فروشگاه چی نیاز داری

آووکادو چه خواصی دارد ؟

آووکادو
آنچه ما به عنوان آووکادو میشناسیم، میوه درخت آووکادو است. با توجه به خواص آووکادو و مقدار بالای مواد مغذی، این میوه مورد استفاده زیاد قرار می گیرد و به دلیل طعم خوب و بافت آن، به انواع غذا و سالاد افزوده می شود. طریقه مصرف آووکادو مختلف است. این روزها، آووکادو در بین افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند به یک ماده غذایی باور نکردنی تبدیل شده است و اغلب به عنوان یک سوپرفود شناخته می شود که با توجه به خواص تغذیه ای آن تعجب آور نیست

خواص آووکادو :

1- آووکادو فوق العاده مغذی است

خواص آووکادو

انواع مختلفی از آووکادو وجود دارد، با شکل های مختلف(از گلابی شکل تا دایره ای شکل) و رنگ های مختلف (از سبز تا سیاه) می توانند وجود داشته باشند. آنها همچنین می توانند از 8 اونس (220 گرم) تا 3 پوند (1.4 کیلوگرم) وزن داشته باشندمحبوب ترین نوع آن، Hass avocado نامیده می شود که اغلب به نام "گلابی تمساح" نامیده می شود که بسیار توصیفی است، زیرا از نظر ظاهری مانند یک گلابی شکل گرفته و مثل یک تمساح دارای پوست سبز و زبر است.

مغز زرد-سبز رنگ درون میوه خورده می شود، اما پوست و دانه دور انداخته می شودآووکادو بسیار مغذی است و حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی، از جمله 20 ویتامین و مواد معدنی مختلف است.

در اینجا برخی از مواد مغذی فراوان وجود دارد که در یک واحد 3.5 اونس (100 گرم) از آووکادو وجود دارد را نشان می دهد:

 • ویتامین k، 26% از نیاز روزانه

 • فولات 20% از نیاز روزانه  

 • ویتامین C، 17% از نیاز روزانه

 • پتاسیم، 14% از نیاز روزانه

 • ویتامین B5، 14% از نیاز روزانه

 • ویتامین B6، 13% از نیاز روزانه

 • ویتامین E، 10% از نیاز روزانه

 • و مقدار کمی از منیزیم، منگنز، مس، آهن، روی، فسفر، ویتامین A، B1(تیامین)، B2 (ریبوفلاوین) و B3 (نیاسین) را شامل می شود. این 160 کالری، 2 گرم پروتئین و 15 گرم چربی سالم را شامل می شود.  اگر چه 9 گرم کربوهیدرات وجود دارد، 7 نوع از آنها فیبر هستند. آووکادو هیچ نوع کلسترول و سدیم ندارد و دارای چربی اشباع بسیار کمی هستند. 

2- آووکادو حاوی پتاسیم بیشتری از موز است.

خواص آووکادو

پتاسیم یک ماده مغذی است که اکثر مردم به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنند. این مواد مغذی، به حفظ تعادل الکتریکی در سلول های بدن کمک می کند و در انجام وظایف مهم مختلف بکار می رود. آووکادو در واقع دارای مقادیر بسیار زیاد پتاسیم است ...  یک وعده 100 گرمی (3.5 اونس) حاوی 14٪  پتاسیم نیاز روزانه است، در مقایسه با 10٪ در موز، که یک غذای دارای پتاسیم معمولی است، بدن پتاسیم بیشتری دریافت می کند.

مطالعات متعدد نشان می دهد که مصرف پتاسیم زیاد با کاهش فشار خون ، که یکی از عوامل خطر مهم در حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه است، مرتبط می باشد.

3- آووکادو دارای اسیدهای چرب اشباع نشده  و دوستدار قلب است.

خواص آووکادو

آووکادو یک غذای با چربی بالا است. در واقع، 77 درصد از کالری آن از چربی تشکیل شده است، و آن را یکی از چرب ترین غذاهای گیاهی موجود ساخته است. اما آنها فقط حاوی چربی نیستند ... اکثر چربی موجود در آووکادو اسید اولئیک است. این یک اسید چرب اشباع نشده است که جزء اصلی روغن زیتون است و باعث برخی از اثرات مفید آن است. اسید اولئیک باعث کاهش التهاب می شود و تأثیرات مثبتی بر ژن های مرتبط با سرطان از خود نشان داده است.

چربی های آوکادو نیز بسیار مقاوم در برابر اکسیداسیون ناشی از گرما هستند و روغن آوکادو را انتخاب خوبی برای درست کردن غذایی سالم می کنند.

4-آووکادو دارای فیبر است

فیبر یکی دیگر از مواد مغذی موجود در آووکادو در مقادیر نسبتا زیادی است. فیبر ماده گیاهی غیر قابل هضم است که می تواند باعث کاهش وزن، کاهش قند خون و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها شود. اغلب تمایز بین فیبر محلول و غیرمحلول ایجاد می شود. فیبر قابل حل به فیبری گفته می شود که قادر به تغذیه باکتری های دوستانه روده است، که برای عملکرد مطلوب بدن ما بسیار مهم است .

100 گرم (3.5 اونس) از آووکادو حاوی 7 گرم فیبر است، که 27 درصد از مقدار توصیه شده روزانه را شامل می شود.

حدود 25 درصد از فیبر در آووکادو محلول است، در حالی که 75 درصد از آن نامحلول است.

5-خوردن آووکادو می تواند سطح کلسترول و تری گلیسرید را کاهش دهد.

بیماری قلب، شایع ترین علت مرگ در جهان است. چندین نشانه در خون شناخته شده اند که با افزایش خطر ریسک بیماری های قلبی مرتبط هستند.که آن ها شامل کلسترول، تری گلیسیرید، نشانه های التهابی، فشار خون و بسیاری نشانه های دیگر هستند. اثرات مصرف آووکادو روی علائم خطر، در 8 آزمایش انسانی مورد بررسی قرار گرفته است.

این آزمایش ها، مطالعاتی هستند که مردم را به گروه های مختلفی تقسیم می کنند. به یک گروه می گویند که آووکادو بخورند، و  گروه دیگر را بدون اثرات آووکادو بررسی می کنند. سپس محققان متوجه می شوند که چه اتفاقی برای نشانگرهای خون آن ها (گروهی که آووکادو مصرف کرده اند) در طول زمان می افتد.

این مطالعات نشان داده است که :

 • مصرف آووکادو سطح کلسترول را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

 • استفاده از آووکادو تری گلیسیرید خون را تا 20٪ کاهش دهد.

 • آووکادو، کلسترول LDL را تا 22٪ کاهش دهد.

 • آووکادو، کلسترول HDL را تا 11٪ افزایش دهد.

یکی از مطالعات نشان می دهد که همچنین وجود آووکادو در یک رژیم غذایی گیاهی کم چربی منجر به بهبود در مشخصات کلسترول می شود. متأسفانه تمام مطالعات انسانی کوچک (13 تا 37 نفر) و کوتاه مدت (1 تا 4 هفته) بودند، اما با این حال نتایج چشمگیری داشتند.

6- افرادی که آووکادو می خورند تمایل دارند که سالم تر باشند.

خاصیت آووکادو

یک مطالعه به عادات رژیم غذایی و سلامت افرادی که آووکادو می خورند، پرداخته است. آن ها داده ها را از 17567 شرکت کننده در بررسی NHANES در ایالات متحده تجزیه و تحلیل کردند.

مصرف کنندگان آووکادو بسیار سالم تر از افرادی بودند که آووکادو مصرف نکردند. آن ها بیش از حد مواد مغذی دریافت کرده اند و احتمال ابتلا به سندرم متابولیک، گروهی از علائم که یکی از عوامل خطر اصلی بیماری های قلبی و دیابت هستند، نصف شده بود.

افرادی که به طور مرتب آووکادو مصرف کردند نیز کمتر وزن داشتند، دارای BMI پایین تر و چربی شکمی کمتری داشتند.  آنها همچنین دارای کلسترول HDL “)خوب") بودند..

7- چربی موجود در آووکادو می تواند به شما کمک کند که مواد مغذی را از غذاهای گیاهی جذب کنید.

هنگامی که صحبت از مواد مغذی می آید، مقدار کلی آن تنها چیزی نیست که مهم است.ما همچنین باید بتوانیم آن ها را جذب کنیم ... آن ها بایداز دستگاه گوارش و بدن حرکت کنند، و به جایی که می توان آن ها را استفاده کرد، برسند. بعضی از مواد مغذی "چربی های محلول" هستند، به این معنی که آن ها باید با چربی ترکیب شوند تا از آن ها استفاده شود. این شامل ویتامین A، D، E و K ... همراه با آنتی اکسیدان ها مانند کاروتنوئیدها می باشد.

یک مطالعه نشان داد که اضافه کردن روغن آووکادو یا خود آووکادو به سالاد یا سالسا می تواند جذب آنتی اکسیدان را 2.6 تا 15 برابر افزایش دهد . بنابراین ... نه تنها آووکادو بسیار مغذی است، بلکه می تواند به طور چشمگیری ارزش مواد مغذی سایر غذاهای گیاهی را که می خورید، افزایش دهد. این یک دلیل عالی است برای استفاده از منبع چربی سالم ،هنگامی که سبزیجات را می خورید.  بدون آن، بسیاری از مواد مغذی گیاهی سودمند از دست می روند.

8- آووکادو دارای آنتی اکسیدان های قدرتمند است که می توانند از چشم محافظت کنند.

خاصیت آووکادو

آووکادو نه تنها جذب آنتی اکسیدان را از دیگر غذاها افزایش می دهد، بلکه خود نیز دارای مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان می باشد. آن شامل مواد مغذی به نام لوتئین و زاکسانتین است که برای سلامتی چشم بسیار مهم هستند . مطالعات نشان می دهد که این مواد مغذی با کاهش خطر ابتلا به آب مروارید و اختلال و تاری دید که در سالمندان رایج هستند، مرتبط است. بنابراین، مصرف آوکادو می تواند در طولانی مدت برای سلامتی چشم مفید باشد.

9- آووکادو ممکن است به جلوگیری از سرطان کمک کند.

شواهد محدودی وجود دارد که ممکن است آووکادو در جلوگیری از سرطان مفید باشد. یک مطالعه نشان داد که ممکن است به کاهش اثرات جانبی شیمی درمانی در لنفوسیت های انسانی کمک کند .

عصاره آووکادو هم چنین مانع رشد سلول های سرطانی پروستات  می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که این مطالعات در سلول های جدا شده انجام شده است و واقعا هیچ چیز در مورد آنچه در یک انسان زنده اتفاق می افتد، بدست نیامده است.

10- عصاره آووکادو می تواند به کاهش علائم آرتروز کمک کند.

خاصیت آووکادو

آرتریت یک مشکل رایج در کشورهای غربی است.  انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، و اغلب مشکلات مزمنی است که مردم در طول زندگی خود از آن رنج می برند. مطالعات متعدد نشان داده است که عصاره های روغن آوکادو و سویا، می توانند علائم آرتروز استخوان، که استئوآرتریت نامیده می شود را کاهش دهند. این که آوواکادوها خودشان می توانند این اثر را داشته باشند، یا فقط عصاره آنها، هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

11- خوردن آووکادو می تواند به کاهش وزن کمک کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آوکادو، غذای دوست داشتنی برای کاهش وزن است. در یک مطالعه، مردم به دوگروه تقسیم شدند.  یک گروه دارای  یک وعده غذایی حاوی آووکادو بود، و گروه دیگرغذایی مشابه بدون آووکادو داشتند. سپس از یک سری سوالاتی مربوط به گرسنگی و سیری پرسیدند.

افرادی که آووکادو را خوردند 23٪ احساس رضایت بیشتری و 28٪ تمایل کمتری به خوردن در 5 ساعت آینده داشتند.

اگر این امر در بلند مدت صادق باشد، وجود آووکادو در رژیم غذایی شما می تواند به شما کمک کند که به طور طبیعی کالری کمتری مصرف کنید و رژیم غذایی سالمتری داشته باشید. آووکادو همچنین دارای فیبر بالا و کربوهیدرات بسیار کم است که دو ویژگی دارد که به کاهش وزن ،حداقل در رژیم غذایی سالم و مبتنی بر مواد غذایی واقعی نیز کمک می کند.

12- آووکادو خوشمزه است و به راحتی در رژیم غذایی مورد استفاده قرار می گیرد

نه تنها آوکادو سالم هستند، بلکه فوق العاده خوشمزه هستند و با تمام انواع غذاها استفاده می شود.

شما می توانید آنها را به سالاد و انواع مختلف دستورغذا ها اضافه کنید، یا شما می توانید آنها را به راحتی با قاشق زدن بیرون آورده و میل کنید.

آنها بافتی کرم، غنی و چرب دارند و به راحتی با مواد مختلف ترکیب می شوند.

نکته قابل توجه در سس مکزیکی guacamole  است که مسلما معروف ترین استفاده از آووکادو است. که شامل آووکادو همراه با مواد تشکیل دهنده دیگر مانند نمک، سیر، لیمو است و با توجه به تعداد نفرات مقادیر مورد نیاز ، متفاوت می باشند.

آووکادو اغلب زمان زیادی را برای رسیدن لازم دارد و زمانی که رسیده است، باید کمی نرم شود.  مواد مغذی موجود در آووکادو می تواند به زودی پس از پوست کندن آن اکسید شود، اما اگر شما آب لیمو را اضافه کنید، این کار را به سرعت انجام نمی گیرد. در پایان روز، آووکادو یک غذای عالی است.  آنها دارای مواد مغذی هستند، که بسیاری از آن ها در رژیم غذایی مدرن وجود ندارند.

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/11/08
 • تعداد مشاهده : 7169 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید