اسپینر چیست + فیلم

اسپینر

اسپینر یا فیجت اسپینر (fidget spinner)ها اسباب بازی پلاستیکی یا فلزی هستندکه در مرکز آن بلبرینگ قراردارد چرخش زیبای اسپینر ها موجب سرگرم شدن و افزایش تمرکز استفاده کننده از اسپینر می شود و میتوان گفت اسباب بازی اسپینر  که از بلبرینگ، پلاستیک یا فلز ساخته میشود به علت حرکت چرخشی و تعادلی که دارد، محبوب شده است. 

اسپینر چیست؟

اسپینر یا فیجت اسپینر ها در ابتدا برای کمک به بیماران ADHD یا همان بیماری کم توجهی_ بیش فعالی و بیمارن اوتیسم طراحی شد و در ادامه سایر افراد نیز برای رهایی از استرس و اضطراب از اسپینر ها استفاده کردند. اسپینر ها کاربرد خاصی برای مصرف کننده ندارند و فقط برای سرگرمی و افزایش تمرکز استفاده میشود و این سرگرمی و تمرکز، مصرف کننده را از اضطراب و استرس دور میکند. جدیدا اسپینر ها خیلی مورد استقبال قرار گرفته اند و در اکثر خانه ها پیدا میشود.

انواع اسپینر :

 • اسپینر فلزی

 • اسپینر پلاستیکی

 • اسپینر سرامیک

 • اسپینر چوبی

 • اسپینر طلقی

 • اسپینر کاغذی

اسپینر از یک بلبرینگ در مرکز یک سطح مسطح فلزی یا پلاستیکی ساخته شده است. اسپینر میتواند از مواد مختلف مانند برنج ، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم، مس، آلومینیوم، سرامیک وپلاستیک ساخته شود .

زیباترین اسپینرهای دنیا:

فیلم زیباترین اسپینر ها

کاربرد اسپینر:

حتما برای شما هم اتفاق افتاده وقتی اضطراب و تنش بر شما تاثیر می گذارد شروع به تکان دادن پا یا زدن دکمه خودکار و بصورت عامیانه ور رفتن به چیزی و یا وول خوردن بصورت مکرر و .. می کنید، همین یعنی فیجت. در حال حاضر فیجت های متنوعی طراحی شده اند مانند انواع دکمه و کلیدکه برای تخلیه تنش و اضطراب میتوانید از آنها استفاده کنید.

اسپینرها نوعی فیجت هستند اما از نوع چرخشی. تنوع در طراحی اسپینرها فوق العاده زیاد است و در همه ی آنها در مرکز از بلبرینگ استفاده می شود که به آن قابلیت چرخشی می دهد و معمولا اسپینر را در یک دست بین دو انگشت میگیرند و با کمک انگشت اشاره یا میانی آنرا شارژ میکنند تا شروع به چرخش کند.   

اسپینر ها یا فیجت اسپینر ها در مدل های مختلفی ساخته میشوند و به کمک جنس مواد، رنگ وشکل پره های آن تفاوت های ویژه ای در اسپینر ها ایجاد می کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید در روز گاها با دکمه سر خودکار بازی کنید یا عادت به تکان دادن پا و چیزهای از این قبیل دارید، حتما از اسپینر ها استفاده کنید.

فروش ویژه اسپینر

   فروش ویژه اسپینر طرح پاسور

در ایران هم بتازگی اسپینر خیلی طرفدار پیدا کرده و سنین نوجوان و جوان استقبال خوبی از آن نموده اند، بهتر است شما نیز آنرا امتحان کنید. اسپینرهای سه پره محبوب ترین اسپینرها هستند و حدود 1 تا 4 دقیقه چرخش پره ها طول میکشد و بلبرینگ آنها کم صدا و برخی بی صدا هستند. شکل اسپینر ها یا فیجت ها به همراه رنگ های زیبا برای شما لحظات آرام بخش و سرگرم کننده ای را به همرا دارد.

فیلم چرخش اسپینر طرح پاسور

قیمت اسپینر طرح پاسور

تصاویر اسپینر :

انواع اسپینر

اسپینر فینگر

انواع اسپینر

انواع اسپینر مدل فلزی

انواع اسپینر

انواع اسپینر پلاستیکی 3 پره

اسپینر فلزی 3 پره

اسپینر فلزی 3 پره

انواع اسپینر

انواع اسپینر مدل 2 پره 

محبوب ترین مدل اسپینر در دنیا :

اسپینر 3پره پلاستیکی از ارزان ترین و پرطرفدارترین اسپینر ها در دنیاست . اسپینر چراغدار نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است. 

اسپینر3 پره

اسپینر چراغدار

اسپینرها یا فیجت ها انواع متنوع و گوناگونی دارند و از ارزان ترین و ساده ترین ها گرفته تا گران ترین و خاص ترین اسپینر ها. هرکدام زیبایی خاص خود را دارند. ساختن اسپینر خیلی راحت است و شما هم میتوانید اسپینر خودتون را به سلیقه خود بسازید.

گردآوری: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است.


آموزش ساخت اسپینر بصورت فیلم

گران ترین اسپینر ها در دنیا + فیلم

مقایسه بین فیجت اسپینر ها + فیلم

 • نویسنده : مریم میری
  • امتیاز :
  • 15
  • 2
 • تاریخ انتشار : 1396/02/30
 • تعداد مشاهده : 26699 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید