به مدل ریش و سبیل خود اهمیت بیشتری بدهید

انواع ریش و سبیل

یکی از مشخصه‌های بارز در صورت آقایان، ریش و سبیل آنهاست. این امر باعث شده است تا مردها در سنین مختلف انواع مدل ریش و سبیل را برای اصلاح موهای صورت دنبال کنند، به همین دلیل در کنار مدل مو، شاهد مدل‌های مختلفی برای ریش و سبیل نیز هستیم.

انواع مدل ریش و سبیل :

اگر از آن دسته آقایان شیک‌پوش هستید که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند حتما به خوبی می‌دانید که این روزها ریش و سبیل طرفداران زیادی پیدا کرده است. بنا به آمار به‌دست آمده، حدود ۴۰ درصد از آقایان ساکن در آمریکا ترجیج می‌دهند ریش بگذارند. درست است که این آمار مربوط به کشوری است که فاصله بسیار زیادی با ما دارد، اما اگر نگاهی به دور و اطراف خود داشته باشید، متوجه خواهید شد که ریش و سبیل در ایران نیز طرفداران زیادی دارد.

به این ترتیب این سوال پیش می‌آید که در بین مدل‌های مختلف ریش و سبیل، کدام مدل، برازنده شماست. پیچیدن یک نسخه واحد در خصوص مدل مناسب برای ریش و سبیل کار چندان راحتی نیست. دلیل این امر هم وجود مدل‌های مختلف ریش است.

 مدل ریش و سبیل .

اگر گشت‌و‌گذار کوتاهی در اینترنت داشته باشید حداقل به ۲۰ مورد مدل ریش مختلف برخورد خواهید کرد. به این ترتیب با توجه به تنوع مدل‌های ریش و سبیل، سعی داریم به چند مدل زیبا و مردانه اشاره کنیم که به احتمال زیاد نظر شما را هم جلب خواهد کرد.

 • سبیل افقی باریک

 مدل ریش و سبیل

مدت‌های زیادی است که سبیل باریک را بر چهره افراد سرشناس و موفق شاهد بوده‌ایم.

جالب است بدانید سبیل باریک در روزگار قدیم در آمریکا به اندازه‌ای محبوبیت داشت که حتی ترانه‌ای نیز در این خصوص نوشته شده است. اصلاح صورت و گذاشتن سبیل باریک کار بسیار راحتی است، برای این کار کافیست تمامی صورت را اصلاح کرده و تنها قسمت باریکی به اندازه‌ قطر یک مداد را بر روی لب بالایی خود اصلاح نکنید. این مدل سبیل به چهره شما جلوه‌ای مرموز و رمز‌آلود می‌دهد.

 • ریش ستاری

انواع ریش و سبیل

این مدل‌ ریش برای ما ایرانی‌ها مدل بسیار آشنایی است.

برای گذاشتن این گونه ریش، کافیست تا موهای روی گونه را اصلاح کرده و سایر قسمت‌های ریش و سبیل را مرتب کنید. مدل ریش ستاری برای آقایان با هر نوع شغل و منصبی مناسب به نظر می‌رسد.

 • ریش پروفسوری

انواع ریش و سبیل

در این مدل ریش زیبا، موهای گونه‌ها و گردن به کلی تراشیده می‌شود و تنها موهای چانه و نواحی اطراف آن باقی می‌ماند.

به جرات می‌توان گفت ریش پروفسوری یکی از محبوب‌ترین مدل‌های ریش آقایان است و بیشتر مردها برای یک‌بار هم که شده در طول عمر خود این مدل را امتحان کرده‌اند. لازم به ذکر است، این مدل ریش، برازنده افرادی است که چانه باریکی دارند.

 • ریش عمودی باریک

انواع ریش و سبیل

در این مدل ریش تمامی موهای صورت را اصلاح کرده و تنها یک نوار باریک به صورت عمودی بر روی چانه خود باقی بگذارید.

توجه داشته باشید که این خط باید باریک و مرتب اصلاح شده باشد.

افراد زیادی را می‌شناسیم که علاقه به‌خصوصی به این مدل ریش دارند، از طرف دیگر سلیقه بعضی‌ها نیز اصلا با این مدل ریش جور در نمی‌آید.

 • مدل ریش لنگری

انواع ریش و سبیل

در این مدل ریش، موهای تمامی قسمت‌های صورت به غیر از چانه و سبیل تراشیده می‌شود، محل تلاقی ریش و سبیل در این مدل، باعث می‌شود تا حالتی لنگر مانند را در ریش و سبیل فرد شاهد باشیم.

برترین مدل های ریش و سبیل مردانه 2017

در سال جدید مدل های ریش و سبیل بلند مردانه بیشتر مد بود و طرح های خاصی هم داشت. برای دیدن مدل ها می توانید از مجموعه زیر دیدن کنید.

 مدل ریش و سبیل

مدل ریش و سبیل متناسب با فرم صورت:

تیپ چهره(مستطیل/ کشیده:(

شیوه آرایش: صورت با ترکیب مستطیلی یا کشیده، چهره را لاغر و باریک نشان می دهد. اگر شما دارای این فرم صورت هستید داشتن ریش در به تعادل رسیدن چهره و همچنین به نظر رسیدن چهره تان به فرم بیضی کمک می کند.

 •  ریش تقریبا نامرتب و کوتاه یا متوسط

 مدل ریش و سبیل

شرح: داشتن کمی ریش ژولیده و نامرتب می تواند در پنهان کردن وجوه ناخوشایند چهره تان به شما کمک کند. تام فورد دارای صورت بسیار کشیده ای است که با این سبک آرایش او بسیار موقر جلوه می کند و پیشانی بلند وی کمتر جلب توجه می کند. اگر شما می خواهید شبیه وی باشید باید اول اجازه دهید چند هفته ای ریش شما بلند شود و این منوط به سرعت رشد موهای شما است. سپس آنها را مرتب کنید و همیشه تمیزشان کنید.

تیپ چهره (دایره:(

شیوه آرایش: اشخاص با صورت گرد باید مدل ریش خود را به گونه ای انتخاب کنند که چهره آنها مردانه تر و به فرم بیضی در آید. به خصوص اگر شما دارای فرم صورت گرد با چهره کوچک هستید و یا اینکه خط ریش دارید، مواظب باشید مدل ریش انتخابی شما فرم چهره شما را به هم نریزد.

 •  ریش گرد به دور چانه و بالای لب 

 مدل ریش و سبیل

شرح: کانیه وست ( Kanye West) یک مثال خوب در افراد مشهور است که دارای فرم صورت گرد و چهره ای ظریف است. وی از گذاشتن خط ریش دوری کرده و همچنین موهای جلوی سر خود را کوتاه می کند طوری که رستنگاه مو را در جلوی سر بپوشاند. او همچنین ریش گردی دارد که از نزدیکی لب تا پایین چانه را می پوشاند.

اگر شما می خواهید شبیه وست صورت صافی داشته باشید باید ریش خود را در ناحیه فک و گردن که بلند می شود به طور مرتب اصلاح کنید. برای بار اول بهتر است اینکار توسط یک آرایشگر انجام شود. برای اینکه از نتیجه کار مطمئن باشید باید از یک تیغ تیز برای اصلاح وکرم های مخصوص بعد از اصلاح مناسب استفاده کنید.

تیپ چهره (مثلثی:(

شیوه آرایش: مردان با این فرم صورت باید چانه خود را با ریش حجیم کنند بطوریکه با داشتن یک ریش پر درچانه و زیر چانه و یک خط ریش بر روی فک قیافه ای مردانه تر خواهند داشت.

 •  سبک های مدرن، ریش نامرتب و ژولیده 

 مدل ریش و سبیل

شرح: بهترین مثال برای این فرم صورت در مردان که با آرایش مناسب ریش خود ظاهری مناسب دارند، رایان گاسلینگ (Ryan Gosling )، بازیگرنامزد جایزه اسکاراست خط ریش بر روی فک او و چانه با ریش پرش بیشتر جلب توجه میکند. شما اگر می خواهید ظاهری شبیه رایان داشته باشید باید اجازه دهید

ریش شما بلند و ژولیده شود بطوریکه صورت شما از ریش پوشیده شود. خوشبختانه این مدل ریش چه در بلند کردن و چه در نگهداری از بقیه مدل ها آسانتر است و احتیاج به آرایشگر خاصی ندارد. شما می توانید ریش خود را به گونه ای اصلاح کنید که بیشترین حجم ریش در چانه مشخص باشد و یک خط ریش طولانی بر روی گونه ها و کنار گوش بگذارید و همه این کارها بوسیله یک تیغ مناسب انجام می شود.

تیپ چهره (لوزی شکل):

شیوه آرایش: برای چهره لوزی یا گلابی شکل با یک چانه مشخص، یک ریش پر می تواند به کوچک کردن و ملایم تر کردن چهره کمک کند. داشتن یک خط ریش بلند در کنار صورت به تعادل چهره و کم کردن توجه به چانه مؤثر است.

 خط ریش بلند و پر، ریش کم پشت که تمام قسمت های صورت را بپوشاند.

 مدل ریش و سبیل

شرح: دین کوک (Dane Cook ) یکی از اشخاص مشهوری است که چانه برجسته ای دارد واو به خاطر شغل مهمش هم از خط ریش و هم از ریش کم پشت در آرایش صورت خود استفاده می کند. برای داشتن ظاهری شبیه دین باید اجازه دهید

ریش شما در همه قسمت های صورت برای مدت بین ۲ هفته تا یکماه بلند شود بدون آن که مرتبش کنید. بعد از این مدت برای اینکه تمام صورت شما به طور یکنواخت با ریش پوشانده شود به قیچی برای کوتاه و مرتب کردن آن نیاز دارید و بعد بوسیله یک تیغ اطراف ریش خود را منظم کنید.

برای داشتن خط ریشی همانند دین شما نیاز دارید بیش از ۴ هفته موهای این قسمت از صورت شما رشد کند و سپس آن را با قیچی کوتاه و مرتب کنید.

منبع: گردآوری parsnaz و ordme

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 2
  • 2
 • تاریخ انتشار : 1396/05/23
 • تعداد مشاهده : 20040 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید