چه مدل مویی به من میاد

مدل مو مناسب صورت
انتخاب مدل مو را نمی توان فقط بر اساس مد روز و یا سلیقه شخصی انتخاب کرد، چون نتیجه می تواند اصلا رضایت بخش نباشد. اولین معیاری که برای انتخاب مدل مو باید در نظر بگیرید فرم صورت شماست. اگر از ظاهر تکراری خود خسته شده اید و به دنبال ایجاد یک تغییر بزرگ هستید تغییر مدل و استایل مو پیشنهاد ما به شماست، اما قبل از این که گیسوان خود را به دست یک آرایشگر حرفه ای بسپارید بد نیست که بدانید مدل موی مناسب فرم صورت شما چیست؟

چه مدل مویی به من میاد؟

در گام اول ابتدا باید متوجه شوید که حالت چهره شما در کدام دسته بندی قرار می گیرد، دایره، بیضی، مربعی، قلب شکل، مستطیل و یا لوزی شکل. برای تشخیص این کار می توانید رو به دوربین بایستید و از فردی بخواهید که از شما یک عکس بگیرد، هنگام گرفتن عکس زاویه نگیرید و لبخند هم نزنید. خیلی جدی به دوربین خیره شوید و فکر کنید که یک عکس پرسنلی ست، موهایتان را کنار بزنید تا چهره شما به صورت کامل مشخص باشد و به دوربین زل بزنید.

حالا عکس تهیه شده را مورد بررسی قرار دهید، با یک خودکار فرضی دور تا دور صورتتان را یک خط بکشید و حالا به آن نگاه کنید، خط دور صورتتان بیشتر به کدام یک از اشکال هندسی شباهت دارد. آیا زاویه دارد و یا به صورت یک دایره گرد است. به گوشه های فک تان دقت کنید و خطوط را دنبال کنید تا فرم صورت تان را پیدا کنید. این مرحله بسیار اهمیت دارد چون که تمام گفته های بعدی بر اساس آن ذکر می شود.

انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت

مدل موی مناسب فرم صورت:

 • مدل موی مناسب صورت بیضی

به شما تبریک میگوییم، چون فرم چهره شما به گونه ای ست که تقریبا تمام مدل های مو به شما می آید و محدودیتی از این بابت ندارید، اما اگر می خواهید که بر زیبایی خود بیفزایید و ویژگی های مثبت چهره تان را برجسته کنیدمدل های پیشنهادی ما را امتحان کنید. هر فردی ویژگی های مثبت و منفی چهره اش را می داند، سعی کنید مدل مویی را انتخاب کنید که زیبایی هایتان را پررنگ تر نشان دهد. مثلا اگر لب های پر و برجسته ای دارید، موهای تان را کنار بزنید تا دیده شوند و یا اگر چشمان درشت و خوش رنگی دارید با چتری های کوتاه می توایند نگاه ها را به سمت خودتان برگردانید. ، پیشنهاد ما به شما بر اساس قد مو گزینه های زیر هستند:

مدل مو مناسب صورت بیضی

 • مدل موی مناسب صورت گرد

با انتخاب مدل موی مناسب شما باید تلاش کنید تا صورت تان بلندتر به نظر بیاید، برای رسیدن به این هدف سعی کنید بلندی مویتان هرگز از چانه تان کوتاه تر نباشد. مدل های چتری کوتاه و خرد شده برای این فرم صورت مناسب هستند البته به این نکته توجه داشته باشید که بلندی چتری تان باید بلندتر از چانه باشد تا جلوه اصلی اش را نشان دهد. همچنین موی فر یا امواجی که با اتوی مو فر شده اند و چتری های خیلی بلند نیز مناسب شما هستند. ترجیحا از مدل موهای کوتاه و پسرانه دوری کنید، چون گردی صورت تان را مشخص تر نشان می دهند. همچنین موهایتان را محکم از پشت نبندید، چون صورت تان را گردتر جلوه می دهد.  

مدل مو مناسب صورت گرد

100 مدل موی کوتاه زنانه

 • مدل موی مناسب صورت مستطیل

در این فرم صورت، چانه و خط گونه، بسیار واضح و مشخص هستند و زاویه های تند دارند. باید مدل مویی را انتخاب کنید که صورت کوتاه‌تر و پهن‌تر جلوه کند بنابراین باید مو تا کناره‌های چانه بیاید، همچنین هرقدر بلندی مو کوتاه‌تر باشد بهتر است.  اگر شینیون می‌کنید از آرایشگرتان بخواهید از شینیون‌هایی استفاده کند که موها در کنار صورت قرار بگیرند. با توجه به بلندی موهایتان استایل های پیشنهادی ما به شما در تصویر مشخص هستند.

مدل مو مناسب صورت مستطیل

 • مدل موی مناسب صورت قلبی شکل

مشخصه فرم صورت قلبی  یا وی شکل داشتن چانه تیز است، به همین علت تلاش شما باید این باشد مدل مویی را انتخاب کنید که نگاه ها را به سمت گونه ها و چشم هایتان بکشاند. باید کاری کنید که پهنای ناحیه پیشانی بیشتر به نظر بیاید و چانه و گونه کم عرض جلوه کنند به همین دلیل برای صورت‌های مثلثی مدل‌های فر و حالت‌داری که قاب صورت را در بر بگیرد مناسب است. هرچه مدل موی انتخابی شما شلوغ تر و بهم ریخته تر باشد زاویه های صورت تان متعادل تر نشان داده می شوند. می توانید از مدل های لایه لایه و خرد بهره بگیرید که موهایتان پر حجم تر به نظر بیاید. همچنین پیشنهاد دیگر ما به شما چتری های بلند است که در دو طرف صورت پریشان باشد. اگر هنوز ایده ای برای انتخاب مدل مو ندارید تصویر زیر می تواند در ذهن تان جرقه ای ایجاد کند.

مدل مو مناسب صورت قلبی

 • مدل موی مناسب صورت لوزی

چهره های لوزی شکل دارای گونه های پهن هستند که بوسیله چانه و پیشانی باریک میشوند و هدف شما باید این باشد که با استفاده از مدل مو چانه تان برجسته تر نشان داده شود. اگر به دنبال یک مدل موی ساده و بی شیله پیله هستید می توانید قد موهایتان را به صورت یکدست کوتاه کنید و اگر خواهان زیبایی بیشتری هستید در انتهای موهایتان با استفاده از فر کننده مو امواج ایجاد کنید. علاوه بر آن مدل چتری کوتاه نیز بسیار به شما می آید، حتما آن را امتحان بکنید. در تصویر زیر نیز می توانید مدل موهای مناسب فرم صورت تان را با توجه به بلندی مویتان مشاهده کنید :

مدل مو مناسب صورت لوزی

 • مدل موی مناسب صورت مربعی

چهره های مربعی دارای فک های پهن و زاویه دار، گونه ها و پیشانی پهن هستند. به همین علت شما باید تلاش کنید تا زاویه های تند صورت تان کمتر به چشم بیاید. مدل موهایی که گونه هایتان را میپوشاند پیشنهاد ما به شماست. برای شما قد بلند مو مناسب تر است و مدل های کوتاه خیلی برازنده تان نیست. چتری‌ کوتاه یا چند شاخه مو که روی صورت بیایند هم برای شما مناسب است. علاوه بر اینها مدل‌هایی که روی فرق سر پف می‌کنند و برجسته می‌شوند هم برای شما مناسب است، این کار را می توانید با استفاده از پوش دادن مو و یا اسپری های حجیم کننده انجام دهید.به هیچ عنوان سراغ مدل موهای کوتاه نروید چون زاویه های صورت تان را مربعی تر نشان میدهد.

مدل مو مناسب صورت مربع

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : نیلوفر آقایی
  • امتیاز :
  • 18
  • 3
 • تاریخ انتشار : 1396/12/04
 • تعداد مشاهده : 52711 بار
نظرات کاربران
غزل😊

غزل😊

        واقعا ممنون عالی بود😊👍👌
      
پاسخ دادن 0 0

ساره

ساره

        سلام ممنون از مطالب مفیدتون
      
پاسخ دادن 0 3

سردار

سردار

        ممنون خیلی مفید بود
      
پاسخ دادن 0 7

نوب

نوب

        صورت من هیچ کدوم نی :/
      
پاسخ دادن 15 4

sh

sh

        جالب بود تو انتخاب مدل مو به من کمک کرد
      
پاسخ دادن 4 6

مریم

مریم

        ممنون مقالتون در مورد مدل مو عالی بود 
      
پاسخ دادن 2 4

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید