فروشگاه چی نیاز داری

3 ماسک لایه بردار قوی برای از بین بردن جوش های سرسیاه

 ماسک لایه بردار خانگی

کار اصلی ماسک لایه بردار از بین بردن پوسته ها و سلول های مرده پوست است. ماسک لایه بردار صورت میتواند، پوستی صاف، شفاف و عاری از جوش به شما هدیه بدهد.با مواد موجود در خانه میتوانید ماسک لایه بردار خانگی ارزان درست کنید.در این مقاله ماسک لایه بردار زغال، ماسک معروف شیر، و ماسک زیبایی پرتقال را آموزش می دهیم.

ماسک لایه بردار خانگی

برای تهیه ماسک لایه بردار احتیاج به صرف هزینه زیادی ندارید، همچنین ترکیبات این ماسک ها میتواند تاثیرات مثبت و خوبی روی پوست شما بگذارند. شما میتوانید کنترل ترکیبات مواد را در دست بگیرید و با مواد موجود در منزل، انواع ماسک لایه بردار خانگی که پاک کننده عمقی منافذ پوست و از بین برنده جوش های سر سیاه هستند را در آشپزخانه خانه خودتان تهیه کنید.

ماسک لایه بردار خانگی

نکات مهم قبل از گذاشتن ماسک صورت :

فراموش نکنید که همیشه قبل از استفاده از هر ماسکی، مقدار کمی از آن را روی قسمتی از پوست داخل بازو امتحان کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید . ماسک ها را باید روی پوست تمیز و خشک قرار بدهید . ماسک لایه بردار برای تمیزی عمقی پوست است نه اینکه به آن به چشم یک زداینده برای آلودگی های سطحی پوست نگاه کنید.

موهای خود را با کش مو محکم بالای سرتان و به شکل مدل موی دم اسبی ببندید که به هیچ وجه شل نشده و پایین نیاید و با ماسک روی صورت شما مخلوط و قاطی نشود سپس ماسک را روی صورتتان استفاده کنید. از به کار بردن ماسک نزدیک ابروهایتان و همچنین اطراف چشم هایتان کاملا پرهیز کنید، زیرا که پوست اطراف چشم بسیار حساس می باشد و در صورت استفاده امکان بروز حساسیت وجود دارد.

ماسک لایه بردار زغال

زغال لایه برداری بسیار اثربخش و نیرومند برای از بین بردن آلودگی های پوستی شما است. همچنین فعالیت معجزه آسایی برای پوست شما انجام می دهد و آن بیرون کشیدن سموم بدن شما در زمانی است که ماسک را به کار میبرید. این ماسک شروع به بیرون کشیدن سموم و آلودگی های زیر پوست شما و همچنین چربی های اضافی زیر پوستتان می کند. طبق این دستورالعمل ژلاتین به شما کمک میکند که به مبارزه جوش های صورتتان بروید و همچنین میتواند در کلاژن سازی پوست شما هم تاثیر گذار باشد.

مواد لازم برای تهیه این ماسک لایه بردار زغال :

ماسک لایه بردار خانگی

 • ژلاتین یک دوم قاشق چای خوری
 • آب مقطر یک دوم قاشق چای خوری
 • زغال فعال یک دوم قاشق چای خوری

گام اول:

ماسک لایه بردار خانگی

ترکیب کردن ژلاتین و زغال فعال در یک کاسه و قرار دادن یک دوم قاشق چای خوری از پودر ژلاتین و زغال فعال در یک کاسه

گام دوم:

افزودن آب مقطر گرم

ماسک لایه بردار خانگی

اضافه کردن یک قاشق چایی خوری آب مقطر داغ به ترکیب و مخلوط کردن ترکیبات با هم.

گام سوم:

به کار بردن ماسک روی پوست صورتتان فقط ۱ بار در هفته

ماسک لایه بردار خانگی

تمیز یا کثیف بودن پوست صورت شما قبل از استفاده از ماسک میتواند تاثیر گذار باشد، همچنین شما میتوانید با قراردادن حوله گرم روی منافذ صورتتان قبل از استفاده از ماسک پوستتان را تمیز کنید و سپس ماسک را در سرتاسر صورتتان به کارببرید. همچنین از به کاربردن ماسک نزدیک چشم ها و ابروهایتان پرهیز کنید. حتما این ماسک را روی پوست کاملا خشک و تمیز استفاده کنید. سپس صبوری به خرج دهید تا ماسک تاثیر خود را روی پوستتان بگذارد. بعضی اوقات ماسک را روی صورتتان چک کنید.  

طبق دستورالعمل بالا این ماسک لایه بردار را فقط روی پوست خشک استعمال کنید. شاید شما روی پوست صورتتان حسی مانند گزش یک حشره کوچک حس کنید، اما صبور باشید چون پوست شما درحال بهبود است و واکنش نشان میدهد. سپس میتوانید صورتتان را با آب گرم بشویید.

بکار بردن مقداری روغن نارگیل روی پوست شما میتواند برای قرمزی و حساس شدن آن کمک کند و حساسیت احتمالی را از بین ببرد. به دلیل خاصیت ضد باکتری بودن و همچنین پاک کردن منافذ پوست، به کار بردن این ماسک ۳ یا ۴ بار در ماه میتواند به شما کمک کند که پوستی زیبا و عاری از جوش داشته باشید.

ماسک لایه بردار پرتقال

پرتقال جزو میوه هایی است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و همچنین میتواند از رادیکال های آزاد جلوگیری کند و به این معناست که از پیری پوست شما پیشگیری میکند. پرتقال همچنین غنی از ویتامین ث بوده و پوست شما را از این ویتامین که در شادابی و طراوت پوست بسیار تاثیر گذار است بهره مند میکند و خستگی پوست شمارا نیز کاهش می دهد.

ژلاتین پایه این ماسک لایه بردار است که سبب سلامتی و شادابی پوستتان می شود. علاوه براین ژلاتین به شما در کم کردن چین و چروک و خطوط صورتتان و ساختن سلول های پوست و کلاژن سازی سلول های پوستتان نیز کمک میکند.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک لایه بردار پرتقال:

ماسک لایه بردار خانگی

 • پودر ژلاتین ۲ قاشق چای خوری
 • آب پرتقال یا عصاره پرتقال ۴ قاشق چای خوری

گام اول:

مخلوط کردن آب پرتقال و پودر ژلاتین در کاسه

ماسک لایه بردار خانگی

2 قاشق چای خوری پودر ژلاتین را در یک کاسه کوچک بریزید و ظرف را روی شعله ملایم قرار دهید تا با سرعت کم ذوب شود.

سپس ۴ قاشق چای خوری آب پرتقال تازه به ژلاتین اضافه نمایید.

گام دوم:

گرما را ۲ برابر زیاد میکنیم

ماسک لایه بردار خانگی

یک چهارم ماهی تابه یا ظرفی که روی شعله قرار داده اید را از آب پر کنید و ظرف شیشه ای حاوی مخلوط ماسک را درمرکز آن قرار داده و حرارت دهید تا ژلاتین به طور کامل حل شود. سپس آن را از روی شعله برداشته و اجازه بدهید که خنک شود اما نه برای مدت طولانی که ژلاتین غلیظ شود. همانطور که گفته شد تمیز یا کثیف بودن پوست شما میتواند تاثیر گذار باشد.

سه لایه نازک از ماسک را روی پوست صورتتان قرار دهید. همچنین از نزدیک بردن ماسک لایه بردار نزدیک ابروها و چشم هایتان پرهیز کنید و اجازه بدهید ماسک به طور کامل روی پوست صورت شما خشک شود.

ماسک لایه بردار خانگی

سپس بعد از گذشت 20 دقیقه با آب صورتتان را بشویید. به کار بردن ماسک لایه بردار پرتقال ۱ بار در هفته به سلامتی و شفافیت پوست شما کمک میکند.

ماسک لایه بردار شیر

در افسانه ها آمده است که کلئوپاترا ملکه مصر که به زیبایی شهرت داشت راز زیبایی اش این بوده که با شیر حمام میگرفت. شیر دارای لاکتوز بوده و چنانچه برای تمیز شدن پوست استفاده شود لایه های پوست شما را به صورت عمیق پاک میکند در صورتی که آب خالص توانایی انجام این کار را ندارد.

شما میتوانید با تهیه این ماسک لایه بردار و به کار بردن آن روی صورتتان پی به حقیقت این راز کهن ببرید و تاثیر آن را با چشم های خود ببینید. شیر می تواند به شما در تمیز کردن عمقی منافذ پوستتان کمک کند و همچنین ترکیب آن با ژلاتین می تواند در کلاژن سازی و کاستن خطوط و چین و چروک صورتتان تاثیر گذار باشد.

مواد لازم برای تهیه ماسک لایه بردار شیر:

ماسک لایه بردار خانگی

 • شیر یک دوم قاشق چای خوری
 • پودر ژلاتین یک قاشق چای خوری

گام اول:

مخلوط شیر و ژلاتین در کاسه

ماسک لایه بردار خانگی

1 قاشق چای خوری پودر ژٖلاتین را در کاسه و روی حرارت ملایم قرار دهید.

۱ قاشق چای خوری شیر به ژٖلاتین اضافه کنید.

گام دوم :

 ماسک لایه بردار خانگی

حرارت شعله را کم کم افزایش داده و به دو برابر برسانید و مخلوط  را درون ظرف کوچک شیشه ای در مرکز حرارت قرار دهید تا زمانی که ژٖلاتین به طور کامل در شیر حل شود.

گام سوم:

به کاربردن ماسک شیر ۱ بار درهفته روی پوست صورت

 ماسک لایه بردار خانگی

ظرف مخلوط ماسک را از روی حرارت برداشته و روی پوست صورتتان قرار دهید. تا زمانی که مخلوط گرم است این کار را خیلی سریع انجام دهید که تا قبل از اینکه ژلاتین غلیظ و سفت شود ماسک روی پوستتان قرار گرفته باشد و تاثیرگذارتر باشد.

سپس صبر کنید که ماسک به طور کامل روی پوستتان خشک شود.  حالا می توانید ماسک لایه بردارتان را به آرامی و با آب خنک از روی صورتتان شسته و پاک کنید و سپس خشک کنید.  به کار بردن ماسک لایه بردار شیر ۱ بار در هفته میتواند به سلامت نگه داشتن و پاکیزه شدن پوست شما کمک کند.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : نیلوفر آقایی
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1397/04/23
 • تعداد مشاهده : 32395 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید