نکات مهم در سایه زدن چشم که بهتر است بدانید

سایه چشم

شما وقتی مجلات مد را ورق می‌زنید، یا ستاره‌های سینما رو داخل یوتیوب نگاه می‌کنید فکر می‌کنید همه آنها یک آرایشگر حرفه‌ای دارند و زمان زیادی صرف آرایش کردن میگذارند در حالیکه بسیاری از آنها چنین موقعیتی ندارند. باور این موضوع سخته ولی بسیاری از آنها درست مثل من و شما شروع به یادگیری کرده اند. در ادامه نکات اساسی سایه زدن چشم را آموزش میدهیم.

نکات مهم در سایه زدن چشم :

راه‌های زیادی برای اینکه چگونه با انگشتانتان یک رنگ را بر روی پلک‌هایتان برای اینکه یک آرایش سریع داشته باشید، وجود دارد. ممکن است در ابتدا فکر کنید زمان زیادی را باید برای انجام اینکار صرف کنید ولی با تمرین و تکمیل مهارت‌های خود می‌توانید این زمان را به کوتاهترین زمان ممکن تبدیل کنید. این یک فرآیند سرگرم کننده است و در این راه باید صبر داشت.

با تمرین و یادگیری این مهارت، می‌توانید سبک آرایش چشم خود را به تناسب شخصیت خود تغییر دهید. در پایان این مقاله ما مطمئن هستیم که با ابزارها و راهنمایی‌های موجود می‌توانید مانند یک حرفه‌ای در هر زمان سایه چشم بکشید.

تمام آنها با قلم‌موها شروع می‌شود

سایه چشم

بر روی قلم‌موها سرمایه‌گذاری کنید. از اینکار خود خوشحال خواهید شد. داشتن قلم‌موهای خوب کلید داشتن سایه چشم و آرایش حرفه‌ای چشم‌ هاست و بهترین راه برای اینکه حرفه‌ای به نظر برسید. برای داشتن آرایشی یکدست بهترین و ساده‌ترین راه استفاده از قلم‌موی درست است. قلم‌موها در ابعاد و اندازه‌ها و مقاصد مختلف وجود دارند، برای شروع بهتر است از نوع پایه آن برای داشتن یک آرایش بی نقص شروع کنید و به ترتیب وقتی در اینکار مهارت پیدا کردید به تدریج به تعداد آنها اضافه کنید تا مجموعه خود را کامل کنید.

قلم‌موهای پهن

سایه چشم

برای اعمال رنگ به کل چشم، برای پاک کردن رنگ از استخوان خط ابرو، برای برجسته کردن چشم‌ها و متمرکز شدن بر روی ابروها و برای ترکیب یا محو کردن رنگی که خیلی تیره است، استفاده می‌شوند. یک قلم‌موی پهن به شما این اجازه را می‌دهد که با یک حرکت، رنگ به کل چشم برای یک آرایش سریع و ساده اعمال شود.

قلم‌موهای گرد برای ترکیب کردن

سایه چشم

این قلم موها بیشتر به عنوان قلم‌مو" گنبدی" به خاطر شکل آنها شناخته می‌شوند. این قلم‌مو بیشتر برای افرادی که آرایش با ظاهری تیره را دوست دارند مناسب است. این قلم مو به عنوان ابزار ترکیب کننده برای کانتور کردن سایه پشت چشم بکار می‌رود. هر آرایشگر حرفه‌ای از این قلم‌موی ضروری برای کانتور کردن استفاده می‌کند و این کلیدی است برای انجام یک آرایش به سبک حرفه‌ای ها!

قلم‌مو خط چشم تخت یا گرد

سایه چشم

هر دو این قلم‌موها می‌توانند برای کشیدن خط چشم و یا برای ترکیب ژل‌ها و کرم‌ها هنگامی که به عنوان خط چشم استفاده می‌شوند،بکار روند. داشتن یک قلم‌مو مخصوص خط چشم در مجموعه قلم‌موهای پایه بسیار ضروری و مهم است.

اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، با خرید یک ست قلم‌مو تمام مدل‌ها را در اختیار خواهید داشت. بسیاری از این مجموعه‌ها از خرید تک تک آنها به صرفه‌تر هستند. بهترین راه برای انتخاب آنها مراجعه حضوری به فروشگاههای آرایشی و امتحان کردن آن بر روی دست و بررسی کیفیت آنهاست.

پرایمر

چشم‌هایتان را قبل از اینکه سایه بزنید برای اینکه رنگ سایه بروی پلک‌هایتان تازه و براق به نظر بیایند و یکنواخت بر روی چشم هایتان قرار گیرند، با استفاده از پرایمر مناسب زیرسازی کنید. پرایمر به ماندگاری سایه‌ها نیز کمک می‌کند. حتی استفاده بسیار کمی از آن به ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند. هم چنین شما می‌توانید قبل از سایه زدن از کانسیلر به عنوان پایه استفاده کنید ولی اگر دوست دارید پلک‌هایتان براق به نظر برسد استفاده از پرایمر بهتر است. بعد از این مرحله شما برای سایه زدن آماده هستید.

سایه مناسب خود را انتخاب کنید

سایه چشم

سایه چشم مناسب خود را که متناسب با رنگ پوست شماست را انتخاب کنید. این کار با وجود رنگ‌ها و تن‌های رنگی و محصولات مختلف از نوع فشرده و روان، براق یا مات می‌تواند کمی دلهره آور باشد. بهترین راه برای مقابله با این مشکل این است که با رنگ‌های پایه که متناسب رنگ پوست و چشم شما هستند و ترکیبی از رنگ‌های طبیعی و خنثی و درخشان هستند، شروع کنید.

سبک و ظاهر مورد نظر خود را پیدا کنید

سایه چشم

قبل از اینکه آرایش خود را شروع کنید، راجع به اینکه چه سبکی و ظاهری را دوست دارید فکر کنید. عکس یا ویدئویی که ذخیره کرده‌اید و قلم موها و پالت رنگ‌های خود را آماده کنید. اینکار به صرفه جویی در زمان و به هم ریختگی اتاق کمک می‌کند. برای یک ظاهر روزانه و عادی از یک خط چشم سبک و سایه چشم خنثی و برای ظاهری درخشان‌تر در شب  از خط چشم مایع، سایه روشن براق و ریمل مشکی استفاده کنید.

رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌ها

رنگ‌ها نقش بسیار مهمی در سبک و ظاهر چشم‌ها ایفا می‌کنند. اگر شما چشم‌های جسور و تیره می‌خواهید، باید از رنگ‌های تیره‌تر مثل زغالی، بادمجانی و قهوه‌ای تیره در قسمت بالای پلک و رنگ‌های روشن‌تر برای پلک و استخوان ابرو استفاده کنید.

متناسب با سبکی که میخواهید به نظر برسید، رنگ‌هایی که تناسب بیشتری دارند را انتخاب کنید. راحت‌ترین راه برای انتخاب درست رنگ‌ها با رنگ پوستتان این است که با انگشت خود کمی از رنگ را بر روی پوست خود بزنید و سپس آنها را انتخاب کنید. دو سایه چشم اصلی و پایه به صورت زیر هستند:

مات: یک سایه چشم مسطح بدون هیچگونه شفافیت و درخشندگی که برای ترکیب و برجسته کردن صورت و چشم‌ها بکار می‌رود.

براق یا متالیک: هر دو بدون در نظر گرفتن رنگ انتخاب شده، باعث برجسته شدن چشم‌ها می‌شوند. سایه‌های براق برای ترکیب و کم کردن شدت سایه رنگ‌های تیره بکار می‌رود. ترکیب سایه براق و متالیک و مات یک تضاد زیبایی برای یک آرایش دودی و جسورانه در هنگام یادگیری استفاده از سایه‌هاست.

در هنگام ترکیب رنگ‌ها، حتما رنگی مناسب برای زیر ابروها و گوشه چشم‌ها در نظر بگیرید.

نحوه زدن سایه

اکنون که اصول اولیه را آموختید، مطمئنا برای انجام یک آرایش به سبک حرفه‌ای‌ها آماده هستید. زیر سازی چشم‌ها را انجام داده‌اید، براش‌ها و ترکیبات رنگی مورد نظر خود را آماده کرده‌اید، پس شروع می‌کنیم.

مرحله۱:

با استفاده از براش پهن یا متوسط یک سایه با رنگ خنثی به کل پلک‌ها بزنید. مطمئن شوید تمام پلک به طور یکنواخت از سایه پوشانده شود.

مرحله ۲:

با استفاده از براش تخت خط چشم و انتخاب یه رنگ روشن و شفاف‌تر یک خط نازک  از گوشه چشم تا انتها بکشید.

مرحله ۳:

این مرحله دلخواه است، اگر شما یک محوشدن تدریجی در سایه چشم خود می‌خواهید این مرحله را انجام دهید. برای اینکار باید یک رنگ به بالای رنگی که در مرحله ۱ انجام دادین که کمی تیره‌تر از آن است را به بالای پلک خود اضافه کنید. سپس به آرامی از گوشه خارجی پلک خود شروع به محو کردن آن کنید به طوری که هیچ خط تغییر رنگ و محدوده‌ای در پشت پلک دیده نشود.

مرحله ۴:

براش گنبدی شکل را برداشته و رنگ تیره‌تر را به گوشه خارجی استخوان زیر ابروی خود اضافه کنید. با اضافه کردن مقدار کمی رنگ شروع کرده و اگر لازم بود به تدریج آن را پررنگ کنید. به خاطر داشته باشید داشتن صبر در هنگام یادگیری سایه چشم کلید بسیار مهمی است. برای یک سایه چشم جذاب تر از همان رنگی که در زیر ابرو استفاده کردید، در زیر مژه‌‌های پایینی نیز استفاده کنید.

مرحله ۵:

اکنون زمان استفاده از هایلایتر است، با استفاده از براش تخت و هایلایتر مناسب برای اعمال آن در استخوان زیر ابرو به طور مستقیم استفاده کنید تا به نتیجه برجستگی مورد نظر خود برسید.

با انجام تمام این مراحل شما به طور رسمی اصول اولیه چگونه سایه چشم را به سبک حرفه‌ای ‌ها بکشید را آموخته‌اید. شما می‌توانید آرایش چشم خود را با استفاده از یک ریمل سیاه یا قهوه‌ای تیره و کشیدن یک خط چشم، کامل کنید. راه‌های زیادی برای کشیدن سایه چشم وجود دارد که شما اکنون با دانستن اصول اولیه آن می‌توانید هر نوع دیگری از آنها را با دیدن، بکشید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : عارفه آشتیانی
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/04/21
  • تعداد مشاهده : 5477 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید