فروشگاه چی نیاز داری

فیلم جنجالی «عصبانی نیستم» پس از چهار توقیف در ابتدای صف اکران

اکران عصبانی نیستم

اکران فیلم عصبانی نیستم

فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» در ابتدای صف اکران قرار گرفته و قرار است در گروه سینمایی ایران و در نوبت اکران دوم نوروز به نمایش درآید؛ رویدادی که در صورت وقوع، قفل اکران یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌ها را باز کرده است؛ فیلمی که سینماگران در اعتراض به جلوگیری از اکرانش به شخص رئیس جمهور نامه نوشته بودند و به همین دلیل تا زمانی که این تصمیم عملیاتی نشود، باید با تردید نسبت به تحقق آن نگریست.

به گزارش «تابناک»؛ نخستین نشست شورای صنفی نمایش در سال جدید با حضور اعضای شورای قبلی برای اکران دوم نوروزی تشکیل شد و در کنار تایید اکران فیلم‌های «چهارراه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی به سرگروهی سینما آزادی، فیلم سینمایی «خجالت نکش» به سرگروهی سینما استقلال، فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» پوریا آذربایجانی به سرگروهی سینما زندگی و «خوک» مانی حقیقی به سرگروهی پردیس سینمایی کوروش، «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان به سرگروهی سینما ایران تایید شد.

«عصبانی نیستم» تاکنون چهار بار تا پای اکران رفته اما هر بار مانع از این اتفاق شده اند و به همین دلیل خبری که امروز مطرح شد، همراه با تردیدهای جدی بود، چرا که حتی اگر پای قانون احتمالات را پیش کشید، اینکه بار پنجمی برای توقیف در کار باشد، شانس بیشتری نسبت به اکران دارد؛ اما هزینه‌هایی که عدم اکران این فیلم در نوبت چهارم برای مدیران داشت، باعث شده احتمال لغو دوباره اکران کاهش یابد.

پس از چهارمین ممانعت، رضا درمیشیان در حساب کاربری‌اش در توییتر، توییت کرد: «امروز قرار بود عصبانی نیستم اکران شود، ولی باز نگذاشتند. تا این لحظه هیچ یک از مسئولان سینمایی حتی پاسخگوی من هم نیستند. به امضاها دقت کنید.» و در پیوست این توییت یک صورتجلسه را منتشر کرد که به امضای محمدابراهیم داروغه زاده، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد، مشاور رئیس سازمان سینمایی و عنصر کلیدی سازمان سینمایی و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما رسیده بود.

اکران فیلم عصبانی نیستم

مسئولان سازمان سینمایی ادعا کرده بودند که علت عدم اکران این فیلم در 25 بهمن ماه، انصراف پخش این فیلم است اما در مناظره توییتری معاون سازمان سینمایی، مشخص شد این فیلم پخش دارد. در ادامه اما اتفاق دیگری افتاد و در حالی که داروغه زاده و محمدرضا و غلامرضا فرجی، علت عدم اکران فیلم را صرفاً پخش می‌خواندند و بر این موضع اصرار می‌ورزیدند، محمدمهدی حیدریان در مجلس تأکید کرد، فیلم باید برای اکران مجددا سانسور شود!

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس درباره این نشست گفته است: «آقای حیدریان معاون سینمایی وزارت ارشاد مجددا خواستار حذف پنج دقیقه دیگر از نسخه نهایی این فیلم بودند تا امکان اکران آن فراهم شود. به گفته آقای حیدریان وزیر این اختیار را دارد که برای فیلمی که پروانه نمایش دارد نیز اصلاحاتی را درخواست کند. طبق گفته آقای حیدریان ایشان به شرط اعمال اصلاحات قول اکران فیلم در ۲۵ بهمن را داده بودند اما کارگردان فیلم می‌گوید اصلا چنین صحبتی نبوده و این نکات جدید است.»؛ موضع گیری که با گذشت یک روز از سوی مسئولان سینمایی رد نشده است.

پس از افشای این اتفاق، این بار 120 تن از مطرح‌ترین سینماگران ایران در نامه‌ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ضمن انتقاد نسبت به وضعیت سینما، از جلوگیری از اکران فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» انتقاد کردند؛ 120 سینماگری که مشتمل بر مهم‌ترین عناصر سینمای ایران بود و در دوران بی‌عملی مدیریت خانه سینما دست به قلم شده بودند و گلایه‌هایشان را مطرح کردند.

حال باید دید، آیا پس از این حواشی، با از دست رفتن کف فروش فیلم «لونه زنبور»، شاهد اکران «عصبانی نیستم» خواهیم بود؟ پرسش دیگر اینکه باید دید نسخه نهایی این فیلم که در ابتدا 110 دقیقه بود، چند دقیقه خواهد بود و آیا ساختار اصلی این فیلم حفظ شده یا وضعیتی شبیه به فیلم «خانه دختر» یافته است؟

«عصبانی نیستم» داستان «نوید» با نقش آفرینی نوید محمدزاده دانشجوی ستاره‌دار و اخراجی است که برای فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا «عصبانی» نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه اش «ستاره» با بازی باران کوثری را از دست ندهد. در نهایت فیلم به یک تراژدی منتهی می‌شود اما این تراژدی در نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فیلم فجر وجود نداشت.

منبع:تابناک

0/00 0
  • نویسنده : مرضیه غفاری
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/01/29
  • تعداد مشاهده : 197 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

اخبار فرهنگی _ هنری

‍ کارگریزی نیروی کار کدام استان‌ها، بیشتر صدای فعالان اقتصادی را درآورده است؟

نبود فرهنگ کار مناسب در کشور باعث شده است تا کارگریزی و کم کاری متاسفانه به یک عادت بد در نیروی کار جامعه تبدیل شود. کارگریزی عمومی و ضعف فرهنگ کار در جامعه که یکی از موانع موجود بر سر راه کسب و کار‌ها می‌باشد، در یک سال اخیر به مانع جدی تری تبدیل شده است. در تابستان ۹۷ شدت و ضعف این مانع در استان‌های مختلف، متفاوت بوده است.
ادامه خبر