حمله به نفتکش‌ها؛ ایران نسبت به «دسیسه بدخواهان» هشدار داد

حمله به نفتکش عربستان
آقای موسوی حوادث روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت را «نگران‌کننده» و «تاسف‌بار» خواند و همزمان خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه در واکنش به حمله به چند نفتکش در دریای عمان نسبت به «دسیسه بدخواهان» هشدار داد. آقای موسوی حوادث روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت را «نگران‌کننده» و «تاسف‌بار» خواند و همزمان خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

خالد فالح، وزیر نفت عربستان اعلام کرد از چهار نفتکشی که روز یکشنبه در نزدیکی آب‌های امارات عربی متحده در دریای عمان مورد حمله «خرابکارانه» قرار گرفتند، دو نفتکش متعلق به این کشور بوده است.

حمله به نفتکش عربستان

آقای فالح اعلام کرد این دو نفتکش روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت در منطقه‌ای نزدیک به آب‌های سرزمینی امارات عربی متحده هدف «حمله خرابکارانه» قرار گرفته‌اند. خبرگزاری دولتی سعودی روز دوشنبه به نقل از وزیر نفت این کشور گفت یکی از این شناورها در حال عزیمت به بندر رأس‌ ‌تنوره برای بارگیری نفت خام عربستان بوده است. این محموله قرار بود برای تحویل به یکی از مشتریان شرکت نفت آرامکو سعودی در آمریکا بارگیری شود.

وی با اشاره به «تاثیر منفی» این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه «دسیسه از سوی بدخواهان» جهت «برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه» هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.

حمله به نفتکش عربستان

به گفته کارشناسان، خبر حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان در حالی منتشر می‌شود که افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه و تهدیدهای سپاه پاسداران ایران، احتمال بروز ناامنی برای کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در خلیج فارس و دریای عمان را افزایش داده است. ایالات متحده آمریکا نیز اخیرا به کشتی‌های تجاری خود نسبت به «حمله احتمالی» مستقیم یا نیابتی ایران هشدار داده بود.

  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1398/02/25
  • تعداد مشاهده : 2508 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید