فروشگاه چی نیاز داری

اصول خرید کت و شلوار

راهنمای خرید کت

خرید کت و شلوار اصولی دارد که باید به آن توجه کنیم در کنار جنس پارچه و رنگ و قیمت نکات مهم در انتخاب کت و شلوار مردانه باید در نظر گرفته شود. . نوع لباس به انسان شخصیت می­دهد اما اینکه لباس مناسب و اندازه به تن کنید اهمیت زیادی دارد .

نکات مهم در خرید کت وشلوار مردانه:

خرید کت وشلوار 

نکات مهم  در انتخاب کت و شلوار

به نوعی می­توان گفت آقایان با پوشیدن کت و شلوار مناسب و اندازه می­توانند شخصیت و حتی اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشند. اما به این معنا نیست که هر کت و شلواری را می­توانند بپوشند. برای تشخیص اندازه بودن کت و شلوار باید به بعضی از نقاط کت و شلوار بیشتر دقت کنید. این نقاط شامل موارد زیر است:

راهنمای کت

کت و شلوار مناسب

تشخیص سایز مناسب کت و شلوار :

1-سرشانه:

هنگام خرید کت و شلوار یکی از نکته ­های مهم این است که کت اندازه­ ی سرشانه ­های شما باشد. به عبارت دیگر، درز سرشانه ­های کت باید روی شانه ­ی شما خوب بایستد و نباید بسیار پهن باشد یا به هنگام حرکت جابجا شود.

2-یقه کت:

یقه ی کت باید طوری باشد که پایین ­تر از یقه­ ی پیراهن قرار بگیرد. علاوه بر این، یقه­ ی کت نباید خیلی شل یا آویزان باشد.

3-طول آستین:

طول آستین کت باید تا بالای مچ دست را بپوشاند. علاوه بر این، اندازه ی آستین پیراهن شما باید به اندازه­ی 2.5 سانتی متر از اندازه­ ی آستین کت بیشتر باشد تا پس از پوشیدن کت، آستین پیراهن نیز معلوم باشد. پس از خرید کت و شلوار، مارک روی آستین کت را بردارید.  بهتر است دگمه سر آستین پیراهن شما زیاد بزرگ نباشد و تنها مقداری از آن بیرون از آستین باشد.

4-فاق شلوار:

نشیمن شلوار باید طوری باشد که اندازه­ ی نشیمنگاه شما باشد. به عبارت دیگر، نشیمن شلوار نباید خیلی بزرگ یا آویزان و خیلی کوچک یا تنگ باشد.

5-بلندی کت:

بلندی کت باید آنقدر باشد که کل زیپ شلوار و قسمت پشت را بپوشاند. چاک پشت کت و همچنین جیب ها را باز کنید. پیراهن هایی را زیر کت بپوشید که مناسب بدن شما هستند و زیاد بزرگ نیستند.

6-شکست شلوار:

شکست شلوار به جایی گفته می­شود که چین پایین شلوار با کفش­های شما تلاقی می­کند. بهترین حالت تلاقی شکست با کفش­های شما این است که لبه­ ی شلوار شما تنها نیمی از قسمت بالایی کفش­تان را بپوشاند.

7.نوع پارچه:

معروف­ترین و متنوع­ترین پارچه ای که برای دوخت کت و شلوار استفاده می­شود پارچه پشمی است. پارچه پشمی این خاصیت را دارد که در فصل زمستان شما را گرم و در فصل تابستان شما را خنک نگه دارد.

علاوه بر این، پارچه ­های پشمی در مقابل چین و چروک شدن مقاومت بیشتری دارند و حالت آنها به آسانی تغییر نمی­کند. علاوه بر کت و شلوارهای پشمی می­توان از  کت و شلوار­های دیگری استفاده کرد که برای موقعیت­ های خاصی مناسب هستند.

 برای مثال کت و  شلوارهای کتانی سبک هستند و به عنوان یک لباس غیر رسمی محسوب می­شوند. از این نوع کت و شلوار می­توان در مراسم فصل تابستان و یا در آب و هوای استوایی استفاده کرد. تنها عیب کت و شلوارهای کتان این است که به آسانی چروک می­شوند. کت و شلوارهای پلی استر در مقایسه با کت و شلوارهای پشمی ارزان­تر هستند.

8. رنگ کت:

برای هر مراسم و موقعیت خاصی باید کت و شلوارهایی را پوشید که رنگ و طرح آن متناسب با آن موقعیت یا مراسم است. اگر برای اولین­ بار است که در حال خریدن یک کت و شلوار هستید به شما پیشنهاد می­کنیم که یک کت و شلوار راه راه سرمه­ ای رنگ بخرید. این نوع از کت و شلوار را می­توانید در اکثر موقعیت­ها و مکان­ها بپوشید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1395/10/16
  • تعداد مشاهده : 2847 بار
مقالات مرتبط
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید