فروشگاه چی نیاز داری

آیا ماءالشعیر باعث چاقی و اضافه وزن می شود

ماءالشعیر

چرا ماءالشعیر باعث افزایش وزن می شود :

بعضی افراد عادت دارند اکثر اوقات به همراه غذای خود ماءالشعیر بخورند ، که پس از مدتی متوجه تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو می شوند. برخی معتقدند که ماءالشعیر باعث چاقی نمی شود و به دفعات از آن استفاده می کنند، حتی به جای آب ماءالشعیر می نوشند.

به چه علت ماءالشعیر باعث چاقی می شود :

آنچه موجب جمع شدن این بافت چربی در بدن آن ها شده است، دریافت کالری مازاد بر نیاز آن هاست. ماءالشعیر کالری قابل توجهی دارد، هر چند که این میزان کالری از انواع دیگر نوشابه های کولادار کمتر است؛ ولی ناچیز هم نیست. وقتی شما از ماءالشعیر به جای آب استفاده می ­کنید، درواقع در حال رساندن کالری به بدنتان هستید.

این کالری­ های اضافه بر نیاز بدن که به صورت چربی ذخیره می­ شوند، در آقایان در اطراف شکم جمع می­ شود و در خانم­ ها در اطراف باسن و ران­ ها. اگر از هر منبعی بیش از نیاز بدنتان کالری دریافت کنید، تعادل ساده انرژی دریافتی و مصرفی بدن به هم می­ خورد و مازاد این کالری به صورت بافت چربی در بدن ذخیره می­ شود.

 با مصرف ماء­الشعیر، روزانه حدود ١٢٠ تا ١٥٠ کیلو کالری اضافه بر آنچه می­ خورید در یافت می ­کنید. حالا محاسبه کنید این کالری اضافه در ما معادل چه عددی خواهد شد؟ این میزان کالری، می­ شود معادل یک کیلو چربی که می ­تواند در ناحیه شکم شما جمع شود.

آیا بی خوابی باعث بزرگ شدن شکم می­ شود؟

افزایش استرس و کم خوابی­ های ناشی از زندگی ماشینی، از دلایل شیوع چاقی شکمی در ایرانی ­هاست. بعضی از افراد در موقعیت­ های استرس­ زا غذای بیشتری می­ خورند که موجب چاقی در این افراد می­ شود. از سوی دیگر ترشح هورمون­ های کورتیزول و لپتین در مواقع استرس زا موجب چاقی شکمی می­ شود.

 این نکته را هم از قلم نیندازید که کمبود خواب از دیگر عوامل ابتلا به چاقی شکمی است، بدن افرادی که در طول روز کمتر از هشت ساعت می­ خوابند دچار استرس می­ شود و چربی را بیشتر ذخیره می­ کند. اما راه حل چیست؟ بهترین توصیه ما به شما این است که در موقعیت­ های استرس ­زا، استفاده از نرمش و ورزش­ های سبک مانند پیاده­ روی است.

با دراز نشست می توان چربی شکم را از بین برد؟

متاسفانه باید بگوییم که نه، نمی­ توانید. واقعیت این است که انجام تعداد زیادی دراز نشست چربی شکم را از بین نمی­ برد. بهتر است بدانید که این تفکر که فقط با انجام ورزش خاصی، می­ توانید چربی­ هایی که در نقطه خاصی قرار دارند را از بین ببرید یک افسانه است و بارها و بارها غلط بودن آن اثبات شده است .

 حتی سال­ها پیش محققان ثابت کردند که ورزش­ های شکمی، میزان چربی شکم را کاهش نمی دهند. چند سال پیش در یک مطالعه، مردانی در شرایطی برابر، در مدت ٢٧ روز٥ هزار بار درازنشست انجام دادند. محققان در این مطالعه، میزان چربی شکم، باسن و قسمتی بالایی پشت تنه را اندازه گیری کردند.

 اگر لاغری موضعی وجود داشت، طبیعتا باید در این افراد میزان چربی شکم کاهش می ­یافت.چون در انجام دراز نشست، قسمت­ های بالای پشت تنه و باسن به کار گرفته نمی­ شود. اما این پژوهش نشان داد که تغییری در ضخامت چربی شکم یا در اندازه دور کمر ایجاد نشده است.

در واقع وررزش­ های شکمی تنها عضلات دیواره شکم را استوار و محکم می­ کنند و با شکل­ گیری و استوار شدن عضلات شکم، ظاهر شکم بهتر می­ شود. شما برای کاهش چربی شکم خود به چیزی بیشتر از دراز نشست نیاز دارید. شما به یک برنامه تناسب اندام منظم روزانه نیاز دارید؛ که شامل یک رژیم غذایی معقول و مناسب، ورزش ­های قلبی عروقی و نرمش­ های استقامتی می باشد.

    • امتیاز :
    • 1
    • 1
  • تاریخ انتشار : 1395/11/04
  • تعداد مشاهده : 9230 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید