فروشگاه چی نیاز داری

علائم بیماری ها

علائم بیماری ام اس

علائم شایع بیماری ام اس در زنان و زایمان

بیماری ام اس یا اسکلروز متعدد (به انگلیسی Multiple sclerosis) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سلول‌های ایمنی بدن به صورت غیرطبیعی به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) آسیب می‌رسانند. شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان است.
ادامه مطلب

مسمومیت غذایی

علائم مسمومیت غذایی و درمان آن

مسمومیت غذایی، بیماری است که بر اثر خوردن غذاهایی که ارگانیسمهای مضری هستند به وجود می آید.این میکروب های مضر می توانند شامل باکتری،انگل و ویروس باشند.آنها اغلب در گوشت خام، مرغ و تخم مرغ یافت می شوند اما می توانند به هر نوع غذایی سرایت کنند.همچنین می توانند در غذایی که بیرون از یخچال مانده یا مدت زیادی قبل ازخوردن فریز شده باشد رشد کنند.
ادامه مطلب

بیماری تیروئید

بیماری تیروئید چیست

در مقاله کار غده تیروئید چیست با عملکرد غده تیروئید آشنا شدید. هر فرد سالمی دارای غده تیروئید است که وظایف مهمی را در بدن به عهده دارد. پس اینکه بگوییم من تیرویید دارم، اشتباه است چون همه تیروئید دارند. مقوله بیماری تیروئید مربوط به اختلال در عملکرد این غده میباشد. در این مقاله سه بیماری شایع غده تیروئید را مطرح میکنیم.
ادامه مطلب

علت عفونت ادراری

علت عفونت ادراری چیست

عفونت ادراری بیماری است که سن و سال نمی شناسد. عفونت ادراری در نوزادان، کودکان، زنان و مردان بروز می کند. با دانستن علت های عفونی شدن دستگاه ادراری می توان هم  از آن پیشگیری کرد و هم درمان عفونت ادراری را سرعت بخشید. در این مقاله علائم عفونت ادراری و علت های بروز بیماری بطور کامل مطرح شده است. 
ادامه مطلب

علل ریزش مو

علل ریزش مو

ریزش مو یک امر بسیار شایعی در مردان و زنان است.عوامل ریزش مو مختلف است. اما ابتدا باید بدانیم که ریزش موی ما طبیعی است یا نه سپس بدنبال جلوگیری و درمان ریزش مو بود. متخصص  پوست و مو ریزش  بیش از صد تار مو در روز را بیماری محسوب میکنند. در اینجا به علل مهم ریزش مو و درمان آن پرداخته ایم :

ادامه مطلب

غده تیروئید

کار غده تیروئید چیست

غده تیروئید یک غده پروانه ­ای شکل است که در جلوی­ گردن درست در بالای ­نای  و زیر برجستگی گردن که به سیب آدم شناخته می­شود، واقع شده و وزن غده تیروئید  در انسان بالغ 15 تا 20 گرم است. غده تیروئید یکی از غدد درون ریز بدن است و وظیفه ی آن ترشح هورمون­ هایی است که سرعت سوخت و ساز بدن را تنظیم می­کنند 

ادامه مطلب

فیبروم رحم چیست

فیبروم رحم چیست

فیبروم رحم که نوعی تومور و توده چسبیده به دیواره رحم می باشد ، می تواند به صورت ژنتیکی در مادر­ها و دخترها وجود داشته باشد. این فیبروم های رحم اگر به موقع درمان نشوند، می توانند منجر به ناباروری و مشکلات خاص دیگری، برای بانوان شوند. 

ادامه مطلب

تغییر رنگ زبان

رنگ زبان نشانه چیست

آیا رنگ زبان شما طبیعی است؟

 چرا پزشکان و دندان پزشکان همیشه به هنگام معاینات خود، زبانتان را نیز مورد بررسی قرار می دهند. پاسخ سریعی برای این سوال وجود دارد، زبان انسان سلامت کلی بدن را به شیوه ای نشان می دهد که ممکن است شما متوجه آن نشوید. رنگ زبان و نشانه هایی که روی آن است از برخی بیماری ها خبر می دهد.

ادامه مطلب

بیماری قند خون

با مشکلات دهان و دندان ناشی از قند خون بالا بیشتر آشنا شوید

اگر جزء افرادی هستید که فشار خون بالا دارید، باید علاوه بر اینکه به فکر پایین آوردن قند خون باشید؛ می بایست به فکر سلامت سایر اعضایی که تحت شعاع این بیماری هستند، نیز باشید. پس باید با این بیماری کاملا آشنا شوید و خطراتی که ممکن است برای شما به همراه داشته باشد را بدانید.

ادامه مطلب

پیشگیری اسهال در سفر

چه کار کنیم تا در سفر دچار دل درد و اسهال نشویم

سفری بدون دل پیچه و اسهال : 

هیچ چیز بدتر از این نیست که هنوز سفر تون شروع نشده دچار دل پیچه، دل درد و اسهال شوید . مطمئنا هیچ چیز از سفر و تفریح متوجه نخواهید شد و همه برنامه های شما تحت شعاع این بیماری قرار خواهد گرفت. دانستن علت های اسهال در سفر و پیشگیری و دانستن نکات درمانی به شما خیلی کمک خواهد کرد.

ادامه مطلب