فروشگاه چی نیاز داری

مسن ترین دوچرخه سوار

دوچرخه سوار مسن

دوچرخه سوار 105 ساله!

رابرت مارشان Robert Marchand فرانسوی 105 ساله، روز چهارشنبه پس از دوچرخه سواری 14 مایل در یک ساعت، رکورد جهانی جدید بجای گذاشت.به گزارش آسوشیتد پرس، مارشان در حالیکه تماشاگران اورا ایستاده تشویق میکردند و "رابرت رابرت "می گفتند به خط پایان رسید.

او میگوید من تابلو 10 دقیقه از زمان مانده به عنوان هشدار را ندیده ام وگرنه سریعتر رکاب میزدم و مطمئنا رکورد بهتری کسب میکردم.مارشان میگوید من منتظر یک رقیب هستم.من اینجا نیستم که بگم من قهرمانم ، من اینجام که ثابت کنم در 105 سالگی هنوز میشود دوچرخه سواری کرد.

دوچرخه سوار رابرت مارشان

او در سال 1911 به دنیا آمد، آتش نشان سابق در سالهای جنگ جهانی دوم بوده و راننده کامیون در سالهای 1940  بوده است. او در جوانی هم در مسابقات دوچرخه سواری تلاش داشته است اما از هنگامی که مربی به او گفت که  هرگز به خاطر جثه ی کوچکش نمی تواند قهرمان شود ، مسابقات را کنار گذاشت.

اما دوباره در سن 75 سالگی بطور عجیبی به دوچرخه سواری پرداخت ، طوری که در سال 1992 از مسکو به پاریس و همینطور از بوردو به پاریس رکاب زد.و در نهایت در سال 2012 در سن 100 سالگی ، رکورد جهانی در رده سنی صد ساله و بیشترین مسافت یعنی 62 مایل در یک ساعت را به اسم خود ثبت نمود .


و راز این همه شادابی و نشاط و سلامتی را به علت داشتن وعده های غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات، نکشیدن سیگار، ورزش روزانه، سحر خیزی، و دوچرخه سواری زیاد میداند.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 2
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1395/10/22
  • تعداد مشاهده : 613 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید