دکوراسیون مدرن منزل

دکوراسیون مدرن منزل

دکوراسیون خانه های مدرن و شیک چه تفاوتی با سایر سبک های دکوراسیون دارد؟ برای داشتن دکوراسیون مدرن منزل، همه ی قسمت های خانه باید سبک مدرن داشته باشد. پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حمام نیز باید چیدمان مدرن و شیک داشته باشند. در این مقاله به نکات مهمی برای داشتن دکوراسیون شیک و مدرن منزل ایرانی اشاره کرده ایم.

دکوراسیون مدرن منزل

قبل از هر چیزی ، بهتر است دکوراسیون سبک مدرن را بیشتر بشناسیم و با خصوصیات آن آشنا شویم تا بتوانیم بهتر آن را بررسی کنیم :
دکوراسیون "سبک مدرن" از قدیم فاصله دارد و از الزامات سبک سنتی پیروی نمیکند و همچنین از تزئینات فاصله گرفته و سادگی بیشتر در آن دیده میشود و اغلب تصویری بدون طرح و نقش­های پیچیده ارائه می دهد.

 • این نوع سبک برای فضاهای کوچک بسیار عالی است و به آنها کمک می کند تا بزرگتر به نظر برسند.
 • طرح و بافت های کوچک برای سبک مدرن، معمول است و در آن خبری از طرح و رنگ های مختلف، وجود ندارد.
 • از مبلمان و سایر اثاثیه، در کمترین حالت ممکن استفاده میشود و از تزئینات زیاد دوری می کند و بیشتر سادگی ظاهر اما در عین حال شیک مد نظر است.
 • در سبک مدرن از رنگ ها بیشتر به صورت طبیعی  استفاده می شود و یا  طیفی از رنگ­های خنثی را بکار می بندند.
 •  در دکوراسیون مدرن منزل هیچگاه بدنبال تقارن نیستند و سعی می شود با ایجاد تعادل بین مبلمان، وسایل منزل، بافت و طرح ها هماهنگی لازم را  به وجود بیاورند.
 •   در دکوراسیون سبک مدرن  تعداد مبلمان کمتر مد نظر است. این یکی از اصول سبک مدرن است.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

 اتاق خواب شیک و مدرن:
 

دکوراسیون مدرن

از یک تخت کوتاه با دو پاتختی و دو چراغ در روی آنها استفاده کنید. می توانید مجسمه، نقاشی روی دیوار، لوستر ،کاغذ دیواری و قالیچه نیز داشته باشید.از نورپردازی غافل نشوید. رنگ های تیره و روشن در کنار هم زیبایی خاصی به اتاق خواب می بخشد.

اتاق خواب مدرن

چیدمان پذیرایی مدرن و شیک :


اتاق پذیرایی مرکز توجه و اوج سلیقه صاحب منزل است. در خانه مدرن ایرانی می توان برای مبلمان پذیرایی از کاناپه، مبل تک و میز جلوی آن، میز ناهارخوری و صندلی،  تلویزیون، گلدان، کتابخانه و غیره استفاده نمود. مکان تلویزیون نقطه تمرکز برای چیدمان مبلمان راحتی است، استفاده هوشمندانه از کتاب ها، گلدان و مجسمه که تعادل فضای مدرن شما را تکمیل کنند میتواند چیدمان شما را به اوج برساند.

اتاق پذیرایی مدرن


 

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن آشپزخانه :


چیدمان آشپزخانه مدرن بگونه ای است که انرژی کمی از شما میگیرد. دکوراسیون آشپزخانه مدرن نظم بیشتری دارد و از قرار دادن وسایل اضافه در آن خبری نیست .بیشتر از رنگ سفید استفاده میشود صندلی های سفید و بدون دسته نیز جلوه ای خاص به آن می دهد.

دکوراسیون مدرن

آشپزخانه مدرن

اتاق ناهارخوری شیک و مدرن :

نهارخوری شیک و مدرن
 

برای تکمیل پذیرایی خود از میز نهار خوری بزرگ شیشه ای به همرا صندلی های ساده  و شیک  استفاده کنید . یک یا چند چراغ لوستر هماهنگ با رنگ دکوراسیون در بالای میز نهار خوری قرار دهید از تابلوها میتوانید برای تکمیل دکوراسیون اتاق نهارخوری استفاده کنید.

نهارخوری شیک و مدرن

سرویس بهداشتی مدرن و شیک :

حمام شیک و مدرن
 

بعضی رنگ ها مانند آبی روشن، بنفش، سبز، صورتی و نارنجی موجب آرامش می شوند. استفاده از یک طیف رنگی در ملحقات و وسایل حمام و دستشویی فضا را شیک و ساده میکند.جهت سبک مدرن در سرویس های بهداشتی  لازم نیست فقط از رنگ های روشن و سرد استفاده کنید. تنوع رنگ در وسایل و تجهیزات حمام و دستشویی به شما فضای انتخاب میدهند. میتوانید از یک طیف سبز  خوشرنگ در حمام استفاده کنید مثلا حوله سبز  یا پا خشک کن و حتی یک دیوار از حمام را به رنگ سبز انتخاب کنید.

 

دکوراسیون مدرن

کدام سبک؟ دکوراسیون مدرن، کلاسیک یا هر دو؟

اغلب ما، بار‌ها دیده‌ایم که افراد در خانه‌های خود تلفیقی نازیبا و نامتناسب از دو سبک «دکوراسیون سنتی با مدرن» یا «دکوراسیون کلاسیک با مدرن» را به کار می‌برند، بدون اینکه تعریف درستی از سبک‌ها و نحوه تلفیق درست آن‌ها با یکدیگر داشته باشند.

خانه خود را فروشگاه نکنید

در بسیاری از این موارد، افراد اصلا در پی چیدمان دکوراسیونی تلفیقی نیستند و صرفاً بر اساس ناآگاهی و ناآشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون، چیدمان درست و نحوه صحیح تلفیق آن، اقدام به چیدمان چنین دکورهای نامناسبی می‌کنند.

خانه‌ای را در نظر بگیرید که از بیرون نمایی کاملا رومی دارد؛ یعنی خانه‌ای بزرگ با حجمی گسترده است؛ در واقع کلیت خانه با شمایی از سبک کلاسیک یا یکی از زیر شاخه‌های آن، مشاهده می‌شود. حال در چنین فضایی بعضا دیده می‌شود که اهالی منزل یک دست مبلمان استیل یا کلاسیک تهیه می‌کنند و برای فضای دیگری از خانه ترجیح می‌دهند از مبلمانی مدرن یا راحتی استفاده کنند؛ در چنین حالتی میز ناهار خوری ممکن است کلاسیک یا مدرن تهیه شود یا در صورتی که فضا اجازه دهد دو میز، یکی کلاسیک و دیگری، مدرن برای سِت کردن با مبلمان منزل خریداری شود.

در چنین حالتی در بسیاری از اوقات دیده می‌شود که بنا بر سلیقه‌های متفاوتی که اعضای خانه دارند در هر گوشه از منزل طرح‌ها، گلدان‌ها، پارچه‌ها یا دیگر جزییات دکوری بدون در نظر گرفتن هارمونی سبک‌ها، انتخاب و استفاده می‌شود؛ یعنی عملا خانه، دیگر کاربرد یا ظاهر یک محیط مسکونی را ندارد و به فروشگاهی از انواع و اقسام عناصر دکوری در سبک‌های متفاوت و بعضا متضاد تبدیل می‌شود.

این‌ها همه به این خاطر است که افراد اولا درک درستی از نحوه دکوراسیون صحیح منزل ندارند، سبک‌ها و هارمونی آن‌ها را در کنار یکدیگر نمی‌شناسند و در زمان خرید برای دکور منزل، به نیاز واقعی فضای مسکونی خود توجه نمی‌کنند و تنها براساس «سلیقه آنی» اقدام به خرید می‌کنند.

گام‌های اساسی برای تلفیق سبک‌ها

در عموم خانه‌های ایرانی که متراژی بین ۸۰ تا ۱۵۰ مترمربع دارند، ممکن است فرد تمایل داشته باشد دکوراسیون سنتی را با مدرن تلفیق کند. اولین گام برای دکور صحیح منزل براساس این سلیقه، این است که فرد باید برای خود تعیین کند که از دو سبک گفته شده، کدام سبک باید غالب باشد؛ یعنی اینکه فرد می‌خواهد در یک محیط مدرن باشد و فاکتورهای کلاسیک را نیز در محیط مدرن خود تعیبیه کند یا برعکس.

کدام سبک دکوراسیون برای کدام متراژ؟

اگر با سبک‌ها آشنایی ندارید، بهتر است چرخی در عکس‌های موجود از نحوه دکوراسیون که در اینترنت هم می‌توان به آن دست پیدا کرد بزنید. از این طریق تصوری از اینکه از دکوراسیون مورد نظر خود چه انتظاری دارید یا چه دکوراسیونی را دوست دارید به دست می‌آورید.

به شناخت ناکافی خود از معنای لغات موجود در دکوراسیون مانند کلاسیک، مدرن یا مثلا نئوکلاسیک بسنده نکنید؛ شاید در ذهنتان تعریفی از هر کدام از این سبک‌ها باشد اما در لغت این تعریف کاملا با آنچه شما تصور می‌کنید متفاوت باشد.

پس از مشاهده تصاویر و به دست آوردن دید کافی در مورد آنچه می‌خواهیم، می‌توان تصور درستی از سبک‌ها هم به دست آورد. برای مثال ما با طی این مراحل و مشاهده حدود ۱۰ نمونه اجزای دکوراسیون در بازار، به این نتیجه می‌رسیم که مثلا هر جا مجسمه در دکوری استفاده شده است به مذاق یا سلیقه ما خوش آمده است، که این در واقع می‌تواند نمادی از علاقه به سبک کلاسیک باشد، البته مجسمه‌های مدرن نیز وجود دارد که با تکمیل اطلاعات در این زمینه می‌توان بین آن‌ها تفاوت قائل شد.

یا مثلا از ۱۰ نمونه مبلمان یا دیگر اجزایی که فرد برای دکور خانه خود پسندیده است هفت نمونه مربوط به سبک کلاسیک و سه نمونه مربوط به سبک مدرن است که از اینجا می‌توان نتیجه گرفت سبک مورد علاقه و غالب برای این فرد، سبک کلاسیک است.

سلیقه کسانی که ناخودآگاه از محیط‌های تاریک و خلوت خوششان می‌آید بیشتر به سبک مدرن نزدیک است؛ ناآگاهی و بی‌اطلاعی افراد از تعریف صحیح سبک‌ها در دکوراسیون، باعث می‌شود حتی اغلب افرادی هم که برای دکوراسیون خانه خود از مهارت دکوراتورهای حرفه‌ای بهره می‌گیرند پس از پایان کار، با دکوری بسیار متفاوت و‌گاه متضاد از آنچه در منزل خود انتظار داشتند روبه رو شوند.

یک پیشنهاد ویژه!

در یک پیشنهاد ویژه به شما توصیه می‌کنیم اگر منزلتان کوچک متراژ یعنی زیر ۱۰۰ مترمربع است و می‌خواهید از تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن استفاده کنید، حتما سبک غالب برای دکور منزل خود را مدرن انتخاب کنید چرا که سبک مدرن نسبت به دیگر سبک‌ها به خصوص سبک کلاسیک خلوتی بیشتری دارد و با مساحت و محیط خانه‌های کوچک متراژ همخوان‌تر است. برای استفاده از سبک کلاسیک به عنوان سبک غالب دکوراسیون به فضاهای بزرگ‌تر نیاز داریم.

گردآوری توسط چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

 • نویسنده : عارفه آشتیانی
  • امتیاز :
  • 1
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1396/05/11
 • تعداد مشاهده : 6595 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید