فرق بین رنگ آمبره سامبره و بالیاژ چیست؟

تفاوت آمبره سامبره بالیاژ

امروزه تکنینک های جدیدی در رنگ کردن مو وجود دارد و دیگر یکدست رنگ کردن مو روی بورس نیست. ایجاد سایه در رنگ مو خیلی در زیبایی رنگ مو تاثیر دارد. برای ایجاد کردن سایه، تکنیک های مختلفی وجود دارد و هر آرایشگر ممکن است تکنیک رنگ کردن مو منحصر بفرد خودش را داشته باشد. حتما نام های آمبره، سامبره و بالیاژ را در آرایشگاه شنیده اید . فرق بین آنها واقعا چیست؟در اینجا سعی می کنیم بطور ساده تفاوت آمبره سامبره و بالیاژ را توضیح دهیم.

تفاوت آمبره سامبره و بالیاژ چیست؟

یکی از مهمترین نکات در رنگ کردن مو، انتخاب رنگ مو مناسب پوست شماست. اگر از بهترین برند و بهترین آرایشگر استفاده کنید ولی رنگ مو به چهره شما نیاید، پول و وقت شما به هدر رفته است. پس این نکته مهم را بخاطر بسپارید.

تفاوت آمبره سامبره بالیاژ

بالیاژ چیست؟

لغت بالیاژ یک لغت فرانسوی است و یک نوع تکنیک در ایجاد سایه روی رنگ مو اصلی شماست و به معنای نقاشی کردن است و رابطه مستقمی با تبحر و مهارت آرایشگر دارد و هر کسی نمی تواند از عهده یک بالیاژ خوب بربیاید. در روش بالیاژ آرایشگر موهای شما را نقاشی میکند و باتوجه به جنس و حالت موهای شما و همچنین چهره شما، سایه روشن تر از رنگ زمینه را روی موهای شما نقاشی میکند و معمولا بدون ابزار و با دست و استفاد از تبحر اینکار انجام میشود پس بلیاژ یک نوع هایلایت است.

آرایشگر باتوجه به اینکه چطوری موهای شما را استایل میدهد، اینکار را میکند. پس در روش بالیاژ کل مو رنگ نمی شود و سایه های خیلی طبیعی  و نرم روی برجستگی های مو ایجاد می گردد. و ریشه های مو تیره است و از رنگ روشن برای سایه استفاده میشود.

رنگ بالیاژ

رنگ بالیاژ

رنگ بالیاژ

رنگ بالیاژ

رنگ آمبره چیست :

آمبره نیز لغت فرانسوی به معنی سایه است. تکنیک آمبره روی موهای تیره قابل انجام است و باعث میشود که سایه و رنگ بهتر دیده شوند . در این تکنیک با بلند شدن مو نیاز به تجدید سایه ها نیست چون در ساقه مو رنگ روشن استفاده شده است .تکنیک آمبره یعنی از زنگ تیره به سمت روشن. در رنگ آمبره از رنگ روشن روی ساقه مو به سمت نوک موها استفاده میشود. بطوریکه نوک موها کاملا و یکدست روشن است. مرز بین رنگ تیره و روشن نیز مشخص می باشد. در عکس های زیر میتوانید رنگ مو آمبره را ببینید.

رنگ آمبره

رنگ آمبره

رنگ آمبره

سامبره چیست :

خلاصه بخواهیم فرق آمبره و سامبره را بگوییم اینکه سامبره نرم تر از آمبره است و از کمترین کنتراست بین رنگ تیره و روشن استفاده میشود و رنگ روشن بیشتر روی قسمت برجستگی های مو دیده میشود.

رنگ سامبره

رنگ سامبره

رنگ سامبره

در سامبره تشخیص مرز بین دو رنگ سخت است در سامبره هم ریشه مو تیره است و یک پراکندگی زیبایی بین دو رنگ در کل ساقه مو تا نوک مو دیده می شوداین بدان معناست که در نوک مو برخلاف آمبره رنگ تیره هم داریم در عکس ها میتوانید رنگ سامبره را ببینید و اختلاف بین آمبره و سامبره در عکس کاملا مشخص است.

تفاوت آمبره و سامبره :

در عکس های زیر فرق بین آمبره و سامبره را ببینید:

تفاوت آمبره سامبره

تفاوت آمبره سامبره

تفاوت آمبره سامبره

حالا که فرق بین رنگ آمبره شامبره و بالیاژ را دانستید انتخاب بهتری میتوانید در انتخاب رنگ مو داشته باشید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 8
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/05/07
  • تعداد مشاهده : 69492 بار
مقالات مرتبط
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید