بهترین تمرینات شکم و پهلو که می توانید در خانه انجام دهید!

تمرین شکم در خانه
با انجام چند تمرین ساده و کاربردی در خانه و به کارگیری این حرکات ورزشی به صورت مداوم در مدت زمانی کوتاه سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید و از شر چربی های زائد شکمتان خلاص شوید. در ادامه این مقاله می توانید با 5 تمرین ساده و تاثیر گذار برای آب کردن چربی های شکم و پهلو در خانه آشنا شوید و به ایده آل ترین حالت اندام خود نزدیک شوید.
 

علت چاقی شکم و پهلو:

چاقی موضعی به خصوص در اطراف شکم و پهلو موجب دفرمه شدن بدن و کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود؛ عارضه ای که در دنیای امروز، عده زیادی از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند و راهکار های زیادی را برای از بین بردن آن امتحان و تجربه می کنند. علاوه بر آن باید بدانید چاقی شکم و پهلو علاوه بر ظاهر زشت و نامتناسبی که به فرد می دهد خطرات زیادی را نیز برای سلامت افراد به دنبال دارد.

چاقی شکم و پهلو

تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که به این نوع چاقی مبتلا هستند بیشتر به بیماری هایی نظیر دیابت نوع 2، فشار خون بالا، کبد چرب، بیماری های قلبی عروقی و حتی پوکی استخوان گرفتار می شوند و این یعنی شما باید هر چه سریع تر برای از بین بردن این چربی های اضافی اقداماتی انجام دهید...

قبل از هر چیز بهتر است بدانید رژیم غذایی درست همیشه در کنار ورزش و تمرینات مناسب بهتر و سریع تر جواب می دهد و شاید بهترین گزینه برای خیلی از ما آشنا شدن با بهترین تمرینات چربی سوز برای کوچک شدن شکم در خانه باشد.

متخصصان بر این باورند که تغذیه نادرست، عوامل موروثی و عدم تحرک در هر سن و سالی ممکن است خطر ابتلا به چاقی شمکی را ایجاد کند. به طور معمولا هم خانم ها و هم آقایان بعد از 40 سالگی با کاهش متابولیسم و سوخت ساز روبرو می شوند و همین موضوع مقدمه ای بر تجمع چربی ها در ناحیه شکم و پهلو است.

تمرین شکم و پهلو

چطور در خانه ورزش کنیم!

یکی از بهترین روش ها برای ورزش کردن و سلامتی بدن این است که در خانه و زمان های بیکاری یا صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب این کار را انجام دهید. بهتر است صبح ها و درست قبل از اینکه صبحانه بخورید کمی تمرین هوازی و سریع به همراه تمرینات مخصوص شکم انجام دهید و عضلاتتان را به چالش بکشید. به یاد داشته باشید برای انجام همه تمرینات ورزشی باید قبل از شروع بدنتان را گرم کنید و ضربان قلبتان را کمی بالا ببرید.

علاوه بر این ورزش و انجام تمرینات مخصوص شکم در صبح و در مدت زمانی کمتر از 30 دقیقه در روز و قبل از غذا خوردن به این معناست که بدن شما می تواند از انرژی ذخیره شده خود استفاده کند و این یعنی سوختن چربی های اضافی در کمترین زمان و با راحت ترین روش!

بهترین روش لاغری شکم و پهلو در خانه تنها در یک ماه:

اگر فکر می کنید تنها با رژیم غذایی می توانید چربی های شکمتان را آب کنید و به حفظ سلامتی بدنتان کمک کنید، سخت در اشتباهید. اگر بدون اینکه تمرینات ورزشی انجام دهید تنها رژیم بگیرید و میزان غذاهایتان را کم کنید شاید ورزنتان کم شود ولی باعث می شود تا بدنی شل و بی حالت داشته باشید و از طرفی هم خیلی وقت ها رژیم های نادرست و سریع باعث ضعف عمومی بدن و در نتیجه آسیب بیشتر و بروز  بیماری های متفاوت می گردد.

اگر با اراده پیش روید و در کنار رعایت کردن رژیم غذاییتان و استفاده نکردن بیش از حد از چربی ها و شیرینی جات، تمرینات ورزشی مناسب شکم را به طور مرتب انجام دهید، مطمئن باشید خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید نتیجه خواهید گرفت. در عصر حاضر افراد زیادی درست مثل شما با چنین معضلی روبرو هستند و هزینه های هنگفتی را صرف لاغر کردن خود می کنند. در حال حاضر بیش از 200 مدل با عملکرد های متفاوت از دستگاه ها برای کوچک کردن شکم و پهلو وجود دارد که تنها شما را سردرگم کرده و خرج و مخارجتان را افزایش می دهد.

پس بهتر است با انجام چند تمرین ساده و کاربردی در خانه و به کارگیری این حرکات ورزشی سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید و از شر چربی های زائد شکمتان خلاص شوید. در ادامه این مقاله می توانید با 5 تمرین ساده و تاثیر گذار برای آب کردن چربی های شکم و پهلو در خانه آشنا شوید و به ایده آل ترین حالت اندام خود نزدیک شوید.

موثر ترین تمرینات چربی سوز شکم و پهلو:

 1. کرانچ ساده
 2. کرانچ ضربدری
 3. کرانچ دوچرخه
 4. تمرین پیلاتس بالابردن دوپا
 5. پرس قورباغه

تمرین اول، کرانچ ساده:

تمرین کرانچ ساده

باید بدانید هیچ تمرینی نمی تواند به سادگی کرانچ یا همان دراز نشست چربی ها را بسوزاند و خیلی از متخصصان آن را به عنوان برترین تمرین برای تناسب اندام و سلامت می دانند.

انجام دادن این تمرین چندان کار سختی نیست، فقط باید روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را به زاویه 90 درجه هم کنید به طوری که کف پا روی زمین قرار گرفته باشد. دست هایتان را از ناحیه آرنج خمیده کرده و پشت سرتان قرار دهید و یا روی قفسه سینه تان جمع کنید. حالا نفس عمیقی بکشید و سعی کنید با حفظ حالت بدن نیم تنه بالایی تان را به سمت زانوهایتان بلند کنید.

اگر تازه کار هستید و اوایل تمریناتتان است، بهتر است این کار را 2 تا 3 ست و هر بار 10 کرانچ انجام دهید و به مرور تعداد آن را بیشتر کنید.

تمرین دوم، کرانچ ضربدری:

تمرین کرانچ ضربدری

تمرینات ورزشی باید مرحله به مرحله پیچیده تر و کمی سخت تر شود تا عضلات بدنتان را بیشتر درگیر خود کند. بعد از انجام دادن کرانچ ساده حال و زمانی که انجام دادن آن تقریبا برایتان ساده شد حال باید کرانچ چرخشی را تمرین کنید.

روی زمین دراز بکشید و درست مانند کرانچ ساده دست هایتان را پشت سر قرار دهید، پاهایتان را صاف روی زمین بگذارید و یک زانو را خم کنید و پای دیگر باید بدون خمیدگی روی زمین باشد. حال با هر تمرین کرانچی که انجام می دهید، آرنج سمت راستتان را به سمت پای چپ که خم کرده اید متمایل کنید و دفعه بعد آرنج سمت چپ را به سمت پای راستتان نزدیک کنید.

 در ابتدا بهتر است این حرکت را هم به صورت 3 ست 10 مرتبه ای تکرار کنید.

تمرین سوم، کرانچ دوچرخه:

تمرین کرانچ دوچرخه

این کرانچ هم یکی از بهترین حرکات شکم و پهلو محسوب می شود که مراحل انجام آن شباهت زیادی به سایر تمرینات کرانچ دارد.

درست مثل تمرین کرانچ ساده و کرانچ چرخشی طاق باز برروی زمین دراز بکشید و زانو هایتان را در زاویه 90 درجه خم کنید و دست ها را پشت سر قلاب کرده و سعی کنید با آرنج دست راستتان را به زانوی سمت چپ نزدیک کنید و بعد این کار را با دست و پای مخالف هم انجام دهید.

این تمرین را هم بهتر است به صورت 3 ست 10 مرتبه ای انجام دهید.

تمرین چهارم، بالا بردن دو پا:

تمرین بالا بردن دو پا

بالا بردن پا در تمرینات پیلاتس که دقیقا مرکز اندام شما و عضلات شکم را تحت تاقیر قرار می دهد، یکی از تمرین های راحت و کاربردی برای آب کردن چربی پهلو و شکم محسوب می شود.

برای انجام این ورزش کافی است روی زمین دراز بکشید و کف دست ها روی زمین باشد یا می توانید دست ها را پشت سرتان قرار دهید و پاها کشیده باشد. حالا پاهایتان را همینطور کشیده از سطح زمین فاصله دهید و تا زاویه 90 درجه بالا بیاورید و بعد از چند ثانیه مکث حرکت را دوباره شروع کنید.

این تمرین را بهتر است در ابتدا 10 مرتبه در روز انجام دهید و بعد با افزایش تعداد و نوبت های تکرار عضلات شکم را بیشتر درگیر کنید.

تمرین پنجم، پرس قورباغه:

تمرین پرس قورباغه

برای اینکه پرس قورباغه انجام دهید باید روی زمین دراز بکشید و در حالی که صورتتان رو به جلو و بدن از زمین فاصله دارد، زانو هایتان را خم کنید و پاشنه دو پا را به هم فشار دهید...

برای انجام این تمرین هر بار نفستان را به داخل می دهید و سر و شانه را از زمین بلند می کنید و پاها را خم کرده و پاشنه دو پا را همانند عکس به هم نزدیک کنید و بعد از چند ثانیه پاها را صاف می کنید. برای انجام این تمرین دست ها را هم کشیده روی زمین قرار دهید به طوری که کف دستانتان روی زمین باشد.

در ابتدای کار بهتر است این تمرین را به صورت 3 مجموعه 10 مرتبه ای تکرار کنید و در تمام مراحل انجام تمرین یادتان باشد روی عضلات شکمتان تمرکز کنید و منقبض شدن آن را حس کنید.

و در آخر...

باید بدانید با انجام منظم این تمرینات در خانه و به کار بردن چند تمرین ساده و کاربردی می توانید در مدت زمان کوتاهی چربی های اضافی دور شکم و پهلوهایتان را آب کنید و اندام ایده آلی که همیشه آرزویش را داشتید نزدیک تر شوید! به یاد داشته باشید همیشه رعایت کردن تغذیه و استفاده درست از مواد غذایی مفید مثل سبزیجات، میوه های تازه، مغز ها و نوشیدن مقدار کافی آب و آب میوه می تواند سلامت بدنتان را نیز در کنار ورزش کردن و تناسب اندامتان تضمین کند.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و بتوانید نتیجه خوبی از آن دریافت کنید؛ اگر سوال یا پیشنهادی دارید می توانید برای ما ارسال کنید...

 • نویسنده : مژده شرف عاشوری
  • امتیاز :
  • 6
  • 2
 • تاریخ انتشار : 1398/01/20
 • تعداد مشاهده : 30852 بار
نظرات کاربران
سپهر

سپهر

        به نظر من اگه واقعا اینطور ادامه دار باشه میتونه خیلی بدرد بخور باشه.
خوشم امد و به هرحال تشکر از زحمت های شما
      
پاسخ دادن 5 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید