کاهش وزن

تمرین شکم در خانه

بهترین تمرینات شکم و پهلو که می توانید در خانه انجام دهید!

با انجام چند تمرین ساده و کاربردی در خانه و به کارگیری این حرکات ورزشی به صورت مداوم در مدت زمانی کوتاه سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید و از شر چربی های زائد شکمتان خلاص شوید. در ادامه این مقاله می توانید با 5 تمرین ساده و تاثیر گذار برای آب کردن چربی های شکم و پهلو در خانه آشنا شوید و به ایده آل ترین حالت اندام خود نزدیک شوید.
ادامه مطلب

آب کردن چربی شکم و پهلو

چگونه چربی شکم و پهلو را آب کنیم

  آب کردن چربی­ های دور شکم، یک تلاشی در حد یک جنگ را نیاز دارد. چربی شکم و پهلو علاوه بر اینکه فرد را در معرض انواع بیماری­ ها قرار می­ دهند، بلکه باعث می­ شوند ظاهر او نیز زشت به نظر آید و همین مساله وی را گرفتار افسردگی می­ کند. خوشبختانه روش ­های بسیار موثری در کاهش چربی­ های شکمی وجود دارد. با استفاده از این روش ­ها می­ توانید به شکم صاف دست یابید.

ادامه مطلب

چگونه لاغر شوم

چرا با رژیم لاغر نمی شویم + فیلم

چرا رژیم های  غذایی باعث کاهش وزن نمی شوند : رژیم دارم و هیچی نمیخورم ولی اصلا وزن کم نکردم، شاید این جمله رو بارها و بارها گفته یا شنیده باشید. واقعا چرا با اینکه کم خوری داریم و رژیم داریم، باز هم لاغر نمی شویم. کاهش وزن، اصول  و قانون خودش را دارد .

ادامه مطلب

فرایند چربی سوزی

چربی سوزی چگونه اتفاق می افتد

فرایند چربی سورزی چیست و چگونه چربی سوزی اتفاق می افتد؟

اصطلاح چربی سوزی به توانایی اکسایش یا سوختن چربی و استفاده از چربی به عنوان سوخت بجای کربوهیدرات گفته می شود. فرآیند چربی سوزی نیاز به اکسیژن دارد، از این رو تمرینات هوازی به چربی سوزی کمک می کنند تمرینات هوازی به آن دسته از تمرینات گفته می شود که ضربان قلب شما را بالا می برد. 

ادامه مطلب

لاغری با قهوه سبز

خواص قهوه سبز در لاغری

احتمالا شما هم کلمه قهوه سبز را در کنار کلمه لاغری دیده اید. آیا خواص قهوه سبز منجر به کاهش وزن معجزه آسا می شود؟ یا این ها فقط تبلیغات تجاری تولیدکننده هاست. آیا همه افراد مجاز به مصرف قهوه سبز هستند؟ میزان مجاز مصرف چقدر باید باشد؟

ادامه مطلب

ترفند لاغری

ترفندهایی برای کاهش وزن در رژیم غذایی

آیا برای لاغر شدن باید یک رژیم سخت و طاقت فرسا را دنبال کنید و وقت زیادی را به ورزش و تمرین اختصاص دهید. گرچه برا ی کاهش وزن، رعایت رژیم غذایی و ورزش لازم است ولی قبل از آن انجام ندادن یکسری از کارهایی که باعث چاقی ما می شوند، مهم تر  و ضروری تر بنظر می رسند. در اینجا برای شما ترفندهای ساده و کاربردی  جهت کاهش وزن را جمع آوری کرده ایم.

ادامه مطلب

کارنیتین

ایا ال کارنیتین باعث لاغری میشود

شاید شما اسم ال کارنیتین را در باشگاه ورزشی یا جمع دوستان بعنوان چربی سوز شنیده باشید و تصور شما این باشد که ال کارنیتین یک ماده شیمیایی است که فقط می توان آنرا بصورت مکمل لاغری تهیه و مصرف کرد. اما بهتر است بدانید بدن ما بصورت طبیعی کارنیتین را تولید می کند. ولی واقعا ال کارنیتین لاغر کننده است و این همه تبلیغات کاهش وزن برای این ماده حقیقت دارد؟ 

ادامه مطلب

لاغری سریع

لاغری سریع به روش بازیگران

آیا دنبال رژیم لاغری سریع و موثر هستید :

این رژیم توسط یک متخصص تغذیه مشهور به نام الیزابت گیباد نوشته شده است. گیباد در یکی از کتاب‌هایش راز این رژیم را برای همه فاش کرده است. 

خانم کیت وینسلت، یکی از بازیگرانی است که بخاطر لاغری سریع مشهوراست. او بعد از دوران بارداری، رژیم غذایی خاصی را در پیش گرفت و توانست به کمک این

رژیم 22 کیلو گرم وزنش را کم کند.

ادامه مطلب

جدول شاخص قندی

جدول شاخص گلیسمی مواد غذایی

برای داشتن برنامه غذایی سالم و اصولی و کنترل وزن باید با جدول شاخص گلیسمی مواد غذایی آشنا باشید و آن را در دسترس داشته باشید تا بتوانید با مراجعه به آن در مورد انتخاب مواد غذایی درست تصمیم بگیرید.

ادامه مطلب

شاخص GI

شاخص گلایسمی چیست

 شاخص گلیسمی (شاخص گلایسمیک)، یا شاخص قندی یا بار گلیسمی که به اختصار به آن ((glycemic index  GI هم می گویند، یک راهنما و یک سنجش برای بهتر مصرف کردن مواد غذایی، مخصوصاً کربوهیدرات هاست و بهتراست بگوییم شاخصی است برای تغذیه سالم و اصولی. البته خیلی کمرنگ به آن پرداخته شده است و امید است این مقاله بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد .

ادامه مطلب