آشنایی با انواع برس های آرایشی و کاربرد آنها

برس آرایشی
اگر دوست دارید آرایش صورت تان حرفه ای و طبیعی به نظر برسد باید از برس آرایشی در میکاپ خود استفاده کنید. اکثرا خانم ها یک برس رژگونه دارند ولی برای یک میکاپ تمیز و درست خیلی کمه اگر شما هم نمیدانید که کدوم برس برای کدوم قسمت آرایش هست با ما همراه باشید تا انواع برس های آرایشی را برایتتان توضیح دهیم.

معرفی انواع برس های آرایشی :

براش ها یا همان برس ها ی آرایشی را میتوانید هم بصورت تک خرید کنید یا اینکه پک های چندتایی براش را تهیه کنید.

انواع براش صورت :

برس پودر:

برس آرایشی

این برس با موهای بلند، نرم و کرکی شکل برای پخش کردن انواع پودر بصورت یکنواخت روی صورت کاربرد دارد. استفاده از این برس مانع از ماسیده شدن و کیکی شده میکاپ میشود. با توجه به سایز برس میتوان ار این برس برای رژگونه یا برنزه هم استفاده کرد.

برس آرایشی

برس رژگونه:

این برس با سری گرد و کوچکتر از برس پودر است. موهای بلند و نرم دارد. این شکل از برس به شما اجازه میدهد متمرکز تر پودر را روی صورت پخش کنید تا همان شکل و رنگ مورد نظر شما ایجاد شود.

برس آرایشی

برس آرایشی

برس کانتورینگ:

برس های کانتورینگ یا برجسته سازی معمولا زاویه دار هستند و دارای موهایی نرم ولی متراکم هستندو به شما اجازه میدهد مقدار دلخواه برنزه را همانطور که میخواهید استفاده کنید. برای برچسته سازی گونه، برس دقیقا زیر استخوان گونه قرار میگیرد.

 برس آرایشی

برس آرایشی

برس فونداسیون:

این برس انواع مختلف دارد. زاویه دار، صاف، کرکی و گنبدی. کاربرد برس فونداسیون برای پخش مواد مایع و کرمی  روی صورت است با این برس میتوان براحتی کل صورت را با مواد پوشش دهیم.

برس آرایشی

برس آرایشی

برس بادبزنی:

برس های بادبزنی 2 کاربرد عمده دارند. اول اینکه میتوانید اشتباهات میکاپ یا ریزش مواد به زیر چشم یا روی بینی را به راحتی و با یک حرکت از روی صورت بردارید. دوم اینکه میتوانید پودرهای اضافی صورت را بدون اینکه آرایش شما بهم بخورد، از روی صورت بردارید و حتی برای کانتورینگ نیز از آن میتوانید استفاده کنید.

برس آرایشی

برس آرایشی

برس کانسیلر:

این برس کاربردی کوچک به شما اجازه می دهد مواد آرایشی را بادقت تمام ب نقاط و زاویه های صورت خود برسانید. مثل زیر چشم و گوشه های بینی و همینطور پوشش دادن اشتباهات این قسمت ها.

برس آرایشی

برس آرایشی

برس سایه چشم:

اگر میخواهید آرایش چشم صحیح داشته باشید نیاز به برس های مخصوص چشم دارید. برای سایه زدن چشم شما به 2 نوع برس نیاز دارید.

اول برس کرکی بزرگ تر برای زدن سایه پشت پلک و محو کردن آن و دوم برس کوچک تر با نوک تیز تر که به شما امکان ترکیب مواد را میدهد.

برس آرایشی

برس آرایشی

برس خط چشم:

این برس با سر باریک و متراکمی که دارد به شما در کشیدن خطوط باریک و متمرکز کمک میکند.

برس آرایشی

برس ابرو:

این برس در شکل های مختلف وجود دارد ولی کاربردی ترین آنها برس دوسر است که از یک طرف برای شانه کردن ابروها و پخش کردن موادی چون ژل ابرو و سایه ابرو و ریمل ابرو کاربرد دارد.

سر دیگر این برس برای خط انداختن ابرو کاربرد دارد.

برس آرایشی

براش صورت

برس لب:

این برس با نوک بلند و تیزی که دارد به شما در کشیدن خطوط لب و همینطور برداشتن مواد بجای استفاده مستقیم از رژ یا مواد دیگر، کمک زیادی میکند

برس آرایشی

برس آرایشی

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 2
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/04/27
  • تعداد مشاهده : 14038 بار
نظرات کاربران
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید