خانه داری
خانه تکانی

31 شیوه تمیز کردن منزل برای خانه تکانی عید

خانه تکانی نوروز یکی از دغدغه های مهم خانم ها در آخر سال است. با توجه به زیاد شدن مشغله خانم ها ، آنها دنبال شیوه ها و ترفند هایی برای تمیز کردن منزل و خانه تکانی سریع هستند. لیست کردن کارهای خانه تکانی اولین اقدام است، سپس تهیه وسایل مورد نیاز برای تمیز کاری. در اینجا 31 ترفند برای تمیز کردن منزل آموزش داده می شود.
ادامه مطلب

زتجبیل تازه در غذا

استفاده از زنجبیل تازه در غذا و روش پوست کندن + فیلم

زنجبیل تازه طعم خیلی خاص و متفاوتی دارد، ادویه ای هست که هم میتوانید در وعده های اصلی غذا و هم در دسرها و شیرینی ها از آن استفاده کنید. زنجبیل حتی در پختن بیسکوییت، اسموتی، سرخ کردنی ها و غذاهای گوشتی هم کاربرد دارد. استفاده از زنجبیل در غذاها حتی از استفاده از سیر هم راحت تر است. اگر به خاطر طعم تند و تیز زنجبیل تا به حال به سراغش نرفته اید، مطمئن هستم تا آخر این مقاله نظرتان عوض خواهد شد .
ادامه مطلب

تهیه ترشی

چگونه ترشی درست کنیم

ترشی درست کردن هم فوت و فن های خودش را دارد. حتما برای شما هم پیش آمده که طعم و مزه یک ترشی خانگی باعث شده، سازنده ی آن را تحسین و تمجید کنید. اگر میخواهید روش درست کردن ترشی یا به اصطلاح عامیانه "ترشی انداختن" را یاد بگیرید این مقاله را تا انتها بخوانید.

ادامه مطلب

خوشبوکننده طبیعی

چگونه بوسیله کیسه های معطر خانه را خوشبو کنیم

یکی از روش­های موثر و ساده برای خوشبو کردن منزل استفاده از اسانس است. گرچه امروزه خوشبو کننده های شیمیایی بسیاری در دسترس هستند، اما میدانیم که آنها هم برای سلامت خانواده و هم محیط زیست مضر هستند .با کمی سلیقه و حوصله میتوانید کیسه های معطر و خوشبوکننده بسازید و بطور طبیعی خانه خود را خوشبو و معطر کنید.

ادامه مطلب

خشک کردن گیاهان

چگونه گیاهان دارویی را خشک کنیم به همراه لیستی از گیاهان معطر و دارویی

روش های خشک کردن گیاهان دارویی:

در طب سنتی ایرانیان، داروهای گیاهی نقش پررنگی را ایفا میکنند و در هر خانه ای حتماً چند نوع از گیاهان دارویی و معطر خشک شده می توان یافت. اما نکته های مهمی در روش خشک کردن گیاهان دارویی و معطر وجود دارد که توجه به آنها ضروری است. در این مقاله لیستی از این گیاهان به همراه خواص دارویی و نوع عطر آنها آورده شده است.

ادامه مطلب