فروشگاه چی نیاز داری

بهترین شهرها برای مسافرت نوروز

سفر عید نوروز
تعطیلات عید نوروز بهترین زمان برای استفاده از تعطیلات و داشتن اوقات خوش با اعضای خانواده و دوستان است. اگر تصمیم گرفته اید در دوران عید نوروز برای مسافرت برنامه ریزی کنید، پیشنهاد ما به شما انتخاب یک شهر در کشور زیبایمان ایران است. به همین دلیل نیز در مقاله ای برایتان پیشنهاد شهرهای منتخب برای سفر را گلچین کرده ایم.

نوروز 97 کجا بریم؟

تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی است برای داشتن لحظات آرام و خاطره انگیز درکنار خانواده و سفری لذت بخش و بهره بردن از طبیعت بسیار زیبا و متنوع کشور چهار فصل مان ایران و همچنین رفع خستگی و استراحت بعد از یک دوره کاری و زندگی روزمره، اگر چه که انتخاب مقصد و در نظر گرفتن آب وهوا از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

سفر عید نوروز

شهرهای ساحلی ایران

اگر قصد سفر به یکی از شهرهای ساحلی ایران را دارید پیشنهاد ما به شما یکی از دو شهر بندرعباس در جنوبی ترین شهر کشور یا بندر انزلی در شمالی ترین شهر کشور است که هر یک جاذبه های گردشگری مخصوص به خود را دارند.

بندر عباس :

سفر عید نوروز

 سواحل زیبای خلیج فارس و آب و هوای دلنشین جنوب ایران در فصل بهار و به خصوص شهر بوشهر، بوی ماهی های تازه و متنوع و نسیم دل انگیز بهاری در کنار بندر که روح و روان را تازه میکند. بندری که تاریخش به دوره ساسانی بازمی گردد و از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است. دیدار از آب انبار قوام، عمارت ملک، گوردختر، مدرسه گلستان، آرامگاه اصفهانی، قبر ژنرال انگلیسی، معبد خدادریا، کلیسای مقدس مسیح، قلعه هندی ها، عمارت حاج رئیس، ریشهر، امامزاده عبدالمهیمن از جاذبه های گردشگری و توریستی جنوبی ترین شهر ایران است.

بندر انزلی:

سفر عید نوروز

شهر زیبای بندرانزلی به بهشت اروپایی ایران شهرت دارد که سالانه پذیرای مهمان ها و توریست های بسیاری است و جاذبه های گردشگری و توریستی متنوعی را داراست.

بندر انزلی از دیدنی ترین شهرهای استان گیلان است که هم جاذبه های طبیعی و هم معماری دارد.

از دیدنی های این بندر زیبا به تالاب انزلی اشاره میکنیم که محیط زیست یکی از بزرگترین و جالبترین تالاب های دنیا از نظر تنوع زیستی است که در جنوب غربی دریای خزر و در غرب دلتای سفید رود واقع است.

یکی از جذابیت های بی همتای تالاب انزلی، نیلوفرهای آبی است که در سرتاسر تالاب به چشم میخورند، همچنین نی زارها و لاله های دریایی در حاشیه تالاب منظره ای زیبا و چشم نواز را بوجود می آورند و درهنگام غروب آفتاب چشم اندازی زیبا و تماشایی را در معرض چشم بینندگان قرار می دهد.  

ازدیگر جاذبه های گردشگری بندر انزلی موج شکن غازیان است که برای جلوگیری از آسیب دیدن کشتی ها و قایق ها در برابر موج دریا ساخته شده بود، اما اکنون به مکانی برای بازدید گردشگران و مسافران از سرتاسر دنیا تبدیل شده است.

برج ساعت بندر انزلی نیز یکی از قدیمی ترین بناهای انزلی محسوب میشود که درپشت بازار سپه و میدان انزلی واقع است.

اگر قصد سفربه یک شهر زیارتی و سیاحتی  را دارید...

مشهد:

سفر عید نوروز

وجود مرقد مطهر امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) در این شهر و همچنین آغاز سال نو در کنار حرم مطهر رضوی این پیام خوش و نوید خوب را دارد که قرار است سال خوش و پر برکت و سلامتی را آغاز کنید.

این شهر زیبا در نوروز جزو مناطق شلوغ و مملو از مسافران از جای جای ایران و خارج از ایران است. اولین چیزی که هنگام ورود به شهر مشهد نظرمان را جلب میکند و حس روح نواز و دل انگیزی  به مسافران میدهد چشم انداز زیبای حرم طلای امام رضا(ع) است که مستقیم در انتهای خیابان قرار دارد، در ادامه میتوان به مناطق تاریخی و تفریحی هم اشاره کرد. روستای پاژ، طرقبه ،پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد، آرامگاه ابوالقاسم فردوسی، موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی بیک، کوه سنگی، سرزمین موج های آبی، پارک ملت، شاندیز، بقعه پیر پالاندوز و...

اگر اهل فرهنگ و هنر هستید و از تماشای بناها و فضاهای تاریخی لذت میبرید...

شیراز:

سفر عید نوروز

شهر زیبای شیراز به شهر بهارنارنج و باغ های دلگشا، شهری پر ازمسجد و خانه های قدیمی معروف است و نمی توان بدون دیدن شان شیراز را ترک کرد، شکوه و زیبایی و جاذبه های تاریخی و دیدنی شیراز را میتوان به مسجدها، آرامگاه ها و باغ های زیبا و چشم نواز اشاره کرد

باغ ارم، باغ دلگشا، باغ تخت، باغ چهل تن ، باغ نارنجستان، باغ نشاط، باغ ایلخانی...

 آرامگاه سعدی، آرامگاه حافظ، ارگ کریم خان، چاه مرتاض علی، عمارت کلاه فرنگی، عمارت دیوانخانه، قصر ابونصر، موزه پاریس، موزه هفت تنان، مدرسه آقابالا خان، نقش برجسته بهرام در برم دلک اشاره کرد. از جاذبه های طبیعی شهر شیراز میتوان به پارک قلعه بند، باغ پرندگان شیراز، پیر بناب ، چشمه جوشک، چشمه ریچی، چشمه خارگان، دریاچه مهارلو، رودخانه قره آغاج ، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت بر نام برد.

آب و هوای شهر شیراز در ماه های مختلف سال به شرح زیر است:

فروردین 17 درجه سانتی گراد

تیر 30 درجه سانتی گراد

مهر 20 درجه سانتی گراد

و میانگین سالانه دما در این شهر 18 درجه سانتی گراد میباشد.

اصفهان:

سفر عید نوروز

شهر زیبای اصفهان به معماری تحسین برانگیزش معروف است. بلوارهای زیبا، پل ها، تونل ها، کاخ ها و مساجد و مناره های منحصر به فرد اصفهان لقب زیبای اصفهان نصف جهان را به او داده است.

وقتی راه اصفهان در پیش گرفته میشود شهری رخ مینماید که نشان از فرهنگ و هنر و تمدن چند هزارساله کشورمان دارد دراصفهان میتوان بناهای بسیاری را دید. اگر به میدان امام اصفهان یا خیابان چهار باغ بروید بیشترین آثار تاریخی اصفهان چون، مسجدها، تیمچه ها، بازارها و صنایع دستی و عمارت ها را میتوانید ببینید.

از دیگر دیدنی های تاریخی و هنری عمارت عالی قاپو، عمارت توحید خانه، عمارت چهل ستون، هشت بهشت، عمارت رکیب خانه و دژسارویه که همه نزدیک هم بوده و میتوانید به راحتی از این بناهای منحصر به فرد دیدن کرده و لحظاتی آرامش بخش را درکنار سکونتگاه های نیاکان خود داشته باشید.

اگر تمایل دارید غذاهای محلی اصفهان را امتحان کنید پیشنهاد ما به شما بریونی و خورشت ماست است که در تمامی رستوران ها و غذا خوری های اصفهان یافت میشود.

کرمان:

سفر عید نوروز

از معروف ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر کرمان ارگ بم است. این بنای خشتی کهن از بزرگترین بناهای خشتی جهان است، که بازدید از این بنا خالی از لطف نیست. از سوغاتی های مهم و معروف این شهر زیبا پسته، زیره و خرما است.

غذاهای کرمان به این معروف اند که یک وجب روغن رویشان است.

اگر به این شهرتاریخی سفرکردید پیشنهاد میکنیم به یکی از غذا خوری های معروف بروید و طعم یک کله پاچه متفاوت با یک وجب روغن را امتحان کنید و بعد از آن هم چای و لیمو با قیمتی مناسب را میل کنید. کباب چرکول نیز یکی دیگر از غذاهای منحصر به فرد و کم هزینه این شهر زیباست.

اگر اهل تاریخ باشید میتوانید با مطالعه  تمدن های پیشین ساکن در کرمان مثل تپه یحیی، شهداد و تل ابلیس هویت واقعی کرمان را مطالعه کنید که پیشینه آن به اواخر هزاره پنجم قبل از میلاد بازمیگردد.

اگر قصد سفر به یکی از شهرهای کویری ایران را دارید...

یزد:

سفر عید نوروز

سفر به قلب کویر ایران نام این شهر در اصل به زبان اوستایی است و از هم خانواده ی یزدان به معنای نیایش شده و خداست و به مفهوم این است و دراین شهر انسان به خدا نزدیک تر است. یزد شهریست که در آن همه چیز به قدمت خود تاریخ است. از خیابان های خشتی اش تا معابدی که نشان از پرستش خدا در سال های پیش از تاریخ را دارد و شاید به همین دلیل است که نگین کویر ایران را کلمه ای چون یزد، که مفهوم پاکی و تقدس را دارد، نام گزاری کرده اند. سفر به یزد به کویر مرکزی ایران دشتی محصور شده، بین رشته کوه های شیرکوه و خرانق قرار دارد.

از دیدنی های معروف و بسیار زیبا و بناهای تاریخی این شهر کهن مسجد جامع کبیر، مسجد امیر چخماق، خانه ملک التجار، مسجد ملا اسماعیل، برج ساعت، باغ دولت آباد، بقعه ی دوازده امام، آب انبار شش بادگیر، بقعه ی زرندیان و... که بخش کوچکی از دیدنی های شهر یزد است.

بازدید از همین چند مورد نیز خالی از لطف نیست، مسجد مرتفع امیر چخماق در اصلی ترین نقطه ی شهر یزد قرار دارد و به عنوان نماد این شهر شناخته میشود و شما میتوانید بازدید از این مسجد را در اولویت قرار دهید. اندکی آن طرف تر از مسجد یکی از مهمترین آب انبارهای شهر یزد وجود دارد. آب انبار شش بادگیری درروایت های کهن آمده است که شهر یزد بیش از هفتاد و پنج آب انبار در دل خود داشته تا آب مورد نیاز مردم شهررا تامین کند.

یزدی های بهترین آشپزهای آش هستند و انواع مختلفی از آش را می پزند، که از معروف ترین آن ها آش شولی است که شبیه به آش رشته است اما کمی رقیق تر. آش کلم،‌ آش ماش و آش انار هم از آش های معروف یزدی هاست و چند سالی است که در رستوران ها نیز برای مسافران سرو میشوند، همچنین شیرینی پزی در یزد سابقه ای طولانی دارد از جمله شیرینی های معروف و لذیذ یزدی ها قطاب، پشمک، نان برنجی، حاجی بادامی، لوز نارگیل و باقلوا هستند که گزینه های بسیار خوبی برای سوغاتی می باشند.

اگر قصد سفر از یکی از شهرهای شمالی ایران را دارید...

گیلان:

سفر عید نوروز

گیلان را میتوان به یکی از زیباترین مقصدها برای سفرهای نوروزی نام برد. با آغاز فصل بهار و سرسبز شدن جنگل ها و شکوفه های درختان و گل های زیبایی که در این فصل میرویند و صدای آواز پرندگان که نوید رسیدن فصل بهار را به ما میدهند. منظره ای چشم نواز و دل انگیز را به پیش چشم بینندگان قرار میدهد و میتوان از آن به عنوان بهشت کوچک ایران یاد کرد. گیلان با آب و هوای معتدل، مردمی خون گرم و مهمان نواز سفری خاطره انگیزرا برایتان به ارمغان می آورد.

برخی ازجاذبه های گردشگری گیلان میتوان به ماسوله، باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی رشت، سد و دریاچه سقالکسار، خانه میرزاکوچک خان جنگلی، موزه میراث روستایی، پارک جنگلی سراوان، بقعه دانای علی، قلعه رود خان فومن، جنگل اسالم، بام سبز لاهیجان، آبشار لونک، امامزاده هاشم، ساحل حاجی بکنده و... اشاره کرد.

مازندران:

سفر عید نوروز

مازندران هم با وجود طبیعت بکر وزیبایی که دارد هرساله میزبان مسافران زیادی از جای جای ایران است در نوروزهم به مکانی شلوغ و مملو از مسافران تبدیل میشود اما با سفر به این استان شمالی میتوانید از جاذبه های گردشگری طبیعی آن لذت ببرد، چند نمونه این جاذبه های گردشگری و توریستی از این قبیل اند: آبشار شاهان دشت آمل، تالاب فراخین نوشهر، جنگل دو هزاره تنکابن، چشمه های باداب سورت ساری، دشت دریا سر تنکابن، نمک آبرود، تالاب حمید آباد ساری، پارک جنگلی سی سنگان، پارک جنگلی نور و ...

اگر تمایل دارید به یکی از جزیره های نواحی خلیج فارس سفر کنید...

قشم:

سفر عید نوروز

جزیره زیبای قشم در جنوب ایران که به دلیل اب و هوای معتدل مکانی فوق العاده مناسب برای سفر در فصل بهار میباشد

از جاذبه های گردشگری جزیره قشم میتوان به غار نمک، جنگل دریایی حرا، قلعه قشم ، پارک کروکدیل، تنگه چاهکوه و ... اشاره کرد.

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : نیلوفر آقایی
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/01/02
  • تعداد مشاهده : 1183 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید