31 شیوه تمیز کردن منزل برای خانه تکانی عید

خانه تکانی
خانه تکانی نوروز یکی از دغدغه های مهم خانم ها در آخر سال است. با توجه به زیاد شدن مشغله خانم ها ، آنها دنبال شیوه ها و ترفند هایی برای تمیز کردن منزل و خانه تکانی سریع هستند. لیست کردن کارهای خانه تکانی اولین اقدام است، سپس تهیه وسایل مورد نیاز برای تمیز کاری. در اینجا 31 ترفند برای تمیز کردن منزل آموزش داده می شود.

خانه تکانی عید

بعد از مطالعه این ترفندهایی که برایتان از متخصصین نظافت منزل جمع آوری کرده ایم، دیگر هرگز از روشهای قدیمی و سنتی برای خانه تکانی منزل استفاده نخواهید کرد. در این مقاله سعی کرده ایم که برای تمام قسمت های منزل تان آموزش هایی داشته باشیم. مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا ببینید تا کنون از چه روش های آسان، سریع و مقرون به صرفه ای بی خبر بوده اید.

تلگرامکانال فروشگاه چی نیاز داری

1- برای برق انداختن کفپوش از تمیز کننده خانگی استفاده کنید.

خانه تکانی عید

کفپوش منزل تان را به وسیله این تمیزکننده خانگی از حالت بی روح به شگفت انگیز تبدیل کنید. این پاک کننده مقرون به صرفه از مواد زیر تشکیل شده است: چند فنجان سرکه، آب گرم و صابون مایع. این مواد را با هم مخلوط کرده و کف خانه را با آن شستشو داده و سپس با دستمالی تمیز خشک کنید. نتیجه نهایی کفپوش براق و معطر منزل تان خواهد بود.

2- برای تمیز کردن درب های پنجره، از یک غلتک استفاده کنید.

خانه تکانی عید

برای تمیز کردن گرد و غبارها و پاک کردن موی حیوانات خانگی می توانید از یک غلتک استفاده کنید. اگر ارتفاع در و یا پنجره تان زیاد است می توانید یک دسته بلند را به غلتک وصل کنید.

خانه تکانی آشپزخانه

3- بدون نیاز به سابیدن صفحه مایکروویو، به وسیله سرکه پاکسازی را انجام دهید.

خانه تکانی

اگر به دنبال یک شیوه آسان و بی دردسر برای پاک کردن مایکروویو می گردید، پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم. در کاسه کوچکی مقداری آب و کمی سرکه ریخته و آن را در داخل مایکروویو قرار دهید تا از بخار ایجاد شده شیشه و صفحه آن تمیز شده و لکه ها پاک شوند.

4- منافذ سرویس بهداشتی و حمام را در کمتر از 10 ثانیه برق بیندازید.

راز تمیزی منزل

دفعه بعدی که به حمام رفتید و با صحنه زشت چرک و سیاهی روی منافذ آب روها مواجه شدید، وقت آنست که این راهکار را به کار ببندید. در ظرفی آب گرم و صابون را حل گرفته و برای چند دقیقه اجازه بدهید که منافذ خیس بخورند، سپس کثیفی ها را با جاروبرقی پاک کنید.

5- کاناپه های میکروفیبر را به آسان ترین شیوه ممکن تمیز کنید.

خانه تکانی

به دنبال راهی هستید که بتوانید لکه ها را از روی کاناپه های میکروفیبرتان تمیز کنید؟ مقداری آب و الکل صنعتی را با هم مخلوط کرده و سپس آن را روی کاناپه اسپری کنید. با دستمالی تمیز به خوبی آن را پاک نموده و بعد با سشوار کاملا خشک کنید. خواهید دید که هیچ اثری از لکه ها باقی نمانده است.

6- شیرهای آب آشپزخانه و سرویس بهداشتی را به طور عمقی پاک کنید.

خانه تکانی

شیرهای آب را از فلکه اصلی جدا کرده و آنها را در مخلوط آب گرم، مایع دستشویی و کمی سرکه قرار دهید. سپس آن ها را با فرچه کاملا شسته و دوباره نصب کنید. به درخشانی روز اول خواهند شد.

7- شیشه فر را بدون استفاده از مواد شیمیایی براق کنید.

خانه تکانی

برای تمیز کردن درب شیشه ای فر می توانید از محلول آب و سرکه استفاده نمایید. سپس با استفاده از اسفنج سطح آن را تمیز کرده و در انتها با یک دستمال خشک نمایید و سپس مانند شیشه ی معمولی با استفاده از روزنامه و شیشه شوی های صنعتی سطح آن را برق بیندازید.

8- آسان ترین راهکار تمیز کردن اجاق گاز اینجاست!

خانه تکانی

غذاهای سوخته و دیگر لکه ها را از این به بعد با این روش به سرعت برق و باد تمیز کنید. بهترین ماده پاک کننده برای اجاق گاز استفاده از محلول آمونیاک است. اجازه بدید یک شب تا صبح محلول روی گاز باقی بماند. صبح روز بعد آن را با یک دستمال تمیز پاک کنید تا اجاق گاز پاکیزه و درخشان تحویل بگیرید.

9- راهکار تمیزی منفذ سینک ظرفشویی استفاده از یک مسواک است.

خانه تکانی سریع

اگر از سینک ظرفشویی تان بوی بدی استشمام می کنید، سرپوش آن را برداشته و زباله هایی که داخل لوله گیر کرده اند را با مسواکی خارج کنید. این کار را هر چند وقت یکبار انجام دهید تا گرفتگی لوله ها برایتان رخ ندهد.

10- فیلتر هود را با مایع رقیق کننده تمیز کنید.

خانه تکانی

یک مایع رقیق کننده با پایه آب را از فروشگاه خریداری کرده و فیلتر را برای چند ساعت در آن قرار دهید. این روش آسان ترین کار است و زمان بسیار کمتری نسبت به ماشین ظرفشویی و شستشو با دست می گیرد.

11- داخل مخزن فرچه دستشویی کمی روغن کاج بریزید.

خانه تکانی

برای این که سرویس بهداشتی همیشه خوشبو باشد می توانید مقدار کمی روغن کاج در مخزن فرچه بریزید که نه تنها خاصیت خوشبوکنندگی دارد، بلکه برس را ضدعفونی نیز می کند.

12- دیوارهای سرویس بهداشتی را با زمین شو پاک کنید.

خانه تکانی

دیوارهای سرویس بهداشتی بعد از مدتی حتی با رعایت نظافت کامل، کثیف می شوند. به وسیله یک زمین شور و محلول پاک کننده مورد علاقه تان می توانید دیوارها را مثل گذشته براق و تمیز کنید.

13- دریچه های هوا را با استفاده از یک چاقوی کره خوری و تکه ای پارچه تمیز کنید.

خانه تکانی

فکر نمی کنم روشی آسان تر از این برای پاک کردن دریچه ها وجود داشته باشد. پارچه را به دور چاقو پیچیده و آن را بین فضاهای دریچه بکشید تا از شر تمام گرد و خاک ها و آلودگی ها خلاص شوید.

14- راز تمیز کردن گاز صفحه ای کشف شد!

خانه تکانی

تمام چیزی که نیاز دارید، مقداری جوش شیرین، آب اکسیژنه و یک برس است. این مواد را با هم مخلوط کرده و سطح گاز را به آن آغشته کنید. اجازه بدهید که مواد 3 دقیقه روی آن باقی بماند. سپس با دستمال تمیزی کاملا آن ها را پاک کنید.

15- با استفاده از موم، از ایجاد لکه روی شیشه اجاق گاز جلوگیری کنید.

خانه تکانی سریع

یک لایه نازک از موم را روی شیشه ها بکشید، علاوه بر اینکه ظاهر درخشان و زیبایی به شیشه می دهد، سبب می شود که لکه جدیدی روی شیشه ایجاد نشود و یا اگر هم ایجاد شد به راحتی قابل پاک کردن باشد.

16- ماشین لباسشویی خود را با آب داغ و یک چهارم مایع سفیدکننده پر کنید.

خانه تکانی

آخرین باری که ماشین لباسشویی تان را عمیقا تمیز کرده اید، چه زمانی بوده است؟ با این پاک کنندگی چهار مرحله ای، می توانید ماشین لباسشویی تان را به تمیزی روز اول دربیاورید.

ابتدا یک بطری کامل سفیدکننده در ماشین لباسشویی بریزید تا چرخه پاکسازی آغاز و دستگاه ضدعفونی شود. سپس این بار شیشه ای سرکه داخل آن بریزید تا جرم ها و چربی های باقیمانده را حل کند. در مرحله آخر با استفاده از اسفنجی تمیز تمام منافذ و واشرها را تمیز کنید.

17- حاشیه دیوارها فراموش نشود!

خانه تکانی

برای این کار می توانید با دستمالی تمیز کار را آغاز کنید، اما اگر دیدید باز هم لکه هایی روی دیوار باقی مانده، با استفاده از یک گوش پاک کن عملیات را تکمیل کنید.

18- یک محلول پاک کننده برای حمام و کاشی ها درست کنید.

خانه تکانی

تمام چیزی که نیاز دارید مقداری جوش شیرین، آب اکسیژنه و صابون مایع است. این مواد را با هم ترکیب کرده و اجازه دهید چند دقیقه ای در ناحیه جرم زده باقی بماند. پس از شستشو وان و کاشی ها برق خواهند زد.

19- سینک ظرفشویی را با استفاده از جوش شیرین و کرم تارتار برق بیندازید.

تمیزی منزل

یک قاشق غذاخوری کرم تارتار را با کمی جوش شیرین مخلوط کنید. خمیر حاصل را رو نقاط لکه دار و زنگ زده بسابید تا از بین بروند. سپس با شوینده همیشگی آن را تمیز کنید. حاصل کار فوق العاده خواهد بود.

20- برای درز پنجره ها از جوش شیرین و سرکه استفاده نمایید.

تمیزی منزل

با استفاده از کمی جوش شیرین، سرکه سفید و مسواک بلااستفاده از شر تمام آلودگی های به جا مانده از گذشته رها خواهید شد. از نتیجه کار سورپرایز خواهید شد.

21- ماشین ظرفشویی خود را با استفاده از مایع سفیدکننده، جوش شیرین و سرکه درخشان کنید.

خانه تکانی عید

مانند پاکسازی ماشین لباسشویی می توانید همان 4 مرحله را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

22- تستر را با استفاده از یک قلموی نقاشی تمیز کنید.

خانه تکانی عید

اگر قصد تمیز کردن تستر تان را دارید یادتان نرود که حتما از یک قلموی نقاشی استفاده کنید. قلمو را به کمی مایع ظرفشویی و سرکه آغشته کرده و به شیارهای تستر بمالید. به راحتی تمام چربی ها و اضافات پاک خواهند شد.

23- با استفاده از یک پیچ گوشتی سر پهن زیر مخزن سیفون توالت را می توانید تمیز کنید.

خانه تکانی عید

برای تمیز کردن کاسه توالت از هیچ قسمتی غافل نشوید. با استفاده از یک دستمال آغشته شده به مواد ضدعفونی کننده به راحتی می توانید این قسمت از توالت را نیز تمیز کنید.

24- پس از تمیز کردن شیشه های حمام، از محلول مخصوص ضدلک استفاده کنید تا لکه ای بر روی آنها باقی نماند.

خانه تکانی عید

برخی محلول ها این خاصیت را دارند که سبب می شود پس از شستشو از ایجاد هرگونه لکه و اثر قطرات آب جلوگشری شود. این محلول ها را می توانید از فروشگاه ها خریداری نمایید.

25- پرده های کرکره ای خود را با استفاده از انبر آشپزخانه پیچیده شده در پارچه میکروفایبر پاک کنید.

خانه تکانی عید

اگر گردگیر شما به خوبی وظیفه پاک کنندگی را انجام نمی دهد، می توانید از این ترفند برای پاکیزگی بیشتر استفاده کنید تا هیچ گرد و غباری باقی نماند.

26- با بوی بد جاروبرقی خداحافظی کنید.

تمیزی منزل

اگر از لوله جارو برقی تان بوی بدی استشمام می کنید، ممکن است به این علت باشد که زباله ها برای مدت زیادی در کیسه باقی مانده باشند. برای برطرف کردن آن می توانید، مقداری پودر ماشین لباسشویی را از دهانه به مخزن جاروبرقی بکشید. رایحه پودر لباسشویی جایگزین بوی بد آن خواهد شد.

27- روبالشی های کدر شده را با این 4 قدم نونوار کنید.

خانه تکانی عید

اگر رنگ روبالشی هایتان به زردی گراییده است، می توانید آن ها را به سادگی دوباره تمیز، درخشان و معطر بکنید. کافیست برای شستشو از ترکیب مایع لباسشویی، سفیدکننده و پودر صابون استفاده کنید.

تمیز کردن حمام

28- دوش حمام را با استفاده از کمی سرکه، نو کنید.

تمیزی منزل

یک کیسه فریزر را از سرکه سفید پر کنید و یک شب تا صبح اجازه بدهید تا دوش حمام در این محلول شناور باشد. صبح روز بعد با یک شوینده ساده آن را کاملا تمیز کنید تمام جرم ها جدا شده و دوباره درخشان شود.

29- دوغاب بین سرامیک ها را با استفاده از ژل پاک کننده، از بین ببرید.

تمیزی منزل

بعد از نصب سرامیک ها و یا کاشی کمی دوغاب بین سرامیک ها باقی می ماند که می توانید آن ها را به سادگی با ژل های پاک کننده که در فروشگاه ها موجود هستند تمیز کنید.

30- برای تمیز کردن شیرآلات از محلول پاک کننده سطوح استفاده کنید.

خانه تکانی

اگر محلول سرکه برایتان کارساز نبوده است، می توانید از فروشگاهها محلول پاک کننده سطوح استفاده کرده و به سرویس بهداشتی و حمام نور بپاشید.

خانه تکانی اتاق خواب

31- تمیزی عمیق تشک تخت تان را با استفاده از جوش شیرین، آب اکسیژنه و پودر صابون انجام دهید.

خانه تکانی سریع

اگر بچه کوچک دارید که شبها جایش را خیس می کند، نیاز دارید که مدام تشک تخت ضدعفونی شود. این محلول ترکیبی را با اسپری روی تشک پاشیده و سپس با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید و سپس با جاروبرقی مواد باقیمانده را جمع آوری کنید.

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است.

  • نویسنده : نیلوفر آقایی
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/11/21
  • تعداد مشاهده : 7761 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید