فروشگاه چی نیاز داری

برای تقویت چشم چه بخوریم + فیلم

تقویت دید

آیا برای تقویت چشم باید مواد غذایی خاصی مصرف کرد؟

احتمالا اولین ماده غذایی مفید برای چشم که به ذهن می رسد و از قدیم مطرح بوده است، هویج است. آیا فقط برای تقویت بینایی و چشم باید به هویج و آب هویج بسنده کرد. دیگر چه ماده ای را می توانید نام ببرید. در اینجا به 10 ماده غذایی مفید برای چشم اشاره شده است :

برای تقویت چشم چه بخوریم

1-فلفل دلمه ای :

فلفل دلمه ای بیشترین ویتامین Cرا درهرکالری دارد و خیلی برای رگ های خونی چشم ها مفید است و از لحاظ علمی ریسک ابتلا به آب مروارید را پایین می آورد که گل کلم، پاپایا، توت فرنگی هم این خاصیت را دارند.

گرما ویتامین Cرا تخریب می کند، پس اگر میتوانید آن را خام مصرف کنید .همچنین رنگ های روشن فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین آ و ای است که خیلی برای چشم مفید است .

2- تخمه آفتابگردان و سایر مغزها :

یک اونس تخمه آفتابگردان یا بادام، تقریبا نصف میزان نیاز به ویتامین E در بزرگسالان را تامین می کند و همچنین از آب مروارید جلوگیری می کند. فندق، بادام زمینی و همچنین کره بادام زمینی منابع خوب ویتامین Eهستند.

3- سبزیجات سبزتیره :

 مثل کاهو و اسفناج در ویتامین Eو Cهر دو غنی هستند. آن ها همچنین سرشار از کاروتنویید لوتین و زیاکسانین هستند که پیش ساز ویتامین  آ است که خطر ابتلا به بیماری های چشمی را پایین می آورد. اکثر مردم که عادت غذایی غربی دارند این مواد را کم مصرف می کنند.

تقویت چشم با غذا

4- سالمون :

شبکیه چشم هایتان برای خوب کارکردن به دو اسید چرب امگا سه نیاز دارد؛ دی اچ آ   و  ای پی ا  که  دریایی.

امگا سه همچنین از بیماری دژنراسیون ماکولها  آ  ام  دی   و اب سیاه جلوگیری می کند. عدم میزان اسید چرب منجر به خشکی چشم می شود.

5- سیب زمینی شیرین :

میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ مثل سیب زمینی شیرین، هویچ، طالبی، انبه و زرد آلو سرشار از بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ ) است. که به دید در شب کمک می کند و به چشم توانایی تنظیم در هنگام تاریکی می دهد.یک عدد سیب زمینی شیرین بیش از نیمی از نیاز روازنه به ویتامین سی را فراهم می کند و همچنین ویتامین ای هم دارد.

6- گوشت بدون چربی ( مرغ) :

عنصر روی ویتامین آ را از کبد به شبکیه چشم می آورد تا از رنگدانه ملاتین محافظت شود ضعف بیشترین روی را نسبت به سایر مواد غذایی دارا می باشد . اما لازم نیست به خودتان زحمت بدهید گوشت گاو و مرغ بدون چربی نیز از منابع خوب روی می باشد.

7- نخود و لوبیا :

شاید یک گیاهخوار یک گزینه کم چرب با فیبربالا را برای کمک به دید بهتر در شب و کند کردن بیماری ماکولها را ترجیح بدهد . نخودها اغلب در روی غنی هستند همچنین لوبیا چشم بلبلی، لوبیا قرمز و عدس.

8- تخم مرغ :

تخم مرغ یک بسته و پک کامل است. روی موجود در تخم مرغ در بدن شما کمک می کند تا از لوتیین زیگسانتین در زرده استفاده کنید. رنگ زرد و نارنجی زرده تخم مرغ باعث مسدود کردن رنگ آبی مضر و جلوگیری از آسیب به شبکیه چشم می شود و همچنین باعث افزایش مقدار رنگدانه محافظ در ماکولا شبکیه می شود.

9- کدو مسما :

بدن شما قادر به ساختن لوتیین و زیاکسانین نیست. اما می توانید آنها را از خوردن کدو در تمام فصول سال تامین کنید. کدو تابستانی ویتامین سی و روی دارد. نوع زمستانی آن غنی از ویتامین آ و سی و همچنین اسید چرب امگا سه می باشد .

10- کلم بروکلی و بروکسل :

کلم بروکلی سرشار از ویتامین آ (بتاکاروتن, لوتیین, زیاکسانیین , ویتامین سی و ویتامین ای) که این ها هم آنتی اکسیدان های هستند که از سلول چشم های شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. مولکول های ناپایدار که باعث تخریب بافت سالم می شوند.

منبع: ترجمه توسط گروه چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 3
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1395/09/15
  • تعداد مشاهده : 2599 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.