فروشگاه چی نیاز داری

سبک زندگی

دوران کودکی | دوران بلوغ | ازدواج | بارداری | خانه داری

ریلکسیشن در طبیعت

این روش برای ریلکس شدن خیلی راحت است

اگر روز پر فشاری را گذرانده اید و احساس میکنید اضطراب دارید و نمی توانید تمرکز کنید باید دقایقی را به خودتان برای آرامش اختصاص دهید و استراحتی هر چند کوتاه به مغز و بدنتان بدهید. ریلکس کردن شرایط و قوانین خودش را دارد ولی باید با امکانات و شرایط موجود سطحی از ریلکسیشن را انجام داد. شاید خیلی ها مراحلرا برای ریلکسیشن سخت میکنند بطوریکه خیلی ها منصرف میشوند. ریلکس شدن یعنی رهایی از تنش ها، فکرها و اضطراب ها و...لزفا این مقاله را دنبال کنید 

ادامه مطلب

طرز پخت کلم بروکلی

5 راه پختن و مصرف کلم بروکلی

کلم بروکلی  یکی از سبزیجات سبز رنگ از خانواده کلم ها میباشد. خواص کلم بروکلی باعث شده بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. اما بسیاری با مصرف خام آن و هضمش مشکل دارند و خیلی ها هم دوست دارند بصورت نرم تر مصرف کنند. از این جهت در اینجا به طرز پخت کلم بروکلی پرداختیم.

ادامه مطلب

شکست در امتحان

چگونه با شکست در امتحان مواجه شویم

همانطور که می دانید شکست همیشه یکی از اصول مهم موفقیت در زندگی محسوب می شود. اکثر افراد شکست در امتحان یا آزمون را تجربه کرده اند و برای برخی افراد کنار آمدن با این موضوع بسیار مشکل است. تنها کسانی می توانند بر شکست ها و مشکلات پیش آمده خود غلبه کنند که دارای روحیه قوی و  اعتماد به نفس بالا هستند.
ادامه مطلب

 آموزش مدیتیشن

مراحل ساده مدیتیشن در خانه برای آرامش بیشتر

مدیتیشن به شما کمک میکند تا تمرکز خودرا افزایش دهید و در مواقع بحرانی، آرامش درونی خود را حفظ کنید. اگر یک مبتدی هستید با قدمهای کوچک مدیتیشن در خانه را آغاز کنید و دستورالعمل های ساده مدیتیشن را انجام دهید. از خودتان انتظار نداشته باشید که در مراحل اول، پیشرفت کنید اما بدانید با تمرین بیشتر پیشرفت خواهید داشت. درذیل نکاتی برای انجام مدیتیشن آورده ایم که زندگی شمارا بهبود خواهند بخشید.

ادامه مطلب

از بین بردن خش شیشه عینک

روش های از بین بردن خط و خش شیشه عینک

روش های از بین بردن خط و خش شیشه عینک را می دانید؟ علت اصلی ایجاد خش روی شیشه عینک چیست؟ روش های ساده ای برای از بین بردن خش شیشه عینک وجود دارد که در منزل قابل انجام است. روش تمیز کردن شیشه عینک و نوع دستمال عینک خیلی اهمیت دارد. قرار دادن عینک در جعبه عینک یکی از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه است. در این مقاله برطرف کردن خش شیشه عینک را آموزش میدهیم.

ادامه مطلب

بالا بردن اعتماد به نفس

8 راه ساده برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس در افراد، نیروی مثبت ایجاد میکند. اعتماد به نفس میتواند زندگی شخص را دچار تحول کند و یک تغییر 180 درجه ای در او بوجود آورد. اما چگونه اعتماد به نفس را در خودمان افزایش دهیم. شاید در ظاهر خیلی سخت بیاید ولی کافی است تصمیم بگیرید و اولین اقدام را انجام دهید. در اینجا 8 تکنینک برای بالا بردن اعتماد به نفس را آورده ایم.
ادامه مطلب

خانه تکانی

31 شیوه تمیز کردن منزل برای خانه تکانی عید

خانه تکانی نوروز یکی از دغدغه های مهم خانم ها در آخر سال است. با توجه به زیاد شدن مشغله خانم ها ، آنها دنبال شیوه ها و ترفند هایی برای تمیز کردن منزل و خانه تکانی سریع هستند. لیست کردن کارهای خانه تکانی اولین اقدام است، سپس تهیه وسایل مورد نیاز برای تمیز کاری. در اینجا 31 ترفند برای تمیز کردن منزل آموزش داده می شود.
ادامه مطلب

زتجبیل تازه در غذا

استفاده از زنجبیل تازه در غذا و روش پوست کندن + فیلم

زنجبیل تازه طعم خیلی خاص و متفاوتی دارد، ادویه ای هست که هم میتوانید در وعده های اصلی غذا و هم در دسرها و شیرینی ها از آن استفاده کنید. زنجبیل حتی در پختن بیسکوییت، اسموتی، سرخ کردنی ها و غذاهای گوشتی هم کاربرد دارد. استفاده از زنجبیل در غذاها حتی از استفاده از سیر هم راحت تر است. اگر به خاطر طعم تند و تیز زنجبیل تا به حال به سراغش نرفته اید، مطمئن هستم تا آخر این مقاله نظرتان عوض خواهد شد .
ادامه مطلب

تهیه ترشی

چگونه ترشی درست کنیم

ترشی درست کردن هم فوت و فن های خودش را دارد. حتما برای شما هم پیش آمده که طعم و مزه یک ترشی خانگی باعث شده، سازنده ی آن را تحسین و تمجید کنید. اگر میخواهید روش درست کردن ترشی یا به اصطلاح عامیانه "ترشی انداختن" را یاد بگیرید این مقاله را تا انتها بخوانید.

ادامه مطلب

تشخیص بارداری در منزل

طرز استفاده از بیبی چک + فیلم

امروزه تشخیص بارداری در منزل خیلی راحت شده است. خانم هایی که انتظار باردارشدن را می کشند و خانم هایی که ترس از بارداری ناخواسته دارند، باید در منزل بیبی چک Baby chek یا همان تست بارداری را داشته باشند. توسط این وسیله کوچک و ارزان می توانید سریع و با اطمینان بالا (البته نه 100 درصد) بارداری را تشخیص دهید . البته دانستن نکات زیر مهم است:

ادامه مطلب

شیوه صحیح صحبت با کودکان

چگونه با کودکم حرف بزنم

نوع حرف زدن با کودکان در تربیت کودک تاثیر بسزایی دارد. این تاثیر گذاری آنقدر زیاد است که میتوان گفت هر کلمه ای که به کودکمان میگوییم مثل حکاکی بر سنگ می ماند و اثر فوق العاده ای بر پرورش کودک دارد. پس مادر و پدر باید مهارت گفتگو با کودک را بیاموزند
ادامه مطلب

رفتار والدین با نوجوان

چگونه با پسر و دختر نوجوان رفتار کنیم

دختران و پسران نوجوان در دوره بلوغ دچار تحولات جسمی و روحی میشوند پس طبیعی است که شاهد تغییراتی در رفتار آنها باشیم و این تدبیر پدر و مادر است که بدانند نحوه برخورد با نوجوان چگونه باید باشد. رفتار پدر با دختر نوجوان متفاوت با پسر نوجوان است و همینطور رفتار مادر با دختر نوجوان فرق دارد با پسر نوجوان.
ادامه مطلب

رابطه زناشویی در بارداری

چگونگی رابطه زناشویی در دوران بارداری + سخنی با پدران

با شروع بارداری زن، تحولی در زندگی زناشویی زن و شوهر ایجاد می شود. نگرانی ها و ابهامات زیادی در این زمینه برای پدر و مادر ایجاد می گردد. آیا در زمان حاملگی روابط زناشویی باید کنار گذاشته شود؟ واقعا یک سری ملاحظات در روابط زناشویی در دوران بارداری لازم است؟ نقش پدران در این مورد چیست؟
ادامه مطلب

مشاوره قبل بارداری

مشاوره قبل بارداری + سوالات

چه کارهایی قبل از حامله شدن باید انجام بدهیم که دوران حاملگی و زایمان راحت تری داشته باشیم؟ چرا مشاوره قبل از بارداری مهم است؟
هدف اصلی از مشاوره قبل از بارداری، این است که ما سعی کنیم خانم با بهترین شرایط از نظر فیزیکی و جسمی و روحی  وارد پروسه ی بارداری شود. چون طبیعتا هر چه زن در زمان بارداری سالم تر باشد، طول دوران بارداری بهتری را می گذراند و عوارض بارداری کمتری  به سراغ وی می آید و فرزند سالم تری را نیز به دنیا خواهد آورد.
ادامه مطلب

مشکلات سه ماهه اول بارداری

مشکلات سه ماهه اول بارداری چیست؟

تغییرات هورمونی در دوران بارداری منجر به تغییراتی در بدن زن باردار میشود که طبیعی است. اما برخی از این تغییرات در همه ی زنان باردار دیده نمی شود و به شکل مشکلاتی در دوران بارداری بروز میکنند. دانستن این مشکلات شایع میتواند در حل به موقع  این موارد در دوران بارداری پرداخت.

ادامه مطلب

کفش بارداری

چه کفشی مناسب دوران بارداری است

آیا کفش زن باردار باید ویژگی خاصی داشته باشد؟ با توجه به تغییراتی که زن باردار در ماه های مختلف بارداری تجربه می کند می بایست کفش مخصوص بارداری را  انتخاب کند.در غیر اینصورت مشکلات دیگر اعم از زانو درد و کمر درد را نیز تجربه خواهد کرد.
ادامه مطلب

مواد خطرناک بارداری

مواد و شرایط خطرناک در دوران بارداری

اولین و مهمترین دغدغه ی یک زن باردار به دنیا آوردن یک نوزاد سالم است. بنابراین باید اطلاعات کاملی درباره مواد و شرایط ممنوعه و خطرناک در دوران بارداری داشته باشد. خوردن بعضی مواد خوراکی در ماه های مختلف ممکن است عوارض مختلف داشته باشد و قرار گرفتن در شرایط خطرناک در بعضی ماه های بارداری عواقب جبران ناپذیری دارند. زنان باردار باید قبل از بارداری در این زمینه مطالعه و تحقیق کنند.

ادامه مطلب

زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی چیست

دانستن مراحل زایمان طبیعی برای همه ی زنان باردار لازم است حتی اگر نخواهد به روش طبیعی زایمان کند. ممکن  زن باردار تحت شرایط خاصی قرار بگیرد و چاره ای جز زایمان طبیعی نداشته باشد. بنابراین زنان باردار باید دقیقا مراحل زایمان طبیعی را از پزشک متخصص زنان، مطالعه  و دیدن فیلم آموزش ببینند.

ادامه مطلب

تغییرات هورمونی بدن در بارداری

تغییرات هورمونی در دوران بارداری

هنگامی که حدس میزنید باردار هستید، برخی یا همه نشانه های بارداری را مشاهده می کنید. این نشانه ها که در نتیجه تغییرات هورمونی در بدن به وجود می آیند، بلافاصله بعد از حاملگی شروع می شوند. بهتراست با این تغییرات هورمونی آشنا باشید.

ادامه مطلب

احساس گرما در بارداری

گرگرفتگی در بارداری نشانه چیست؟

گرگرفتگی در بارداری و داغ شدن  و احساس گرما در ماه های بارداری یکی از شایع ترین مواردی است که زن باردار با آن مواجه میشود. ممکن است برای برخی در اوایل بارداری و برای برخی در ماه های پایانی اتفاق بیوفتد. آیا این گرگرفتگی طبیعی است؟ در اینجا علت داغ شدن زن باردار و راهکار  مواجه با این مشکل را بررسی میکنیم.

ادامه مطلب

بدون استرس

چگونه میتوان بر استرس غلبه کرد

همه ی افراد در موقعیت های خاص دچار استرس میشوند،  اینکه ما بخواهیم استرس را از بین ببریم تقریبا محال است چون به عوامل خارجی وابسته است پس بهتر است شیوه برخورد با موقعیت های گوناگون  و کنترل استرس را بیاموزیم. با راهکارهای خیلی ساده میتوان از سد قوی استرس گذشت و بر آن غلبه کرد.در اینجا به شما 5 حالت را آموزش میدهیم که سریع میتوانید بر استرس خود غلبه کنید:

ادامه مطلب

مرد مناسب زندگی

از مردانی که مناسب زندگی نیستند، پرهیز کنید

مرد مناسب زندگی چگونه مردی است؟

یکی از بزرگ­ترین مشکلاتی که خانم هادر شروع روابط­­­شان با مردها دارند چیست؟  اینکه چگونه قبل از آشنایی جدی با او، بفهمندآیا آن آقا به دردزندگی می­خورد یا نه؟ و محدوده ارتباطات تا کجا باشد که به این درک و شناخت برسد.

ادامه مطلب

یبوست در نوزادان

علت یبوست در نوزادان چیست

تعریف علمی یبوست:

واژه­ نامه پزشکی دورلند، یبوست را به عنوان " دفع خیلی دیر مدفوع یا دفع به سختی آن" معرفی کرده است. تا شش ماهگی فواصل نرمال دفع مدفوع به شکل قابل توجهی در نوزادان مختلف متفاوت است، یعنی یبوست می­تواند از چندبار در روز تا یک­بار در هفته رخ دهد. البته علت اولیه یبوست در کودکان، تخلیه دیر مدفوع نیست، بلکه وجود مشکل در دفع آن است

ادامه مطلب

تشنگی در حاملگی

علت تشنگی و عطش زیاد در دوران بارداری چیست؟

آیا تشنگی زیاد در بارداری طبیعی است؟

درست است که در دوران بارداری، علائم و نشانه هایی را که قبلا نداشته اید را می بینید ولی عطش زیاد در بارداری، بطوریکه زندگی شما را مختل و شما را عصبی کند،  طبیعی و نرمال نیست. این تشنگی زیاد حتما بدنبال علتی رخ داده است که باید هر چه سریعتر برطرف گردد.

ادامه مطلب

خوشبوکننده طبیعی

چگونه بوسیله کیسه های معطر خانه را خوشبو کنیم

یکی از روش­های موثر و ساده برای خوشبو کردن منزل استفاده از اسانس است. گرچه امروزه خوشبو کننده های شیمیایی بسیاری در دسترس هستند، اما میدانیم که آنها هم برای سلامت خانواده و هم محیط زیست مضر هستند .با کمی سلیقه و حوصله میتوانید کیسه های معطر و خوشبوکننده بسازید و بطور طبیعی خانه خود را خوشبو و معطر کنید.

ادامه مطلب

خشک کردن گیاهان

چگونه گیاهان دارویی را خشک کنیم به همراه لیستی از گیاهان معطر و دارویی

روش های خشک کردن گیاهان دارویی:

در طب سنتی ایرانیان، داروهای گیاهی نقش پررنگی را ایفا میکنند و در هر خانه ای حتماً چند نوع از گیاهان دارویی و معطر خشک شده می توان یافت. اما نکته های مهمی در روش خشک کردن گیاهان دارویی و معطر وجود دارد که توجه به آنها ضروری است. در این مقاله لیستی از این گیاهان به همراه خواص دارویی و نوع عطر آنها آورده شده است.

ادامه مطلب

 فرزند پروری چیست

فرزند پروری بر اساس هوش هیجانی

برای فرزند پروری از خودمان شروع کنیم، نه از فرزندانمان

شما تربیت و پرورش فرزند را از کجا یاد گرفته­ اید؟ کمتر پیش می ­آید که ما به این موضوع فکر کنیم. اما زمانی که تماس و ارتباط با نوجوان را شروع کنیم، بدنیست به عوامل موثر بر فرزندپروری و نیز منابعی که می­توانند به ما کمک کنند، نظری بیفکنیم.

ادامه مطلب

دوران بلوغ

افسردگی در دوران بلوغ دختران

آسیب های دوران بلوغ در دختران چیست؟

برخی از دختران در دوران بلوغ به علل گوناگونی دچار مسائل هیجانی می­شوند. یکی از این عوامل, ترشح هورمون ها است. افزایش چشمگیر سطح استروژن و سایر هورمون های مخصوصِ این مرحله از زندگی به گونه‌ای حیرت‌انگیز بر رفتار نوجوان تأثیر می‌گذارند. به گونه‌ای که حتی دخترانی که خود را با این دوره حساس تطبیق داده‌اند، گاه بداخـلاق و پرخاشگر می­شوند.

ادامه مطلب

وابستگی کودک

چگونه وابستگی کودکم را کم کنم

چه راه هایی برای کاهش وابستگی کودک به مادر وجود دارد

وابستگی معمولا از همان زمان کودکی آغاز می‌شود، زمانی که والدین فکر می‌کنند باید جوری از فرزندشان مراقبت کنند که هیچ مشکلی بر سر راهش قرار نگیرد. والدین می‌خواهند به جای در نظر گرفتن حمایت آنها تا جایی پیش می‌رود که حتی در بازی‌های کودکانه فرزندشان، همیشه نقش بازنده را بر عهده می‌گیرند تا کودکاشان به اعتماد به نفس کاذبی در خصوص رسیدن به همه خواسته‌هایش برسد.در این زمان،  وابستگی کودک به مادر شکل میگیرد.

ادامه مطلب

بارداری در روزهای اول

نشانه های بارداری در روزهای اول

آیا نشانه های بارداری در همه بانوان یکسان است؟

یکی از اولین و قطعی ترین نشانه ی بارداری در روزهای اول، قطع قاعدگی و پریود در خانم هاست. با شروع حاملگی و قطع قاعدگی، دستگاه ­های مختلف بدن دچار یک سری تغییر می­شوند. شناخت این تغییرات به خانم حامله کمک می­کند که با بدن خود بهتر کنار بیاید. 

ادامه مطلب

تفاهم یعنی چه

چگونه با همسر خود تفاهم داشته باشیم

آیا شما واقعا با همسرتان تفاهم دارید؟

حتما شیده اید که زوج هایی به علت نداشتن تفاهم به زندگی مشترکشان پایان داده اند.

واقعا معنی تفاهم بین زن و شوهر یعنی چه؟ آیا باید هر چه همسرم میگوید با آن موافق باشم تا تفاهم داشته باشیم. تفاهم داشتن روی موضوعات اساسی زندگی لازم و حیاتی است. یعنی اینکه زن و شوهر هردو برای بهتر شدن زندگی اهداف مشترکی دارند روی کلیات باید تفاهم داشته باشند و موقعیکه مسئله ای پیش می آید باید با همفکری و در نظر گرفتن اهداف مشترکشان به توافق مشترک دست پیدا کنند.

ادامه مطلب

ناخن جویدن کودک

درمان ناخن جویدن در کودکان

شاید اولین پرسش این باشد که چرا بچه ها ناخن هایشان را می جوند ؟

آنها به علتهای مختلفی این کار را انجام میدهند ، وقتی دچار تنش و اضطراب می شوند، موقعی که کنجکاوی انها گل میکند،از روی عادت و حتی ترس و...ناخن جویدن به غیر از اینکه یکی از عادات بد در کودکان محسوب میشود ،در صورت تداوم میتواند سلامت کودک را نیز تهدید کند.

ادامه مطلب