فروشگاه چی نیاز داری

ژاپنی ها با دو گل برزیلی نصف جام را بردند

نتیجه مسابقه پرسپولیس

دیدار رفت تیم‌های کاشیما آنتلرز و پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا با برتری میزبان ژاپنی پایان یافت. پرسپولیس که در نیمه نخست نمایشی پایاپای ارایه کرد، در نیمه دوم افت محسوسی داشت و به رغم اینکه فرصت های زیادی به حریف نداد، مغلوب دو برزیلی حرفه ای کاشیما شد. پرسپولیس، ورزشگاه شهر ایباراکی را با اخراج دقیقه 92 سیامک نعمتی ترک کرد تا دست برانکو برای جبران این دوگل در آزادی بسته تر شود.

پرسپولیس نیمی از فینال لیگ قهرمانان آسیا را در استادیوم کاشیما ساکر برابر گوزن‌های ژاپنی واگذار کرد و باید به استادیوم آزادی و حمایت تماشاگرانش دل خوش کند.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ برانکو ایوانکوویچ که برای رسیدن به این مرحله موفق شده پس از صعود از مرحله گروهی به عنوان تیم دوم گروهش، الجزیره امارات، الدحیل و السد قطر را از پیش روی بردارد، امروز در فینال و برابر رقیب سرسخت ژاپنی خود قرار گرفت تا طلسم قهرمانی آسیا را برای فوتبال ایران بشکند؛ اما مقهور دو ضربه حرفه ای ستاره های برزیلی کاشیما شد و نیمی از فینال را باخت. این دیدار پنجمین مصاف تیم های ایرانی با ژاپنی ها در لیگ قهرمانان بود که هیچ بردی برای نمایندگان باشگاهی کشورمان در پی نداشت. آخرین بار تیم‌های سپاهان و اوراواردز روبه روی یکدیگر قرار گرفتند که نماینده ژاپن به برتری سه بر یک دست یافته بود.

کارت زرد: هیروکی آبه (9) از کاشیما، سیامک نعمتی (62) و شجاع خلیل زاده (72) از پرسپولیس

کارت قرمز: سیامک نعمتی (92) از پرسپولیس

ترکیب کاشیما آنتلرز

کوون سونتائه، شوجی گن، لئو سیلوا، دوی شوما (80-ریوتا ناگاکی) ، یوما سوزوکی، شوتو یاماموتو، سرجینیو(90-کاناموری)، کنتو میسائو، نیشی دیاگو، هیروکی آبه(68- آنزای) و جونگ سئونگهیون.

سرمربی: گو اوی وا

نتیجه مسابقه پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی(70-امید عالیشاه)، بشار رسن، علی علیپور، گادوین منشا و سیامک نعمتی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شاگردان برانکو بازی را هجومی آغاز کردند و اگر علیپور پاس دقیقه چهارم رسن را به تور دروازه رسانده بود، شاید جریان بازی به کلی تغییر می کرد؛ اما شوت او شانسی به صورت مدافع ژاپنی خورد و تا دققیه 90 هم مشابه این بخت طلایی نصیب پرسپولیس نشد. سفیدپوشان ایران موفق شدند، نیمه اول را با نتیجه دلخواه تمام کنند؛ اما در 45دقیقه دوم تغییرات آب و هوایی و به خصوص اختلاف ساعت کار دست پرسپولیس داد و آنها مغلوب دو بازیکن حرفه ای و برزیلی کاشیما شدند. نماینده ایران به رغم دریافت دو گل و نیاز مبرم به جبران حداقل یکی از این گلهای خورده، حتی یک فرصت مسلم هم روی دروازه کاشیما خلق نکرد تا کمبود مهره، خستگی و تأثیرات اختلاف ساعت خود را نشان دهد. برانکو تا همین جا هم فراتر از انتظارها نتیجه گرفته و با چنین بحران و تحریم هایی و بدون اینکه ماه ها دستمرد خودش و خارجی های تیم واریز شود، پرسپولیس را فینالیست آسیا کرد.

دو ستاره برزیلی کاشیما آنتلرز در سطح به مراتب بالاتری از سایر بازیکنان حاضر در زمین ظاهر شدند و اختلاف کلاس فوتبال سطح اول دنیا با آسیا را می شد در حرکات همین دو مهره دروجه دوی برزیلی زمین دید. آنها علاوه بر دو گلی که به ثبت رساندند، توانستند به خوبی خط دفاعی پرسپولیس را آماج گرفته و آنها را تحت تأثیر نمایش خود قرار دهد. ضربه فنی سرجینیو با هیچ واکنش از سوی بیرانوند روبه رو نشد تا اختلاف به دو گل برسد. او قطعا در بازی برگشت نیز ستاره خطرناک در ضدحملات خواهد بود و مهارش کار آسانی نیست.

دقیقه 92: سیامک نعمتی که یک کارت زرد داشت، با دریافت دومین کارت زرد داور چینی از زمین اخراج شد تا شانس پرسپولیس با نیمکت خالی در بازی برگشت برای جبران کمتر شود.

نتیجه مسابقه پرسپولیس

گل دوم برای کاشیما ـ دقیقه 69: روی ارسال کرنر بازیکنان پرسپولیس چند بار در دفع کامل توپ تعلل کردند و در تیر دو سرجینیو توپ باد آورده و رها شده را با بیرون پا به تور دروازه سفیدپوشان ایرانی چسباند.

دقیقه 65: ارسال نعمتی روی سر علیپور جفت و جور شد، ولی ضربه او در تیر اول توسط سونتائه مهار شد.

دقیقه 60: حرکت سوزوکی از سمت چپ و ضربه سرجینیو به گل دوم کاشیما تبدیل شد اما داور این ضربه را به دلیل آفساید سوزوکی رد کرد و توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

گل اول برای کاشیما ـ دقیقه 58: لی اندرو سیلوا بعد از چند حرکت ترکیبی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک شوت دقیق نه چندان محکم به گوشه سمت راست دروازه بیرانوند، گل اول کاشیما را به ثمر رساند.

دقیقه 48: بعد از یک جنگ طولانی در میانه میدان، لی اندرو صاحب توپ شد و آبه را راه انداخت تا او تا پشت محوطه پرسپولیس نفوذ کرده و توپ را به سرجینیو بدهد و ارسال کوتاه او با شوت بد ستاره برزیلی کاشیما راهی اوت شد.

دقیقه 41: سانتر بلند دوی روی سر سوزوکی نشست اما او نتوانست ضربه نهایی را به راحتی بالای سر انصاری بزند و ضربه سر با فاصله راهی اوت شد.

دقیقه 36: ارسال زمینی سیامک نعمتی درون محوطه جریه با کنترل خوب منشا و پاس به عقب او همراه شد و سپس علیپور به نورالهی و او هم برای شوتزنی بشار رسن توپ را مهیا کرد که شوت سنگین رسن بلوکه شد.

دقیقه 30: پاس عمقی لی اندرو برزیلی به سرجینیو هموطنش او را در پشت محوطه در موقعیت شوت قرار داد، اما شوت سنگین سرجینیو با تکل عالی شجاع دفع شد.

دقیقه 25: نخستین خطر نسبتا جدی میزبان از پشت شش قدم و پس از چرخش با زاویه توسط سوزوکی زده شده که توپ در چارچوب نبود و با فاصله به اوت رفت.

دقیقه 10: فرار تند و تیز بشار رسن در ضد حمله پرسپولیس را در موقعیت عالی دو به یک با مدافع کاشیما قرار داد اما آبه پیراهن بشار را کشید تا او را متوقف کرده و تنها یک کارت زرد جریمه شود.

دقیقه 5: ضربه ایستگاهی خطرناک نورالهی به تیر دوم در آستانه ورود به دروازه با نوک انگشتان دروازه بان کاشیما راهی کرنر شد.

دقیقه 3: پرسپولیس که بازی را هجومی آغاز کرد، در همان دقیقه سوم با سانتر عالی رسن روی سر منشا و تأأثیر او، درون شش قدم علیپور را با گلر تک به تک کرد اما ضربه با تأخیر او به سر مدافع ژاپنی خورد و راهی کرنر شد.

تابناک

0.00 0
  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/08/12
  • تعداد مشاهده : 139 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


اخبار سیاسی _ اقتصادی _ اجتماعی

پربیننده ترین خبرها


اخبار فرهنگی _ هنری