فروشگاه چی نیاز داری

راههای روشن کردن پوست صورت در منزل

پوست روشن

خیلی از خانم ها و آقایان دوست دارند پوستی صاف ، روشن و بدون لک داشته باشند. پوست تیره و مات به خاطر شرایط مختلفی همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، آلودگی های محیطی، پوست خشک، استرس، انتخاب نادرست سبک زندگی و استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی با پایه مواد شیمیایی  ایجاد می شود. در اینجا ما بهترین ماسک های روشن کننده پوست را به شما آموزش می دهیم.

ماسک روشن کننده پوست صورت

اما باید به خاطر داشته باشید که چنین محصولاتی دارای مواد شیمیایی مضر هستند که می توانند به پوست صورت شما آسیب وارد کنند. اغلب اوقات چنین محصولاتی بسیار گران قیمت اند.  در چنین شرایطی استفاده از محصولات طبیعی که قادر است پوست صورت را روشن تر و زیباتر سازد، بهترین انتخاب خواهد بود و می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. در این مقاله قصد داریم 10 روش برتر برای روشن کردن پوست را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

1. ماسک روشن کننده با ماست:

 ماست( که از شیر گرفته می شود) مواد مغذی فراوانی در خود دارد که برای پوست بسیار مفیدند. این ماده در برگیرنده  اسید لاکتیک  است که خاصیت سفید کنندگی دارد. درمان های خانگی زیر برای همه پوست ها مناسب اند.

 • به آرامی ماست ساده را بر روی پوست صورت خود قرار دهید. اجازه دهید  به مدت چند دقیقه بر روی صورت باقی بماند. سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید.  اینکار را به مدت چند هفته  و به صورت روزانه تکرار کنید تا اثر فوق العاده آن را مشاهده نمایید.
 • یک قاشق غذاخوری از ماست تازه را با  نصف قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را بر روی پوست صورت و گردن بگذارید. آن را به مدت 10 الی 15 دقیقه به حال خود رها کنید و سپس با آب بشویید. این کار را می توانید به طور روزانه برای بهبود تن رنگی پوست انجام دهید.

ماسک روشن کننده

 • شما می توانید کمی آب لیموی تازه و جوی دوسر را به ماست اضافه کنید تا خمیر سفت و غلیظی به دست آید. سپس خمیر به دست آمده را به صورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید. این درمان به شما کمک می کند پوست انعطاف پذیر و مرطوبی داشته باشید.

2.ماسک روشن کننده با  پرتقال :

 مهم ترین ماده تشکیل دهنده بیشتر محصولات مراقبت از پوست، ویتامین C است. این ویتامین  در پرتقال به وفور یافت می شود. علاوه بر این، پرتقال خاصیت سفید کنندگی دارد که می تواند پوست شما را روشن تر سازد. مطالعات انجام شده نشان داده است که مصرف منظم و مداوم آب پرتقال  تازه می تواند بافت کلی پوست را بهبود ببخشد و  انعطاف پذیری آن را بیشتر کند. برای روشن تر کردن پوست صورت ، پرتقال را می توان به دو شیوه مختلف مورد استفاده قرار داد:

ماسک ضد لک

 • دو قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه و کمی پودر زردچوبه را با هم ترکیب کنید. قبل از رفتن به رختخواب، می توانید این ترکیب را بر روی پوست صورت و گردن خود اعمال نمایید. همچنین شما می توانید از این ماده بر روی دست ها و پاهای خود استفاده کنید. بعد از 20 الی 30 دقیقه صورت خود را بشویید. اینکار را روزانه انجام دهید.
 • پوست خشک شده پرتقال را اسیاب کنید. یک قاشق غذاخوری پوست پودر شده پرتقال را با یک قاشق غذاخوری ماست ساده ترکیب کنید تا خمیر یکدستی ایجاد شود. این خمیر را بر روی پوست اعمال کنید و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه  به همین حالت باقی بماند. سپس  صورت خود را با آب بشویید. این کار به روشن تر شدن لکه های پوست کمک می کند. می توانید این ترکیب را یک یا دو بار در هفته مورد استفاده قرار دهید اما بیشتر از حد از آن استفاده نکنید.

3. ماسک روشن کننده با آرد نخودچی:

آرد نخودچی یکی از بهترین مواد تشکیل دهنده برای افرادی است که به دنبال پوستی شاداب و روشن هستند. این ماده حاوی مواد مغذی فراوانی است که می تواند به سلامت پوست صورت کمک کند.  استفاده روزانه از  درمان های خانگی زیر به از بین رفتن روغن اضافی پوست کمک کرده و  در عین حال رطوبت پوست را حفظ می کند.

ماسک صورت

 • آرد نخودچی را با مقدار کمی از آب یا گلاب ترکیب کنید تا خمیر سفت و غلیظی حاصل شود.
 • ترکیب به دست آمده را بر روی دست،  صورت و پاهای خود اعمال نمایید.
 •  اجازه دهید ترکیب موجود بر روی پوست بماند و خشک شود. سپس آن را با آب بشویید.

4.ماسک روشن کننده با عسل:

عسل نیز به سفید شدن پوست کمک می کند و به عنوان یک عامل مرطوب کننده طبیعی عمل خواهد کرد. پوست خشک یکی از فاکتورهای رایجی است که باعث می شود پوست ناصاف گردد. همانطور که می دانید عسل خاصیت آنتی باکتریایی دارد و می تواند لکه  و جوش را از بین ببرد.

 •  عسل طبیعی را بر روی پوست صورت خود اعمال کنید. اجازه دهید این ماده به مدت چند دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید. این درمان خانگی ساده به از بین رفتن سلول های مرده پوست کمک می کند و باعث می شود پوست ظاهر شاداب تر و روشن تری داشته باشد. اینکار را  روزانه یکبار انجام دهید.

 • برای تهیه یک ماسک روشن کننده، یک قاشق چایخوری عسل و آب لیموی تازه ،یک قاشق غذاخوری شیر خشک و نصف قاشق چایخوری روغن بادام را با هم مخلوط کنید. این مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید و به آرامی بر روی پوست صورت اعمال نمایید.  اجازه دهید 10 الی 15 دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس با آب سرد بشویید. یک روز در میان این کار را تکرار کنید.

5.ماسک روشن کننده با لیمو:

خاصیت اسیدی لیمو  به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی برای پوست عمل می کند. مقدار زیاد ویتامین C در آن می تواند رشد سلول های تازه را بیشتر کند. لیمو  آنتی اکسیدان هایی در خود دارد که برای سلامت پوست بسیار مفیدند.

 •  یک عدد لیموی تازه بردارید و آب آن را بگیرید.  پنبه را در آب لیمو فرو ببرید و بر روی پوست صورت خود اعمال نمایید. همچنین شما می توانید لیموی برش خورده را بر روی پوست صورت خود بمالید. اجازه دهید آب لیمو حداقل یک ساعت بر روی پوست باقی بماند و سپس صورت خود را با آب بشویید. اینکار را روزی یکبار انجام دهید. همین درمان خانگی ساده می تواند پوست صورت را روشن تر کند و از رشد و توسعه زخم بر روی صورت جلوگیری می کند.

 • سه قاشق چایخوری آب لیموی تازه و یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با هم ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را بر روی صورت خود اعمال کنید و اجازه دهید نیم الی یک ساعت بر روی پوست باقی بماند. سپس با آب صورت خود را بشویید.  این کار را روزی یک بار تکرار کنید.

 •  یک قاشق چایخوری از آب لیموی تازه،شیر خشک و عسل را با هم ترکیب کنید. آن را بر روی پوست بگذارید و اجازه دهید  15 الی 20 دقیقه در همین حالت بماند. سپس آن را بشویید. اینکار را روزانه یا یک روز در میان انجام دهید.

 • زمانی که از این گزینه ها استفاده می کنید مراقب باشید زخم بازی بر  روی پوست نداشته باشید. همانطور که می دانید آب لیمو خاصیت اسیدی دارد و می تواند باعث ایجاد درد در زخم باز شود. همچنین آب لیموی تازه برای پوست های حساس مناسب نیست. اگر واکنش آلرژیک به لیمو دارید از آن استفاده نکنید.

6. ماسک روشن کننده با ژل آلوئه ورا:

آلوئه ورا می تواند هیپرپیگمانتاسیون را تسکین دهد و رنگ طبیعی پوست را  دوباره بازگرداند. هیپرپیگمانتاسیون دلیل اصلی پوست ناصاف است. اثر خنک کنندگی آلوئه ورا می تواند به تولید دوباره سلول های تازه  کمک کند و بافت آسیب دیده را ترمیم نماید. این موضوع برای داشتن پوستی سالم بسیار مهم است.  این درمان ساده می تواند پوست و لکه های تیره را روشن تر کند و باف کلی پوست را بهبود ببخشد.

 • لایه بیرونی برگ آلوئه ورا را ببرید.  ماده ژله مانند و ضخیم را از آن خارج کنید.
 • این ژل را بر روی پوست صورت خود اعمال نمایید.
 • اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بر روی پوست بماند و سپس با آب بشویید.
 • اینکار را به مدت دو هفته و دوبار در روز تکرار کنید.

اگر گیاه آلوئه ورا در منزل ندارید از ژل آلوئه ورای آماده استفاده کنید.

7. ماسک روشن کننده با پاپایا:

پاپایا به طور منظم  در درمان های زیبایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از آن برای روشن تر کردن پوست استفاده کرد. پاپایا حاوی مواد سفید کننده طبیعی  و مواد مغذی متعدد است و می تواند پوست شما را درخشنده تر کند.

 • پاپایا را به عنوان یک میوه مصرف کنید. خاصیت تمیز کنندگی این میوه می تواند به پاکسازی  پوست کمک کند.

 • بخش داخلی پوست پاپایا را بر روی پوست صورت خود بمالید. اجازه دهید خشک شود. سپس با آب  سرد صورت خود را بشویید و خشک کنید. این کار درخشندگی خوبی به پوست صورت شما می بخشد.اینکار را به صورت روزانه تکرار کنید.

 • پاپایای رسیده را به صورت خمیر در اورید و آن را با یک پیمانه آب لیموی تازه ترکیب کنید. پوست صورت و گردن خود را با این ترکیب ماساژ دهید. اجازه دهید حداقل نیم ساعت قبل از شستن بر روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید. این کار را حداقل یکبار در هفته انجام دهید.

8. ماسک روشن کننده با زردچوبه:

زردچوبه اغلب برای بهبود  بافت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند به ساخت ملانین کمک کند و همین امر باعث می شود پوست صورت شما تن رنگی خوب و یکدستی داشته باشد. همچنین، زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدانی است که برای سلامت کلی پوست بسیار عالی است.

ماسک صورت

 • پودر زردچوبه و خامه را با هم ترکیب کنید تا خمیر نرمی حاصل شود. آن را روی پوست اعمال کنید. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب ولرم بشویید. زمانی که این کار را به صورت منظم انجام می دهید متوجه خواهید شد که پوستتان سفیدتر و روشن تر شده است.

 • دو قاشق چایخوری آرد نخود چی، نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه و یک قاشق چایخوری  آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید. این ماسک را روی صورت بگذارید و اجازه دهید20 الی 25 دقیقه  در همین حالت بماند. ماسک خشک شده را تمیز کنید و با آب ولرم بشویید.

9.ماسک روشن کننده با خیار:

خیار باعث می شود کلاژن پوست به هم بچسبد. همین امر موجب می شود پوست منعطف تری داشته باشید. پوست منعطف و محکم  اغلب تن رنگی روشن تری خواهد داشت.خیار همچنین خاصیت خنک کنندگی دارد. این میوه برای انواع پوست مناسب است.

ماسک پوست خیار

 • برش های خیار را به طور مستقیم بر روی پوست و نواحی که نیاز به درمان دارد قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه به همین حالت بماند و سپس خیار را بردارید و پوست را با آب ولرم بشویید. اینکار را روزانه دو بار تکرار کنید.

 • خیار را رنده کنید و آن را با عسل ترکیب نمایید. این ماسک می تواند لکه های پوست را از بین ببرد. ماسک تهیه شده را بر روی پوست صورت و گردن  قرار دهید  و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بماند. سپس با آب سرد بشویید. برای اینکه نتایج بهتری به دست آورید این کار را روزانه دوبار انجام دهید.

 •  شما می توانید یک قاشق چایخوری از آب لیموی تازه و آب خیار را با هم ترکیب کنید. آن را روی صورت بگذارید و به مدت 15 الی 20 دقیقه صبر کنید.سپس با آب بشویید. اینکار را روزی یکبار تکرار کنید.

10. ماسک روشن کننده با جوی دوسر:

بهترین روش برای  افزایش رشد سلول های تازه پوست  و بهبود تن رنگی پوست خلاص شدن از شر سلول های مرده است.جوی دوسر به لایه برداری پوست کمک می کند  و آن را نرم تر و منعطف تر می سازد.

 • آب گوجه فرنگی را با جوی دوسر ترکیب کنید و بر روی پوست بگذارید. اجازه دهید 20 دقیقه روی صورت بماند و سپس با آب سرد بشویید. زمانی که صورتتان را می شویید به آرامی آن را مالش دهید تا سلول های مرده از روی پوست برداشته شود.

 • یک قاشق چایخوری پودر جوی دوسر ، کمی زردچوبه و چند قطره آب لیموی تازه را با هم ترکیب کنید تا خمیر سفتی حاصل شود. آن را روی پوست بگذارید و اجازه دهید خشک شود. سپس با آب بشویید. اینکار را روزانه تکرار کنید.

برای اینکه بتوانید پوستی شاداب و روشن داشته باشید روش هایی که در بالا به آن اشاره کردیم را  دنبال کنید. باید به خاطر داشته باشید که این روش ها اگرچه موثرند اما  برای دریافت نتیجه بهتر ،به زمان نیاز دارید. پس باید صبور باشید. همچنین باید بدانید که سلامت پوست به اندازه داشتن پوست زیبا مهم است. پس مراقب سلامت پوست خود نیز باشید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است.

 • نویسنده : مریم میری
  • امتیاز :
  • 2
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1395/12/17
 • تعداد مشاهده : 4892 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید