فروشگاه چی نیاز داری

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ برای مبتدیان

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

یکی از تکنیک‌های زیبا در نقاشی به خصوص برای کشیدن گل‌های رنگارنگ بهاری، تکنیک آبرنگ است. تکنیک آبرنگ دارای خصوصیات منحصر به فردی نسبت به دیگر تکنیک های نقاشی است. یکی از خصوصیات جذاب این تکنیک چالش برانگیز بودن آن و نتایج غیر قابل پیشگیری در طرح به وجود آمده می باشد. برای این منظور، در ادامه به آموزش مرحله به مرحله این تکنینک زیبا در کشیدن گل‌های بهاری زیبا و جذاب می‌پردازیم.

نقاشی گل با آبرنگ :

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

وسایل مورد نیاز نقاشی گل با تکنیک آبرنگ :

 • مقوا مخصوص آبرنگ
 • پالت رنگ
 • یک لیوان آب
 • حوله یا یک پارچه قدیمی برای تمیز کردن قلم‌مو
 • دستمال تمیز
 • رنگ‌ آبرنگ
 • قلم‌موی سر گرد

مرحله ۱: کشیدن پایه و اساس گل‌ها با استفاده از شکل‌هایی شبیه کاما

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

قبل از شروع کردن به نقاشی رنگ‌های مورد نظر خود مانند بنفش، زرد خاکی و قرمز لاکی  در داخل خانه‌های جدا بر روی پالت قرار دهید. اگر قلم‌موی شما بیش از حد خیس بود می‌توانید با حوله قدیمی خود آب اضافی آن را گرفته و سپس آن را با رنگ مورد نظر خود مخلوط کنید.

سپس شروع به کشیدن مرکز گل با کشیدن خطوط منحنی شبیه کاما در اطراف یک مرکز دایره‌ای مانند همانند چیزی که در شکل می‌بینید، کنید. این قسمت‌های مرکزی گل تیره‌ترین قسمت گل می‌باشند. گلبرگ‌های اطراف این خطوط مرکزی با تکنیکی متفاوت کشیده خواهند شد.

مرحله ۲: استفاده از آب برای کشیدن یک گل رز باز شده

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

زمانی که هنوز لایه اول خیس است، قلم‌موی خود را با مقداری آب خیس کرده و با حرکات دورانی بر روی قسمت‌های تیره کشیده شده مانند شکل گلبرگ‌های گل را رسم کنید. شما در این مرحله باید از حس خلاقیت خود برای کشیدن لایه‌های گلبرگ با استفاده از سطوح مختلفی از فشار قلم‌مو بر روی مقوا برای ایجاد و تغییر ضخامت لایه‌ها استفاده کنید. در پایان گل رز صورتی رنگ با مرکز قرمز خواهید داشت .

مرحله ۳: اضافه کردن رنگ بنفش به گلبرگ‌های گل رز

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

از قلم‌موی خود برای رقیق کردن رنگ بنفش و تبدیل کردن آن به رنگی ارغوانی استفاده کنید. سپس با استفاده از تکنیک خیس در خیس که در آموزش‌های قبلی با آن آشنا شدید، شروع به کشیدن رنگ بنفش بر روی گلبرگ‌های صورتی رنگ کنید. هنگامی که رنگ بنفش را بر روی سطح صورتی رنگ زیرین گل می‌کنید، ظاهری طبیعی و زیبا به کل کار می‌بخشید.

همین کار را برای زرد خاکی نیز تکرار کنید و در گلبرگ‌های آخر از آن استفاده کنید. در پایان نیز دوباره از رنگ قرمز برای برجسته‌تر کردن جزئیات مرکز گل استفاده کنید.

مرحله ۴: پاک کردن قسمت‌هایی از گلبرگ برای ایجاد سایه و روشن

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

یک دستمال تمیز را تا کرده و بین انگشتانتان یک منحنی نازک از آن را مانند شکل بگیرید. سپس تا زمانی که هنوز نقاشی خیس است با دقت بعضی نقاط را مانند شکل با دستمال پاک کنید. سعی کنید این خطوط بین رنگ‌های قرمز و بنفش و زرد برای ایجاد سایه و روشن بیشتر قرار بگیرد. اگر در بعضی از نقاط لبه‌های رنگی تیزی ایجاد شد با استفاده از قلم‌موی خیس آن لبه‌ها را محو کنید.

تکنیک آبرنگ پاک کردن رنگ یکی از بهترین راه‌ها در ایجاد سایه و روشن در نقاشی آبرنگ گل رز یا هر نقاشی دیگر به حساب می‌آید.

مرحله ۵: کشیدن ساقه و برگ گل‌ رز

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

رنگ سبز خود را بر روی پالت با آب رقیق کرده و شروع به کشیدن ساقه و برگ‌ها کنید. از مرکز گل شروع به کشیدن کنید و با اعمال فشارهای متفاوت با قلم‌مو سایه و روشن و ضخامت‌های متفاوتی در برگ‌ها و ساقه ایجاد کنید.

مرحله ۶: استفاده از تکنیک آبرنگ برای کامل کردن گل رز

آموزش نقاشی گل‌های بهاری با تکنیک آبرنگ

بهترین قسمت این تکنیک آبرنگ این است که هر گل رزی که می‌کشید متفاوت از دیگری خواهد بود و هرگز نمی‌توانید دو گل یکسان داشته باشید. تکنیک خیس در خیس در آبرنگ یک ماجراجویی جذاب در نقاشی است، به این دلیل که شما از پایان نقاشی خود خبر نخواهید داشت و نمی‌دانید ظاهر نقاشی شما چگونه خواهد شد. شروع به کشیدن دومین و سومین گل رز بر روی مقوای خود با ترکیب رنگ‌های متفاوت کنید.

یکی از روش‌های زیبا کردن نقاشی استفاده از تکنیک پاشیدن رنگ برای ایجاد یک اثر جذاب برای کامل کردن نقاشی است. برای این کار قلم‌موی خود را با رنگ سبز رقیق خیس کرده و از یک فاصله دور با قلم‌مو آن را با استفاده از انگشتانتان بپاشید.

نقاشی شما کامل شد امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 2
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1398/04/05
 • تعداد مشاهده : 4629 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید