سلامت عمومی

آمادگی برای زلزله

آمادگی در برابر زلزله خانه، خانواده، جامعه

برخلاف دیگر رخدادهای ناگوار طبیعی، زلزله می تواند در هر زمان و بدون هیچ مقدمه ای رخ دهد. آمادگی در برابر به شما این امکان را می دهد که بتوانید خود،خانواده و خانه تان را در مقابل این اتفاق ایمن کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه ایمنی خود را در برابر زلزله افزایش دهید و همین طور بدانید برای سالم ماندن بعد از وقوع آن چه اقداماتی باید انجام دهید، حتما به مطالعه این مقاله ادامه دهید :
ادامه مطلب

BPA FREE

مضرات استفاده از ظروف پلاستیکی حاوی BPA

شاید بارها شنیده باشید که استفاده از ظروف پلاستیکی برای غذا و نوشیدنی های گرم ضرر دارد. آیا عوارض استفاده از ظرف های پلاستیکی را جدی گرفته اید. می دانید علت علمی آن چه می تواند باشد. در این مقاله علمی که از سایت معتبر ترجمه شده است، به مضرات استفاده از وسایل پلاستیکی اشاره کرده ایم.

ادامه مطلب

ویتامین برای مردان

ویتامین های مورد نیاز برای مردان

بدن مردان به چه ویتامین هایی بیشتر نیاز دارد؟

از آنجایی که مردان به عنوان سرپرست خانواده برای  تامین مخارج سنگین زندگی تحت فشار کارهای سنگین، شب کاری، کار در محیط های آلوده، بی تحرکی و استرس و.... هستند و بخاطر مشغله زیاد کیفیت و زمان  وعده های غذاهایی را از دست می دهند باید توجه بیشتری به ویتامین های ضروری بدن خود داشته باشند.

ادامه مطلب

کمبود روی

چگونه کمبود روی را شناسایی و جبران کنیم

آیا نشانه های کمبود روی را می شناسید؟

از آنجایی که روی در بدن تولید نمی شود و فقط از طریق مواد غذایی مصرفی وارد بدن می شود، بنابراین در صورت داشتن رژیم غذایی نامتناسب دچار کمبود روی می شویم. در این مقاله سعی شده است بطور کامل در زمینه نشانه های کمبود روی و جبران آن و همچنین منابع روی و نقش آن در سلامتی کودکان و بزرگسالان صحبت شود.  

ادامه مطلب

آنتی بیوتیک های طبیعی

آنتی بیوتیک های طبیعی در آشپزخانه شما

چند مورد آنتی بیوتیک طبیعی می شناسید؟

در سال های اخیر به علت مصرف بیش ازحد  آنتی بیوتیک ها، این داروهای معجزه گر دیگر اثر خود را از دست داده اند و بدن انسان نسبت به آنها مقاوم شده است. در برخی از بیماری ها در مراحل اولیه و خفیف می توان از طب مکمل یعنی طب سنتی بهره برد و از انواع آنتی بیوتیک های طبیعی جهت پیشگیری و درمان استفاده کرد.

ادامه مطلب

تقویت دید

برای تقویت چشم چه بخوریم + فیلم

آیا برای تقویت چشم باید مواد غذایی خاصی مصرف کرد؟

احتمالا اولین ماده غذایی مفید برای چشم که به ذهن می رسد و از قدیم مطرح بوده است، هویج است. آیا فقط برای تقویت بینایی و چشم باید به هویج و آب هویج بسنده کرد. دیگر چه ماده ای را می توانید نام ببرید. در اینجا به 10 ماده غذایی مفید برای چشم اشاره شده است :

ادامه مطلب