چه کشورهایی ارز دیجیتال بیت کوین را قبول دارند

کشورهای سازگار با بیت کوین
اگر تا کنون در مورد ارز دیجیتال بیت کوین شنیده باشید، می دانید که این ارز دیجیتال، جهانی است و از محبوبیت زیادی برخوردار است و تقریبا در سراسر دنیا برای ارسال و دریافت پول، از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می کنند. جالب است بدانید که کشورهای اندکی هستند که این ارز دیجیتال را قبول ندارند. اما تعداد کشورهایی که بیت کوین را قبول دارند و با استفاده از آن به مبادله ی ارز می پردازند، بسیار زیاد است که در ادامه بر اساس رتبه بندی که برای این کشورها انجام شده است، لیستی از نام آن ها به همراه توضیحات مختصری در مورد هر کدام از آن ها برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد

لیست کشورهای سازگار با بیت کوین

توجه نمائید که کشورها را از بالاترین رتبه به پائین ترین رتبه ی هر کشور، در لیست قرار داده ایم. این کشورها عبارتند از : کشور آلمان ، ژاپن، هونگ کونگ، بلاروس، گرجستان، استونی، سنگاپور، اسلوونی، جبل الطارق، سوئیس، برمودا و مالت.

کشور آلمان

کشور آلمان،کشوری پر جمعیت است که در صنعت و تکنولوزی بسیار پیشرفته است و به عنوان یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان کالا به سراسر جهان شناخته شده است. بیت کوین به عنوان ارزی معتبر در آلمان شناخته می شود و کشور آلمان برای ترغیب کاربران به انجام معاملات با بیت کوین راه کاری در نظر گرفته است و آن هم این است که برای معاملاتی که با استفاده از این ارز دیجیتال انجام گرفته است، هیچ مالیاتی در نظر گرفته نشده است. همچنین بانکی در آلمان که در زمینه ی اوراق بهادار فعالیت دارد، یک سیستم مبادله ارز با همکاری بانک سولاریس ارائه کرده است.

کشورهای سازگار با بیت کوین

کشور ژاپن

یکی از بزرگ ترن شرکت هایی که با مبادله ی ارز دیجیتال بیت کوین کار می کند، در کشور ژاپن و در شهر توکیو قرار دارد. همانطور که می دانید مخترع بیت کوین نیز فردی با ملیت چینی بوده است.

کشور ژاپن یکی از فعال ترین کشورها در پذیرش و تبادل بیت کوین می باشد و به عنوان پول رسمی در این کشور شناخته شده است. درکشور ژاپن اکثر مبادلات با مالیاتی در حدود صفر با این ارز دیجیتال انجام می شود. اما به طور کلی برای معاملاتی با سود بیش از 200 هزار یوان، مالیاتی برای فرد مورد نظر در نظر گرفته می شود.

کشور هنگ کنگ

هنگ کنگ کشور کوچک و کم جمعیتی است، اما با این حال از لحاظ اقتصادی بسیار قوی و پیشرفته است. در این کشور، برای مبادلاتی که با بیت کوین انجام می شود، مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته نمی شود. همچنین قوانینی که برای انجام تبادلات ارزی توسط این ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است بسیار ساده و منطقی می باشد. اما جالب است بدانید که بانک ها در هنگ کونگ، دید خوبی نسبت به بیت کوین ندارند و اکثرا، برای مبادلات ارزی بیت کوین مشتاق نیستند.

کشور بلاروس

بلاروس نیز یک کشور پر جمعیت است که ارز مورد قبول در این کشور، روبل است. اما اخیرا مبادلات با ارز دیجیتال بیت کوین را پذیرفته است و برای این مبادلات، مالیاتی نیز در نظر گرفته نشده است. همچنین استفاده از تکنولوژی بلاک چین و استخراج بیت کوین در این کشور آزاد  و کاملا قانونی است.

کشور گرجستان

کشور گرجستان یک کشور اروپای شرقی است که از لاری گرجستان در این کشور برای انجام مبادلات و به عنوان ارز رایج کشور استفاده می شود. این کشور از لحاظ اقتصادی در جهان دارای رتبه ی قابل قبولی است و پس از چین در زمینه ی هش بیت کوین، بیشترین نرخ را دارد. برای مبادلات ارزی بیت کوین در این کشور مالیات نسبتا کمی در نظر گرفته شده است.

کشور استونی

این کشور، یک کشور کم جمعیت است ولی از لحاظ اقتصادی رتبه ی بسیار خوبی دارد و به طور کلی رونق اقتصادی در کشور استونی بسیار خوب است. در این کشور بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال قابل قبول و جایگزین شناخته می شود. سود حاصل از مبادلات بیت کوین حدود 25 درصد است ومعاف از مالیات بر ارزش افزوده می باشد. به طور کلی دولت استونی دید خوبی نسبت به بیت کوین دارد و از آن استقبال می کند.

کشورسنگاپور

کشور سنگاپور دارای حدود 6 میلیون جمعیت است و از شرایط اقتصادی بسیار خوبی هم برخوردار است. ارز مورد قبول در این کشور، دلار است و این کشور جز پیشرفته ترین کشورها از لحاظ تکنولوژی قرار می گیرد. اقتصاد این کشور تقریبا با شرایط اقتصادی کل دنیا سازگار است. باید بدایند که این کشور بیت کوین را به عنوان یک کالا در نظر می گیرد نه یک ارز. سنگاپور برای مالیات بر عواید سود، هیچ سیستمی ندارد. ان ها بیت کوین را به عنوان یک ارز آزمایشی پذیرفته اند و بر آنند تا  ریسک ها و خطراتی که مبادله کنندگان را تهدید می کند به آن ها هشدار دهند. از دید بانک های سنگاپور بیت کوین چندان مورد قبول نیست.

کشور اسلوونی

کشور اسلوونی یک کشور کم جمعیت اما پیشرفته و جز کشورهای ثروتمند جهان به شمار می اید. ارز مورد قبول در این کشور یورو می باشد. بیت کوین در این کشوربه عنوان یک ارز مجازی و به عنوان پول، و نه اوراق بهادار، پذیرفته می شود. افرادی که بیت کوین استخراج می کنند، و در این زمینه فعالیت می کنند، می بایست مالیات بپردازند. دولت اسلوونی این ارز دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین را پذیرفته است.

کشور جبل الطارق

کشور جبل الطارق، دارای جمعیت بسیار اندکی است و پول رایج این کشور، پوند می باشد اما گاها مبادلات خود را با یورو هم انجام می دهند. تکنولوژی بلاک چین بسیار مورد تائید این کشور می باشد همچنین خدمات مالی آنلاین و شرط بندی در سیستم سرمایه گذاری این کشور بسیار پر طرفدار است. نرخ مالیات  بر در امد حاصل از مبادلات ارز در این کشور حدود 10 در صد است. سیستم بانکداری این کشور نیز بیت کوین را قبول کرده و دیدگاه خوب نسبت به این ارز دیجیتال دارد. 

کشور سوئیس

سوئیس کشوری است که در مرکز اروپا واقع شده است و از لحاظ اقتصادی بسیار پر رونق است  و در میان رقبای خود در سراسر دنیا رتبه ی نخست را کسب کرده است. درکشور سوئیس این ارز دیجیتال کاملا پذیرفته شده است و مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد ان بر اساس تصمیم اداره مالیات سوئیس تعیین می شود. دولت این کشور ارز دیجیتال بیت کوین را پذیرفته است و از آن استقبال کرده است.

جزیره برمودا

این جزیره ی بسیار کوچک با جمعیت بسیار کم جز مستعمرات بریتانیا است و از دلار آمریکا برای انجام مبادلات خود استفاده می کند. جالب است بدانید، برمودا بالاترین تولید ناخالص ملی را دارد و هیچ گونه مالیاتی برای فعالیت های اقتصادی ارزی در این کشور در نظر گرفته نشده است. بانک­های برمودا با قوانین جدید دولت همکاری کرده و از ارز رمزپایه استقبال می کند.

کشور مالت

کشور مالت کشوری کم جمعیت اما با جمعیتی متراکم است که ارز رایج آن یورو می باشد. بیشتر مبادلاتی که در این کشور انجام می گیرد بر پایه ی ثبت نام هواپیما و کشتی، صدور کارت های اعتباری و به طور کلی مبادلات بندری است. آینده ی ارز دیجیتال بیت کوین در این کشور بسیار خوب پیش بینی شده است. در این کشور مالیات بر دارایی بر فعالان مبادلات ارز دیجیتال، تحمیل نمی شود. اما مالیات برای افراد بین المللی حدود 35 درصد است. پلتفرم های بلاک چین در این کشور پذیرفته شده است و بیت کوین نیز مورد تائید و استقبال دولت این کشور می باشد.

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : نگار پورجواد
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/03/22
  • تعداد مشاهده : 1468 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید