فروشگاه چی نیاز داری

راهنمای اصلاح صورت مردان + فیلم

اصلاح صورت آقایان

از آن‌جایی که پوست صورت افراد با یکدیگر متفاوت است، و اینکه اصلاح صورت آقایان کاری روزانه و تکرار شونده است در نظر گرفتن نکات مهم در شیوه اصلاح صورت و انتخاب وسایل اصلاح اهمیت ویژه ای پیدا می کند.  به همین منظور در این مقاله، راهنمای کامل اصلاح صورت مردان بطور کامل ذکر شده است :

اصلاح صورت با تیغ بهتر است یا ماشین ؟

ریش تراش

ریش تراش برقی بهتر است یا دستی؟ شما کدام روش اصلاح صورت را بهتر می‌دانید؟ زمانی که می‌خواهیم بین تیغ و ماشین ریش تراش انتخاب کنیم، ۳ عامل اصلی هزینه، اطمینان و دقت برای تصمیم گیری در ذهن ما شکل می‌گیرد.

اگر بپرسیم که تیغ بهتر است و یا ماشین ریش تراش مانند این است که بپرسیم چای بهتر است یا قهوه؟ هر دو داغ، تیره رنگ، مایع و هر دو حاوی کافئین می‌باشند. این موضوع دقیقاً به ترجیح شخص بستگی دارد . شما می‌توانید چای و قهوه ای با هزینه کم بخرید یا می‌توانید چایی و قهوه ای گران قیمت تهیه کنید. همین شرایط دقیقاً برای ریش تراش نیز وجود دارد.

ریش تراش دستی چیست؟

همان تیغ های ساده یا ریش تراشی که هیچ موتوری درون خود ندارد. همین امر موجب می‌شود که شما آن را روی ریش های خود قرار داده و با حرکت دست، ریش خود را کوتاه نمایید. چنین ریش تراشی شامل همه تیغ ها می شود. از تیغ یک‌بار مصرف بیک بگیرید تا ریش تراش گران قیمت  ژیلت   (Match III) .

مزایای استفاده از تیغ :

ریش تراش

 • اصلاح دقیق‌تر از  یک ریش تراش برقی
 • بدون نیاز به شارژ کردن
 • تداعی کننده حس و حال دوران قدیم و اصلاح سنتی

معایب استفاده از تیغ :

ریش تراش برقی یا دستی

 • نامناسب برای پوست ناهموار و یا آکنه دار
 • قیمت تمام شده گران‌تر در دراز مدت
 • ایجاد زخم و بریدگی بر روی صورت
 • نامناسب برای محیط زیست

ریش تراش برقی  چیست؟

ریش تراش

همان ماشین ریش تراشی که می‌تواند به صورت فویل، دوار و یا کلیپر (مو زن) باشد. ریش تراش برقی دارای تیغ‌های نوسانی و یا چرخشی هستند که  بر روی آن یک پوشش محافظ قرار دارد.

مزایای استفاده  از ماشین ریش تراش :

 • سریع و راحت
 • مناسب برای داشتن ته ریش و یا سبک های متنوع
 • ماندگاری بیشتر
 • مناسب برای پوست ناهموار یا آکنه دار
 • بدون ایجاد زخم و بریدگی های تیغ دستی بر روی پوست

معایب استفاده از ماشین ریش تراش :

 • هزینه بیشتر هنگام خرید اولیه کالا
 • کنترل کمتر نسبت به تیغ
 • صدای زیاد موتور

روش صحیح اصلاح صورت با ژیلت :

ژیلت


اگر شما دارای پوست حساس هستید در اصلاح با محصولات ژیلت بدون خراش و بریدگی می توانید لذت دلچسبی را احساس کنید. برای راهنمایی بیشتر در خواندن مطالب زیر کوشا باشید.
بسیاری از آقایان با روش صحیح اصلاح با محصولات ژیلت آشنا نیستند.پس بهتر است در اینجا به تعدادی از سئولات متداول در مورد استفاده از  ژیلت پاسخ دهیم.


آیا اصلاح هر روز صورت با تیغ های ژیلت ضرر دارد؟

نه کاملا اشتباه است اصلاح صورت برای بیشتر آقایان مانند یک عادت روزمره می باشد و این کار مانند مسواک زدن یک عمل روزانه به حساب می آید و تاثیر منفی بر روی پوست صورت ندارد.برای اینکه به پوست  خود آسیب نرسانیم بهتر است از سری محصولات ژیلت استفاده کنیم. تیغ های جدید ژیلت با داشتن خاصیت چرخشی کمترین آسیب را به پوست می رسانند و استفاده از فوم یا ژل ژیلت، در طراوت و زیبایی پوست به شما کمک بسزایی می کند.


 تیغ مناسب کدام است؟


انتخاب صحیح تیغ ژیلت با دستگاه مناسب ژیلت،داشتن فوم یا ژل ژیلت یکی از مهمترین فاکتورها در اصلاح  مناسب است. ژیلت با دارا بودن تنوع زیاد در تیغ های ۳لبه،۵لبه ,…..و دارا بودن انواع ژل وفوم برای صورت های حساس و……می تواند شما را در انتخابی بهتر یاری دهد. قبل از استفاده از تیغ های ژیلت حتما چند بار صورت خود را با آب گرم بشویید.


بهترین زمان اصلاح با ژیلت چه وقت است؟


مسلما برای راحتی در کار بهترین زمان پس از یک دوش آب گرم است.آب گرم و بخار آب ریش شما را نرم می کند و منافذ صورت را باز می کند،در نتیجه اصلاح نرمتر و صاف تری را به همراه دارد. اگر از فوم یا ژل ریش ژیلت استفاده کنید به طور قابل توجه ای باعث بهتر شدن اصلاح شما می شود.


بهترین نوع استفاده از ژیلت:
در این رابطه همیشه توصیه می شود که تیغ را در جهت رشد موی صورت بتراشید.زمانی که اصلاح شما در جهت خلاف آن باشد ممکن است به پوست آسیب برسد.البته بعضی ها خلاف این نظر را دارند و از ژیلت در خلاف جهت رشد مو استفاده می کنند ولی در ابتدا در جهت رشد موی صورت سپس در خلاف جهت رویش مو،در این صورت،صورتی کاملا صاف خواهید داشت ضمن اینکه از سوزش و اذیت شدن پوست در امان هستید.


 اصلاح با ژیلت بدون سوزش:
مهم ترین کار برای جلوگیری از سوزش پوست این است که ریش خود را در جهت خلاف موی صورت نتراشید و هر چند وقت یکبار خط صابون ژیلت(معمولا آبی یا سبز رنگ است)پاک می شود که بایستی تیغ یدک خود را تعویض نمایید.علاوه بر این، تیغ  خود را پس از اصلاح با آب بشویید تا تیغه ها از موهای گرفته ی بین خود پاک شوند تا راحت تر اصلاح کنید.پس از اصلاح با ژیلت صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شوند و احتمال سوزش کاهش یابد.


اصلاح با ژیلت برای پوست های مختلف:
در مورد پوست ها و ریش ها ی ضخیم و نازک تفاوتی در نوع اصلاح وجود ندارد و مراحل اصلاح صورت یکی می باشد. ولی کف ریش اصلاح برای پوست های حساس متفاوت است و بهتر است پوست های حساس علاوه بر مراحل ذکر شده، اصلاح صورت را در حمام با آب گرم یا کمی داغ انجام دهند.
پوست های چرب یا خشک نیز می توانند از کف یا ژل ژیلت مناسب با پوست خود استفاده کنند  مثلا ژل ژیلت فیوژن با آب رسانی فوق العاده، مناسب صورتهای خشک می باشد و بهتر است برای خرید محصولات ژیلت دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید از ژیلت اصل استفاده کنید.


 آیا حتما باید از کرم و لوسیون بعد از اصلاح استفاده کرد؟
خیر حتما لزومی ندارد.امروزه بازار پر است از انواع کرم ها و افترشیوها برای انواع پوست ها، شما می توانید بنا به سلیقه ی خود یکی را امتحان نموده و خریداری کنید.
• سخن آخر: حفاظت از صورت و پوست شما
مرد ایرانی شایسته ی بهترین ها می باشد، بنابراین سعی کنید در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید ژیلت اصل را خریداری نموده و به پوست خود شادابی ببخشید.

بهترین روش اصلاح صورت های حساس

مراحل اصلاح صورت :

اگر از آن دسته آقایانی هستید که در حین اصلاح، پوست صورت آنها آزار می‌بیند یا دچار بریدگی می‌شود، غم به دل خود راه ندهید و برای اصلاح پوست‌های حساس نکات زیر را در نظر داشته باشید:

اصلاح صورت آقایان

پوست صورت را آماده اصلاح کنید

شستشوی صورت و یا لایه‌برداری پوست، به نرم‌شدن موهای صورت کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم برای این‌که پوست شما حالت نرم‌تری به خود بگیرد، صورت خود را چند بار با آب گرم بشویید.

از وسایل اصلاح مناسب استفاده کنید

در انتخاب لوازم اصلاحِ پوستِ حساسِ صورتِ خود وسواس بیشتری به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم از ژل‌های اصلاحی که متخصصین پوست آنها را تایید کرده‌اند استفاده کنید. این گونه ژل‌ها کمک می‌کنند تا موهای پوست صورت، قبل از اصلاح نرم‌ شوند و پس از اصلاح نیز از خشکی پوست جلوگیری می‌کنند. این ژل‌ها در حین اصلاح نیز کمک می‌کنند تا شاهد بریدگی نباشید.بهترین روش اصلاح صورت های حساس استفاده از خودتراشی است که چندین تیغ با فاصله بسیار کم در کنار هم در دسته آن تعبیه شده باشد. این نوع تیغ‌ها برای تراشیدن موهای صورت، به فشار کمتری نیاز دارند و در نتیجه اصلاح راحت‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورند. پس از اصلاح نیز شاهد التهاب‌های پوستی نخواهید بود.

اصلاح صورت آقایان

از تیغ اصلاح غافل نشوید

اگر تیغ اصلاح شما کند باشد، به بریدگی و التهاب‌های پوستی پس از اصلاح منجر خواهد شد. شناسایی کند شدن تیغ نیز کار ساده و راحتی است. هرگاه احساس کردید در حین فرآیند اصلاح، تیغ آن‌گونه که باید و شاید موهای صورت را نمی‌تراشد، به احتمال زیاد تیغ کند شده است. بهترین روش اصلاح صورت استفاده از تیغ‌هایی است که بر روی آنها نواری تعبیه شده است. این نوار میزان تیز بودن تیغ را نشان می‌دهد. به این ترتیب اگر این نوار محو شد، به این معناست که عمر تیغ به پایان رسیده است.

در حین اصلاح، زیاد به پوست صورت سخت نگیرید

سعی کنید حرکات دسته تیغ بر روی پوست صورت نرم و آهسته باشد. در واقع این دسته تیغ است که باید موهای صورت را بتراشد نه دست‌های شما! در حین اصلاح، سعی کنید مسیر رویش موهای صورت را تشخیص داده و دسته تیغ را در همان میسر حرکت دهید.

اصلاح صورت آقایان

قسمت‌‌های سخت و حساس صورت را در انتها اصلاح کنید در حین اصلاح زیاد به پوست صورت سخت نگیرید. اصلاح موهای سبیل و دور دهان را در آخرین مرحله انجام دهید، این کار باعث می‌شود ژل اصلاح مدت زمان بیشتری بر روی پوست این قسمت باقی بماند و در نتیجه پوست و موی این نواحی نرم‌تر شود تا اصلاح راحت‌تری را در قسمت‌های حساس صورت تجربه کنید. استفاده از دسته‌ تیغ‌های قدیمی و تک تیغ برای قسمت‌هایی از صورت که اصلاح سختی دارد نیز پیشنهاد می‌شود. دسته تیغی که تنها یک تیغ دارد، به راحتی موهای قسمت زیر بینی را می‌تراشد؛ اما دسته‌ تیغ‌هایی که چندین تیغ در آنها تعبیه شده به سختی در این قسمت حرکت می‌کنند.

در حین اصلاح، چندین بار دسته تیغ را بشویید

موهای تراشیده شده بر روی تیغ باقی می‌مانند و باعث می‌شوند اصلاح راحتی نداشته باشید، بنابراین در حین اصلاح هر زمان که احساس کردید موهای زیادی بر روی دسته تیغ انباشته شده، دسته تیغ را بشویید. این کار باعث می‌شود حرکت دسته تیغ بر روی پوست صورت روان‌تر انجام شود.

اصلاح صورت آقایان

پس از اصلاح، هوای پوست صورت و گردن خود را داشته باشید

حتما پس از این‌که صورت خود را با تیغ اصلاح کردید، پوست صورت را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید. در نهایت هم از بالم یا اَفترشِیو (که برای پس از اصلاح توصیه می‌شوند) استفاده کنید

اصلاح صورت آقایان

فیلم شیوه صحیح اصلاح صورت آقایان:

بهترین برندهای افترشیو مردانه کدامند ؟

بهترین برند افترشیو

اصلاح موی سر و صورت کاری منظم و همیشگی است و هر کس هم برای انجام دادن آن شیوه و روشی خاص دارد، استفاده از تیغ و ماشین‌های اصلاح گرفته تا اپیلیدی و موم انداختن. اما چیزی که در این میان مهم است، اهمیت محصولات مختلفی است که افراد برای التیام و جلوگیری از جوش زدن محل اصلاح شده از آنها استفاده می‌کنند.

افترشیو که در انواع مایع، لوسیون و ژل وجود دارد بعنوان محصول پایانی اصلاح برای آقایان استفاده می گردد. این محصول معمولا شامل الکل دنت، استرات سیترات و ویچ ها زل برای ضدعفونی کردن و همچنین کاهش حساسیت پوست پس از اصلاح می باشد.

افترشیوها دارای مواد خنک‌کننده‌ای هستند که سوزش پوست پس از اصلاح را از بین می‌برند: «پوست خیلی از افراد ممکن است پس از اصلاح، ملتهب بشود و جوش‌های قرمز غیرچرکی بزند. مواد آنتی‌باکتریال موجود در افترشیوها می‌تواند در کاهش التهاب و بروز جوش‌های التهابی در این‌گونه افراد، قدری کمک‌کننده باشد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که افراد هنگام خریدن افترشیو با آن مواجه هستند، انتخاب کالا با توجه به تنوع جنس و مواد تشکیل‌دهنده متنوع این محصولات است.به همین خاطر بر آن آمدیم تا بهترین برندهای افترشیو مردانه را در این مطلب معرفی کنیم ، با ما همراه باشید.

 • نیوآ Nivea-

افترشیو

افترشیو مدل لوسیون سنسیتیو از تولیدات برند محبوب نیوآ است. این محصول همانطور که از نامش پیداست، لوسیونی مناسب برای افرادی با پوست حساس است. این لوسیون در ترکیبات خود حاوی عصاره‌ی موثر بابونه است. بابونه خواصی چون آرامش بخشی به پوست، ضد التهاب، خنک کننده و ترمیم کننده‌ی پوست دارد. وچود این عصاره به همراه ویتامین‌های E و B5 در این ترکیب کمک می‌کند تا پس از تراشیدن پوست و برداشته شدن لایه‌ای نازک از سطح پوست که باعث تحریک آن بخصوص در افراد حساس می‌شود، التهاب آن به سرعت از بین رفته و حرارت سطح پوست کاهش یابد. این امر از بروز جوش‌های احتمالی، سوزش و خارش آن نیز پیشگیری می‌کند. استفاده از این محصول ساخت آلمان، پس از اصلاح در افراد با پوست حساس توصیه می‌شود و دارای قابلیت جذب سریع به پوست و ایجاد آرامش و خنکی درون پوست است.

 • پروپسو PRORASO-

افترشیو

بخشی از آراستگی آقایان و لوازم مورد استفاده پیرامون این موضوع افترشیو می باشد. محصولی که التهاب ناشی از اصلاح را می تواند التیام بخشد . PRORASO این برند تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی ، که توانسته نگاه مخاطبان بسیاری را در میان بانوان و آقایان به خود جذب کند در لیست برتر افترشیوها قرار گرفته است. افترشیوهای PRORASOبعد از استفاده ،روی پوست اثری از چسبندگی باقی نمی گذارند . خوشبو می باشند و از سوزش و التهاب ناشی از اصلاح جلوگیری می کنند.

 • -اینتسا Intesa-

افترشیو

اصلاح صورت ممکن است باعث خارش ، قرمزی پوست یا برآمدگی های ریزی شود و از عوامل استرس زا برای آقایان می باشد. افترشیوهای اینتسا دارای ترکیبات پاتنتول(جوان کننده و ویتامینه پوست)و منتول می باشد که اثر قوی در رفع سرخی و بازیابی مجدد رطوبت پوست را دارد و پوست را تسکین می دهد و منتول پوست را مرطوب و بازسازی و حیات تازه می بخشد.

 • آرکو Arko-

افترشیو

این افتر‌شیو برای افرادی که پوست خیلی حساسی دارند مناسب است چرا که بدون الکل و مواد حساسیت‌زا است. این افترشیو با رایحه‌ی خنثی، سوزشی خفیف بعد از استفاده بر روی پوست اصلاح شده ایجاد می‌کند اما اثرات مثبت بعدی آن بسیار مطبوع است. افترشیو آرکو با نفوذ به لایه‌های پوست از التهاب و بروز حساسیت که بیشتر اوقات ممکن است پس از اصلاح پیش آید جلوگیری می‌کند. برند آرکو متعلق به شرکتی ترکیه‌ای است و محصولات بهداشتی آن سال‌هاست که توسط خانم‌ها و آقایان بی‌شماری استفاده می‌شود و کیفیت بالا و قیمت مناسب، آن را به عضوی ثابت در سبد خرید بهداشتی خانواده‌ها تبدیل کرده است.

 • ایوروشه Yves Rocher-

افترشیو

این برند که به دلیل تخصص در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی در جهان معروف شده؛ افتر شیو را با عصاره‌ی بسیار مفید آلوئه‌ورا تولید کرده که همین امر باعث ایجاد رطوبت و بهبود عملکرد آن شده است. شاید پیش آمده باشد که بعد از استفاده از افترشیوها کمی چسبندگی بر روی پوست احساس شود و کمی هم آزار دهنده باشد، ولی افتر شیو ایوروشه ، با نفوذ سریع و عدم ایجاد چسبندگی روی پوست این موضوع را از بین برده. این افتر شیو پوست را آبرسانی کرده و آن را به سرعت تسکین می‌دهد.

 • سینره Cinere-

افترشیو

مواد آنتی باکتریال طبیعی موجود در این لوسیون سطح پوست را ضد عفونی کرده و از ایجاد عفونت و جوش در فولیکولهای مو پس از اصلاح جلوگیری می کند. استفاده از عصاره گیاهان دریایی با خواص مرطوب کننده عالی در این لوسیون باعث رطوبت رسانی عمیق پوست می گردد و به پوست نرمی و لطافت می بخشد. حس خنکی و تازگی که پس از استفاده از این لوسیون در پوست احساس می شود به فرد آرامش و طراوت می بخشد. لوسیون پس از اصلاح سینره حاوی مواد انرژی بخش، آنتی اکسیدان و ضد چروک است و پوست را از اثر مخرب عوامل محیطی محفوظ می دارد.

 • لاریکیت  Larikeet-

افترشیو

فترشیو ادکلنی لاریکیت دارای تکنولوژی منحصر به فرد هایدرو نورشینگ می باشد که این تکنولوژی : باعث ابرسانی کامل به پوست گردیده و پوست را که در اثر اصلاح لایه خارجی خود را از دست داده است بطور کامل آبرسانی می کند . این تکنولوژی ویتامینهای از دست رفته در پوست بدلیل اصلاح را بطور کامل باز می گرداند و از پیری پوست جلوگیری می کند.فترشیو ادکلنی لاریکیت دارای تکنولوژی منحصر به فرد هایدرو نورشینگ می باشد که این تکنولوژی : باعث ابرسانی کامل به پوست گردیده و پوست را که در اثر اصلاح لایه خارجی خود را از دست داده است بطور کامل آبرسانی می کند . این تکنولوژی ویتامینهای از دست رفته در پوست بدلیل اصلاح را بطور کامل باز می گرداند و از پیری پوست جلوگیری می کند.

 •  فیوژن  Fusion-

افترشیو

اَفتر شیو فیوژن محصولی مناسب جهت مقابله با پیری پوست و تخریب سلولی است. ژیلت، برند مردانه در زمینه تولید ریش تراش و محصولات مرتبط به آن می باشد. در شهر بوستون، ماساچوست، کشور آمریکا پایه گذار شده. شرکت ژیلت توسط شخصی به نام کینگ سی ژیلت King C.Gilletteدر سال 1901 که به عنوان تولید کننده ریش تراش، تاسیس شده است. انتخاب یک افترشیو مناسب رابطه مستقیمی با نوع پوست افراد دارد. نکته‌ی قابل توجه این است که عطر و ادکلن به هیچ وجه نمی‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای افترشیو باشند؛ این امر گاه به ملتهب شدن بیشتر پوست‌شان منجر می‌شود که به طور حتم آزاردهنده خواهد بود..

 • دیکلر Declaer-

افترشیو

عصاره ی گیاهی این محصول باعث کاهش التهاب و سوزش می گردد و به دنبال آن به آرامش و لطافت پوست می افزاید .خانم ها نیز می توانند از این کف ژل استفاده نمایند. افترشیوهای دیکلر کاهش دهنده اثرات تخریبی مواد شیمیایی و عوامل محیطی مانند سرما و گرما می باشد ،این محصول برطرف کننده فوری سرخی، التهابات و سوز ، خنک کننده ، طراوت بخش ،طراوت بخش، ضد التهاب و نرم کننده می باشد. پوست را طراوات می بخشد . این محصول به خاطر نداشتن الکل برای انواع پوست مناسب می باشد.

 • هیدراتان اپزان گینوGuinot-

افترشیو

افترشیو اپزان گینو محصولی ایده آل برای حفظ رطوبت و آرامش پوست پس از اصلاح می باشد که به رفع قرمزی و خراشیدگی پوست کمک می نماید ،رشد باکتری ها را متوقف و از پیدایش چروک ها جلوگیری می شود. این محصول مرطوب کننده و تسکین دهنده می باشد و اصلاح را راحت و لذت بخش تر می کند آبرسانی قوی افترشیوهای گینو پوست را نرم، لطیف و شاداب می کنند.

بهترین روش اصلاح صورت های مستعد به آکنه:

اصلاح صورت آقایان

چکار کنیم بعد از اصلاح جوش نزنیم :

1. پوست صورت و گردن خود را قبل از اصلاح حتما بشویید. شستن پوست صورت با آب نیم‌گرم یا لایه برداری آن باعث می‌شود تا پوست تمیز شده و در نتیجه به نرم‌شدن موهای صورت قبل از اصلاح کمک می‌‌کند. برای این‌که اصلاح راحت‌تری داشته باشید، حتما پوست صورت را به مدت ۳ دقیقه در معرض آب گرم قرار دهید؛ این کار به نرمی پوست و در نتیجه اصلاح راحت‌تر صورت کمک می‌کند.

2. ژل اصلاح مناسب با پوست صورت خود انتخاب کنید. برای این‌که پس از اصلاح شاهد جوش و آکنه نباشید توصیه می‌کنیم از ژل‌های اصلاحی که آلودگی و چربی را از سطح پوست می‌زدایند استفاده کنید.

3. در حین اصلاح به پوست زیاد فشار وارد نکنید. خودتراش را با آرامی بر روی پوست بکشید. در حین اصلاح مواظب قسمت‌هایی از پوست که جوش زده یا ملتهب شده است نیز باشید و خیلی آرام، دسته تیغ را بر روی پوست این قسمت‌ها بکشید.

4. پس از اصلاح برای جلوگیری از آکنه و جوش‌های پوستی از مرطوب‌‌کننده‌‌ها‌ی ملایم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا پوست در اثر خشکی بیش از حد، چربی اضافه تولید نکند.

5. هر شب قبل از رفتن به رختخواب، پوست خود را با شوینده‌های بدون صابون بشویید. این کار به از بین بردن چربی‌هایی که در طول روز بر روی سطح پوست جمع شده‌اند کمک می‌کند.

چگونه جلوی احساس سوزش و التهاب پس از اصلاح را بگیریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که پس از اصلاح، متوجه شده‌اید قسمت خاصی از پوست صورت ملتهب شده و می‌سوزد. سوزش و التهاب پوست، پس از اصلاح به راحتی قابل پیشگیری است.جلوی احساس سوزش و التهاب پوست را پس از اصلاح بگیریمدر بیشتر مواقع اگر پوست صورت شما خشک باشد یا این‌که در حین اصلاح، فشار بیش از حدی با خودتراش بر روی پوست وارد کنید، ممکن است پوست صورت پس از اصلاح ملتهب شود. اگر هم تیغ‌ خودتراش بیش از اندازه کند باشد احتمال سوزش و التهاب پوست پس از اصلاح وجود دارد.

اصلاح صورت آقایان

در بهترین روش اصلاح صورت برای این‌که پوست دچار سوزش و التهاب نشود از ژل و کف‌های اصلاح استفاده می‌کنند. این ترکیبات باعث می‌شوند خودتراش به راحتی در میان مو و پوست صورت حرکت کند.

از طرف دیگر باعث می‌شود آبرسانی به پوست به خوبی انجام شود تا شاهد خشکی پوست در حین اصلاح نباشید. زمانی که آب به اندازه کافی به پوست برسد، پوست متورم شده و نرم‌تر می‌شود. این کار به حرکت راحت‌تر خودتراش در میان موهای صورت منجر خواهد شد و در نتیجه پس از اصلاح، شاهد سوزش و التهاب پوست نخواهید بود. فشار دادن بیش از اندازه خودتراش بر روی پوست نیز به التهاب پوستی و سوزش پس از اصلاح منجر خواهد شد. سعی کنید خودتراش را به آرامی بر روی کف اصلاح و پوست بکشید.استفاده از لوازم مناسب در اصلاحدر بسیاری از مواقع هم دیده شده است که عوض کردن خودتراش، مشکلات سوزش و التهاب پوست را برطرف می‌کند. از طرف دیگر ممکن است خودتراش شما مشکلی نداشته باشد و فقط تیغ‌هایش کُند شده باشد که در این حالت تنها کافی است تیغ خودتراش را با تیغ نو تعویض کنید.

یکی دیگر از دلایل سوزش و التهاب پوست پس از اصلاح، کشیدن بی‌موردِ خودتراش بر روی پوست است. جالب است بدانید بر اساس تحقیقاتی که از جانب ژیلت انجام شده است، یک مرد در هر بار اصلاح صورت، حدود ۱۷۰ بار خودتراش را بر روی صورت و به قصد تراشیدن موها می‌کشد که از این تعداد حدود ۱۲۰ مورد کشیدن خودتراش بر روی پوست صورت ضرورتی ندارد.

کشیدن دوباره خودتراش بر روی پوست صورت باعث می‌شود تا خمیر یا ژل اصلاحی که استفاده کرده‌اید از روی پوست برداشته شود و در نتیجه تماس بیشتری بین تیغ و پوست شما ایجاد می‌شود، این امر در نهایت به سوزش و التهاب پوست منجر خواهد شد.

همان‌گونه که در ابتدا هم اشاره شد، اصلاح صورت ترفند‌های زیادی دارد و بر خلاف اینکه به نظر می‌رسد کار راحتی است، نیازمند دقت و ظرافت خاص خود است و هر کس می‌تواند بهترین روش اصلاح صورت را برای شخص خود پیدا کند.

راهنمای خرید ریش‌تراش :

اصلاح و مرتب کردن موهای صورت کار همیشگی آقایان است که باید بخشی از وقت خود را صرف آن کنند. از قرن‌ها پیش از ابزارهای تیزی مانند تیغ برای اصلاح صورت استفاده می‌شده است. کیفیت تیغ‌های اصلاح صورت هم با گذشت زمان تغییر کرده و با معرفی تکنولوژی‌های جدید، همواره شاهد معرفی انواع جدیدتری از تیغ اصلاح هستیم. شاید تیغ اصلاح قدیمی‌ترین و حتی پرطرفدارترین وسیله‌ی اصلاح صورت باشد اما نمی‌توان گفت بهترین وسیله است.

تیغ اصلاح هرچقدر هم که با کیفیت باشد می‌تواند به پوست آسیب برساند. شاید در راستای همین مشکل بوده است که ماشین‌های اصلاح اختراع شدند. ماشین‌های اصلاح صورت به دو دسته‌ی تریمر و ریش تراش تقسیم‌بندی می‌شوند. تریمرها قابلیت اصلاح از ته را ندارند اما ریش‌تراش‌ها که به آن‌ها شیور (Shaver) هم می‌گویند برای اصلاح از ته طراحی شده‌اند.

انتخاب ریش تراش مناسب

اولین ریش‌تراش برقی در سال ۱۹۳۰ توسط Jacob Schick طراحی و ساخته شد. مزیت ماشین اصلاح نسبت به تیغ این بود که احتیاجی به کف ریش‌تراشی نداشت و بنابراین برای اولین بار قابلیت اصلاح صورت در حالت خشک امکان‌پذیر شده بود. ماشین‌های اصلاح صورت به‌عنوان جایگزینی برای تیغ معرفی شدند، اما سال‌ها طول کشید تا مردم به استفاده از ریش‌تراش برقی روی بیاورند. رمینگتون و فیلیپس اولین تولیدکنندگان ماشین‌های اصلاح برقی بودند. فیلیپس با طراحی اولین ریش‌تراش چرخشی، از همان ابتدا ابداعی بزرگ برای اصلاح موهای صورت از ته داشت و تا امروز این نوع طراحی با موفقیت ادامه داشته است. در طول سال‌ها، مکانیزم برش مو توسط تیغه‌های ریش‌تراش تغییرات بزرگی داشته است. به‌طورکلی ریش‌تراش‌ها دارای یکی از دو نوع تیغه‌ی چرخشی و فویلی هستند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

چرخشی یا فویلی

تیغه‌ی ریش‌تراش را می‌توان مهم‌ترین بخش آن دانست. همان‌طور که گفته شد ماشین‌های اصلاح از لحاظ تیغه به دو نوع چرخشی و نوسانی (فویلی) تقسیم‌بندی شده‌اند. هرکدام از این دو نوع ریش‌تراش طرفداران مخصوص به خود را دارند و نمی‌توان به‌صراحت گفت که کدام نوع بهتر است. معتبرترین شرکت تولیدکننده‌ی ریش‌تراش‌های چرخشی فیلیپس است. در این زمینه فیلیپس در کنار خود رقیب قدرتمندی نمی‌بیند و از میان شرکت‌های معتبر تنها رمینگتون را می‌توان نام برد. اما تولیدکنندگان ریش‌تراش‌های فویلی متنوع‌تر بوده و معروف‌ترین آن‌ها پاناسونیک و براون هستند. سر ریش‌تراش از یک یا چند تیغه به همراه پوششی فلزی روی تیغه‌ها تشکیل‌شده است. ریش‌تراش‌های چرخشی عموماً سه تیغه هستند و ریش‌تراش‌های فویلی از یک تا پنج تیغه دارند.

انتخاب ریش تراش مناسبانتخاب ریش تراش مناسب

هرکدام از شرکت‌های تولیدکننده‌ی ریش‌تراش مدعی هستند که از تکنولوژی مخصوص خود در طراحی تیغه استفاده می‌کنند. تیغه‌های ریش‌تراش‌های چرخشی فیلیپس دو لبه هستند که یک تیغه مو را بلند کرده و دیگری آن را قطع می‌کند. تیغه‌های V شکل آخرین نوآوری فیلیپس در زمینه‌ی طراحی تیغه است. در جدیدترین ریش‌تراش‌های پاناسونیک هم از تیغه‌های تیز شده با فناوری نانو و زاویه‌ی برش بهینه‌ی ۳۰ درجه استفاده شده است.

انتخاب ریش تراش مناسب

پوشش فلزی روی تیغه‌ها هم اهمیت زیادی دارد. این پوشش باید به‌گونه‌ای باشد که موهای خیلی کوتاه یا بلند و حتی موهای خوابیده‌ی زیر گردن را به سمت تیغه‌ها هدایت کند. فلز فویلی ریش‌تراش‌های براون دارای سوراخ‌های لانه‌زنبوری است که موهای صورت را در هر جهتی که باشند، گیر می‌اندازد. پاناسونیک در مدل‌های بالا رده‌ی خود از رول‌های لغزان روی سری ریش‌تراش استفاده می‌کند تا پوست دچار التهاب نشود. فیلیپس نیز پوشش روی تیغه‌های سری ۷۰۰۰ خود را توسط ذرات ریزی پوشش داده تا برای پوست‌های حساس مناسب‌تر باشد.

انتخاب ریش تراش مناسب

سطح صورت صاف نیست و دارای انحناهایی در قسمت‌های مختلف مثل چانه و گردن است. هنگام حرکت سر ریش‌تراش روی صورت باید همه‌ی قسمت‌های تیغه روی صورت قرار داشته باشد تا کار اصلاح سریع‌تر انجام شود. برای این منظور تیغه‌ها باید شناور باشند و در جای خود حرکت بکنند. شرکت‌های تولیدکننده ریش‌تراش، مانور زیادی روی قابلیت‌های حرکتی سر ریش‌تراش‌های خود می‌دهند. قابلیت حرکت سر ریش‌تراش تأثیر زیادی روی سرعت و راحتی اصلاح صورت دارد. هرچقدر آزادی حرکت سری بیشتر باشد قیمت ریش‌تراش هم بالاتر می‌رود. در ماشین‌های ریش‌تراش میان رده تنها تیغه‌ها حرکت می‌کنند اما در تولیدات بالارده‌ی شرکت‌ها علاوه بر تیغه‌ها، سر ریش‌تراش هم از گردن قابلیت حرکت دارد. بعضی از شرکت‌ها مانند براون نیز برای سر ریش‌تراش‌های خود موتور لرزشی تعبیه کرده‌اند تا با سرعت بیشتری کار اصلاح انجام شود.

انتخاب ریش تراش مناسب

خشک یا مرطوب

اولین ریش‌تراش‌ها برای اصلاح صورت در حالت خشک طراحی شده بودند؛ اما امروزه ماشین‌های اصلاحی وجود دارند که در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و می‌توان از آن‌ها در حالت خشک و مرطوب استفاده کرد. توجه داشته باشید مقاومت در برابر نفوذ آب درجه‌بندی دارد و باید به توصیه‌های شرکت سازنده در این زمینه توجه کرد. کمترین میزان مقاومت مربوط به ریش‌تراش‌هایی است که می‌توان سرشان را زیر شیر آب گرفت و شست. البته اکثراً سر ریش‌تراش قابل جدا شدن است و در این‌گونه موارد بهتر است سری را از ریش‌تراش جدا کرده و شست.

تعدادی از ماشین‌های اصلاح هم هستند که می‌توان آن‌ها را زیر شیر آب شست اما نباید کاملاً در آب فرو برده شوند یا در حالت خیس استفاده شوند. ماشین‌های خشک و مرطوب هم که از اسمشان معلوم است برای چه منظوری ساخته شده‌اند. این ماشین‌ها هم مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارند اما بهتر است زیر دوش استفاده نشوند. بیشترین مقاومت در برابر آب را ریش‌تراش‌هایی دارند که شرکت سازنده آن‌ها را کاملاً ضد آب معرفی می‌کند و می‌توان با خیال راحت در حمام و حتی زیر دوش از آن‌ها استفاده کرد.

انتخاب ریش تراش مناسب

توجه داشته باشید که استفاده از ماشین اصلاح خیس در حالت متصل به شارژر خطرناک است. به همین دلیل شرکت‌های معتبر تولیدکننده‌ی ماشین‌های اصلاح روی تولیدات ضد آب خود مداری قرار می‌دهند که در حالت متصل به برق کار نکند و ایمنی کاربر حفظ شود.

برق یا باتری

ماشین‌های اصلاح صورت انرژی خود را از برق یا باتری تأمین می‌کنند. باتری‌ها به دو نوع قابل شارژ و غیرقابل شارژ تقسیم‌بندی می‌شود. هرکدام از این منابع انرژی مزایا و معایب خاص خود را دارند. اگر ریش‌تراش تنها با برق کار کند، همیشه باید نزدیک یک پریز برق کار اصلاح را انجام داد. البته موتورهای که با برق مستقیم کار می‌کنند عموماً دور موتور بالایی دارند و موها را با قدرت بیشتری قطع می‌کنند. اکثر ماشین‌های اصلاح جدید دارای باتری قابل شارژ هستند. باتری‌های قابل شارژ قیمت ماشین اصلاح را بالا می‌برند اما در مقایسه با باتری‌های غیرقابل شارژ که باید مرتباً تعویض شوند، هزینه‌ی نهایی کمتری دارند و البته محیط‌زیست را هم کمتر آلوده می‌کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد نوع باتری است که در ریش‌تراش استفاده شده است.

انتخاب ریش تراش مناسب

امکانات دیگری مانند صفحه‌نمایش، قابلیت تنظیم سرعت موتور و نوع خط زن در ماشین‌های اصلاح مختلف متفاوت هستند و وجود هرکدام از آن‌ها قیمت ریش‌تراش را بالا می‌برد. صفحه‌نمایش عموم ریش‌تراش‌ها درصد شارژ باقی‌مانده را نشان می‌دهد. در بعضی ماشین‌های اصلاح می‌توان سرعت موتور را بسته به ضخامت موها کم‌وزیاد کرد و در بعضی دیگر خود ماشین اصلاح این کار را انجام  می‌دهد. خط‌زن‌ها هم یا به خود ریش‌تراش وصل هستند یا باید روی سری ریش‌تراش نصب شوند. امکانات جانبی ماشین‌های اصلاح تأثیر زیادی روی قیمت آن‌ها می‌گذارد اما به‌طورکلی هرکسی با توجه به بودجه‌ی خود و امکاناتی که مدنظر دارد می‌تواند ریش‌تراشی مناسب استفاده‌ی روزانه انتخاب کند.

انتخاب ریش تراش مناسب

اصلاح صورت با موزر

ریش تراش موزر برقی یکی از بهترین ریش تراش های تولید شده توسط کشور آلمان بوده که در هنگام کار بسیار کم صدا بوده و دارای قدرت خوبی نیز می باشد . کیفیت این ریش تراش بسیار بالا می باشد و بیش از 10 سال است که به طور مستمر تولید شده و به فروش می رسد.

همچنین این ماشین ریش تراش به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب جایگاه خود را در اکثر آرایشگاه ها و پیرایشگاه های مردانه حفظ کرده است و کمتر آرایشگاهی را می توان یافت که در آن ریش تراش موزر پیدا نشود یا برای تراشیدن موها از ریش تراش دیگری استفاده شود.

اصلاح با دستگاه موزر

نشانه های اصل بودن ریش تراش موزر برقی چیست ؟

از نشانه های اصل بودن ریش تراش موزر برقی ، کم صدا بودن دستگاه در هنگام کار ، روان کار کردن ریش تراش ، نشان هولوگرام moser درج شده بر روی جعبه ، جمله made in Germany حک شده بر روی بدنه و تیغه ی ریش تراش و داشتن دفترچه راهنمای فارسی را می توان از جمله نشانه های اصل بودن ریش تراش موزر برقی نام برد.

چرا هنوز با وجود ریش تراش های مدرن امروزی ریش تراش موزر جایگاه خود را از دست نداده است ؟

چون اولا قیمت این دستگاه پایین تر از دیگر ریش تراش ها بوده و ثانیا هم مناسب موی سر و هم ریش می باشد.

مزایای استفاده از ریش تراش موزر برقی : ساخته شده از جنس استیل ضدزنگ –اتصال به برق با طول کابل 2 متری – دارای برس تمیز کننده – دارای درپوش محافظ تیغه – فرم دهی به ریش و سیبیل با استفاده از خط زن – دارای 5 دنده مختلف برای ارتفاع اصلاح – دارای قدرت 10 وات – مناسب برای آقایان در جهت اصلاح سر و صورت

معایب استفاده از ریش تراش موزر برقی :

ریش تراش موزر برقی دارای وزن زیادی (520) می باشد که البته این وزن زیاد می‌تواند بابت پلاستیک استفاده‌شده در ساخت این ماشین باشد. این پلاستیک باعث می‌شود که موزر برقی دربرابر ضربات متعدد ، افتادن یا حتی لرزش‌های احتمالی ، مقاومت بالایی داشته باشد. و به هنگاماستفاده دارای لرزش زیادی می باشد.

چطوری از ریش تراش موزر برقی استفاده کنم ؟

برای استفاده از ریش تراش موزر برقی ، ریش را باید در جهت خلاف رویش موهایتان بتراشید. البته این کار به نوع ماشین ریش تراش شما هم بستگی دارد. ماشین های ریش تراش مخصوصاً انواع جدید آنها به هیچ وجه موجب زخم شدن پوست صورت شما نمی شوند با این حال توصیه می شود این کار را به آرامی و با صبر و حوصله انجام دهید. هنگام تراشیدن ریش بهتر است با دست دیگر اندکی پوست صورت را بکشید.

ریش تراش موزر برقی دارای 1 کلید جهت خاموش و روشن کردن دستگاه که در سمت چپ ریش تراش قرار دارد . هم چنین 1 کلید جهت انتخاب ارتفاع برش مو که در سمت راست ریش تراش می باشد . هنگامی که دکمه انتخاب ارتفاع را بزنید می توانید از طریق اهرم تنظیم کننده اصلاح مو را در 5 حالت مختلف تنظیم نمایید .

نکته : اگر صبح‌ ها می ‌خواهید ریش خود را اصلاح کنید، حداقل 20 دقیقه پس از برخاستن از خواب این کار را انجام دهید تا پُف صورت بخوابد.

خرید این وسیله چه سودی دارد ؟

اصلاح با دستگاه موزر

اگر از استفاده تیغ و ژیلت جهت اصلاح صورت خسته شده اید و استفاده از آن برایتان مشکل و خطرناک است . ما خرید ریش تراش موزر برقی را به شما پیشنهادمی کنیم . و شما را برای همیشه از شر تیغ و ژیلت و... خلاص می کند .

این ریش تراش کاملا بهداشتی ساخت کشور آلمان می باشد که یکی از پرفروش ترین محصولات ارایشی و بهداشتی در ایران می باشد.

شما با استفاده از این ریش تراش از داشتن پوست صورتی بهمراه چین و چروک و رویش موهایی زبر با ماندگاری کم بر روی سر و صورت خود در امان می مانید.

نحوه نظافت و نگهداری ریش تراش موزر برقی چگونه است ؟

1-  دستگاه را هرگز به داخل آب فرو نبرید .

2- پس از هر بار استفاده ، موها را بوسیله برس نظافت ( که درون جعبه موجود است ) از روی تیغه پاک کنید .

3- دستگاه را فقط با یک دستمال لطیف که کمی مرطوب شده باشد تمیز نمایید. جهت حفظ کیفیت برش و افزایش عمر دستگاه ، لازم است که تیغه ی برش مرتبا طی فواصل مختلف روغن کاری شود .

4-پس از استفاده از دستگاه سر پوش پلاستیکی و محافظ ( درون جعبه موجود است ) را روی تیغه قرار دهید ، دستگاه را همیشه با محافظ تیغه نگهداری نمایید .

روش تنظیم  تیغ ریش تراش موزر برقی به چه صورت است ؟

زمانیکه تیغ قطع مو عقب می رود و درجه ی کوتاه کردن مو کم می شود. برای تنظیم تیغ ریش تراش به شرح ذیل عمل می شود :

مرحله اول : ابتدا دکمه ی تنظیم موقعیت تیغ را به سمت جلو فشار دهید.تا جاییکه تغییر دکمه تنظیم موقعیت تیغ را مشاهده نمایید.

مرحله دوم : دکمه ی تنظیم موقعیت تیغ را به سمت عقب بکشید. دسته ی تنظیم موقعیت تیغ را به وسیله ی انگشت دست فشار دهید تا تیغ ماشین به سمت عقب جا به جا شود. سپس دسته ی تنظیم جا به جا شده و تیغ قطع مو به عقب انتقال می یابد.

روش روغن کاری تیغ ریش تراش موزر برقی چگونه است ؟

مرحله اول : قاب پلاستیکی محافظ تیغ را از روی تیغ به صورت کشویی بیرون بیاورید.

مرحله دوم : به وسیله ی برس موهای اضافی را در قسمت های مختلف تیغ پاک کنید. 

مرحله سوم : با روغن مخصوص تیغ را روغن کاری کنید تا از خورندگی و فرسودگی تیغ ها جلوگیری شود بعد از روغن کاری ، دستگاه را چند بار روشن و خاموش کنید تا روغن کاملاً قسمت های مختلف را پوشش دهد.

نکته : تمامی مراحل فوق بعد از بستن قطعات کامل ریش تراش و زمانی که دستگاه خاموش است و سیم آن به برق متصل نیست باید انجام شود.

چند مطلب جالب:

1-یک مرد معمولی 30 هزار موی ریش در صورت خود دارد. بیشترین تراکم موی صورت در نواحی چانه و بالای لب بالا میباشد.

2-مو روزانه در حدود 0.8 میلی متر رشد میکند که این سرعت در طی روز بیشتر از شب است.

3-بر خلاف تصور تعداد دفعات تراشیدن موهای صورت در سرعت و ضخامت موهای تازه روییده تاثیری ندارد.

4-ایده آل ترین زاویه اصلاح با خود تراش دستی 28-32 درجه میباشد.

5-موهای گردن موازی با پوست گردن رشد میکنند.

6- 42 درصد مردان یا کاملا فاقد موی صورت هستند و یا از کم پوشت بودن موهای صورت خود ابراز نارضایتی میکنند.

7-چنانچه یک اصلاح معمولی تنها 3.5 دقیقه بطول انجامد، یک مرد با تراکم موهای صورت معمولی سالانه 10-15 ساعت را صرف اصلاح موهای صورت خود میکند.

منبع: گردآوری شده از سایت های فارسی

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/05/30
 • تعداد مشاهده : 5112 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید