فروشگاه چی نیاز داری

دومین ابوالهول مصر کشف شد

ابوالهول

دومین ابوالهول مصر کشف شد

کارگران ساختمان‌سازی به طور اتفاقی مجسمه‌ای با بدن شیر و سر انسان در مصر کشف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آنا از دیلی‌میل، به نظر می‌رسد بالاخره دومین مجسمه ابوالهول در مصر پیدا شده است. این مجسمه کاملاً اتفاقی توسط کارگرانی کشف شد که در حال ساخت یک جاده بودند.

ابوالهول

به گفته افراد محلی، مجمسه‌ای شبیه به ابوالهول در جاده الکباش پیدا شده است. این جاده که در سال 1400 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است اقصر و کرنک را به‌ هم مرتبط می‌کند.

مقامات رسمی نیز کشف مجسمه‌ای با بدن شیر و سر انسان را تائید کرده‌اند.

دومین ابوالهول هنوز به طور کامل از زمین بیرون نکشیده شده است با این حال گردشگران می‌توانند به این منطقه بروند تا از این مجسمه بازدید کنند.

هنوز هیچ عکسی از دومین ابوالهول منتشر نشده است.

ابوالهول بزرگ جیزه در ساحل غربی نیل قرار دارد و توسط کاپیتان کاویجیالا کشف شده است. این مجسمه بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مجسمه شناخته‌شده در جهان است.

به گفته متخصصان حفاری این مجسمه به دلیل ماهیت محیطی که در آن قرار دارد، امکان‌پذیر نیست. پروژه حفاری و بازسازی جاده الکباش از سال 2005 آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری تمام شود اما با کشف مجمسه ابوالهول دوم این پروژه متوقف شده است. این جاده بین 2550 تا 2450 قبل از میلاد مسیح ساخته شده است.

ابوالهول بزرگ جیزه که اغلب با نام ابوالهول خوانده می‌شود، تندیسی از جنس سنگ آهک است که در جیزه مصر قرار دارد. این تندیس، همانند یک ابوالهول افسانه‌ای شکل شیری با بدن انسان را دارد.

این تندیس بزرگ‌ترین سازه سنگی ساخته شده توسط انسان روی زمین است که ۷۳/۵ متر طول، ۶ متر عرض، و بیش از ۲۰ متر ارتفاع دارد.

شواهدی که این ابوالهول را به هرم خفرع (دومین هرم بزرگ در مجموعه اهرام جیزه) مرتبط کند، جزئی و مبهم است. ابوالهول در دوران حکومت خفرع ساخته شده است و به نظر می‌رسد که صورت این مجسمه براساس چهره این فرعون مدل‌سازی شده است.

با گذر زمان این مجسمه تا گردن در شن و ماسه فرو رفت تا این که در سال 1925 حفاری شد. البته این امر باعث شد که ابوالهول تا به امروز سالم بماند.

تابناک

0/00 0
  • نویسنده : مرضیه غفاری
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/05/20
  • تعداد مشاهده : 103 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسیداخبار فرهنگی _ هنری

‍ کارگریزی نیروی کار کدام استان‌ها، بیشتر صدای فعالان اقتصادی را درآورده است؟

نبود فرهنگ کار مناسب در کشور باعث شده است تا کارگریزی و کم کاری متاسفانه به یک عادت بد در نیروی کار جامعه تبدیل شود. کارگریزی عمومی و ضعف فرهنگ کار در جامعه که یکی از موانع موجود بر سر راه کسب و کار‌ها می‌باشد، در یک سال اخیر به مانع جدی تری تبدیل شده است. در تابستان ۹۷ شدت و ضعف این مانع در استان‌های مختلف، متفاوت بوده است.
ادامه خبر