فروشگاه چی نیاز داری

سلامت عمومی

افزایش یادگیری

راهها و ترفندهایی جالب برای افزایش یادگیری

شاید برایتان جالب باشد که با یکسری از کارهای ساده و ترفندهای کاربردی بتوانید کارایی حافظه تان را افزایش بدهید. برای تقویت حافظه و افزایش یادگیری با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

علت خستگی چیست

آیا علل خستگی را میشناسید

خستگی اصطلاحی است که برای توصیف احساس بی‌حالی و کمبود انرژی به کار برده می‌شود. خستگی با خواب آلودگی تفاوت دارد، وقتی کسی خسته باشد هیچ انگیزه و انرژی‌ای ندارد، اما خواب آلودگی تنها یکی از نشانه‌های خستگی است. خستگی می‌تواند نتیجه طبیعی یک شیوه زندگی ناسالم باشد، همچنین خستگی یکی از علامت‌های بسیار معمول بعضی از بیماری‌ها است.

ادامه مطلب

روش‌های پیشگیری از آلزایمر

چگونه از ابتلا به آلزایمر جلوگیری کنیم

برای پیشگیری از آلزایمر اقدامات بسیاری وجود دارد که می‌توانید انجام بدهید. اقداماتی که به مغز شما کمک می‌کند کمتر مستعد زوال باشد. اما این را هم باید بدانید که هیچ گاه نمی‌توان به طور قطع از این بابت آسوده بود. مواظب باشید... آلزایمر در کمین شماست!

ادامه مطلب

نکات مهم در سفر

نکات مهم وضروری برای اینکه سلامت سفر کنید

اگر برای سفر در تعطیلات آماده می‌شوید باید سلامت جسمی خود را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید اوقات لذت بخشی را بگذرانید و به بیماری دچار نشوید. مسافرت در ایام تعطیل، حس شادمانی را بیشتر می‌کند. حتی بعضی از مطالعات حاکی از آن هستند که سفر در تعطیلات، می‌تواند میزان مرگ و میر را در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی کمتر کند. اما چه نکاتی برای یک سفر امن و سلامت مهم هستند؟
ادامه مطلب

آموزش CPR به صورت فیلم

آموزش CPR به صورت فیلم

احیا قلبی ریوی یا همان سی پی آر CPR کار خیلی سختی نیست و هر شخصی قادر به انجام آن است باید بدانید که احیا قلبی در بزرگسالان با نوزادان و کودکان فرق دارد. برای انجام سی پی آر کافی است مراحل را پشت سر هم اجرا کنید البته در کمال آرامش و تمرکز. بله شما میتوانید با این کار زندگی دوباره به شخصی بدهید. که خیلی لذت بخش است.
ادامه مطلب

احیا قلبی CPR

چگونه احیا قلبی- ریوی (CPR) انجام دهیم

انجام سی پی آر(CPR) یا احیا قلبی ریوی می تواند شانس زنده ماندن و نجات فرد از ایست قلبی را دو یا سه برابر بیشتر کند. اگر زمانی با مصدومی رو به رو شدید که دچار حمله قلبی و به دنبال آن ایست تنفسی شده است سعی کنید ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و سپس با انجام CPR جان او را نجات دهید. اگر از آن دسته افراد هستید که نمی دانید CPR چیست و چه کاری در چنین مواقعی باید انجام دهید در ادامه مطلب با ما همراه باشید و با این نکات ضروری آشنا شوید. 

ادامه مطلب

غذا های مضر برای لخته شدن خون

اگر داروی ضدانعقاد خون مصرف می کنید از این مواد غذایی پرهیز کنید

داروهای ضد انعقاد خون برای اشخاصی تجویز میشود که مشکل لخته شدن خون دارند و این دارو ها خون را رقیق کرده و کمک میکند فرد جریان خون طبیعی داشته باشد و از لخته شدن خون در سرخرگ ها و سیاهرگ ها و از نرسیدن خون به عضله قلب و مغز جلوگیری میکند.اما خوردن برخی از مواد غذایی، اثر این دارو را کم میکند و شخص را با خطر لخته شدن خون روبرو می کند.
ادامه مطلب

خستگی بعد از خواب

چرا پس از 8 ساعت خوابیدن باز هم احساس خستگی می کنیم؟

شاید برای شما هم تاکنون پیش آمده است که پس از یک استراحت و خواب کامل اما باز هم احساس خستگی می کنید و پر انرژی نیستید. چه اتفاقی می تواند افتاده باشد. همه ما انتظار داریم پس از خواب شبانه صبح با انرژی و سرحال از خواب بیدار شویم اما نتیجه معکوسی مشاهده می کنیم و بازهم خسته هستیم. در ادامه به برخی از عوامل خستگی بعد از خواب اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب

آمادگی برای زلزله

آمادگی در برابر زلزله خانه، خانواده، جامعه

برخلاف دیگر رخدادهای ناگوار طبیعی، زلزله می تواند در هر زمان و بدون هیچ مقدمه ای رخ دهد. آمادگی در برابر به شما این امکان را می دهد که بتوانید خود،خانواده و خانه تان را در مقابل این اتفاق ایمن کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه ایمنی خود را در برابر زلزله افزایش دهید و همین طور بدانید برای سالم ماندن بعد از وقوع آن چه اقداماتی باید انجام دهید، حتما به مطالعه این مقاله ادامه دهید :
ادامه مطلب

BPA FREE

مضرات استفاده از ظروف پلاستیکی حاوی BPA

شاید بارها شنیده باشید که استفاده از ظروف پلاستیکی برای غذا و نوشیدنی های گرم ضرر دارد. آیا عوارض استفاده از ظرف های پلاستیکی را جدی گرفته اید. می دانید علت علمی آن چه می تواند باشد. در این مقاله علمی که از سایت معتبر ترجمه شده است، به مضرات استفاده از وسایل پلاستیکی اشاره کرده ایم.

ادامه مطلب