نکات مهم درباره لیفت مژه و مراحل آن. آیا لیفت مژه در خانه شدنی است؟

لیفت مژه
آیا همه میتوانند در منزل لیفت مژه انجام دهند؟ اصولا مجاز به انجام دادن این کار هستیم یا خیر؟ آیا اصلا مواد لیفت مژه را میشناسید؟ اگر سوال های زیادی درباره لیفت مژه دارید با این مقاله همراه ما باشید.

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه نوعی فرکردن مژه ها است که از همان مواد شیمیایی استفاده می شود که برای فرکردن مو استفاده می شود. این روش کمک می کند تا مژه ها به طور موثر فر دائمی باشندو مژه های صاف را تغییر شکل میدهند تا همیشه فرفری بی عیب و نقص به نظر برسند. بیشتر کیت‌های لیفت مژه شامل محلول‌های فرکننده و فیکساتور هستند که محصولات کلیدی برای لیفت مژه هستند، همراه با مواد اضافی مانند چسب مژه، پاک‌کننده و روغن مژه.

لیفت مژه

مراحل لیفت مژه :

ابتدا مژه ها تمیز می شوند و سپس با چسب مژه به پد سیلیکونی گرد یا میله چسبانده می شوند. در حالی که در این شکل هستند، تحت فرآیندی قرار می گیرند که آنها را مجبور می کند برای همیشه خمیده تر بمانند. محلول فرکننده مهمترین بخش کیت های لیفت مژه است زیرا مژه ها را انعطاف پذیرتر می کند.

ماده فعال موجود در آن آمونیوم تیوگلیکولات است که یک ماده شیمیایی قلیایی است که توانایی منحصر به فردی برای شکستن پیوندهای دی سولفید در مو دارد. پیوندهای دی سولفید مسئول ساختار و شکل هر تار مو هستند

لیفت مژه

بنابراین پس از شکستن، می توان موها را به روشی جدید بازسازی کرد. این همان ماده ای است که در رنگ مو و فر مو استفاده می شود. مرحله بعدی یک فیکساتور است که محلول فرکننده را خنثی می کند و مژه ها را به شکل جدید و فر در می آورد.  ماده فعال فیکساتور یا برومات سدیم است (که در کانادا ممنوع است زیرا در صورت استنشاق منظم می تواند سرطان زا باشد) یا پراکسید هیدروژن است.

لیفت مژه

کل این فرآیند زمانی که توسط یک متخصص انجام شود بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. وقتی این کار را در خانه انجام می دهید، احتمالاً باید زمان زیادی را صرف کنید زیرا هر بار فقط می توانید یک چشم را انجام دهید و احتمالاً باید هنگام چسباندن هر مژه به آرامی کارها را انجام دهید.

لیفت مژه در مقابل اکستنشن مژه:

لیفت مژه یک روش فر کردن مژه بصورت نیمه دائمی است که مژه ها را بلندتر نشان می دهد و به باز شدن چشم ها کمک می کند. برای کسیانی که مژه های بسیار صاف یا زاویه دار دارند فوق العاده است، اما واقعیت این است که تقریباً برای همه تفاوت ایجاد میکند. از طرف دیگر، اکستنشن مژه یک تکنیک نیمه دائمی برای چسباندن الیاف مژه مصنوعی به مژه های موجود است.

این کار باعث می شود مژه ها پرتر و بلندتر به نظر برسند و بسته به نحوه چسباندن مژه ها به باز شدن چشم ها نیز کمک می کند. این یک انتخاب عالی برای کسانی است که مژه های کم پشت یا کوتاه دارند.

لیفت مژه

بنابراین، بسیار ساده است: اگر می‌خواهید مژه‌های فعلی‌تان بلندتر و فر شوند، یک لیفت مژه را انتخاب کنید، در حالی که اگر فقط مژه‌های بلندتر و پرتر می‌خواهید، پس اکستنشن را انتخاب کنید.

اگر مژه‌هایتان کمی صاف هستند، اما به کاشت مژه هم علاقه دارید، می‌توانید این دو سرویس را با هم ترکیب کنید! می توانید ابتدا یک لیفت مژه و سپس یک برنامه اکستنشن مژه انجام دهید.

همچنین شایان ذکر است که اکستنشن مژه در مقایسه با لیفت مژه، فرآیند مراقبت پس از آن بسیار پیچیده‌تر است و باید بسیار مراقب باشید که پس از انجام آن، چشم‌های خود را لمس نکنید یا مالش ندهید.

در حالی که شما می توانید از کیت های لیفت مژه در خانه هم استفاده کنید، اما  برای ایمنی بیشتر و ظاهری بی عیب و نقص، توصیه می شود برای انجام لیفت مژه به سالن زیبایی مراجعه کنید. لیفت مژه با مراقبت مناسب می تواند از 6 تا 8 هفته طول بکشد.

اگر فر مژه وسیله زیبایی مورد علاقه شماست، احتمالا بخواهید لیفت مژه را امتحان کنید. لیفت مژه‌ها برای مژه‌های شما، فرهایی هستند که به آن‌ها حالتی می‌دهند که فقط می‌توانید رویای آن را با یک ابزار فرکننده داشته باشید.

لیفت مژه برای مدت طولانی یکی از محبوب ترین خدمات سالن های زیبایی محبوب بوده است. اما با توجه به کرونا و رعایت فاصله اجتماعی، ایده استفاده از کیت لیفت مژه در خانه مطرح گردید. با این حال، بر خلاف لیفت ابرو، لیفت مژه کمی پیچیده تر است، زیرا شما همه این مواد شیمیایی را بسیار به چشم نزدیک می کنید.

مزایا و معایب لیفت مژه :

در اینجا خلاصه ای از مزایا و معایب لیفت مژه آورده شده است، بنابراین می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید در مورد اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر.

مزایا :

 • به دلیل زاویه رو به بالا، مژه ها بلندتر به نظر می رسند و بسیار برجسته تر می شوند. چشم ها درشت، باز و بیدار به نظر می رسند. قابل ترکیب با اکستنشن یا سایر خدمات مژه.
 • از ورود مژه ها به چشم جلوگیری می کند. اثرات بسیار طولانی مدت هستند، بنابراین قبل از تعطیلات یا سفر عالی است.

لیفت مژه

معایب :

 • مواد شیمیایی موجود در کیت های لیفت مژه، پیوندهای پروتئینی موجود در موهای مژه را شکسته و آنها را کمی خشک و شکننده می کند.
 • اگر به ترکیبات لیفت مژه حساسیت دارید، ممکن است چشم‌هایتان تحریک، قرمز یا متورم شوند – ما به شدت توصیه می‌کنیم ابتدا محصولات را روی پوست آزمایش کنید!
 • همانطور که مژه ها رشد می کنند، آنها در جهت طبیعی خود رشد می کنند، بنابراین شما با ترکیبی از مژه ها که در جهات مختلف حرکت می کنند، مواجه خواهید شد.
 • به دلیل نکته قبلی، تمدید لیفت مژه ها به طور منظم مهم می شود، اما این می تواند بسیار دردسرساز باشد و همچنین ممکن است به مرور زمان مژه ها را ضعیف کند.
 • اگر لیفت به درستی انجام نشود، مژه‌ها ممکن است خیلی مجعد، وز یا درهم شوند.

آیا میتوانم خودم در خانه لیفت مژه انجام دهم ؟

پاسخ به این سوال کمی پیچیده است، اما پاسخ کوتاه این است که مطمئناً با استفاده از کیت های لیفت مژه در خانه، ریسک می کنید. در حالی که بسیاری از کاربران این کیت ها، موفقیت بزرگی را گزارش می دهند، واقعیت غیرقابل انکار این است که یک لیفت مژه خوب نیاز به مهارت و ظرافت دارد، وگرنه می تواند به فاجعه ختم شود.

شایع ترین واکنش منفی به مواد لیفت مژه یک حساسیت پوستی ساده است که معمولاً پس از چند روز از بین می رود. این ممکن است چه در خانه و چه در سالن زیبایی رخ دهد، بنابراین توصیه می‌کنیم بدون توجه به هر چیزی، یک تست حساسیت انجام دهید.

لیفت مژه باید با دقت زیادی انجام شود و ماندن محلول برای مدت طولانی‌تر از مقدار توصیه شده، مژه‌ها را بیش از حد پردازش می‌کند، که آن‌ها را بسیار شکننده و گره‌دار می‌کند. نکته ای که کمی نگران کننده است این است که اکثر کیت های لیفت مژه، لیست کاملی از مواد تشکیل دهنده را ارائه نمی دهند. بنابراین، در حالی که ما می دانیم که اکثر آنها بر اساس همان مواد فعال هستند، هنوز پیش بینی حساسیت به مواد دیگر دشوار است.

لیفت مژه

ورود هر یک از مواد در چشم نیز جای نگرانی دارد. وقتی خودتان لیفت مژه انجام می دهید، باز نگه داشتن یک چشم و بسته نگه داشتن چشم دیگر بسیار دشوار است. مایعات، به خصوص محلول فرکننده و فیکساتور، می توانند چشم را بسوزاند.

در بدترین حالت، می تواند چشم را ملتهب کند یا منجر به عفونت شود که در نهایت می تواند منجر به نابینایی شود. اگر موادی از لیفت مژه در چشم خود مشاهده کردید، آن را به مدت حداقل 20 دقیقه با آب سرد کاملاً بشویید.

فرآیند لیفت مژه چیست؟

چه بخواهید خودتان این کار را انجام دهید و چه بخواهید در سالن توسط مژه کار این کار انجام شود، باید یکسری از نکات را قبل از انجام بدانید.

نکات ایمنی قبل از لیفت مژه

 • حداقل یک روز قبل ازانجام لیفت مژه یک تست حساسیت انجام دهید تا مطمئن شوید که به مواد شیمیایی موجود در کیت حساسیت ندارید.
 • اگر به طور معمول از لنز استفاده می‌کنید، قبل از لیفت مژه‌ها حتما آن‌ها را بردارید.
 • از سرم های رشد مژه مانند لاتیس برای یک یا دو روز قبل و بعد از لیفت مژه استفاده نکنید تا احتمال تحریک به حداقل برسد.

مراحل انجام لیفت مژه

لیفت مژه

 • مهم است که با چشم های بدون آرایش شروع کنید. می توانید صورت خود را بشویید و سپس آن را به آرامی خشک کنید، یا با استفاده از یک پد پنبه ای اشباع شده با پاک کننده آرایش این کار را انجام دهید، اما مطمئن شوید که هیچ اثری از محصول روی پوست شما باقی نمانده است.
 • اگر مژه‌های شما بسیار صاف هستند، می‌توانید آن‌ها را با فر مژه فر کنید تا فرآیند چسباندن را آسان‌تر و راحت‌تر کنید.
 • در مرحله بعد، یک پد سیلیکونی گرد باید روی پلک وصل شود. کیت‌های لیفت مژه معمولاً با چند سایز ارائه می‌شوند، بنابراین اندازه‌ای را انتخاب کنید که به راحتی روی پلک شما قرار می‌گیرد.
 • این ایده خوبی است که یک لایه نازک از چسب مژه را روی پشت پد سیلیکونی پخش کنید تا بتواند بدون حرکت یا بلند کردن به پلک بچسبد.
 • هنگامی که پد سیلیکونی را به پلک می چسبانید، مطمئن شوید که بسیار کمی بالاتر از خط مژه شما قرار می گیرد بدون اینکه پایه مژه ها را بپوشاند. آن را برای چند لحظه در جای خود نگه دارید تا مطمئن شوید که چسبیده است.
 • مرحله بعدی چسباندن مژه ها به پد سیلیکونی است. اکثر کیت های لیفت مژه با یک ابزار پلاستیکی Y شکل عرضه می شوند که قرار است به این کار کمک کند، اما در واقع، بهتر است از یک خلال دندان یا شانه کوچک ابرو/ مژه استفاده کنید و دسته کوچکی از مژه ها را هر بار با یک لایه نازک چسب مژه بپوشانید تا به پد سیلیکونی بچسبند.
 • بیشتر مراقب باشید تا مطمئن شوید که مژه‌ها مستقیماً به سمت بالا چسبانده می‌شوند و به هم نمی‌چسبند یا روی هم نمی‌چسبند، زیرا پس از پر کردن، به این ترتیب باقی می‌مانند و در نهایت دچار گره می‌شوید.

لیفت مژه

 • هنگامی که مژه های شما به خوبی چسبانده شدند، گام بعدی شما استفاده از محلول پرکننده است. محلول پرکننده را فقط با استفاده از یک غنچه پنبه ای از ریشه تا نیمی از مژه ها بمالید. اگر تا انتهای مژه بالا بروید، مژه های بیش از حد مجعد و بالقوه وز خواهید داشت.
 • پس از استفاده از محلول پرمینگ، 10-12 دقیقه صبر کنید. می‌توانید روی چشم‌ها روکش چسب بزنید، که به حفظ گرما کمک می‌کند و به ادامه روند کمک می‌کند. برای جلوگیری از پردازش بیش از حد و آسیب رساندن به مژه ها، بهتر است در برداشتن پرم خیلی زود اشتباه کنید تا خیلی دیر. پس از گذشت زمان، محلول اضافی چسبنده را با یک پد پنبه ای خشک یا جوانه پنبه پاک کنید.
 • در مرحله بعد، محلول تثبیت کننده/خنثی کننده را دقیقاً مانند محلول پرمینگ اعمال کنید. یک بار دیگر آن را به مدت 10 الی 12 دقیقه روی چشم خود بگذارید و در صورت تمایل چشم خود را با پوشش چسبناک بپوشانید.
 • اکنون، یک غنچه پنبه را با محلول پاک‌کننده اشباع کنید (اگر در کیت موجود نیست، فقط از روغن یا پاک‌کننده آرایش مبتنی بر روغن استفاده کنید) و آن را روی مژه‌ها بمالید تا چسب اضافی مژه را پاک کنید. هنگامی که مژه ها دیگر به پد سیلیکونی چسبیده نیستند، می توانید به آرامی آن را جدا کرده و سپس مقدار بیشتری از آن روغن یا پاک کننده را برای جدا کردن چسب اضافی روی درب استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که تا 24 ساعت آینده مژه های خود را خیس نکنید، در غیر این صورت می توانید تمام این کار سخت را خراب کنید.

لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت مژه

اگر میخواهید لیفت مژه شما حفظ شود، باید هر 6 تا 8 هفته یکبار تمدید لیفت مژه را انجام دهید. لیفت مژه نوعی فر کردن است و این بدان معناست که نتایج آن تا زمانی که مژه های شما به شما چسبیده هستند باقی می ماند.

ما به طور متوسط ​​1 تا 5 مژه در روز از دست می دهیم، اما با ریزش مژه ها، مژه های جدید نیز رشد می کنند که دیگر فر نیستند و حالت طبیعی خود مژه را دارد. بعد از چند ماه، یک مجموعه کاملاً جدید از مژه ها را داریم و تمام مژه های لیفت شده از بین می روند.

در این مرحله، رشد مژه می تواند از 4 هفته به بعد مشکل ساز شود، زیرا نیمی از مژه های شما لیفت شده و فر هستند، در حالی که نیمی دیگر طبیعی و صاف خواهند بود.

مراقبت و نگهداری پس از لیفت مژه

مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که اجازه ندارید مژه هایتان در 24 ساعت اول خیس شوند! حتی کمی آب می تواند لیفت را از بین ببرد. این به معنای عدم وجود دوش، بخار، شستشوی صورت و گرفتار شدن در باران است. این را هنگام برنامه ریزی و نوبت آرایشگاه برای لیفت مژه در نظر داشته باشید. بدیهی است که شما نباید این کار را روز قبل از یک رویداد مهم انجام دهید.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1400/12/23
 • تعداد مشاهده : 934 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید