فروشگاه چی نیاز داری

مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی با حضور هنرمندان برگزار شد

مراسم تشییع پیکر عزت‌الله انتظامی با حضور هنرمندان برگزار شد

مراسم تشییع پیکر عزت الله انتظامی با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مردم در تالار وحدت در حال برگزاری است.


جمعیتی از علاقه مندان عزت سینمای ایران از ساعتی قبل از شروع مراسم، خود را به تالار وحدت رساندند تا برای همیشه با عزت الله انتظامی خداحافظی کنند.

علی نصیریان، پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، بهمن فرمان آرا، محمد بهشتی، باران کوثری، مسعود کیمیایی، منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان، هادی مرزبان، حبیب رضایی، قطب‌الدین صادقی، ، فخرالدین صدیق شریف و مازیار میری هنرمندانی هستند که در این مراسم حضور پیدا کردند.

پرویز پرستویی در این مراسم گفت: امروز سینمای ایران رنجور است. مگر سینمایی ایران چند عزت دارد؟ انتظامی  مانند آب از لای انگشت‌های سینما سّر خورد و سینمای ایران یتیم شد. امروز روز عزاست. انتظامی مانند پدر برای سینما بود. او برای من مرادی بود که کلماتش را سرمه چشم می‌کردم. استادی رفته است که همانندی مثل او را نداریم. استاد انتظامی پشت خطوط چهره‌اش حرف می‌زد. ما خوابیدیم و صبح بیدار شدیم و دیدیم که عزت سینمای ایران رفته است.

تشییع انتظامی

علی نصیریان نیز که بسیار متاثر بود، در سخنانی گفت: عزت‌الله انتظامی هنرمند تمام ایران و متعلق به ملت بود. او از روح و‌ جان خویش در نقش‌ها دمید و نقشهایش را جاودانه کرد. انتظامی نمرده بلکه زنده است. من انتظار نداشتم که اینجا بیایم برای تشییع انتظآمی بلکه انتظار داشتم اینجا بیایم تا با انتظامی همبازی شوم. در گذشته شبی که دور هم بودیم؛ انتظامی به من گفت دوست دارم روزی که مردم تو برایم آواز بخوانی. نقطه درخشش استعداد انتظامی در نمایشنامه‌های ایرانی بود. او کوشا، جوشان، خوش ‌طبع و حاضر جواب بود. انتظآمی یکی از ستون‌های مهم بازیگری در سینمای ایران بود.

فاطمه معتمدآریا سخنران بعدی مراسم بود که گفت: استاد انتظامی همه عمر برای کشورش کار کرد و من امروز دلیلی برای گریه کردن نمی‌بینم. انتظامی همیشه در صدر نشست و سینمای ایران را بر صدر نشاند. هنرمند نامیراست و امیدوارم همه هنرمندان سینمای ایران عمر با عزتی داشته باشند.

سیدعباس صالحی؛ وزیر ارشاد در سخنانی گفت: فرهنگ و هنر آینه تمام نمای تاریخ ما است و عزت‌الله انتظامی یکی از ستاره‌های این فرهنگ بود که بیش از ۷ دهه کوشید و بر صدر نشست و در اوج ماند. انتظامی از دل مردم بود و مردمی بودنش بود که او را بر جان مردم نشاند و جاودانه‌اش ساخت. او  با هنر زیست و قدر این هنر را دانست و ارزان‌فروشی نکرد. او با نقش زندگی کرد و سینما، تئاتر و تلویزیون را مدیون حضور خود کرد. عزت‌الله انتظامی نرفته بلکه او همچنان با ما هست.

تشییع انتظامی

مجید انتظامی (فرزند عزت‌الله انتظامی) در پایان مراسم گفت: پدر همیشه به من می‌گفت نگران نباش تو با مردم باش، همه چیز خوب پیش می‌رود. من همه تلاش خودم را کردم تا پدر ۵ دقیقه بیشتر نزد ما بماند اما افسوس که نتوانستم از این گوهر درخشان خوب نگهداری کنم. عذر می‌خواهم.

بی نظمی و ممانعت از ورود برخی از خبرنگاران و عکاسان در مراسم تشییع عزت‌الله انتظامی و عدم همکاری پرسنل تالار وحدت با خانه سینما یکی از حاشیه‌های مهم این مراسم بود. 

در پایان پیکر عزت الله انتظامی بر دوش مردم تشییع و برای خاکسپاری به قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) منتقل شد.

صبا

0.00 0
  • نویسنده : مرضیه غفاری
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/05/28
  • تعداد مشاهده : 212 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


اخبار سیاسی _ اقتصادی _ اجتماعی

پربیننده ترین خبرها


اخبار فرهنگی _ هنری