راهنمای انتخاب پالتو بلند مردانه به همراه 20 مدل عکس برای ست کردن پالتو بلند مردانه

ست کردن لباس با پالتو مردانه
اگر قصد خرید پالتو بلند یا اورکت مردانه دارید، ضرر ندارد که این مقاله ی کوتاه را نگاهی بیندازید، نکات مهم و تاثیر گذار بر انتخاب پالتو و چند ست لباس جذاب پالتو بلند را ببینید تا در انتخاب و خریدتان بهتر عمل کنید. مطمئناً قیمت پالتو مردانه خیلی بالاست پس باید انتخابی داشته باشید که بعد خرید پشیمان نشوید.

نکات مهم برای خرید پالتو بلند مردانه

1- جنس و متریال پالتو

اگر چه با پوشیدن پالتو بلند تیپ شما خیلی عوض میشود و جذاب تر بنظر میرسید اما توجه کنید پالتو بلند اگر جنس خوبی نداشته باشد کلی پول و وقت خود را به هدر داده اید. پس اگر مدلی را پسند کردین، حتما دست به پارچه بزنید، داخلش را ببینید و اگر لیبل دارد حتما لیبل و مشخصات لباس را بخوانید و از فروشنده توضیح بخواهید.

اگر در مناطق سردسیر زندگی میکنید یا سرمایی هستین، پالتو های پشمی و آستردار خیلی گرم تر هستند. اگر پالتو تمام پشم باشد هم قیمت بالاتری دارد و هم وزن سنگین تری دارد، از این  جهت معمولا ترکیبی از پشم با کشمیر  یا پلی استر، ابریشم طبیعی، ابریشم مصنوعی و نایلون استفاده می کنند.

البته نباید از خودتان توقع داشته باشد با دست زدن متوجه شوید چند درصد پشم و پند درصد پلی استر دارد. اگر تولید کننده معتبر باشد حتما روی لیبل لباس، درصد ها را مینویسد، چون شتشو و خشکشویی پالتو با توجه به جنس متفاوت است.

در این قسمت برایتان چند مدل پالتو با جنس های مختلف قرار میدهیم، لیبل انگلیسی را هم می آوریم تا شما با واژه های مربوط به جنس پالتو بیشتر آشنا شوید.

پالتو کشمیری:

پالتو کشمیری مردانه یعنی 100 درصد از پشم کشمیر باشد. باید بدانید که کشمیر و پشم با هم فرق دارند، کشمیر از پشم بز کشمیر است و دیگری از پشم گوسفندی. پشم کشمیر لطیف تر و عایق تر و کمیاب تر است و همین طور گرانتر. برای اینکه به لباسی بگوییم جنسش کشمیر است باید حداقل 80 درصد کشمیر داشته باشد

پالتو کشمیر مردانه

cashmere 100%

100% کشمیر ( پشم بز کشمیر )

پالتو تمام پشم :

این مدل پالتو نیز خیلی گران و با کیفیت است. البته لطافت کمتری نسبت به کشمیر دارد برای همین با سایر جنس ها ترکیب میشود. یک نمونه پالتو تمام پشم را ببینید:

پالتو پشمی مردانه

100% wool

100% پشمی ( پشم گوسفند )

پالتو تمام پنبه :

این مدل پالتو کیفیت پایین تری نسبت به 2 مدل بالا دارد ولی هم سبک تر است و هم قیمت مناسب تری دارد و برای مناطقی که سردسیر نیستند واقعاً کافیست.

پالتو مردانه تمام پنبه

100% cotton

100% پنبه

خوب باید بدانید که مدلهای پالتو بالا، خیلی گران هستد ولی گزینه های دیگری برای انتخاب وجود دارد. معمولا درصد های مختلفی از پشم و کشمیر را با پلی استر، پنبه، ابریشم مصنوعی، نایلون و... ترکیب میکنند که در ظاهر هم مرغوب بنظر میرسند و هم قمت پایین تری دارند. مانند مدل های زیر :

مدل پالتو بلند مردانه

     80% wool , 20% nylon

80% پشم و 20% نایلون

پالتو بلند مردانه مجلسی

60% wool, 40% polyester

60% پشم و 40% پلی استر

حتما به آستر داخل پالتو نیز توجه کنید در گرم نگه داشتن بدن خیلی موثر است.

2- قد پالتو

نکته خیلی مهم این است که لباس هر چه بلندتر باشد شما را کوتاه تر نشان می دهد. اگر قد خیلی بلندی دارید پالتویی را انتخاب کنید که قد آن تا زیر زانو باشد یا روی زانو. در تصویر زیر با توجه به قد و هیکل شخص، میتوان قد پالتو را تا زیر زانو انتخاب کرد.

تیپ با پالتو بلند مردانه

و بالعکس اگر قد متوسط دارید بهتر است قد پالتوی شما باید تا بالای زانو باشد. مانند تصویر زیر که قد پالتو برایشان بلند است و بهتر بود قد پالتو تا بالای زانو باشد. اگر قد شما خیلی کوتاه است، بهتر است کت های پشمی را انتخاب کنید چون قد کت های پشمی کوتاه تر از پالتو است. راهنمای ست کردن کت تک.

تیپ با پالتو بلند مردانه

3- رنگ پالتو

مبحث رنگ خیلی به سلیقه شما و اینکه قرار است با چه کفشی، لباس خود را ست کنید بستگی دارد. اما نکات مهم را یادآوری میکنیم. رنگ های گرم و تیره برای زمستان مناسب تر هستند و اینکه اگر هیکل درشتی دارین سمت رنگ های روشن نروید، رنگ های تیره برای شما مناسب تر است.

چگونه پالتو بلند مردانه را ست کنیم؟

انواع تیپ مردانه با پالتو بلند

میتوان تیپ با پالتو بلند را به 2 دسته تیپ اسپرت و تیپ کلاسیک یا رسمی تقسیم کرد. در تیپ اسپرت در زیر پالتو میتوان لباس های اسپرت یا کژوال با کفش اسپرت یا بوت پوشید و در تیپ کلاسیک میتوان از کت و شلوار رسمی و پیراهن استفاده کرد.

تیپ اسپرت مردانه با پالتو بلند :

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ کلاسیک با پالتو بلند مردانه :

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

تیپ با پالتو بلند مردانه

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1400/09/14
  • تعداد مشاهده : 1258 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید