قرار گیرد. ایوان خانه ممکن است دارای پنجره‌هایی از سقف تا کف داشته باشد، و ورودی جلو ممکن است دارای دو درب باشد. تمام این عناصر بعد از طراحی ابتدایی پایه و اساس خانه، دیوارها، سقف، درها، و پنجره‌ها معرفی می‌شوند. این آموزش به شما برای کشیدن طراحی خانه به روشی ساده کمک می‌کند.

آموزش نقاشی خانه

مرحله ۱

آموزش نقاشی خانه

شروع به کشیدن طرح اولیه خانه کنید. با کشیدن یک مستطیل بزرگ ساده شروع کنید و آن را با یک خط عمودی راست به دو قسمت تقسیم کنید. اولین مستطیل که اتاق نشیمن است، باید بزرگتر از مستطیل دوم که راهرو خانه است، باشد. یکی از اهداف این آموزش یاد دادن تشخیص درست نسبت‌ها در نقاشی است، اما زمانی که شما به طراحی مسلط شدید می‌توانید با هر نسبتی خانه خود را طراحی کنید.

مرحله ۲

آموزش نقاشی خانه

سپس شروع به طراحی سقف و درها کنید. نقطه وسط بالای مستطیل اول را علامت بزنید، سپس مانند شکل دو خط مایل رسم کنید. برای مستطیل راست نیز یک خط موازی با قسمت بالای آن رسم کنید. این خطوط سقف را از دیوارهای خانه جدا می‌کند. یک مستطیل دیگر در قسمت راست بکشید، این مستطیل نشان‌دهنده درب خانه است.

مرحله ۳

آموزش نقاشی خانه

نوبت به کشیدن پنجره‌های خانه رسیده است. همانطور که می‌بینید با دنبال کردن مراحل به صورت گام به گام و با استفاده از یک خط کش فرآیند کشیدن خانه کم‌کم کامل می‌شود. با کشیدن اساس اولیه خانه و پنجره‌ها تقریبا نیمی از نقاشی کامل می‌شود. یک خط افقی دیگر موازی با زمین برای قسمت پایینی خانه، به عنوان عنصر اصلی هر خانه رسم کنید. خطوطی موازی سقف مانند شکل بکشید. سپس دو مستطیل کوچکتر به عنوان پنجره در قسمت اتاق نشیمن رسم کنید.

مرحله ۴

آموزش نقاشی خانه

جزئیات بیشتری را وارد کنید. اکنون سقف را از دو طرف برش بزنید و خطوط را کمی به یک طرف متمایل کنید. سقفی که به طور کامل متقارن باشد به طور معمول خیلی کم دیده می‌شود، ولی ما سعی می‌کنیم یک شکل جالب به نقاشی دهیم. یک لایه دیگر به قسمت پایه و زیرین خانه اضافه کنید. یک مستطیل کوچک در بالای مستطیل کمی بزرگتر نزدیک خط تقسیم عمودی برای دودکش رسم کنید. جزئیات را با توجه به شکل کامل کنید.

مرحله ۵

آموزش نقاشی خانه

خطوط موازی در قسمت جلویی سقف در قسمت مثلثی شکل، برای نشان دادن حالت چوبی لایه‌ای اضافه کنید. خطوطی روی پنجره‌ها برای القای حس شیشه‌ای بودن آنها اضافه کنید. درب ورودی را می‌تواند به دو درب با پلکانی در زیر آن رسم کرد. برای نشان دادن اینکه ساختمان شما از آجر ساخته شده است، می‌توانید از مجموعه‌ای از مربع‌ها بر روی آن استفاده کنید. از همین روش نیز برای دودکش استفاده کنید. ظاهر سقف را نیز با کشیدن کاشی‌های سفالی کامل کنید، اینکار ممکن است کمی زمان بر باشد ولی ارزش آن را دارد. بعد از تمام شدن طراحی خانه می‌توانید چشم انداز اطراف خانه را با کشیدن تعدادی درخت و علفزار زیباتر کنید.

مرحله ۶

آموزش نقاشی خانه

مرحله پایانی نقاشی خانه رنگ‌آمیزی آن با استفاده از مداد رنگی با ماژیک‌های رنگی است.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 3
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/04/24
 • تعداد مشاهده : 11946 بار
نظرات کاربران
ساناز

ساناز

        بدک نبود اما خودمم میتونم بکشم راحته
      
پاسخ دادن 1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید