فروشگاه چی نیاز داری

شرایط جدید و عجیب ایران خودرو برای پیش فروش خودرو

شرایط پیش فروش ایران خودرو
ایران خودرو در اطلاعیه ای جدید شرایط پیش فروش خودروهای خود را اعلام کرد. ایران خودرو شرایط اعلام شده را هنگام تحویل خودروها استعلام میکند. همچنین ایران خودرو قیمت قطعی خودروها را در زمان تحویل اعلام میکند.

شرایط پیش فروش ایران خودرو

ایران خودرو شرایطی جدید و عجیبی برای واگذاری خودرو های خود اعلام کرده است و این شرایط در راستای توزیع عادلانه تر خودرو و جلوگیری از دلال بازی در بازار خودرو گرفته شده است.

 • خریدار نباید مالک خودرو باشد

برخی رسانه ها این بند را با عنوان "شرایط فروش ایران خودرو محدود به خودرو اولی ها شد" منتشر کرده اند که چندان با نحوه اجرای بند مذکور تطابق ندارد. ایران خودرو تصمیم گرفته تا پس از ثبت نام خودروها، در زمان تحویل اسناد مربوط به خریدار را بررسی کرده تا مطمئن شود که خریدار، به جز خودرو مذکور، خودرو دیگری را در مالکیت خود ندارد. این عبارت بدین معناست که تمامی افراد پس از خود اظهاری در مورد عدم مالکیت خودرو، قادر به ثبت نام در این طرح خواهند بود اما در زمان تحویل گرفتن خودرو مذکور، بایستی سایر خودروهای خود را فروخته یا به اعضای خانواده واگذار نمایند، چرا که ایران خودرو از طریق استعلام صحت این بند را چک خواهد کرد. طبیعتا انجام چنین کاری برای دلالان چندان ساده و کم هزینه نیست و از این رو ممکن است متقاضیان سوداگری برای فرار از این بند، خودرو را به اسم فرزندان یا اعضای نزدیک خانواده خود خریداری نمایند.

شرایط پیش فروش ایران خودرو

 • خریدار باید گواهینامه داشته باشد

در راستای تحکیم بند قبلی پیش فروش ایران خودرو تصمیم گرفته تا داشتن گواهینامه را نیز در شروط خود بگنجاند، بدین ترتیب خرید خودرو به نام فرزندان خردسال یا کهنسالان سخت تر خواهد شد. جالب تر آنکه ایران خودرو اعلام کرده که در صورت عدم تطابق مشخصات مشتریان با شرایط اعلام شده، اصل پول را بلا فاصله مسترد خواهد کرد.

 • خریدار نبایدجزء ثبت نام کنندگان اخیر سایپا باشد

این بند نیز در نوع خود جدید به نظر می رسد، تاکنون همکاری ای بین ایران خودرو و سایپا در راستای مدیریت سوداگران وجود نداشته است، ولی حالا سایپا فهرست ثبت نام کنندگان را در اختیار ایران خودرو قرار داده است و قرار است این دسته از افراد از فهرست مجاز ثبت نام کنندگان حذف شوند.

پنج روز پیش فروش به ترتیب کارت ملی

در راستای جلوگیری از ازدحام و یورش مشتریان به سایت های پیش فروش، ایران خودرو برای هر روز فروش هشت هزار دستگاه خودرو را در نظر گرفته است که طی پنج روز انجام خواهد شد. امید است با این راهکار امکان ثبت نام کم حاشیه تر برای علاقه مندان فراهم شود.

حذف فرایند انتخاب نمایندگی

آخرین نوآوری ایران خودرو در راستای این پیش فروش، حذف کردن مرحله انتخاب نمایندگی در زمان ثبت نام است. قرار است پس از پایان یافتن ثبت نام این مرحله برای مشتریان نهایی (که مراحل ثبت نام را با موفقیت پشت سر گذاشته اند) در روزهای بعدی انجام شود. از این رو می توان گفت که پیش فروش ایران خودرو اینبار به شکل دو مرحله ای انجام خواهد گرفت.

نمایش اسامی مشتریان نهایی بر روی سایت ایران خودرو

با فعال شدن این بند، به نظر می رسد که برخی از دلالان که به صورت خانوادگی نسبت به ثبت نام خودرو اقدام می کردند با محدودیت هایی مواجه شوند، هرچند در نهایت نمی توان گفت که چنین کاری (ثبت نام افراد مختلف از یک خانواده) کاری غیر اخلاقی یا غیرقانونی محسوب می شود.

در نهایت باید گفت که با این تدابیر به نظر می رسد که ثبت نام 40 هزار دستگاهی ایران خودرو با نظم بیشتری نسبت به ثبت نام های قبلی انجام پذیرد، به خصوص که شروط دیگری نظیر ممنوعیت معامله حواله و خودروهای ثبت نامی نیز در این شرایط فروش اعمال خواهد شد تا بلکه بتوان امید داشت که اینبار خودروهای مذکور به مشتراین نهایی و مصرف کنندگان واقعی می رسد. گفتنی است که قیمت ها در ثبت نام ایران خودرو قطعی نبوده و براساس قیمت روز در زمان تحویل خودرو محاسبه خواهد شد.

آدرس سایت ایران خودرو

http://www.ikco.ir/fa/

 • نویسنده : مریم میری
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/06/25
 • تعداد مشاهده : 1588 بار
نظرات کاربران
ایرانی متاسف

ایرانی متاسف

        "هیچ برنامه فروشی متناسب با درخواست شما موجود نمیباشد"
با داشتن همه شرایط بازم نیتونید ثبت نام کنید تو سایتشون فقط پیغام بالا رو میبینید!!!!!!!!
      
پاسخ دادن 0 0

آرش

آرش

        به نظرمن شرایط پیش فروش ایران خودرو از سایپا بهتره اصلا سایپا معلوم نشد چی شد خداییش همش رو نمایندگی ها و نمایشگاهیی ها برداشتن دمت گرم ایران خودرو
      
پاسخ دادن 0 0

علی

علی

        ای بابا اون از سایپا که نفهمیدیم چی شد این هم از ایران خودرو با ماشین دادنشون این چجور شرایط پیش فروشی ه خوب نمیخ این ماشین بدین به ملت ندین قدرتشو که دارین هیچ کس هم که نمیتونه حرفی بهتون بزنه
      
پاسخ دادن 1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید