چگونه از استیکر دیواری در دکوراسیون استفاده کنیم؟

استیکر دیواری

امروزه استفاده از استیکر در دکوراسیون رایج شده است.شما می توانید با کمترین هزینه، بیشترین تغییر را در دکوراسیون منزل داشته باشید.اما استفاده از استیکر دیواری نیاز به هوشمندی و فکر دارد و باید به یکسری از اصول دکوراسیون آشنا باشید.

دکوراسیون منزل با استیکر دیواری :

 استیکرهای متفاوت با اندازه ها و تصاویر مختلف از پرنده ها، درختان و اشیا برای مکان های مختلف و برای اهداف متفاوت به کار می روند. هم چنین استیکرهای دیواری بزرگ با خصوصیات معماری شبیه سنگ، آجر یا پنجره در بسیاری از دکوراسیون ها بکار برده می شوند.به عنوان مثال نگاهی به این دیوار روستایی چوبی بیندازیم. آیا داشتن چنین نمایی در خانه شما فوق العاده نیست؟ آیا می توانید تشخیص دهید که این یک برچسب دیواری بزرگ است؟ این برچسب دیواری با نمای چوب سفید شسته شده جذابیت فوق العاده ای را اضافه می کند و یک بافتی را به این دیوار خالی می دهد.

استیکر دیواری

تنوع استیکرهای دیواری بیشتر از آنچه شما فکر می کنید، هستند. برچسب ها و نقاشی های دیواری نیز یک راه حل عالی برای افرادی است که مجاز به رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیواری نیستند. آنها هم­چنین برای فضاهای کوتاه مدت مانند مهدهای کودک و اتاق­های بازی کودکان مناسب هستند.

چگونه استیکر دیواری مناسب برای دکوراسیون منزل انتخاب کنیم :

 • هنگامی که نمی توانید از استیکرهای بزرگ استفاده کنید

استیکر دیواری

استیکرهای کوچکتر می­توانند با دقت در یک الگوی تکرار قرار گیرند و می توانند به شما یک تصویر زمینه هندسی منظمی، با همان میزان نظمی که در استیکرهای بزرگ وجود دارد، بدهند. این یک راه حل عالی است اگر شما اجاره نشین هستید، یا مرتبا در حال حرکت و جابجایی هستید، و یا به سادگی دکور خود را عوض می کنید.

 • هنگامی که علاقه مند به معماری هستید

استیکر دیواری

برای سقف بلند این اتاق یک برچسب دیواری بزرگ که ظاهر یک دیوار سنگی گران قیمت دارد، مناسب است. هم­چنین این نوع برچسب ها برای دیوار شومینه نیز مناسب هستند. استیکرهای دیواری مشابه، یک نمایی از دیوار پر شده با چوب یا حتی ذغالهای ناکارآمد را به نمایش می گذارند.

 • هنگامی که هنری بدون هرگونه خراش دیوار می خواهید

استیکر دیواری

مطمئنا شما می توانید یک گالری دیواری مخصوص برای فضای خانه خود داشته باشید یا سعی کنید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را برای پر کردن فضای خود اطراف مبل خود پیدا کنید، اما یک نقاشی دیواری با ابعاد بزرگ، جلوه ای از درام را ایجاد و یک دیوار خالی را به یک اثر هنری بدون یک سوراخ تبدیل می کند.

 • هنگامی که شما نیاز به مقیاس دارید

استیکر دیواری

استیکرهای دیواری اغلب به صورت ست فروخته می شوند. هم چنین شما می توانید یک تاثیر بزرگ با یک استیکر تکی با ابعاد بزرگ شبیه این گل داوودی در فضای اتاقتون به وجود بیاورید. نوع گل­ها، ابعادشون و تنوع در رنگ آنها می تواند یک استیکر را خاص و منحصر به فرد کند.

 • هنگامی که شما نیاز به حواس پرتی دارید

استیکر دیواری

مانند گل داوودی در تصویر قبل، این استیکر درخت با ابعاد بزرگ تمام حواس را به خودش جلب می کند، مخصوصا در مورد این تخت که لبه بالایی ندارد. این استیکر، برای اثرگذاری بیشتر در مرکز قرار نگرفته است. استیکرهای دیواری بزرگ چشم را از نقاط دارای مشکل بر روی دیوار یا نقاط دیگر در اتاق بر میدارند، و آنها یک راه حل عالی برای اتاق هایی با طرح های بد شکل، دریچه ها و کانالهای هوایی عجیب و یا دیگر چیزهای بدنما می باشند.

 • هنگامی که می خواهید اتاق بزرگتر به نظر برسد

استیکر دیواری

خطوط افقی در دکوراسیون می تواند اشتباه باشد، اما می توانند روی دیوار اتاق کوچک شگفتی هایی ایجاد کنند. اگر شما نمیتوانید - یا به سادگی نمیخواهید - از رنگ استفاده کنید، به راحتی با استفاده از نوارهای اریب و طرح دار برای رسیدن به یک فضای گسترده و شیک استفاده کنید.

 • استیکر های دست ساز

استیکر دیواری

دوست دارید استیکرهای خانه خود را با دستان خود بسازید؟ برای مثال می توانید با نوارچسب های مختلف و رنگارنگ موجود در بازار بر روی دیوار قاب­های مخصوص خود درست کنید و عکس ها و نوشته های مورد علاقه خود را درون آنها قرار دهید. یا برای اتاق کودکتان نوار چسب ها را به صورت علامت­های مختلف برای مثال مانند شکل بالا با تعداد زیادی علامت مثبت فضای اتاق را به کلی تغییر دهید.

نحوه نصب استیکرهای دیواری

اگرچه استفاده از برچسب های دیواری و چسباندن آنها نسبتا آسان است، توصیه می کنیم از مراحل زیر پیروی کنید تا اطمینان حاصل کنید که استیکر خود را درست نصب کرده اید.

لوازم مورد نیاز برای نصب استیکرهای دیواری :

 • کارت محکم مثل کارت اعتباری یا گواهینامه یا چیزی به محکمی این کارت ها
 • مقداری نوار چسب
 • قیچی

این ابزار استفاده از نصب استیکرهای دیواری را آسان ترمی کنند، اما ضروری نیست

 • یک خط کش بلند
 • تراز

استیکر دیواری شما از سه قسمت تشکیل شده است. برای راهنمایی شما برای نصب این استیکر، در شکل اجزای مختلف مشخص شده اند. سه بخش آن شامل موارد زیر است:

نصب استیکر

 1. لایه محافظ شفاف
 2. لایه پشتی
 3. طرح اصلی استیکر دیواری
 • برای شروع مطمئن شوید منطقه ای که قرار است استیکر را بچسبانید تمیز، خشک باشد و از هرگونه کثیفی و زبری آنرا پاک کنید.
 • دیوارهای تازه رنگ شده حداقل باید دو هفته از رنگ شدن آنها بگذرد و بعد اقدام به نصب استیکر کنید.

اگر استیکر دیواری شما از چند بخش جدا از هم قرار تشکیل شده است، شما باید به دقت آنها را جدا کنید تا در نصب آنها مشکلی پیدا نکنید. استیکر را روی سطح صاف قرار دهید. مطمئن شوید استیکر بر روی سطح صاف قرار گرفته باشد و با کشیدن کف دست خود بر روی آن مطمئن شوید هیچگونه حبابی در زیر آن باقی نماند.

نکات مهم در نصب انواع استیکر دیواری:

سرعت عمل در هنگام نصب به شما برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک می کند. البته باید تمام دقت خود در هنگام نصب قسمت چسبناک استیکر بکار ببرید.

نصب استیکر

 1. استیکر را روی سطح قرار دهید، به طوریکه لایه شفاف مقابل شما قرار بگیرد. چهار گوشه استیکر را به دیوار با نوار چسب بچسبانید.
 2. متناسب با طرح استیکر یعنی عمودی یا افقی بودن طرح، در خط وسطی طرح با استفاده از نوارچسب یک نقطه تکیه گاه و مهار را ایجاد کنید.
 3. زمانیکه استیکر بر روی سطح محکم شد، نوار چسب های دو گوشه بالا را بردارید.
 4. به دقت شروع به جدا کردن قسمت رویی از قسمت پشتی استیکر کنید، مطمئن شوید طرح استیکر به لایه رویی چسبیده باشد. این کار را تا خط تکیه گاه میانی ادامه دهید.
 5. لایه پشتی را تا جای ممکن نزدیک به مرکز ببرید.
 6. از کارت اعتباری یا وسیله ای شبیه به آن برای چسباندن استیکر با لایه رویی شفاف به سطح استفاده کنید،مراقب باشید تمام حباب ها را خارج کنید. از خط مرکز شروع کنید و کم کم به سمت بالا و کناره ها حرکت کنید.
 7. چند دقیقه برای چسبیدن استیکر به دیوار صبر کنید و سپس برای بخش پایین نیز مراحل 6تا8 را تکرار کنید.
 8. 10 دقیقه صبر کنید سپس لایه شفاف روی استیکر را جدا کنید، ولی دقت کنید تمام طرح استیکر بر روی سطح چسبیده باشد.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/06/16
 • تعداد مشاهده : 7639 بار
نظرات کاربران
ز نورانی

ز نورانی

        با سلام و خدا قوت ،
اطلاعات خوبی ارائه دادین ولی روی دیوار گچی رنگ نشده چگونه نصب میشود ؟ 
      
پاسخ دادن 0 0

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام قبل از نصب استیکر باید دیوار را آماده کنید دیوار باید سطح صاف و صیقلی داشته باشد که استیکر خوب و تمیز بچسبد. دیوار باید رنگ شود و کاملا رنگ آن خشک شود دیوار باید بدون گرو خاک باشد
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید