دکوراسیون مبلمان قهوه ای

دکوراسیون مبل قهوه ای

مبلمان قهوه ای یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین رنگ مبلمان در ایران است. به همین دلیل اینکه بدانیم قهوه ای با چه ست میشود، خیلی مهم است و اینکه رنگ دکوراسیون را چه رنگی انتخاب کنیم؟ دکوراسیون قهوه ای طلایی، دکوراسیون قهوه ای آبی، دکوراسیون کرم قهوه ای یا مبلمان قهوه ای فیزوه ای ؟ واینکه مبل قهوه ای را با چه کوسنی ست کنیم؟

دکوراسیون مبلمان قهوه ای :

مبلمان قهوه‌ای رنگ، به علت راحتی در ترکیب شدن با دیگر ملزومات خانه و هزینه پایین در نگهداری‌ ، به عنوان یکی از محبو‌ب‌ترین وسایل در دکوراسیون خانه تبدیل شده است. قهوه‌ای تیره، در مقابل کثیفی و گرد و خاک بسیار مقاوم است و برای خانواده‌هایی با بچه‌های فعال و پر تردد، یک انتخاب هوشمندانه است. با وجود تمام محاسن آن، معضلات بسیاری برای صاحبان آنها فراهم کرده است.

دکوراسیون مبل قهوه ای

از آن جمله می‌توان به اهمیت ترکیب مبلمان قهوه‌ای با دیگر چیدمان خانه و هماهنگی آن اشاره کرد. از دیگر نگرانی دارندگان چنین چیدمانی، این است که چگونه می‌توان حالت سردی و خسته کنندگی را از خانه خود بیرون کنند. شکایتی که از طرف دارندگان مبلمان قهوهای بیان می‌شود، بر این فرضیه است که رنگ قهوه‌ای، رنگی خسته کننده و ملال آور است. برای از بین بردن چنین حالتی، بیایید به برخی از روش های مختلف برای تبدیل این مبلمان اصلی عمومی به مبلمانی زرق و برق دار و مدرن ، نگاه کنیم.

دکوراسیون کرم قهوه ای :

دکوراسیون مبل قهوه ای

فضا را روشن کنید. یک مبل قهوه‌ای تیره، در فضایی احاطه شده با وسایلی روشن‌تر، نمایی نخواهد داشت. به این منظور، دیوارها را با یک رنگ خنثی کم­رنگ، رنگ کنید. سپس تابلو، تزئینات و مبلمان دیگری، در رنگ‌های روشن‌تر و با رنگ‌های مختلف برای تعادل و هماهنگی قسمت تیره خانه، انتخاب کنید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

استفاده از سقف سفید و تراشکاری شده، نیز در روشن و درخشان‌تر کردن فضای خانه، نقش بسیار مهمی دارند.

رنگ ست با قهوه ای سوخته :

به رنگ‌‌های گرم خوش­آمد بگویید. رنگ قهوه‌ای، یک رنگ خنثی گرم است، که به خوبی با رنگ‌های گرم دیگر و چوب، ترکیب می‌شود. رنگ­های موجود در رنگ‌های پائیزی مانند: قرمز آتشی، زرد خردلی، یا قهوه‌ای سوخته، نیز برای ترکیب شدن با مبل قهوه‌ای، انتخاب خوبی خواهند بود.

دکوراسیون مبل قهوه ای

دکوراسیون قهوه ای آبی :

فضا را خنک کنید. رنگ قهوه‌‌ای به خوبی با رنگ آبی و سبز که حس طراوت و شادابی را القا می‌کنند، ترکیب می‌شود. از صندلی‌ها، چهارچوب پنجره‌ها، یا کوسن‌های رنگارنگ در تن خنک کننده در طیف­های آبی و سبز، برای اضافه کردن مقداری حس خونسردی و رنگ برای یک فضای دارای مبل قهوه‌ای، استفاده کنید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

دکوراسیون مبل قهوه ای

کنسول :

اگرچه رنگ این مبل، کرم است نه قهوه‌ای، قوانین طراحی و چیدمان یکسانی، برای آن اعمال شده است. مبل را در مرکز اتاق قرار دهید، قفسه کنسول را در پشت آن، طبقه بندی کنید، سپس آن‌را با کتاب‌ها یا اشیائ دیگر، برای دور از دید نگه داشتن مبل و سوق دادن به ظاهری زینتی، پر کنید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

صندلی‌هایی برای از بین بردن ظاهر و نمای تیره مبل موجود در اتاق، اضافه کنید و از کوسن‌های تزئینی برای درخشان کردن ظاهر بصری مبلمان تیره، استفاده کنید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

با رنگ‌آمیزی بخش‌های موجود، با رنگ‌های هماهنگ با مبلمان، فضای خانه را دگرگون کنید. از قدرت مغایرت و کنتراست بین تیره و روشن، با سقف‌های سفید و تراشکاری شده، استفاده کنید. مبلمان قهوه‌ای، ظاهری بسیاردنج و هم‌چنین مطابق با مد روز دارند، و زمانیکه با رنگ‌های تازه و کنتراست ایجاد شده با سفید، ترکیب می‌شوند، ظاهری بسیار جذاب و پرطراوت، به فضای خانه اضافه می‌کنند .

دکوراسیون مبل قهوه ای

از مبل قهوه‌ای خود، برای ترکیب یک طیف از رنگ‌های زیبا، استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید رنگ سیاه و قهوه‌ای، را به طور فوق‌العاده‌ای با هم ترکیب کنید. سپس ملزومات به رنگ سفید را، برای حفظ تعادل رنگی اضافه کنید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

دکوراسیون قهوه ای طلایی :

یک قالیچه زیبا دارای رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید. رنگ‌های فرعی مورد نیاز خود را، از رنگ‌های موجود در قالیچه بردارید. همانطور که میبینید، قالیچه ترکیب شده با مبل قهوه‌ای، حتما نباید به رنگ قهوه‌ای باشد.

دکوراسیون قهوه ای طلایی

از قالیچه خود برای هماهنگی رنگ‌ها در فضای اتاق، استفاده کنید. دیوارها را به رنگ سفید درآ‌ورید، تا در اطراف نور زیادی داشته باشیم و از ملزومات فلزی طلایی رنگ، در اطراف مبل خود استفاده کنید. رنگ طلایی با رنگ قهوه‌ای فوق العاده به نظرمی‌رسد.

دکوراسیون مبل قهوه ای

از بطری‌های نوشابه پرشده با گل‌های طبیعی، به عنوان دکور تزئینی، استفاده کنید. چوب طبیعی، به راحتی با رنگ مبل شما هماهنگ میشود و گل‌های تازه یک طیف رنگ تازه، را به فضای اتاق شما اضافه می­کنند. صورتی و پرتقالی، با رنگ قهوه‌ای فوق العاده به نظر می‌رسند.

بسیار مهم است که از رنگ پرتقالی کاملا پراکنده در کل اتاق، استفاده کنید و آن را با مقدار زیادی سفید ، یا سفید و قهوه ای بیشتر، بپوشانید تا از ظاهری یکدست، جلوگیری شود. هم‌چنین نارنجی و قهوه ای، رنگ های عالی برای گرم، دنج، پرانرژی وخوش­بینانه ساختن دکور معاصر، با احساس صنعتی (کف بتن، تیرهای فولادی، دیوارهای سفید و غیره) است.

دکوراسیون مبل قهوه ای

دکوراسیون مبل قهوه ای

کوسن با چه رنگ‌‌هایی در مبل قهوه‌ای استفاده کنیم؟

رنگ قهوه‌ای با حس زمین، طبیعت، حس ریشه و ذات طبیعی، همراه است. بنابراین می­توان با استفاده و انتخاب درست کوسن­ های رنگارنگ، حس تعادل را در فضای خانه به وجود آوریم.

 • رنگ­های غیر منتظره

دکوراسیون مبل قهوه ای

استفاده از رنگ­هایی که معمولا انتخاب نمی­شوند، فضای خانه را تازه و پرنشاط می­کند. اگرچه استفاده از نظریه رنگ­ها، برای کسانی که خواستار نظم هستند وجود دارد، اما گاهی پیروی نکردن از قوانین و ترکیب­های دایره رنگ­ها، موجب آزادسازی فضایی پرانرژی می شود. کوسن­ها در رنگ­های روشن و غیر منتظره می توانند، حالت های خلاقانه و جدیدی را به وجود آورند.

دکوراسیون مبل قهوه ای

 • رنگ­های تکمیلی

مبل­های قهوه­ای، به راحتی با اضافه کردن یک کوسن به رنگ نارنجی، بسیار پرانرژی به نظر میرسند. اگرچه واضح است این حس شور و سرزندگی، به این دلیل است که رنگ نارنجی با قهوه­ای، دارای یک رابطه رنگی -که در دایره رنگ­ها، مکمل نامیده میشود- دارد. رنگ نارنجی، نه تنها حس رنگی شاد را در خود دارد، بلکه شور و شوق را در فضای خانه برای ایجاد انگیزه و تحرک شما، ایجاد می­کند.

دکوراسیون مبل قهوه ای

 • رنگ­های خنثی

کوسن­های قدیمی با رنگ­های خنثی، از رنگ­های کرم، برنز و بژ، اگر شاید کمی خسته کننده به نظر می­آیند، قطعا هنوز در مبل قهوه­ای شما جای دارند. این رنگ­ها، رنگ­هایی روشن­تر و با سایه­ های قهوه­ای هستند،که ظرافت­های برجسته­ای را در فضای اتاق به وجود می­آورند. ارزش این طرح­های رنگی، در آرامش ایجاد کننده آن است، بنابراین کوسن­های با رنگ­های خنثی خود را، دور نیندازید!

دکوراسیون مبل قهوه ای

 • رنگ­های خاکی

یکی دیگر از انتخاب­ها، شامل رنگ­هایی مانند سایه­های خاکی و طلایی، رنگ قرمز است.  این رنگ­ها، احساس گرما و رضایت آرامش­بخشی، را ایجاد می­کنند. این رنگ­ها یادآور طعم­های غنی از ادویه­جات و ترشی­جات مانند زعفران، پاپریکا و دارچین می­باشد و از شما دعوت می­کنند تا از اتاق نشیمن خود، مانند یک منطقه عجیب و غریب، لذت ببرید.

دکوراسیون مبل قهوه ای

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 2
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/05/13
 • تعداد مشاهده : 56086 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید