چگونه میتوان بر استرس غلبه کرد

بدون استرس

همه ی افراد در موقعیت های خاص دچار استرس میشوند،  اینکه ما بخواهیم استرس را از بین ببریم تقریبا محال است چون به عوامل خارجی وابسته است پس بهتر است شیوه برخورد با موقعیت های گوناگون  و کنترل استرس را بیاموزیم. با راهکارهای خیلی ساده میتوان از سد قوی استرس گذشت و بر آن غلبه کرد.در اینجا به شما 5 حالت را آموزش میدهیم که سریع میتوانید بر استرس خود غلبه کنید:

ذهن ما بر بدن ما تاثیر می‌گذارد.افراد قوی از خوش‌بینی و اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند،بیشتر ریسک می‌کنند و از برنده شدن خود مطمئن‌اند. افراد قوی دارای سطح بالایی از تستوسترون (هورمون رهبری) و سطح پایینی از کورتیزول (هورمون استرس) هستند که نشان دهنده مقاومت آنها در برابر استرس است.

امی کادی (Amy Cuddy) در طی دو آزمایش، به یک گروه حالت قدرت و به گروه دیگر حالت ناتوانی داد. آزمایش اول ثابت کرد که حالت قوی موجب افزایش 20 درصدی تستوسترون و کاهش 25 درصدی کورتیزول می‌شود. آزمایش دیگر نشان داد که کارفرمایان، متقاضیانی را انتخاب می‌کنند که قبل از مصاحبه حالت قوی به خود می‌گیرند.

5 حالت قدرت برای غلبه به استرس:

استرس

آیا می‌توان از این موضوع در زندگی واقعی استفاده کرد؟ بله.

امی کادی انجام آنرا قبل از یک جلسه مهم به شما پیشنهاد می‌کند: وقتی قرار است با یک موقعیت استرس‌زا مواجه شوید، تنها بمانید (در حمام،آسانسور،اتاق خالی) و برای دو دقیقه یک حالت قوی به خود بگیرید.

بدن ما موجب تغییر آگاهی‌های ما می‌شود، آگاهی‌های ما منجر به تغییر رفتار ما می‌گردد و رفتار ما می‌تواند بر نتیجه وضعیتی که برای ما مهم است تاثیر بگذارد. این موضوع را به یاد داشته باش و برنده شو!

5 حالت در عکس فوق وجود دارد که به شما در کنترل و غلبه بر استرس کمک میکند.

منبع: چی نیاز داری

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 2
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/01/05
  • تعداد مشاهده : 1655 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید