درمان دررفتگی ناف

درمان در رفتگی ناف

عوامل  و درمان دررفتگی ناف :

 دررفتگی ناف، بیماری است که بنا به دلیلی، ناف از محل اصلی خود جابجا می شود؛ که گاها تشخیص آن سخت است و نیاز به معاینه دقیق و دادن اطلاعات صحیح به پزشک دارد. ناف به هر سمتی که جابه­ جا شود به امعا و احشای همان بخش فشار وارد می­ کند و جا انداختن ناف یکی از بهترین درمان ها می باشد. 

عوامل در رفتگی ناف :

دررفتگی ناف در برخی افراد قابل مشاهده است، اما برخی از آنها قابل مشاهده نبوده و تنها با معاینه توسط متخصص این حوزه قابل شناسایی و تشخیص است. هیجانات ناگهانی و به اصطلاح یکه خوردن، استرس، بلند یا جابه جا کردن اجسام سنگین، بلند کردن نامناسب بار؛ مخصوصا با معده خالی و مشکلات روحی و روانی نیز از دیگر عوامل بروز این عارضه است، چرا که هیجان یا استرس ناگهانی، انقباضاتی در ماهیچه های بدن از جمله ماهیچه ­های شکمی به ­وجود می ­آورد که ممکن است منجر به در رفتگی ناف و عدم توازن و تعادل بدن شود.

بهتر است بدانید ناف حفره ای است روی شکم که در آن فیبرهای عصبی و سمپاتیک جمع شده است و بعبارتی تجمع سلول های عصبی می باشد. از طریق شاخه های عصبی یکسری عملکردهای حیاتی نظیر ترشح آدرنالین و انقباضات روده ای را کنترل می کند. همچنین انرژی را به کل بدن می رساند و نقش مهمی در توسعه گردش خون و کنترل زندگی انسان بازی می کند تا جایی که بعضی از حکما آنرا مغز دوم میدانند!


قیمت اسپینر

خرید اینترنتی اسپینرپاسور


وقتی ناف انسان سالم و مستحکم باشد، مرکز بدن او قوی است و این روی انرژی فیزیکی او تاثیر میگذارد و از نظر ظاهری هم بی تاثیر نخواهد بود. ناف عمیقا به سیستم گوارش ما مرتبط است. از این رو هرگونه عدم تعادل در ناف منجر به ترش کردن، سوء هاضمه، یبوست، سخت شدن حرکات و افزایش ناگهانی وزن میشود. به طور معمول جابجایی ناف با ضعف ناحیه لگن که با روده بزرگ مرتبط است رابطه مستقیم دارد.

علت دررفتگی ناف چیست؟

 • افرادی که عادت دارند تند راه بروند و بدوند و هنگام راه رفتن وزن خود را روی یک پا بیشتر می اندارند، زمینه جابجایی ناف را دارند.
 • هنگامی که سریع و در حال دویدن سوار اتوبوس یا قطار می شوید.
 • بلند کردن وزنه های سنگین.
 • غذا خوردن در حال بازی و حرکت
 • اختلالات عاطفی
 • پریدن و پایین آمدن روی یک پا
 • کار کردن بیش از حد توانایی و انجام تمرینات سریع و چرخشی.
 • مشاغلی که طولانی مدت در یک وضعیت قرار می گیرند مانند خیاط ها، راننده ها و کاربران کامپیوتر و ...
 • کسانی که برای اولین بار سوار اسکوتر یا موتور می شوند، ممکن است ناف به سمت راست حرکت کند.
 • بعضی از پوزیشن های روابط زناشویی نیز باعث حرکت و جابجایی ناف شود.

 • حرکت های ناگهانی و سقوط باعث جابجایی ناف می شود. اگر حرکت به سمت راست باشد ناف به سمت چپ جابجا می شود.

با توجه به مراجعین، اکثرا در مردها؛ ناف به سمت چپ و در زنان به سمت راست حرکت می کند. اگر یک بار این اتفاق برای کسی بی افتد ممکن است برای بار دوم هم برای او، اتفاق بی افتد. اگر کسی شدید بیمار است و بیماری او را تشخیص ندادند لازم است ناف او بررسی شود. جابجایی ناف در زنان بیشتر است و ممکن است باعث قاعدگی نامنظم، افزایش درد و خونریزی شود.


پیشگیری از افتادن ناف و دررفتگی ناف 

تقویت عضلات شکم و پهلو ( مرکز بدن ) :

تمرینات چربی سوز شکم و پهلو

 • مستقیما بر روی پشت خود دراز بکشید، کف دست صاف روی زمین باشد، پاها راست و با هم حرکت کنند.

• همین طور که نفس عمیق می کشید هر دو پا را باهم بالا بیاورید تا زاویه 30 درجه و به مدت 10 ثاتیه نگه دارید.

• سپس پاها را تا زاویه 60 درجه بالا بیاورید، دوباره آن را برای ده ثانیه نگه دارید،

• سپس 90 درجه و آن را دوباره نگه دارید برای 10 ثانیه.

• سپس به همان صورت در حالی که نفس عمیق می کشید برگردید.

• پاها را به آرامی روی زمین قرار دهید، پس از کمی استراحت تمرین را 3 تا 6 بار تکرار کنید، این تمرین هم برای درمان و هم پیشگیری توصیه می شود.

مزایای این حرکت :

• این تمرین باعث تقویت روده ها، حذف یبوست، جلوگیری ازتشکیل گاز، چاقی و بهبود سیستم گوارش می شود.

• در جلوگیری از جابجایی ناف، بیماری های قلبی، درد معده، و مشکلات تنفسی مفید است.

• این تمرین به ویژه برای کمر درد مفید است، به شرطی که با استفاده از یک پا در یک زمان انجام شود.

تشخیص و درمان در رفتگی ناف :

بعد از مراجعه به پزشک و انجام معاینه، آزمایش و سونوگرافی با تجویز پزشک، باید بیماری های احتمالی بررسی شود. در صورتی که بیماری خاصی تشخیص داده نشد احتمال دررفتگی ناف را مطرح نمایید. در هند برای تشخیص دررفتگی ناف توسط اندازه گیری فاصله شصت پا تا ناف، استفاده میکنند. شیوه کار بدین صورت است که بیمار روی سطح کاملا صاف به پشت میخوابد، سپس توسط نخ یا طناب فاصله شصت پا راست نا ناف را اندازه میگیرند، سپس فاصله شصت پا چپ تا ناف را اندازه میگیرند. این دو فاصله باید برابر باشد. برای مردان میتوان فاصله شصت پا تا نوک سینه را اندازه گرفت.

برای درمان انواع دررفتگی ناف، شیوه­ های متفاوتی مثل جا انداختن ناف توسط حرکات یوگا، جا انداختن ناف توسط بادکش و درمان به وسیله ماساژ وجود دارد که در برخی موارد یکی از این تکنیک­ ها کافی و در مواردی هر سه در کنار یکدیگر برای درمان به بیمار توصیه می­ شود؛ البته این شیوه­ ها باید متناسب با شرایط و وضعیت بیمار تجویز شوند. بیمار باید بداند که بعد از درمان خیلی باید احتیاط کنید چون دوباره ممکن است ناف جابجا شود.

در اثر در رفتگی ناف،گردش خون در آن ناحیه دچار مشکل و اختلال می ­شود. بنابراین اگر ناف به سمت راست بدن دررفتگی داشته باشد، کبد در فشار قرار گرفته و دچار اختلال می ­شود؛ اما وقتی ناف به سمت چپ بدن متمایل شود، طحال و معده تحت فشار قرار می ­دهد و عملکرد آن­ ها را که خنک کردن بدن است تحت تاثیر قرار می ­دهد.

در نتیجه موجب افزایش حرارت بدن و ایجاد بیماری می­ شود. همین­طور دررفتگی ناف در جهت­ های متفاوت، ممکن است بیماری ­های متنوعی را با خود به همراه بیاورد. به عنوان مثال ممکن است یک نفر فکر کند طحالش دچار اختلال است اما هر چه جست و جو می­ کند مشکلی در طحال پیدا نمی­ کند.

 این به آن خاطر است که دررفتگی ناف به سمت طحال و فشاری که در آن ناحیه به دلیل دررفتگی به وجود آمده، منجر به بروز ناراحتی طحال شده است. در این حالت با استفاده از جابه­ جا کردن ناف و کارکردن روی پرده(صفاق)، می ­توان مشکل را حل کرده، بیمار را درمان کرد و بدن وی را به تعادل رساند.

درمان در رفتگی ناف توسط تمرین یوگا:

روی زمین بنشینید پای راست را روی پای چپ که صاف روی زمین دراز کرده اید قرار دهید سپس به سمت چپ خم شوید و به سمت نوک شصت پا خود را بکشید و آنرا لمس کنید. سپس به حالت اول برگردید و این کار را تا 10 مرتبه انجام دهید. تمرین را برای سمت دیگر نیز تکرار کنید.

درمان دررفتگی ناف

درمان با یوگا

اگر شما هم تجربه ای در درمان این بیماری دارید برای ما ارسال کنید.

منبع : چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک آزاد است.


سوال: باسلام من ضربان شدید بالای ناف دارم چند روز میشه ودچارکسالت بی اشتهایی و افسردگی و اضطراب شده ام وافکار وسواسی هم زیادشده آیا میتونه جابجایی ناف باشه البته من ورزش نمی کردم ولی مدتی واسه وزن کم کردن به شدت روی تردمیل دویدم و دراز و نشست زیادانجام دادم بعداز این ورزش اینطور شدم راهنمایی کنید ممنون

پاسخ: نشانه های دررفتگی ناف عبارت است یبوست، مشکلات معده، کم شدن اشتها، کاهش حرکات بدنی و دل درد که اینها خود باعث می شود زندگی فرد مختل گردد و دچار اضطراب می گردد و کم کم این مسئله حاد تر می شود. حرکت های ناگهانی می تواند باعث دررفتگی ناف شود اگر ناگهان از تردمیل پیاده و سوار شوید یا حرکت های غیرمتعارف روی تردمیل انجام شود، می تواند باعث دررفتگی ناف شود.


سوال:  سلام پیش چه دکتری باید بریم مم هرجا میرم میگن سر در نمیاریم

پاسخ: سلام .برای درمان دررفتگی ناف باید نزد متخصص طب سنتی و شخصی که تخصص ناف گیری دارد، بروید


سوال: سلام من چند روزی هست ک بالی نافم به سمت چپ ضربان داره و بعضی اوقات هم ی درد خفیف میخاستم بدونم امکان داره نافم افتاده باشه هیچ مشکل دیگه ای هم ندارم

پاسخ: ببینید در روزهای گذشته کاری انجام دادید که بتونه علت افتادگی ناف باشه (علت های دررفتگی ناف در مقاله آمده است). همانطور که اشاره شده دررفتگی ناف با علائمی از جمله شکم درد، کاهش حرکت بدنی، یبوست و کم اشتهایی و ... دردها و ناراحتی های بدون علت همراه است. اگر درد شما ادامه دارد بهتر است ابتدا نزد پزشک عمومی بروید شاید درد و ضربان شکم شما علت دیگری داشته باشد.


سوال: من 7 ماه هست که با دردی در ناحیه ی شکم دقیقا پشت معده و در موازات شانه ها درگیر هستم.
به بیش از 5 پزشک متخصص مراجعه کردم،آندوسکوپی،رادیولوژی،2 بار سونو گرافی ،اکو و بیش از 6 بار آزمایشات مختلف دادم ولی تشخیصی حاصل نشده است و همچنان بعد از 3 الی 4 ساعت خواب با درد در ناحیه ای که عرض کردم و متعاقبا درد در ناحیه ی قفسه ی سینه و پهلوها بیدار می شود.

پاسخ:  در توضیحات خود کامل به نشانه های در رفتگی ناف اشاره ای نکردید. این بیماری بیشترتوسط متخصصین طب سنتی تشخیص داده و درمان می شود. درمان با توجه به وضعیت بیمار از طریق ماساژ و ورزش یا بادکش ناحیه شکم انجام می شود


سوال: سلام. میخواستم بپرسم در رفتگی ناف باعث کمر درد و بی نظمی عادت ماهانه هم میشه؟ من مدت طولانی است که سمت چپ نافم درد میکنه و هم ضربان داره بعد از ماساژ درد برای مدتی هم از قسمت سمت چب نافم هم درد کمرم از بین میره و بعد ازبین رفتن درد در همون قسمت نباید به سمت چپ بخوابم به محض اینکه به سمت چپ بخوابم دوباره درد شروع میشه.آیان درد قیمت سمت چپ نافم ربط به روده ها نداره؟ آیا در رفتن ناف در آینده برای باداری یک خانوم و یا حتی باردار شدن و یا نشدن ربطی داره


پاسخ:  سلام متاسفانه دررفتگی ناف، دردها و ناراحتی های گوناگونی برای فرد ایجاد می کند که مواردی که شما ذکر کردید هم می تواند باشد . این را بدانید که دررفتگی ناف اغلب به علت سستی عضلات شکم رخ می دهد  پس بهتر است قبل از اقدام به بارداری با ماساژ و تمرینات تقویتی عضلات خود را قوی کنید  زیرا در طول بارداری بخوبی این کار را نمی توان انجام داد. دررفتگی ناف ربطی به بارداری ندارد و تداخلی باهم ندارند جز اینکه خانم باردار ممکن است درد وناراحتی بیشتری داشته باشد

 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 132
  • 12
 • تاریخ انتشار : 1395/12/01
 • تعداد مشاهده : 365007 بار
نظرات کاربران
راضیه

راضیه

        عالی نظرات دکتر
      
پاسخ دادن 1 1

حسینی

حسینی

        بعد از جا انداختن ناف 
شکم حنا رقیق شده بگزارید 
شکم سفت می شه دیگه در نمی ره
کل بدن همیشه حنا بزارید ،علاوه بر سر
حنا اخلاط نضج می دهد
      
پاسخ دادن 0 0

علی

علی

        سلام ناف بنده انگار که دهانه اش باز شده است می خواستم بدونم که باید چیکار کنم 
      
پاسخ دادن 7 3

مریم

مریم

        سلام من یک هفته هست حالت تحو دارم باردار نیستم روی ناف من نبض شدبد میزنه دکتر رفتم بخاطر تحو ولی خوب نشدم به نظر شما به خاط نافم هست کلافه شدم دلم هم درد میکنه 

      
پاسخ دادن 13 10

مسعود

مسعود

        با شخصی که بصورت سنتی میتونه بررسی کنه احتمال افتادگی ناف رو، تماس بگیرید
      
پاسخ دادن 1 0

نگار

نگار

        سلام ...من چند باری نافمو جا انداختم ولی فایده نداره و دوباره میفته ..تموم علائمی هم که ذکر کردید رو من دارم مثلا حتی از پیتزا که غذای مورد علاقه ی همه هست هم حالم بد میشه و هیچ غذایی نمیتونم بخورم وقتایی که میرم دستشویی قسمت نافم و شکمم با رحمم درد میگیره باید چیکار کنم ؟؟؟
      
پاسخ دادن 13 14

نذگگس

نذگگس

        احتمالا نافت اب اورده چون منم دقیقا همون حالت شده بود جامینداختم بذزم میفتاد....چنروز استراحت مطلق بدون ذره ای فشار اوردن ب شکم دراز کیدم فقظ.... ب پشت.....صب ناشتا اب گرم کتری یا کیسه اب گرم رو شکم بذار قشنگ ی مدت بمونه و همزمان قرص چرک خشک کن بخور.... شکمتو ک خوبگرم کردی اروم برو از میله. بارفیکس یا لوله ای جایی اویزون شوسعید کن چنبار بدنتو بکشی بالا ی نفرم ک ناف انداختن بلده باید بیاد جابندازه دوسه بار صباک ناشتاهستی من اینجوری بهتر شدم 
      
پاسخ دادن 0 0

مه

مه

        سلام بهتر شدین یا اینکه کلا خوب شدین.....
      
پاسخ دادن 0 1

زهرا

زهرا

        با سلام من نافم افتاده ینی جای اصلی نبض نمیزد الان که میخان نافمو جا بندازن کلا دور نافم نبض نمیزنه که بفهمیم کجاست الان باید چکار کنم کیسه آب گرم هم گذاشتم پیدا نشده 
      
پاسخ دادن 7 8

هاوار

هاوار

        باسلام با انگشت شصت بافشار روی ناف فشاردهید تا زمانیکه نبض ناف بزند وقتی نبض اروم شد یک سیب زمینی کوچک داخل شال بگذارید دور کمر روی ناف ببندید اگر اشتها داشتید تخم مرغ اب پز بخورید بعداز چندساعت شال بدارید فقط جسم سنگین بلند نکنید
      
پاسخ دادن 3 2

حسن

حسن

        من هم افتادگی ناف رادارم سالی چندمرتبه کسالت بیحالی بی اشتهایی اسهال ویبوست تقریباازعلاعم آن هست بلندکردن جسم سنگین وازهمه مهمتردلهره استرس اضطراب عامل اصلی افتادگی ناف هست من خودم هنوزدرمان نشده ام ونمیدانم بایدچکارکنم 
      
پاسخ دادن 14 3

نگین کوچکی

نگین کوچکی

        سلام من الان یک هفته اس بالای نافم ضربان داره و درد میکنه یوبوست شدید گرفتم قرص سیلاکس خوردم شکمم کار کرد اما بازم به زور کسی هم نمیشناسم که نافم و برداره خودم میدونم که نافم افتاده چون قبلا هم اینجوری شده بودم چطوری میشه خودم درستش کنم؟؟ 
      
پاسخ دادن 2 1

بی نشان

بی نشان

        با سلام اگه ناشتا از میله بارفیکس اویزون بشین ناف جاش می افته ولی موقع پایین امدن باید مواظب باشین وبا احتیاط میله رو ول کنین
      
پاسخ دادن 0 0

آرزو

آرزو

        سلام من یه یکسالی هست که بالای نافم شدید ضربان داره و هر چقد میرم نافمو برم میدارن بازم بعد ۱روز نافم جا به جا میشه شدیدا استرس دارم حالت تهوع خیلی اذیتم میکنه هر کاری میکنم زود خسته میشم ؛ریفلاکس معده هم دارم.ولی وقتی قرص نورتریپتیلین که دکترم قبلا برام تجویز کرده بود رو میخورم بهتر میشم.. ولی میترسم به این قرص عادت کنم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید؟
      
پاسخ دادن 15 6

Milad

Milad

        سلام خسته نباشین م دقیقا دو ماه پیش این اتفاق برام پیش افتاد در اثر ترس بعد از اون حدود ۷ بار برام این اتفاق پیش افتاده و دوباره در اثر ترس دوباره افتاده الان اوضاع معده و رودم رو خیلی خراب کرده به دکتر فوق تخصص هم مراجعه کردم اما این قضیه رو قبول نداشت الان میخوام به یک دکتر سنتی مراجعه کنم که برام اطراف نافم رو سوزن بزنه به نظر شما ایا این کار جواب گو هست یانه ؟؟؟؟؟
      
پاسخ دادن 7 5

پری

پری

        سلام من دور نافم درد میگیره انگار به سمت داخل کشیده میشه هر وقتم درد میگیره نمیتونم پایین بشینم یا دستشویی برم دردشم از ناف به پایین سمت چپ میره شکمم گاهی اوقات نبض میزنه دکتر گوارشم رفتم و آزمایشام مشکلی نداشتن گفتن ibs کلی دارو داد ولی دردم هنوز خوب نشده بنظرتون نافم در رفته؟؟؟ ۲ سالی میشه این مشکلو دارم و هر چند وقت درد میگیره که ایندفعه خیلی طولانی شده
      
پاسخ دادن 14 11

سید محمد

سید محمد

        با سلام، بنده گاهی تپش قلب دارم و همزمان هم نزدیک نافم، تپش هست. در طول روز متغییره. حالت خستگی و بی‌حالی دارم، گاهی شدیدا ضعف می‌کنم، از کار‌های روزانم موندم، خلق و خوم سریع عوض میشه و یه درد کم گاهی در نقاط مختلف سر و قبلا حتی در تمام بدنم بود، الان فقط سرم هست. چیزی که منو به شدن اذیت می‌کنه، بی‌حالی و خستگی همراه با خلق و خوی متغییره. آیا از افتادن ناف هست؟ نافم آب نکرده؟ 

با تشکر و سپاس
      
پاسخ دادن 25 11

سمیرا

سمیرا

        سلام خسته نباشید من مدته زیادی همش نافم جابجا میشه و هربارم میرم جاش میندازم باز به دو روز نشده همون اشو همون کاسه،نافمم میاد سمت معده ام خیلی اذیت میشم به نظر شما اینکه من نافم یه جا بند نمیشه میتونه خطرناک باشه؟به نظرتون چیکار کنم؟ 
      
پاسخ دادن 18 13

ناشناس

ناشناس

        یکبار دیگه جا بندازید و مطمئن باشید سرجاش باشه ،بعد عضلات شکمتون رو خیلی ملایم تقویت کنید حرکت هایی زیادی هست برای شکم و یه بارفیکس تهیه کنید روزی چند بار اویزان بشید یا در حد توان بارفیکس بزنید ان شاالله بهتر بشید غذاهای سرد و سردیجات حتما چندماه نخورید
      
پاسخ دادن 3 1

بی نام

بی نام

        سلتم من امروز درفتگی ناف دارم چطور میشه خوبش کرد با چه چیزی ممنون میشم زود جواب بدید 
باتشکر👑
      
پاسخ دادن 1 0

پورجعفر

پورجعفر

        سعی کنید عضلات شکمتان را تقویت کنید
      
پاسخ دادن 0 1

شیوا

شیوا

        سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم خواستم ببینم تونستین کاری کنین ک دیگه نافتون از جاش در نره 
      
پاسخ دادن 4 6

روح الله

روح الله

        سلام من نافم به سمت چپ جابجا شده و میده دردهای شدیدی دارم بکار طریق بادکش سعی در جابجایی آن را داشتم اما نشد و ب دکتر مراجعه کردم آزمایش خون دادم د پماد ضد درد و قرص معده و یه قرص مسکن تجویز کرده برام ایا ب خوردن دواها ادامه بدم یا برم طب سنتی چون فرقی نکرده ممنون 
      
پاسخ دادن 1 2

بی نام

بی نام

        سلام خب تا اون جایی که من میدونم خوردن دارو افاقه نمیکنه مثل اینکه شما استخونت در بره شما بحای با دارو دردشو ساکت کنی سعی کنید برید پیش یه نافگیر با تجربه این قدیمیا بلدن سوال کنید از چند نفر 
      
پاسخ دادن 0 1

اردلان

اردلان

        سلام خدمت شما من چند روز بالای نافم درد میکنه روش فشار میارم انگار حوباب دور نافم هست یه موقع درد زیاد و بالای شکم سفت باد مینداز امکان داره مال ناف در رفتگی باشه خستم کرد ممنون راهنمای کنید البته ظربانش نرمال نیست
      
پاسخ دادن 3 6

مسلم

مسلم

        سلام من معده درد داشتم البته ترس هم خیلی زیاد داشتم الان معدم خوب شده میبینم نافم خیلی میزنه علت این چیه 
      
پاسخ دادن 9 3

جمال

جمال

        با درود و سپاس از سایت آموزنده و نظر دوستان گرامی . روز آدینه دمر خوابیده بودم دو خواهر زاده ام روی کمرم نشستن به حالت شنا رفتن بلندشان کردم ، از آنجا که مدتی از ورزش دور بودم ، بعد دو روز معده درد شدیدی پیدا کردم هر چه شربت خوردم کارساز نبود ، بعد راه رفتن برایم سخت شد، تازه فهمیدم نافم جابجا شده (در رفته) مادرم ناشتا با چرخش یک سنگ کوچک یا گردو بر روی نافم و گرم کردن و ماساژ شکم با روغن آنرا تقريبأ درست کرد ، اما روز بعد دوباره مشکل ایجاد شد، با انجام حرکت 30،60و 90 درجه پاها درست شد، اما باید حتمأ با کیسه آبگرم و استراحت ناف را بحالت اولیه برگرداند.ورزش همیشگی بهترين درمان. سپاس از تجربیات دوستان بزرگوار.شاد و تندرست باشید.💐
      
پاسخ دادن 2 2

امیر

امیر

        فقط از بادکش استفاده کن یه دستمال کاغذی بردار روغن بزن بهش آتش بزنش بگیر داخل لیوان و سریع دهانه لیوان بزار رو نافت.نافت میوفته سرجاش
      
پاسخ دادن 2 3

حمید درمان ناف افتادگی

حمید درمان ناف افتادگی

        سلام برای درمان ناف افتادن 
اول صبح که ناشتا باشه باید با ارد اندازه نصف کف دست خمیر درست بکنیم نه شل باشه نه سفت . بعد با ضخامت یک سانتی با پهنای بیشتر از گردی لیوان چای خوری بزاریم روی ناف و تخت بکنیم و بعد یک فتیله کوچک که آغشته به الکل باشه بزاریم روی خمیر و اتیش میزنیم وقتی که اتیش گرفت لیوان را به صورت عمود میزاریم روش و وقتی فتیله خاموش میشه و هوای داخل لیوان جمع میشه و ناف را به بالا جمع میکنه تا یک ساعت باید به همین صورت باشه
      
پاسخ دادن 8 2

فاطمه

فاطمه

        برای درمان اب اوردن ناف باید چکار کرد؟
      
پاسخ دادن 17 4

پشیمان

پشیمان

        سلام حدود 10 روز پیش برای مشکل اضافه وزن پیش یک پزشک سنتی رفتم از من پرسید مزاجم چطور است و من گفتم مشکلی ندارم خدا رو شکر حداقل روزی دو سه مرتبه دفع کامل یعنی اگر یک جام سالم بود همین روده هام که عین ساعت کار میکردن ولی او نافم رو با انگشت و با فشار کامل پیچاند از همان روز دچار یبوست شدم حتی وقتی احساس دفع داشتم نمیتوانستم دفع کنم و الان دچار مشکل هموروئید شدم سه روز بعد از اولین معاینه که وقت داشتم به او گفتم که دچار مشکل شدم لطفا" نافم رو برگردونید سر جاش گفتن نمیشود ما برعکس نمیچرخانیم رگهای روده اونقدر متورم شده که کاملا" روده بسته شده میترسم برم جای دیگه بدتر بشوم نمیدونم چیکار کنم اگر کسی میدوند لطفا" راهنمایی کند اینکه میگن اگر ناف رو دست بزنی دوباره میفتد آیا درست است ؟
      
پاسخ دادن 9 3

الی

الی

        سلام من نافم عاتت داره ب افتادن ماهی یکی دوبار میوفته الان خودم جا میندازم نگرانی نداره حتما باید کیسه اب گرم بذاری روش یکم گرم بشه بعدشم با انگشت شصت روش میذاری یکم فشار میدی تا زمانی ک بیاد سر جاش مث نبض میزنه اونموقع یا میتونی یه پارچه رو بپیچونی مث توپ کوچیک دقیقا بیوفته رو نافت روش دراز بکشی خودش نافتو میکشه میاره سر جاش یا از نردبوم اویزون بشی میاد من ت این سالها اینو هم کشف کردم بین ناف و دوتا عضله پشت اینور اون ور ستون فقراتمون هستن ارتباط چشمگیری هس چون هر وقت دوتا عضله پشت در اثر سرما یکم تورم میکنه هم ناف جابجا میشه توی طب سنتی چینی هم ماساژ برا این دوتا عضله میدن دقت کنین 
      
پاسخ دادن 0 1

مجید

مجید

        سلام من نافمو سه بار به روش طب سنتی جاش انداختم ولی به ماه نکشیده جابه جا میشه دوستان از چی میتونه باشه ایا باتغذیه خوب میشه چی استفاده کنم ممنون از شما
      
پاسخ دادن 8 10

امیر

امیر

        عضلات شکمت ضعیفه.عضلات شکمتو قوی کن
      
پاسخ دادن 0 2

هنگامه

هنگامه

        فقط کافیه از جایی آویزون بشین و تاب بخورین...اونم زمان ناشتا...تجربه بهم نشون داده بهترین درمانه...
      
پاسخ دادن 4 2

 Nafas

Nafas

        انگشت شصت و بزارین رو گودی ناف،فشاربدین یکم ببینین ضربان احساس میکنین یانه،اگه نبود نافتون جا ب جا شده
دراز بکشین و پاهاتون و جم کنین مثل وقتی ک میخوایین درازنشست برید
ب یکی بگید انگشت شصتشو بزاره رو گودی نافتون ،بدون ناخن باشه
بپیچونه تاجایی ک میشه،پنج دقیقه نگه داره ول کنه و دوباره،تا زمانی ک نبض احساس بشه
میتونین از یه لیوان و پنبه اغشته ب الکل هم استفاده کنین،پنبه رو اغشته ب الکل کنین بندازین تو لیوان و اتیشش بزنین،پنبهس برابر سرانگشتتون باشه و فشردش کنین،بعد لیوان و یکدفعه بزارین رو ناف و فشاربدین و بپیچونین،پنبه خاموش میشه و بادکش و پیچوندن باعث جاافتادن ناف میشه
      
پاسخ دادن 2 5

علی

علی

        ممکن۶ خواهش کنم یک دکتر برای جاانداختن ناف در شهر تهران به من معرفی کنید مدت یک هفته هست که نافم واطراف آن درد میکنه به محض آشامیدن آب ویا خودرن غذا امانم را میبره .سپاسگزارم 
      
پاسخ دادن 13 3

Nicy

Nicy

        باسلام من باهربارعادت ماهیانه نافم شروع به درد گرفتن میکنه ودردش میزنه به شکم وپهلوی راستم حتی سوزش هم داره قسمت بالایی نافم هم همراه با درد و احساس میکنم دورش اب جمع شده چون مایعات بسختی میتونم مصرف کنم میشه راهنماییم کنیدعلائم برای دررفتگی یا آسیت باتشکر
      
پاسخ دادن 12 2

آرین

آرین

        باسلا دوستا برای در رفتن ناف الکی پول به دکتر ندین چون من خودم بارها رفتم و وقتی میگم نافم در رفته میگن همچین چیزی توعلم پزشکی نداریم 
تنهاراهش اینه که برید پیش یه طبیب طب سنتی تا کارتون راه بیوفته قرارهم نیست کلی دارو شیمیایی بخورین باکمی ماساژوصافکاری خوب میشین.
      
پاسخ دادن 8 0

Farzin

Farzin

        بعد از اینکه ناف جا افتاد چه چیزی بخوریم که به تسکین دردش کمک کنه
      
پاسخ دادن 17 15

Hf

Hf

        باعرض سلام و خسته نباشید چند ماهی است ک زیر شکمم سفت شده و سمت راست نافم ضربان داره عادت ماهانه ام هم نامنظم است .سابقه فیبروم هم داشتم و استرس خیلی زیاد هم دارم دکترهم نرفتم میشه راهنمایی کنین چه کاری باید انجام بدم و پیش چه دکتری برم??
      
پاسخ دادن 9 6

Hf

Hf

        باعرض سلام و خسته نباشید چند ماهی است ک زیر شکمم سفت شده و سمت راست نافم ضربان داره عادت ماهانه ام هم نامنظم است .سابقه فیبروم هم داشتم و استرس خیلی زیاد هم دارم دکترهم نرفتم میشه راهنمایی کنین چه کاری باید انجام بدم و پیش چه دکتری برم??
      
پاسخ دادن 10 2

Lalagha ahmadi

Lalagha ahmadi

        آیا ناف رفتگی‌باعث‌ سر گیچی میشود.چگونه سر گیچی.
      
پاسخ دادن 7 9

مهدی دهقان

مهدی دهقان

        باسلام چند سالیه دور نافم درد میکنه طوری که بدنم خسته میشه احساس ضعف میکنم پاهام سست میشه سیستم عصبی مو به هم ریخته طوری که از نظر روابت جنسی هیچ لذتی نمیبرم شب که دراز میکشم از بالای نافم بادو دست رو به پااین فشار میدم وخودم احساس میکنم که اب به هر سمت شکمم هدایت میشه صدای قولوب قولوبشو همه میشنون تودیدمم تاثیر گذاشته انگار تو چشمم اب نفسم تیکه تیکه بالا میاد خواهش میکنم اگر راهی برای رد کردن اب ناف هست بندرو راهنمایی بفرمایید با تشکر.
      
پاسخ دادن 21 21

مریم

مریم

        سلام اونایی که اب دور نافشون جمع میشه بهتره که اصلا ایستاده اب نخوردن مخصوصا شب، همینطور اب و نوشیدنی خیلی سرد و تگری نخورن ممکنه شکم دچار عفونت هم شده باشه که بهتره پونه کوهی دم کنیم روزی دو لیوان بخوریم یا چند بار پوست انارو بجوشونیم بصورت ولرم بریزیم تو لگن بشینیم توش هر کس از اینکار نتیجه گرفت لطفا پیام بزاره من خودم هم نافم میوفتاد، هم دورش اب جمع میشد ولی خدا رو شکر الان دیگه اب جمع نمیشه ولی هنوز مشکل نافم حل نشده، اونایی هم که گفتن باید ناشتا روی یه چیز سفت بخابیم من امتحان کردم نافم خیلی درد گرفت این روش خوبی نیست 
      
پاسخ دادن 10 3

زهرا

زهرا

        من نافم خیلی ضربان داره..درد شدیدی دارم وقتی نافمو فشار میدم ضربانش زیادترمیشه همرابادرد ...سمت راستمم یه کوچولو فشار میدم درد زیادی میاد حتی زیر نافمم سمت رحمم درد میکنه...کمرم انگار شل میشه ..تروخدا بگین این چه مریضیه درمانش چیه
      
پاسخ دادن 21 10

امیر

امیر

        نافت در رفته از بادکش استفاده کن
      
پاسخ دادن 0 0

حمید

حمید

        سلام باد کش چیه کجا باید بریم!
      
پاسخ دادن 2 2

حجت گودرزى

حجت گودرزى

        سلام،ناف شما افتاده،از يك ميله بارفيكس خودتان را اويزان كنيد وسعى كنيد تاب بخوريد سه روز ناشتا اين كار را انجام دهيد حداقل بيست بار هردفعه ،جاى نگرانى نيست ناف شما جابجا شده بعد يك هفته درست ميشه.
      
پاسخ دادن 0 1

مهسا

مهسا

        سلام من هم این مشکلو حدودن 8 ماهه که دارم. هزار جور دکتر و آزمایشات انجام دادم. ولی خداروشکر سالم بودم. ولی این نبض بالای شکممو سمت چپ شکمم دیگه امونمو بریده.علایم دررفتگی نافو هم دارم بی حالی وکسلی و دردشکمو پیچشو حتی گاهی احساس میکنم یه چیزی داره شکممو گاز میگیره ! مثل نیش یه مورچه..... حالا باید چیکارکنم؟ و اینکه بعد از اینکه نافو انداختن دیگه نبض نمیزنه؟! ناف من مدام نبض میزنه بالاش و خیلی هم سفت شده. ممنون میشم راهنماییم کنین..... یه دنیا ممنون
      
پاسخ دادن 20 13

مهسا

مهسا

        اگه جوابمو همینجا هم بدین اشکالی نداره...... منتظرم خیلی ممنون
      
پاسخ دادن 17 5

ابراحیم اسکندری

ابراحیم اسکندری

        سلام مهسا جان منم دقیقا مثل توام بدشانسی اینکه چند ساله که اینجوریم هروقت از یه چیزی خیلییی ناراحت میشم ناف و زیر نافم خیلی سفت میشه بعدش کسلی بیحالی و...توروخدا منوراهنمایی کن چکار کنم کجا برم خوب شم ازبس رفتم دکتر و نفهمیدن مشکلمو خسته شدم الان تازه فهمیدم نکنه همش بخاطر افتادن نافم بوده؟؟!!!!کمکم کن............
      
پاسخ دادن 13 5

مهسا

مهسا

        سفت شدن ناف ربطی به دررفتگی ناف نداره. باید برا درمانش هیچوقت ایستاده آب نخورین. به خصوص آب سرد و صبح ها ناشته با یه روغنی مثل روغن زیتون شکمتون را از بالا به پایین ماساژ بدین تا آبی که دور نافتون جمع شده رد بشه بره... سلامت باشین انشالا
      
پاسخ دادن 3 1

مجید

مجید

        من بار ها و بارها نافم افتاده و تجربه ی زیادی در اینباره دارم ...
شما بهتره بری اونایی که رودلگیری رو رد میکنن وضعیت شکمتون رو چک کنه ...
علاعم افتادن ناف .و رو دل کردن
سر درد 
حالت تهوع 
سرگیجی 
بی اشتهایی 
عدم کار کرد معده 
ضربان ناف 
ضربان سر همزمان با ناف
بیخوابی 
      
پاسخ دادن 0 0

حمید

حمید

        سلام بند ناف قلب دوم انسانه،من ورزشکار بودم،۱۴ ساله گرفتار این بند نافم هستم،تمام دکترای خوب ایران را رفتم،هر دکتری هم رفتم گفتن هیچ مشکلی نداری،ناف به قلب میزنه،به کبد میزنه،به معده میزنه،به تمام نقاط بدن میزنه،من شاید تا حالا ۱۰ بار جا انداختم،ولی دوباره جابجا میشد،۲ نفر هست در شهرستان رامهرمز که خوب جا میندازن،ولی باید تا یک سال زور سنگین نزنین،تا خوب بشی انشاالله!
      
پاسخ دادن 1 0

امیر

امیر

        سلام من پنج ساله این مشکلو دارم یعنی دور نافم آب جمع میشه طوری که قبلاً میرفتم پیش ناف گیر با ماساژ شکم آب دور نافمو رد می‌کرد ولی الان سه ساله که اصلا جا نمی افته به حدی که سر دلم ورم کرده و باعث نبض شدید شکمم شده پیش هر دکتری هم که بگید رفتم حتی جراح ولی چیزی متوجه نشدن میگن سالمی این مریضی کل زندگی منو به هم ریخته حتی دارم مشکل اعصاب پیدا میکنم خواهشاً یه راهنمایی کنید باید چکار کنم
      
پاسخ دادن 17 9

امیر

امیر

        حتما وزنت زیاده و عضله شکمت ضعیفه سعی کن عضله شکمت قوی و وزن کم کنی
      
پاسخ دادن 2 0

بهاره

بهاره

        سلام من یک هفته هست بدنم سسته حالت تهوع سر گیجه نافم ضربان داره احساس اب رفتگی پا همه میگن نافت افتاده نظر شما چیه
      
پاسخ دادن 10 1

AYOOB

AYOOB

        سلام من یه مدته سمت راست وبالای نافم نبض داره شبها هم داخل خواب خفه میشم ایا نافم افتاده 

      
پاسخ دادن 1 0

داوود

داوود

        دوستان عزیز سرتونو با این چیزا گرم نکنید ناف رفتن وجود ندارد خود سوراخ ناف فقط جنبه ی زیبایی داره  رگی ک از کنارش رد میشه ائورت شکمیه  خودتونو درگیر نکنید الکی  ممکنه روده تون چیزیش باشه یا معده 
فتق ناف وجود داره 
اگرم ب حرف بنده توجه ندارید و رفتید پیش نافگیر تحت هیچچچچ شرایطی نزارید به رگ ها یا عصب زیر بغلتون دست بزنه  وحشتناکه عواقبش 
حتی میتونه مرگ رو در پی داشته باشه
      
پاسخ دادن 4 17

سارا

سارا

        واسه درمان ناف رفتگی
راه اول: یه پیاله مناسب روی ناف گذاشته و روی شکم دراز بکشید دست هارو هم کنار بدن دراز کنید وقتی احساس کردید که نبض میزنه بلند بشین
راه دوم: شصت خود را یا فردی که تو این کار وارده توی ناف قرار داده و در جهت عقربه ساعت بچرخونید تا زیر انگشت شصت احساس نبض کنید

من خودم خیلی به ناف رفتگی دچار میشم همیشه اینکارارو انجام میدم خوب میشه وقتی نافم درمیره دردش امونمو میبره کاش یه راهی بود که برای همیشه از دستش راحت میشدم😢😢😢😢😢😢😢
      
پاسخ دادن 12 1

سید سجاد

سید سجاد

        سلام ، من چند سالی هست که دچار مریضی هستم که خودم هم به این نتیجه رسیدم که مشکل نافم هست.
از لحاظ فزیکی بسیار ضعیف شدم ،گرده هایم درد میگیرن ، گاهی گاهی فکر میکنم که سوزنی درون معده ام قرار دارد که هر بار به معده ام فرود میرود شکمم درد میگیرد . اشتها ندارم وقتی که نافم را میگیرم تا چند وقتی خوب هستم ولی باز دوباره به همان حالت قبل برمی گردد لطفا مرا راهنمایی کنید 
تشکر
      
پاسخ دادن 9 3

AMD

AMD

        سلام. من ۱۶ ساله و پسرم. من فک میکنم یک مشکل دارم اما نمیدانم چیست دکتر هم نمیتونم برم. 
و کیسه بیضه من کمی دراز شده چند ساله اما هیچ اقدامی نکردم. و و کیسه بیضه ام تقریبا ب صورت افتاده است .
خواهش جواب بدید
      
پاسخ دادن 4 4

مجید

مجید

        سلام 
علائم واریکوسل دارید 
به پزشک اورولوژی .یا کلیه و مجاری و ادراری مراجعه کنید 
      
پاسخ دادن 2 1

سجاد

سجاد

        با سلام خدمت دوستان عزیز
یکی از علائم شایع در رفتن ناف قاروقور کردن شکم حتی زمان سیر بودن است و یک علائم دیگه اینه که زمانی که شکم درد شدیدی دارید اگر بدن را در حالت درازکش (چیزی زیر سرمون نباشه) سر روی زمین قرار میگیره پاها رو دراز کنیم درد بیشتر میشه ولی برعکس اگه به پهلو دراز بکشیم زانوها رو داخل شکم بگیریم شکم درد کمتر میشه یا یه راه دیگه اینه که روبه بالا دراز بکشیم چیزی زیر سرمون بزاریم و پاها زانو شده . دستها روی سینه قرار بگیره یه نفر با دو انگشت هردو دستش ناف رو فشار بده مثلا فشار در حد چهار تا پنج گیلو فشار وارد کنه درد شکم ساکت میشه
اما برای درمان در رفتگی ناف باید رو به پایین دراز بکشیم یک نفر دیگه پاش رو رو پشتمون قرار بده و یک دست و یک پا را ضربدری از پشت به به بالا بکشه طوری که دست و پا به هم نزدیک بشن و تا اونجایی که میتونه در حد ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه بکشه و دوباره دست و پای دیگه رو بکشه به همین صورت البته برای بزرگسال نه برای بچه ها کمرشون آسیب ببینه خلاصه فشار آوردن و کشیدن طوری باشه که شخص پشتش آسیب نبینه
بعدش یه شیعی اندازه توپ گلف روی ناف بزارید و با یک روسری ببندین
      
پاسخ دادن 5 1

منا

منا

        من کیست تخمدان دارم دردناف ربطی به اون داره ایااخه صبحابادردشکمو وکمربیدارمی شم ودورنافم
      
پاسخ دادن 4 0

رضا

رضا

        برای درمان چرک ناف نیفدان دوبارش باید آب دم کرده گیاه پنیرک رو دو هفته ناشتا و قبله خواب بخورید

      
پاسخ دادن 2 1

رامین

رامین

        بهترین روش درمانش رو میگم.1_صبح ناشتا با کیسه آب گرم 10 دقیقه اطراف ناف رو گرم کنید.2_با هر روغنی که دارید 2~3 دقیقه اطراف ناف رو ماساژ بدید.3_ یک سیب زمینی بیض شکل رو عمود رو زمین قرار بدید و به صورت دمر روی سیبزمینی دراز بکشید طوری که سوراخ نافتون روی محل کم قطر سیب زمینه باشه خودتون رو شل کنید و راحت دراز بکشید.بعد از چند ثانیه احساس خواهید کرد درست روی نافتون ضربان زده میشه و شما درمان شدید.(به جای سیب زمینی میتونی از استکان متوسط یا پارچه شکل داده شده یا هرچیز دیگه ای استفاده کنید فقط هر شیعی استفاده میکنید باید به نافتون فشار بیاره)این بهترین و سریعترین و مطمعن ترین روش موجود هست.
      
پاسخ دادن 9 2

علیرضا امیدی منش

علیرضا امیدی منش

        به پشت دراز بکشید و از یک نفر بخواهید قسمت ضربان در ناف یا بالا تر را با فشار دادن دو دست پیدا کند . سپس از فرد بخواهید بیشترین جایی که ضربان میزند را با فشار دادن پیدا کند و سپس محکم بفشارد ۲۰ دقیقه سپس یک عدد سیب زمینی را روی زمین بگذارید و دمر روی آن بخوابید البته قسمتی که بیشترین ضربان را میزند و روی سیب زمینی برای مدت ۱ ساعت بخوابید. 
      
پاسخ دادن 0 0

سایه

سایه

        کاملا روش درستیه.من خیلی نافم میوفته .هر وقت شکمم خالی باشه و چیز سنگینی بلند کنم نافم میوفته و اشتهامو از دست میدم .و جون ندارم اصلن که کاری انجام بدم.
بعد یه شال یا روسری رو به شکل توپ درست میکنم زیر شکمم قرار میدم تا زمانی که ضربان بیاد دقیقا روی نافم.خیلی طول ممکنه بکشه و ضربان هی جا بجا بشه.
یه روش دیگه هست که روش اصلی و سنتیه اینه به پشت بخوابید زانوهاتونو بیارید بالا که عضله های شکم شل بشه بعد یه نفر بیاد با سر انگشتان دو دوست بجز شصتها اطراف نافتون رو فشار بده تا اون نبض رو پیدا کنه هر وقت پیدا کرد قشنگ فشارش بده و نگه داره و آرووم آرووم خیلی آرووم ضربان رو به سمت ناف هدایت کنه یه کم طول میکشه ولی عالیه.بعدش که ضربان داخل ناف قرار گرفت در مان صورت گرفته و معمولا گازهای معده از دهان کاملا خارج میشه 

      
پاسخ دادن 3 0

مهسا

مهسا

        منم سالهاست که این مشکل رو دارم هر ماهم باید برم جا بندازم درمان قطعی اگه کسی میدونه لطفا پیام بزاره تا یک عمر دعاگوش باشیم.
اینم بگم اگه گرفتید پیش نافگیر اگه طرف خیلی وارد باشه حتی با نگاه به شکم ادم بدون لمس کردن هم میفهمه که ناف افتاده، جا انداختنش هم اصلا دردناک نیست با یکم ماساژ روی شکم و چرخاندن انگشت شصت روی ناف خیلی راحت اینکارو انجام میده ولی اگه بلد نباشه کلی فشار وارد میکنه که باعث ایجاد درد زیادی میشه
      
پاسخ دادن 11 8

علی ازاد 23 تبریز

علی ازاد 23 تبریز

        باسلام من هم این مشکل رو دارم میگن بایستی تا اخر عمر کنار بیایی با ناف افتادگی؟؟؟؟
      
پاسخ دادن 0 4

لقمان

لقمان

        نه داداش راه چاره داره فقط قبا این که پیش کسی بری رو نافت آب گرم بزار تا نرم شه 
      
پاسخ دادن 2 1

عادل

عادل

        با سلام و وقت بخیر 
من چند سال پیش بخاطر ورزش بدن سازی و وزنه های سنگین نافم درد گرفت و قرمز کرد بعد از چند روز یه لوله مانند عین روده از نافم بیرون زد و ترشحات زیادی ازش خارج میشد حتی آب هم که میخوردم حالت خون آبه از اونجا خارج میشد به دکتر مراجعه کردم و بهم وقت عمل دادن واسه ۲ماهه بعد ولی تو این دوماه مشکل برطرف شد و اون لوله خود به خود سرجاش رفت ولی الان سالیان زیادی هست که درد شدیدی تو کمرم دارم رفتم ام آر آی دادم گفتن دیسک خیلی خیلی خفیفه ولی جواب ام آر آی رو به فیزیوتراپ که نشون دادم گفت هیچی نیست ولی دردهای زیادی تو بدنم هست که بعضی وقتا دکتر میگفت این دردهای بدن و دردهای شدید قفسه سینه ات از زیاد بودن اسیداوریک بدنت هست از اون رو تا حالا هم نافم قالی میکنه(هرلباسی که میپوشم نافم پرزهای لباس رو به خودش جذب میکنه) بعضی مواقع یبوست دارم و کم اشتها هم شدم وزنمم هی بالا پتیین میره آیا میتونه از دررفتگی ناف باشه؟
از سایت خوبتون عاجزانه تقاضا دارم که لطفا کمکم کنید دیگه نمیدونم به چه دکتر مراجعه کنم که تا حالا نکرده باشم
      
پاسخ دادن 8 8

زهرا

زهرا

        سلام خسته نباشین.من تقریبا سه روزه پایین نافم درد میکنه .صبحا ک بیدار میشم ی مدت خوبه بعدشم شروع میشه 
اوایل پاییشنش بود الان حس میکنم داخلشه .حس میکنم نافم کش میاد😐😐😐 وقتی می ایستم باید با دستم یکمی فشار بدم نافمو .بعضی وقتام حس میکنم سوراخه و داخلش هوا میره
اینم دررفتگیه؟
      
پاسخ دادن 20 4

لقمان

لقمان

        نه زهرا خانم شما رو پشت دراز بکش بعد با هر دو دست نافتو فشار بده ونفس نکش اگه نافت رو جای خودش تپش داشت ببین که مشکل ناف نداری ولی اگه جای دیگه مثال سمت چپ یا راست بود ببین که در رفتگی ناف داری ولی سعی کن خودت اول صبح ناشتا تو خونه 10تا معلق بزن و بعدش کامل صبحانه تو بخور بعد یه ساعت ببین باز همین جوریه اگه خوب نشد بعدش به کسی اقدام کن 
      
پاسخ دادن 2 1

پریا

پریا

        سلام من مادربزرگم متخصص این کاره وب منم یاد داده هروقت نافم میفته درازمیکشم اول سعی میکنم ببینم سمت چپ یاراست پای چپ وبادست راست ب هم نزدیک میکنم یا برعکس بعد انگشت بزاری روناف خودش جامیفته چون مادربزرگم میگفت اگ ببندی نافتوبازم میفته اما اگ دستتوبزاری روش دیگ نمیفته نظر بقیه دوستانم درسته 
      
پاسخ دادن 1 2

Milad

Milad

        بعد از جا انداختن بستن ساقپا ده سانت زیر زانو و پنج سانت زیر آرنج با یک کش پهن و محکم میتونه ناف رو سر جاش محکم نگهداره
از مدیر سایت بابت این مطالب واقعا ممنونم خدا خیرتون بده. 
در بین نظرات دوستان راه های درمان زیادی است میتونه یک صفحه جداگانه باشه به #عنوان تجربه های جاانداختن ناف
      
پاسخ دادن 10 4

روح الله

روح الله

        🔹قرار دادن کیسه آب گرم بمدت نیم ساعت بروی ناف و سپس فشار دادن ناف بطوری که نبض زیر دست و در محل فرورفتگی ناف احساس شود
🔹بستن یک شئ به اندازه ی پیاز با شال بمدت یک ساعت بر روی ناف(برای رفع آب افتادن ناف) 
🔹نشستن بیمار به صورت چهار زانو درحالیکه فرد دیگری هردو زانویش را محکم با دستانش می گیرد، از بیمار می خواهند که خودش را به پشت خم کند تا عضلات شکمی اش در حالت کشیده قرار گیرند، 
🔹گاهی نیز برای درمان افتادن ناف، عصبی را که از زیر بغل رد شده و تمامی دست را عصب دهی می کند با دو انگشت اشاره و شصت گرفته و محکم فشار می دهند تا حدی که تقریبا بیمار از شدت درد نزدیک است که ازحال برود.
🔹آویزان شدن فرد بیمار از میله بارفیکس و همزمان بلعیدن یک قاشق روغن حیوانی که قبلا در دهان نگه داشته شده، با کشیده شدن عضلات شکمی یکی از روش های بدون درد برگردان ناف افتاده می باشد.
نکته بسیار مهم:اینکه ناف به دلیل ضعف و شلی(به علت رطوبت زیاد) ماهیچه های های شکم سریع جا به جا می شه و بعد از جا انداختن ناف باید با قابض های(یعنی جمع کننده و سفت کننده) موضعی و خوراکی و بستن شال تا یه مدتی(یه هفته ای) اب باغذا نخو
      
پاسخ دادن 5 2

روح الله

روح الله

        #افتادگی_ناف
✍️به جابجایی ماهیچه ی ناف افتادگی ناف میگویند
🔶اسباب افتادگی ناف:
⬅️پریدن از بلندی
⬅️سر و ته شدن ناگهانی بدن 
⬅️ ترس شدید
⬅️شوک عصبی

🔶علائم افتادگی ناف:
🔸به پزشک مراجعه میکنی و 
🔸کمردردصبگاهی 
🔸دل پیجه(معمولا زمانی که ناف به طرف پایین جابه جا میشه) 
🔸غرغر شکم 
🔸سردردهای ضربان دار گیجگاهی 
🔸تپش قلبهای دوره ای 
🔸سردی وخواب رفتگی دست و پا 
🔸بی حالی و کسلی 
🔸بی اشتهایی و ضعف عمومی بدن 
🔸لرزش اندام 
🔸یبوست(معمولا زمانی که ناف به طرف بالا جابه جا میشه) 
🔸نفخ شکم خشکی دهان
🔸رنگ پریدگی 
🔸لرزش زانوان 
🔸نبض نداشتن ناف 
🔸ضربان شدید اطراف ناف
⏺ دو گزینه ی آخر از علائم واضح و آشکار و قابل بررسی می باشد که برای بررسی ، فرد را درحالتی که به پشت خوابیده وهردوپایش را درناحیه زانوها خم کرده است و کف پا را روی زمین قرار داده معاینه می نمایند .
🔶نکات قبل از درمان
⬅️ناشتا بودن
⬅️روغن مالی شکم
🔶درمان های عمومی برای افتادگی ناف
🔹گذاشتن انگشت شصت بر روی ناف با فشاری مختصر وچرخاندن به چپ و راست با کمی مکث 
🔹پشتک زدن و غلط زدن 

      
پاسخ دادن 6 6

سارا

سارا

         شما دکتر طب سنتی هستین 
      
پاسخ دادن 6 1

رها

رها

        و بهم گفت غذا رو خوب بجو و اروم بخور و اخرین نفری باش ک از سرسفره بلندمیشی به هیچ وجه سرغذا آب ونوشیدنی نخور... تا45 دقیقه بعداز غذا هم آب و نوشیدنی نخور و اصلا تا45 دقیقه درازنکش بعداز غذا واصلا هم به نافت فکرنکن و فکرتو درگیر چیزای خوب کن.. بعداز یک ماه دوباره بیا پیشم..
اولش تو دلم گفتم دکتره هیچی بارش نیست با اینکه خیلی سخت بود سرغذا اب نخورم ولی با تموم ناامیدی روشش رو امتحان کردم و بعداز یک هفته کاملا حالم خوب شد و انگارمعجزه شده بود و حتی یه دونه دارو هم نخوردم
این روش ک برام مسخره میومد جواب داد والان 6 ماهی هست خیلی حالم خوبه.. 
ارزش. یکبار امتحانو داره این روش
انشالله ک برای شماهم جواب بده
      
پاسخ دادن 6 5

رها

رها

        سلام
دوتاروش کاربردی برای خوب شدن ناف که جواب داده رو پیدا کردم
من خودم تمام علایم دررفتگی ناف رو داشتم. وقتی نافم در میرفت تمام زندگیم مختل میشد.. همش کسل بودم و حوصله انجام هیچ کاری رونداشتم فقط دوست داشتم بخوابم از شدت خستگی که احساس میکردم با اینکه هیچ کاری نکرده بودم که خسته بشم.
وقتی میرفتم پیش ناف گیر میگفت هم نافت دررفته هم رودل کردی.. نافمو سرجاش مینداخت و باماساژ رودلم رو هم برطرف میکرد.
یعنی هرکاری میکردم ک دیگه از جاش درنیاد وسیله ای که بیشتراز2کیلو بود رو برنمیداشتم.. هرغذایی ک گفتن رو خوردم هزارمدل داروی گیاهی.. حتی هزارجور دکترمتخصص وجراح و طب سنتی و بادکش و.. 
اخرش هم میگفتن سالمی و فقط از اعصابته.. یه طوری میگفتن از اعصابته ک خودمم باور کرده بودم.. 
اوایل سالی یکبار درمیومد ازجاش.. بعدها شد 3 ماه یکبار بعدش ماهی یکبار... خودم کلافه شده بودم.. اخرین باری ک رفتم نافمو انداخت سرجاش تا یک هفته حس میکردم داخل شکمم زخم شده و درد زیادی داشتم.. دیگه ب خودم گفتم بمیرمم نمیرم پیش نافمو بندازن سرجاش
ی روز رفتم پیش یه دکتر و تمام علائمم روگفتم بهش.. اون هم دررفتگی رو قبول نداشت و
      
پاسخ دادن 93 49

الهه

الهه

        سلام،من دور نافم سفت شده ،قبلنم پیش چن نفر رفتم که گفتن نافت در رفته برام جا انداختن ولی هیچ وقت نیس که حالت طبیعی داشته باشه کم اشتها شدم موقه عادت ماهانه م بیشتر اذیتم میکنه،دیگه نمیدونم چیکار کنم الان دورش خیلی سفت شده احتماش هست این سفت شدن بخاطر در رفتگی باشه؟
      
پاسخ دادن 7 2

باران

باران

        کیسه اب گرم صب ناشتا نیم ساعت بزار رو شکمت دور شکمت اب گرفته 
      
پاسخ دادن 0 2

محمد حسنی

محمد حسنی

        سلام من بالای ناف سمت چپ ضربان داره که تقربیا ۸ سالی هست که اینطوریه وزنم خیلی پایینه میتونه لاغری از نافم باشه
      
پاسخ دادن 5 5

هیوا

هیوا

        بله همش اینه که نافت افتاده نزد یه دکتر طب سنتی برو ایشلاه خوب میشی
      
پاسخ دادن 0 3

سیدآرمان حسینی

سیدآرمان حسینی

        سلام.منم دقیقا حال شمارو دارم میشه اگه کسی راهنماییتون کرده به منم بگید؟
      
پاسخ دادن 0 3

علیرضا امیدی منش

علیرضا امیدی منش

        صد در صد از نافته

      
پاسخ دادن 0 0

Afrooz

Afrooz

        سلام ببخشید مزاحم شدم من حدود سه ماهی است که استفراغ و حالت تهوع و سرگیجه و سستی بدن و پاها و یبوست و خشکی دهان و تپش قلب و نبض شدید کنار ناف و افسردگی پیدا کردم و کلی دکتر فوق تخصص گوترش رفتم و اندو و ازمایش انجام دادم گفتند سالمی و چیزیت نیست و دیگه به اعصاب ربط دادند و رفتم دکتر اعصاب و کلی قرص گرفتم تا اینکه بازم خوب نشدم که یکی گفت برم دکتر طب سنتی و رفتم گفت افتادگی ناف داری خیلی هم بده و بهم نوبت داد برم ولی سوال داشتم ایا واقعا افتادگی ناف اینقدر مریضی به همراه میاره ممنون میشم جواب بدید
      
پاسخ دادن 8 2

هادی

هادی

        سلام بله الان من چهار ساله نافم افتاده تا دو سال ندونستم منم چهارتا دکتر رفتم بعد آزمایش و کولونوسکپی گفت از اعصابته قرص اعصاب داد ولی من می دونستم از اعصابم نیست چون من کم عصبانی میشم و آدمایی دیدم چند برابر من عصبانی میشن ولی سالم سالمن الانم پیش پنج نفر ناف گیر رفتم دکتر نه پیش آدمای مسن که از ناف سر در میارن پیش هر کدومم سه چهار بار ولی دو ساعت بعد یا نهایتا یک روز بعد دوباره افتاده نمی دونم چرا اینطوری شده میگن جاش چرک کرده و بخاطر اینه که ناف سر جاش نمی مونه اگه دکتر خوبیه ادرس مطبشو بده ما هم بریم
      
پاسخ دادن 16 6

افروز

افروز

        سلام من حدود سه ماه که استفراغ و حالت تهوع و نبض کنار ناف و افسردگی گرفتم و سستی بدن و کلی دکتر معده رفتم و اندو و ازمایش انجام دادم ولی هیچ مشکلی نداشتم و دیگه همه میگفتند از اعصابه و دکتر اعصابم رفتم تا اینکه یه دکتر رفتم طب سنتی تا منو مایعانه کرد گفت نافت افتاده و برام نوبت گذاشت پنج شنبه تا برم پیشش تا برام جا بندازه خیلی دکتر معروفی است همه میگن کارش حرف نداره خودم هم قبلا برای لاغری رفتم پیشش و لاغر کردم ایا ناف افتادن اینقدر بده 
      
پاسخ دادن 10 4

حمید شکوری

حمید شکوری

        اسم دکترو امکانش هست بفرمایید؟
      
پاسخ دادن 4 1

حمید

حمید

        میشه اسم دکترو بفرمایید.یا کسی اسم دکتر خوب میشناسی من چتد بار تا حالا جا انداختم ولی باز جا به جا میشه ممنون میشم خیلی اذیت کنندس
      
پاسخ دادن 4 3

هادی

هادی

        سلام خب اسم دکترو بگو ما هم بریم پیشش
      
پاسخ دادن 3 0

مینا

مینا

        میشه شماره و اسم این دکتر و بگی لطفا
      
پاسخ دادن 6 2

سارا

سارا

        بله از ناف افتادن من دقیقا همین مشکلات و داشتم یک نفر با گرفتن رگ گردن برام جا انداخت خیلی حالم بهت. شد
      
پاسخ دادن 0 0

Hamid

Hamid

        سلام ببخشید آیا فوتبال هم میتونه باعث افتادگی ناف بشه ؟
آخه من هر دفعه فوتبال بازی میکنم بعد یه روز دل درد, گرفتگی عضله زیر شکم و دمای بدنم زیاد میشه 
البته ماساژ میدم یکم بهتر میشه
      
پاسخ دادن 6 3

مهدی

مهدی

        ایا ضربان ناف همون ضربان قلب هس؟؟؟
      
پاسخ دادن 3 5

سلام

سلام

        سلام ، وقت بخیر
دکتر عزیز من یک مشکلی دارم که واقعا هرچقدر میگردم کسی جوابگو نیست و کسی نمیدونه!
من ناف نرمال و درستی داشتم الان نزدیک 6 ماهه انگار یه چیزی عین بند ناف داخلش هست
دیگه کم کم از خوده نافم داره بیرون میزنه انگار!!! این چیه؟ واقعا بند نافه؟ یه چیزه طوسی و سبز که تقریبا سفته . من 24 سالمه . لطفا راهنمایی کنید خیلی ذهنم درگیره
      
پاسخ دادن 17 11

سولیناز

سولیناز

        با سلام. به مدت 4 ماهه پهلوی راستم دچار اسپاسم بود و گاهی حالت تهوع داشتم. بعد پهلوی راستم نبضش می زنه و گاهی درد می کنه و باز حالت تهوع دارم و ضربان قلب شدید و افسردگی. کلی دکتر رفتم. فوق تخصص داخلی سه بار. متخصص اورولوژی و دو بار هم فوق تخصص گوارش. میگن چیزی نیست عصبیه. طب سنتی هم رفتم نگفت نافت افتاده😔 بدنم یکهو چنان داغ می کنه که حد نداره. کلافم تورو خدا بگید چیکار کنم. آیا ناف من افتاده؟؟؟؟؟
      
پاسخ دادن 5 1

یاس

یاس

        سلام من مدتهای طولانی که نافم افتاده پای چپم سست میشه وبی حس . وقتی ناف میفته یا جابجا میشه یا به سمت راست میره یاچپ.درهمون روزهای اول ناف روجابندازید تا آب زیرش نیفته .وقتی ناف میفته رنگ وروی صورت زرد میشه و چشم ها حالت جمع شدگی پیدا میکنه همیشه احساس خستگی دارید و خواب آلودگی .گاهی اوقات خیلی احساس گرسنگی میکنید ولی بعدازخوردن چن لقمه غذا حالت تهوع ناشی ازافتادگی ناف اجازه غذاخوردن رونمیده بعدکم کم وزن میاد پایین . روش های جاانداختن یاباید ازرگ زیر بغل استفاده کرد یا رگ انگشت شصت که عالیه یااگر مدت طولانی ناف افتاده باشه باید چند بارپشت سرهم جاانداخت تاابی ک زیرش افتاده بره یااینکه صبخ ها کیسه آب گرم یا آب جوش داخل قوری بزارید وآروم روی ناف بزارید تااطراف ناف نرم بشه دریه همچین شرایطی احساس میکنید آبی ک زیرناف آفتاده جابجا میشه اونوخت ناف روجابندازید بعد ازجاانداختن حتما سینه مرغ رو بانمک زیاد کبابی کنید بخورید یاتخم مرغ باسماق بخورید حداقل تا1ساعت هم آب نخورید سعی کنید بعدش باورزش روی عضلات شکم کارکنید تاقوی بشید و نافتوت نیفته .ان شالله این مطالب به دردتون بخوره 
      
پاسخ دادن 6 2

TaranomBaran

TaranomBaran

        علایم منم همین جوری هی یعنی نافهم افتاده
      
پاسخ دادن 0 0

ناشناس

ناشناس

        سلام. منم مشکل جابجایی ناف دارم مادرم از تو کمر پوست کمرمو میکشه تا صدای تق بده مثل شکستن انگشت دست بعد میره سر جاش میخوام بدونم ب مرور زمان ب ستون فقراتم اسیب نمیزنه؟ 
      
پاسخ دادن 2 1

سعادت

سعادت

        با سلام من از دوسال پیش رگ پشت نافم ضربه میزد وبادرد بی اشتهایی ضعف. درد در رگهای پشت پام سرگیجه همراه شد رفتم پیش فوق تخصص دوبار اندوسکپی کردم .سی تی اسکن کردم چیزی معلوم نشد .الان دردم تشدید شده  وقتی یه کم شکمم رو ماساژ میدم صدای جابجا شدن اب رو احساس میکنم و دردم یکم التیام پیدا میکنه بخدا دیگه از لحاط روحی روانی هم به مشکل خورده ام . کسی هست که بهم کمک بکنه ممنون میشم.لطفا جوابم روحتما بدین 
      
پاسخ دادن 13 3

علیرضا امیدی منش

علیرضا امیدی منش

        شما یک عدد سیب زمینی متوسط رو با شال رو قسمت ناف او ن جایی که ضربان زیاد میزنه چند روز ببند
      
پاسخ دادن 0 0

نازنین

نازنین

        سلام.بعضی اوقات انگشتم رو مزارم رو نافم تا چک کنم سرجاشه یا نه.بعضی اوقات ضربان ناف بغل نافم میزنه ولی یکی دو روز بعد ضربان ناف سرجاش میزنه و این خیلی عجبیه برام.میشه بگین چیکار کنم که همیشه ضربان ناف از خود ناف بزنه
      
پاسخ دادن 14 7

ناشناس

ناشناس

        سلام.من هم مشکل در رفتگی ناف دارم به طوری که وقتی میفته مجبورم روزی دوسه بار جا بندازمش ولی به یک ساعت نمیکشه که دوباره میفته حتی وقتی تو حالت درازکش هستم و جابجا میشم.علتش چیه ؟آب آوردگی ناف یا مزمن شدنش؟درمان آب آوردگی ناف چی هست؟ 
اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه چون دچار خونریزی شدید هستم نافم جا میفته درست میشه ولی دوباره در میره.
      
پاسخ دادن 14 9

هانیه

هانیه

        منم مثل شما بودم خونریزی با امپول ویتامین k  وامپول استاریودل والرت قطع کردم ونافمم بردم ناف گیر انداخت گفت تباید ایستاده اب بخوری یا چیزی سنگین برداری وزیر شکممو گفت ببندم وگیره روسری روی نافم بیفته 
      
پاسخ دادن 1 0

محمّد

محمّد

        من شنیدم میگن بادکش بهترین راه حله من هم دراز کشیدم و بادکش رو گذاشتم روی شکمم و بعد خودمو جمع کردم تا نافم بیفته سرجاش بعد با روغن مادرم از بالای سرم به سمت پایین به حالت چهار انگشتی ماساژ داد یه چیزی که گیر کرده بود ردشد بعداز چند دقیقه دلم بدجور زخمی شده بود از تو. ولی یبوست هم تاثیر داره که اونم شنیدم با برگه ی زردآلو برطرف میشه
      
پاسخ دادن 4 2

مسعود

مسعود

        منم نزدیک 10 سالی میشه نافم میوفته ....هی میرم پیش اونایی که ناف میارن ....اما موقعی که نافمو سرجاش میزارن بعد از ی ساعت دوباره میوفته...نمیدونم چکار کنم میرم پیش دکتر میگه پیش ما نگو نافم افتاده معنایی نداره ناف افتادن ،میگه تو مشکل معده داری بهش میگم من تا بحال معده م درد نکرده فقط ضربان نافم زیاد میزنه کم اشتها و لرزش دست و بدن و ضعف بدنی و عصبی زیاد دارم......خودمم موندم چکار کنم...
      
پاسخ دادن 9 4

amir

amir

        ناف منم مثل شما افتاده دیگه سنگ شده پیش خیلیا رفتم نافمو درست میکنن ولی بازم در میره اطرفشم پره اب جمع شده چاره ای جز عمل اینا نداره فکر میکنم ولی نمیدونم کجا برم تو بیمارستانها هم سر در نمیارن
      
پاسخ دادن 1 0

هادی

هادی

        سلام دوستان ناف منم چهار سال افتاده و هر چقدر جا میندازیم باز دو سه ساعت نمیکشه می افته و دفع بلغم و کف هم دارم شمام ای علائم رو دارید یا این یه درد دیگست
      
پاسخ دادن 12 7

حسن شاهسون

حسن شاهسون

        افتادگی ناف وجودنداره همش علایم سندرم روده تحریک پذیر هستش ومتاسفانه درمان قطعی هم نداره
      
پاسخ دادن 0 7

پیمان

پیمان

        سلام، هر وقت دچار کم اشتهایی، کم تحرکی، حالت تهوع و سر گیجه و سستی بدن و کم حالی شدید، و همچنین شکمتون حالت داغ شدن پیدا کرد، اطراف ناف نبض زد بدونید صد درصد نافتون جابجا شده، توی شهر ما کرمانشاه جوانرود، پیر زن یا پیرمردهایی هستن در عرض یه ربع با چند حرکت مالشی روی قسمت های شکم فوری حالتون رو خوب میکنن، بعد یک کیسه کوچک نمک رو میبندن روی ناف و میگن مراقبت کنید تا نافتون خوب جا بگیره
      
پاسخ دادن 3 1

AYOOB

AYOOB

        سلام من چهار ماه است زور زدم به دوتا بشکه چهل لیتری زانوهام سست میشه سردرد دارم وزیر نافم درد میکنه آیا نافم افتاده 
      
پاسخ دادن 4 1

سامان

سامان

        به احتمال زیاد بله
      
پاسخ دادن 0 0

ayoob

ayoob

        سلام من چهار ماهی میشه سردرد بعد طرف راستم زربان داره زانوهام سست میشه زیر نافم درد میکنه باید چیکار کنم آیا نافم افتاده 
      
پاسخ دادن 5 3

مهسا

مهسا

        سلام دوستان من الان 3ماهه درد شکم زیاد دارم سر گیجه دارم حالت تهوع زیاد 20سال دارم خواهر زاده ام وقتی با تندی رو شکمم نشست علائم رو پیدا کردم به نظرتان نافم افتاده
      
پاسخ دادن 10 2

حمید شکوری

حمید شکوری

        برید پیش ناف گیر
      
پاسخ دادن 2 0

نازلی

نازلی

        صبح وقتی ناشتا هستید میتونید از بارفیکس آویزون بشید وخودتونو شل کنید ویاباشیشه نوشابه بازم ناشتا باشید نافتونو آروم بپیچانید وبعد از دوسه دور ک ب راست وچپ چرخوندید ی دفعه شیشه را از ناف به طرف بالا جدا کنید حتما سر جاش میفته وکیوم هم جواب میده اما بهتره پیش کسی ک کار بلده برید تا مطمئن بشید ک سر جاش افتاده.موفق و سلامت باشید
      
پاسخ دادن 3 1

سیدمسلم واعظی

سیدمسلم واعظی

        سلام مدت یک ماه شده که تکرر ادرار دارم شب وروز ادرارم فشارش کم شده وقطع میشه با کمی زور زدن تخلیه میشه آخرش چکه چکه میاد آزمایش وسونو گرفتم چیزی نبود درناحیه سمت چپ ناف درهفته چند بار درد دارم بعضی وقت دور ناف درد دارم احتمال داره نافم رفته باشه چون قبل از بیماری اسباب کشی ومسافرت داشتم
      
پاسخ دادن 11 5

ایمان

ایمان

        سلام منم مثل شما هستم راه حلی پیدا کردین
      
پاسخ دادن 1 0

مهسا

مهسا

        چیکار کنیم که نافمون عادت به دررفتگی نکنه.من نافم افتاده جا انداختم ولی میگن عادت کرده شده.هی میفته.
      
پاسخ دادن 31 9

محمد

محمد

        ناف ک چند بار در بره همینه من الان چندین ساله هر دوماه در میره و هیچ راهی نداره
      
پاسخ دادن 0 0

ع ص

ع ص

        سلام روغن زیتون وروغن میمنایی یا ازمکه میارن یاعطاریها دارند اینو می گرم کنین به اندازه یک قاشق صبح ناشتا بخورین تا ناف جون بگیره سفت بشه تا یکهفته بخورین درست میشه
      
پاسخ دادن 0 0

محمد

محمد

        Pبا سلام حدود سه ماهی هست که اطراف نافم درد میکنه هم زیر ناف هم بالا ناف و پهلو هام . سونوگرافی سی تی اسکن کولونوسکپی آزمایش کبد ، ادرار،مدفوع،خون هم دادم هیچ مشکلی نداشته پیش دکتر گوارش و کبد و مجاری ادرار. هم رفتم میگن درد از یه قسمت دیگه ا ست ، درد هام هم داخل هفته دو سه بار میگیره شدید . میشه لطفا کمکم کنید!
      
پاسخ دادن 5 2

نبی

نبی

        طریقه گرفتن ناف توسط خودتون یک بالش زیرسرتون بزارید دراز بکشید پاهاتون جمع کنید با دست راست و چپ باسر انگشتان حالت چنگ شده بافشاراز سمت چپ ناف دوناخون فاصله ازناف دقیقاازروی بازوی شکم بکشید به سمت ناف مساوی ناف اینکار انجام بدین ضربان رو حس می‌کنید دوبار انجام بدین ناف میاد سرجاش بعد اینکار به همون حالت درازکشیده یک ساعت حرکت نکنید تاناف ثابت بشه خودم افغانیم توافغانستان زیاد ناف گرفتم امیدوارم سلامت باشید
      
پاسخ دادن 19 6

زهرا

زهرا

        سلام من ناحیه ی نافم دردمیکنه دردش اینجوریه ک میگیره و ول میکنه ایاافتاده؟؟
      
پاسخ دادن 10 1

Mahta

Mahta

        سلام.به خدا خانواده ام از دست من خسته شدن انقدر منو بردن دکتر امروز باهاشون دعوام شد دیگه هی میگن نافت افتاده من باور نمیکنم. همه علائم افتادگی ناف رو هم دارم.من خیلی آدم ترسوییم میترسم درد داشته باشه اخه خیلی جون عزیزم😭گاهی به خاطر این جون عزیز بودنم حالم از خودم بهم میخوره.تو رو خدا راستشو بگین درد داره جا انداختنش نه؟
      
پاسخ دادن 14 18

Mah

Mah

        سلام منم مثل شما الان ۶سال هست هزارتا جا رفتم نافم انداختن ولی دیگه خسته شدم 
      
پاسخ دادن 8 7

محمد محمدی

محمد محمدی

        سلام خوبید وقتی ناف جا میندازید تا دوهفته ورزش سنگین نکنید آب اطراف غذا نخورید و زیر تافتون رو تا یک هفته با روسری ببندید و شربت بالنگ و گلاب بخورید تا دوباره نیفته
      
پاسخ دادن 1 0

Fakherkala@Gmail.com

Fakherkala@Gmail.com

        سلام من هم مشکل شمارو داشتم درد نداره خیالت راحت
      
پاسخ دادن 5 1

Pumak-Samir

Pumak-Samir

        به نام خداوند جان و خرد...
جا داره ك اينجا مطالبي رو بيان كنم ك هم وظيفه انساني خودم هست و همم اميدوارم ك راهي باشه واسه شفاي كساني ك از اين موضوع مهم اطلاعي ندارند و به اميدا خداي مهربان بتوانند دوباره سلامتي خودشان رو به دست بياورند...
اك از همه شماها بيشتر نرفته باشم دكتر كمتر هم نرفتم و انواع ازمايشات و اقسام دارو و خلاصه و و...و كم كم حالت بيماري و غذا نخوردنم كشيد به مسايل روحي و افسردگي و منزوي شدن در اخرين ترمهاي يوني ك حسابي روي درسام اثر گذاشت و همه جا رفتم اما نتيجه اي نگرفتم و تشخيص نهايي دكترا بالاخره پانيك شد و فهميدم ك پانيك دارم ولي همش برام جاي سوال بود ك منشاء اين كجا و چي ميتونه باشه و پي گيرش شدم بالاخره تا روزي با يك اقاي سي ساله تصادفي تو مسجد اشنا شدم و خودمم از ناف و تكه افتادن يه چيزايي حاليم بود ولي نه به اندازه اي ك فكر كنم اينقدر رو بدن اثرگذار بشه و خدا به اون اقا اجرت بده ك پانزده سال بود دكتر نموند ك نرفته بود و خودش هم فارغ التحصيل روانشناسي بود ك با همه تجربيات و ازمايشات متوجه شده بود ك ناف در واقع ستون كل بدن و اعصاب هست ك 70 درصد بيماري هاي....
      
پاسخ دادن 31 17

Samir-pumak

Samir-pumak

        ...گوارشي و سردردهاي عصبي و اعصاب مهم وصل به نخاع و مخصوصا دستگاه تناسلي و قلب و كشاله رانها و دست چپ رو شامل ميشود ك بخاطر اثبات علمي ان از سوي پزشكان محترم رد شده و بي اثر ميدانند در صورتي ك من واقعا و واقعا با مطالعات در اين زمينه و پرس و جو از افراد متبحر تو اين كار به اون اعتقاد كامل دارم و جالب اينجاست ك تنها جايي ك ارتباط اعصاب بدن مستقيم روي مغز و قسمتهاي سرتونين و دوپامين و سمپاتيك و پاراسمپاتيك دارد همين ناف هست ك افراد بسياري از ان بي خبرند پس بعد از ازمايشات متعدد و دكتر باز نتيجه اي نگرفتيد اين راه را هم به شرط مراجعه به افراد متخصص در اين حوزه ك جاي نگراني و ترسي هم نيست به اميد خدا ك مشكل شما كاملا حل ميشه و ما رو هم از دعاي خيرتون بي نصيب نكنيد....
      
پاسخ دادن 13 2

مریم

مریم

        باسلام.ببخشید شما مطمئن هستین که حملات پانیک به دررفتگی ناف مربوط میشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
      
پاسخ دادن 1 0

ئامانج

ئامانج

        Pumak-Samir
ممنون کە بهم اطمینان دادی دوست عزیز. منم دقیقا چند سالە مشکلات گوارشی و اعصاب دارم کە فک کنم از نافمە چون یکی دو جا رفتم گفتن خیلی وقتە افتادە.کلی داروی گوارش خوردم کە تاثیر زیادی نداره همشم دکترا میگن ورم معدە و ibs داری، روانشناسم میگە پانیک داری پنج سالە دارو میخورم باز همون حالا رو دارم.دیگە اضطرابو استرس از زندگی بیزارم کردە.چند بارم نافمو جا آوردن کە باز میوفتە میخوام یبارم تب سوزنی رو امتحان کنم بلکم جواب بگیرم. بە امید بهبودی همە
      
پاسخ دادن 0 0

عمر

عمر

        اصلاااااا درد نداره. با روش دست گزاشتن روی ناف. اصلاااا درد نداره. و5دیقه طول میکشه. اما روشای دیگه ش شاییید کمی درد داره
      
پاسخ دادن 0 0

مسعود

مسعود

        ایشالا خوب میشید عزیزم....
      
پاسخ دادن 0 0

ارزو

ارزو

        سلام من سالی 7تا۱۰بار نافم می افته اصلا درد نداره جونم
      
پاسخ دادن 0 0

مسیح

مسیح

        سلام افرادی که نافشون میفته ترس شدید از مرگ پیدا میکنن میترسن اگه کسی بخواد جابندازه بمیرن ولی هیچ اتفاقی نمیفته بادکش ناف خوبه بارفیکس هم خوبه
      
پاسخ دادن 0 0

Fatima

Fatima

        سلام منم مثل توام 
جون دوست نیستم ولی استرس میگیرم و تلقین میکنم که درد داره به همین دلیل ممکنه دردم بیاد ، تازه با اینکه کل علائمو دارم اصلا به روی خودم نیاوردم که خانوادم بگن بیا بریم جا بندازیمش ، اگه رفتی درد نداشت به من اطلاع میدی که منم تا قبل از اینکه نمردم یه کاری بکنم!؟🤕😅
      
پاسخ دادن 0 0

pariiii

pariiii

        سلام.من چن سال پیش خوابیده بودم خواهر زادم یه بچه 5_6ساله بود.یهو نشست رو شکمم.از اون موقع تا حالا نافم درد میکنه و حس میکنم شیشه ریز تو نافمه .دلیلش چیه؟باید چیکار کنم؟؟

      
پاسخ دادن 10 8

A

A

        سلام احتمالا نافتون افتاده برا من هم این اتفاق افتاده
      
پاسخ دادن 1 2

بارانا

بارانا

        سلام عزیزم نافت افتاده
      
پاسخ دادن 0 1

سیاوش

سیاوش

        من ۱ روز پیش ضربه ای تند حوردم و بالای انفم درد میکنه چکار کنم ولی زود ترو خدا
      
پاسخ دادن 2 3

نازلی

نازلی

        صبح ناشتا از جایی مث بارفیکس آویزون کنید وخودتونو شل کنید تا سر جاش بیفته بعد از اون یک ساعت چیزی نخورید 
      
پاسخ دادن 0 0

سعید

سعید

        سلام 
صبح ناشتا به پشت دراز بکشید
پاها و رو به شکم جمع کنید
روی شکمتان یک دستمال بیاندازید
سپس قوری داغ یاآجرداغ یا...روی شکمتان حرکت دهید
بعداز چند دقیقه ته یک لیوان را روی ناف
کمی فشار دهید و به یک سمت بچرخانید وتکان دهید تا ۳روز(آب روی آتش)بامید حق
      
پاسخ دادن 12 7

یوسف

یوسف

        همین آجر داغ و قوری داغ و ادامه کارهایی که نوشتن بهترین روش درمان افتادگی ناف هستش 
      
پاسخ دادن 1 0

کیانی

کیانی

        سلام .دخترم یکبار به طور ناگهانی روی شکمم افتاد از همون موقع من اضطراب و دلشوره پیداکردم و نافم ضربان دارشد.گاهی هم درد داشتم ولی هیچ دکتری تشخیص نداد .وحالم خیلی بدتر شد تا این که پیش دکتر خانگی رفتم و نافمو جا انداخت و گفت دور ناف هم اب جمع شده .خیلی هم دچار یبوست شدم .مشکلم کاملا برطرف شد ولی مساله اینه که عادت کرده و هرازگاهی این مشکل برام پیش میاد چه راهکاری هست که دیگه پیش نیاد .برای بارداری ضررداره؟؟
      
پاسخ دادن 7 3

خدیجه

خدیجه

        شما باید همیشه صبحانه ات سر موقه بخوری
      
پاسخ دادن 0 3

حکیمی

حکیمی

        سلام وقت بخیر
همسرم تقریباً ۶ماه هست که درد شکم و اسهال و استفراغ داره و تواین حالت احساس گرما هم داره گاهی ۲بار درماه هم اینجوری میشه،دکتر رفتیم گفت شاید عفونت باشه قرص داد ولی بعد تموم شدن دوره باز دل پیچه گرفت
به نظرتون میشه افتادگی ناف باشه ممنونم
      
پاسخ دادن 12 10

A

A

        سلام احتمالا ناف شون افتاده پیش یه پزشک طب سنتی ببرید 
      
پاسخ دادن 0 0

روهام

روهام

        بله افتاده‌ی ناف هستش
      
پاسخ دادن 1 1

الیاس

الیاس

        سلام من دو هفته میشه نافم رفته الان هیچ مشکلی ندارم ولی نمیدونم چرا نافم میزنه ولی شکم درد یا اسهال نیستم اشتهامم خوبه دو بار هم پیش نافگیر رفتم میشه بگین مشکلم چیه
      
پاسخ دادن 7 4

سودی

سودی

        من به مدت چند سال بود با درد معده و دل درد مواجه بودم پیش چندین دکتر رفتم و همه گفتن سالمی چون انواع آزمایشات سونوگرافی و درمان ها رو انجام دادم. حتی 2هفته پیش کلونوسکوپی و آندوسکپی انجام دادم که اونم خوشبختانه سالم نشون داده شد یه سری دکترا از علایم من بهم گفتن تو سندروم روده تحریک پذیر داری و اما درمان ها وداروهای اونم جواب نداد. انقدر خرج دکتر و دارو دادم بخدا خسته شدم هفته پیش حدود 2 میلیون پول آندوسکپی و کلونوسکپی و دارو ویزیت من شد. تا حالا دوبار آندوسکپی انجام دادم و همه گفتن سالمی استرس و اعصاب هست و رژیم غذایی رو رعایت کن من از بس لبنیات و میوه و سبزیجات و چیزهایی که برای معده مضر هست رو اکثرا نخوردم در عرض 2 ماه 10کیلو وزن کم کردم کلا که آدم لاغری بودم از 51 کیلو شدم 41 کیلو. دور نافم و اطراف روده میپیچه کم اشتها شدم معده درد میگیرم چندین ساله اینطورم و چند ماهه شکمم صداهای شدید میخوره و قاقور میکنه به قول معروف. این باعث خجالتم شده نه درمان جواب داد نه دارو نه دکتری. چند سالی بود مادرم میگفت بریم پیش کسی که گرفتن ناف رو بلد باشه دیروز یبار رفتم یکم حالم با ماساژاش بهتره فعلا
      
پاسخ دادن 25 10

محمد

محمد

        سلام من هم علائمم شبیه شماست . فعلا به طب سنتی روی آوردم . لطفا نتایج ناف گیریتون رو با ما هم در میون بذارید . درضمن با چه روشی نافتون رو جا انداخت ؟ 
      
پاسخ دادن 11 2

بهزاد

بهزاد

        سلام.من۳سال بوددل درد، اسهال،معده درد،دل پیچه،صدای روده،کم شدن اشتها،خشک بودن دهان،کم وزن شدن بدن داشتم، دکتر گوارش ومعده رفتم آندسکوپی شدم انواع قرص وکپسول راخوردم فایده نداشت.نافم افتاده بود،رفتم جاش انداختم خوب شدم
      
پاسخ دادن 15 3

امیر

امیر

        سلام اقا بهزاد میشه مرکزی که رفتی اینکارو انجام دادی معرفی کنی؟ ممنونم
      
پاسخ دادن 15 8

ناصر.

ناصر.

        سلام. ورزش بال فیکس صبح ها ناشتا انجام بدهید ۴روز پشت سر هم. حتما ناف شما جا می افتد. 
      
پاسخ دادن 1 0

سامان

سامان

        بادکش ناشتا و ی مدت با یک شال محکم شیکم رو بستن منو نجات داد... الان حتی باشگاه هم می تونم برم و مشکلی ندارم
      
پاسخ دادن 0 0

مهدی

مهدی

        با عرض سلام
حدود 3.4ماه هست که به مشکلی بر خوردم که اوایل فقط تهوع و طپش قلب و حالتهای شبیه افسردگی و استرس های ناخودآگاه میشدم به دکتر مراجعه کردم تشخیص آنچنانی نداد رفتم پیش طبیب سنتی گفت که نافت افتاده و انداخت جا و بهم گفت رگش متورم شده بعد جا انداختن دیگه حالتای قبل رو ندارم فقط ضربان بالای شکمم میزنه دلیلش رو خواستم بدونم
      
پاسخ دادن 9 3

فرانه

فرانه

        سلام 
من چند سالی هست که درگیر این ناف افتادن شدم 
خودم متوجه شدم که مشگلم چیه زمانهایی که دل درد شدید و معده درد میشم متوجه میشم نافم افتاده حتی سنگینم بلند نمیکنم با بالا پایین رفتن از پله اینطوری میشه 
دکترم رفتم واقعا متوجه نمیشن 
تنها کاری که میکنم اینکه زمانی که باشگاه میرم روی دستگاه پشت پا دراز میشم دمرو و نافم رو فشار میدم و پام رو از پشت جمع میکنم که به شکمم فشار بیاد که نبضش بزنه و ارومتر شه چون این دستگاه قسمت شکمش قوص داره این کارو همیشه میکنم که جلوگیری بشه 
یه کاری که خیلی خوبه اینه که با استکان نشکن کسی با فشار بزاره روی ناف و ناف رو در جهت عقربه ساعت بچرخونه تا تبض بزنه و ارومتر شه 

      
پاسخ دادن 9 5

رامین

رامین

        سلام من خیلی وقت نافم افتاده وقتی میرم دکتر میگه واریکوس داری منم دوبار عمل کردن آیا ربطی به واریکوس داره خیلی هم عزیتم میکنه ممنونم جواب خوب بدین

      
پاسخ دادن 0 5

ع

ع

        باسلام وخسته نباشیدخدمت همگی من چندروزپیش یه ضربه به شکمم خوردیکی بهم گفت بیاتابرات باانگشت نافت روتابدم درست میشی میخاستم بفهمم اگه مشکل ازاون نبوده این کارروانجام دادم خطرداره یانه
      
پاسخ دادن 4 2

محمد

محمد

        شما اول ببینید نشانه های دررفتگی ناف رو دارن یا نه
      
پاسخ دادن 0 3

علی

علی

        سلام من حدود چهار ساله که به در رفتگی ناف دچارم و پیش هر کسی رفتم نتونستن جا بیندازن همیشه کسلم وخیلی زود گرسنه میشم وقتی میخوابم موقعی که بیدار میشم به سختی از جام بلند میشم ونمیتونم رو پاهام بایستم خیلی سختی کشیدم تواین چندسال لطفاا راهنمایی ام کنید با تشکر
      
پاسخ دادن 30 7

حمید

حمید

        دوست عزیز . پیش طب سنتی برین . مخصوصا آدمای قدیمی اونا خوب بلدن جا بندازن به این صورت که اول نقطه ی نافتو دستکاری میکنه و جا مینداره و بعد رگ های گردن و پشت رو میمالن
      
پاسخ دادن 1 1

فرهاد

فرهاد

        دوست عزیز این طب سنتی در کرمانشاه به خوبی انجام میشود در شهر های دیگر که من پرسیده‌ام اکثر بیماری مسخره کننده ای میدانند و میگویند همچین اتفاقی ممکن نیس و تشخیصش سخت است اما من مطالب این پیج رو خوندم تمام علائمی رو که نام بردند صحیح میباشد.
      
پاسخ دادن 3 0

نسترن

نسترن

        منم نزدیک ب 4 یاله با این درد شکم دارن دست وپنجه نرم میکنم پیش هزار نفر. ک طب سنتی هم هستن رفتن افتادگی نافم مزمن شده و هیچ راه درمانی انگار نداره خیلی اذیت میشم
      
پاسخ دادن 0 0

راحله

راحله

        من هم نافم افتاده بود دوبار جا انداخم ولی امشب باز هم درددد امده سرافم اون خانمی که برام جا ادناخت خیلی خیلی سنش بالا بود نمی دونم دوباره انجام میده یا نه 
ولی انقدر وارد ددددد بود که خدا بدونه دلم میخواد کل دنیا برنیشش تا از این درد راحت بشن
      
پاسخ دادن 6 1

لیلا

لیلا

        توروخدااونایی که جاانداختن بگن ازکجان وکجاجاانداختن شایدماهم بتونیم بیام جابندازیم،بدترین دردهستش
      
پاسخ دادن 3 0

اشکان

اشکان

        کدوم استانی اقا علی؟
      
پاسخ دادن 4 0

عبدالله

عبدالله

        سلام من چند وقت هست که یک چیز زرد رنگی داخل ناف ام هست بزرگ هم هستش مشکل از چی هست و چه نوع بیماری دارم 
      
پاسخ دادن 6 3

عالمی

عالمی

        من چهار سال پیش با موتور در حالی ک خیلی گرسنه بودم وشکمم خالی بود از ی جای پر چول چاله بود داشتم می آمدم ک بعد از چند روز مدام شکمم درد میکرد واسهال داشتم و چند سال ک همین طور هستم دکتر رفتم میگه زخم معده داری یکی میگه روده ات مشکل داره 
من یکدفعه در حالی ک سالم بودم این اتفاق برام افتاد 
ب نظر شما نافم افتاده ؟ اگر افتاده با گذشت این همه مدت درست میشه ؟
      
پاسخ دادن 20 11

حسین

حسین

        بله قطعا ناف شما افتاده است
      
پاسخ دادن 3 2

A

A

        سلام خوبید من الان نگاه کردم حتما حتما ناف شما افتاده پیشه دکتر طب سنتی برید 
      
پاسخ دادن 0 0

ابوالفضل

ابوالفضل

        سلام 
من یک هفتس که درددور ناف دارم بیشترسمت چپ نافم هست که ضربانم داره..یکمم ورم کرده میل به غذا هم ندارم 
بدنمم سست میشه مشکل تنفسی هم دارم که با دردناف نفسم بالا نمیاد چنبارم دکتررفتم گفتن خوبی سونوگرافی هم رفتم دکتر گوارشم رفتم گفت چیزی نیست
یکی از همسایه هامونم برام بادکش کرد یه روز خوب بودم دوباره شروع شد
میشه افتادگیه ناف باشه ؟؟؟
لطفا جواب بدید هرکی میدونه مشکلم چیه

      
پاسخ دادن 8 3

محمد

محمد

        اگه نتیجه گرفتی لطفا به اشتراک بزار
      
پاسخ دادن 0 0

بهار

بهار

        سلام حتما ناف شما افتاده پیشه دکتر طب سنتی برید
      
پاسخ دادن 0 0

نادیا

نادیا

        سلام.من یه هفتس درد شکمی خیلی خیلی بدی دارم.من سابقه افتادن ناف رو دارم هفته پیش بدلیل استرس مهمون و زیاد سرپا بودن احتمال میدم نافم افتاده باشه.من درد خیلی خیلی بدی در ناحیه سر دل و معده دارم مخصوصا بعدازظهرهادردم خیلی بد میشه طوریکه نمیتونم نفس بکشم. از طرفی پشتم از ناحیه کمرقلنج میکنه خیلی شدید. حالت تهوع دارم.پایین ناف هم درد دارم یعنی هم بالا و هم پایین ناف.هر نیم ساعت ضعف میکنم.اسهال هم دارم.گاهی درد لگن خیلی بدی دارم.الانم ۱۰ روز پریودم جابجاشده واقعا نافم افتاده آخه علائم پانکراس هم ایناس نکنه اون باشه؟؟!!میشه تو سایت جواب بدین جوابمو ایمیل نفرستین
      
پاسخ دادن 19 14

کوثر

کوثر

        دوست عزیزمنم دقیقا شبیه این چیزایی که نوشتید هستم .اگر مشکلتون حل شده منم راهنمایی کنید لطفا
      
پاسخ دادن 1 1

علی

علی

        سلام من افم ضربان داره ولی هیچکدام ازاین علائم روندارم میشه راهنمایی کنید
      
پاسخ دادن 2 0

هادی 02

هادی 02

        سلام من یه مدت عصبی شدم پشت سرم نبض دار شده احساس ضعف شدید وبی اشتهایی میکنم یکم زبونم سنگینی میکنه درد شدید معده پادرد وبی حوصلگی واحساس خستگی هم میکنم بااین علایم 
ایا نافم افتاده یا نه؟؟؟سونوگرافی کامل از شکمم هم گرفتم گفت مشکلی نیست ممنون میشم پاسخ بدید تشکر
      
پاسخ دادن 14 11

فاطمه

فاطمه

        سلام‌وقتتون بخیر
من دوسال پیش رفته بودم پیش یه دکتر طب سنتی ایشون گفتن نافم دررفته و ی روغن با اسم روغن مصطکی دادن ک دور نافم بزنم و من بدلایلی نتوتستم استفاده کنم الان خیلی‌وقته کمر درد شدید هم دارم دکترم رفتم عکس گرفتن گفتن مشکلی نداره میخواستم ببینم دررفتگی ناف میتونه باعث کمردرد مزمن بشه؟؟
      
پاسخ دادن 11 4

حسام

حسام

        بله دوست عزیر باعث شکم درد و کمر درو میشود
      
پاسخ دادن 1 0

ازیتا

ازیتا

        من رفتم طب سنتی گفت مهره ناف داری یه دارو محلی داد گفت که باید پونزده روز بجوشونی یک استکان و یه ساعت قبل ناهار و شام بخوری.ناشتا هم ده تا بارفیکس بزنین.مایعات هم سر پا نخورین.
      
پاسخ دادن 2 5

شقایق

شقایق

        سلام منم چندسالی هست با ناف افتادن مشکل دارم چندبارم انداختم سرجاش ولی بازمیوفته طوری ک حتی استخونامم درد میکنه بی حسی دست وپا دارم بایدچکارکنم حس میکنم دارم فلج میشم از بی حسی بدن همش میلرزه
      
پاسخ دادن 18 11

مجتبی

مجتبی

        سلام و احترام. من میخواستم بگم که اکثر افراد میانسال مردم افغانستان بلدن جا بندازن. من خودم افغانی هستم و مسدونم از 10تا خونه حتما 3یا4 تا خونه اشخاصی دارن ک بلند ناف را جا بندازن. به شیوه های مختلف و این کارو میکنن. هیچ دردی نداره. تنها روشی ک واقعا درد داره ولی زود انجام میشه جا انداختن ناف از زیر بغل هست ک توسیه میکنم امتحان نکنین چون درد داره بقیش نه. اکر هم زیاد جدی نباشه میتونین با دو سه روز صبح ناشتا از جایی اویزان شوید مثل بارفیکس و چند ثانیه نگه دارید. یا قلت بزنین. اگر جواب نداد برین برای جا انداختن. یا به پشت دراز بکشید و پا های خود رو جمع کنین دو یکی باشه ک دو شصت دستشو بزاره سمت چپ و راست ناف و ارام فشار بده و حتما پرش تیر ناف زیاده ک باید کمی اروم بشه و بعد دست رو ببره دور شکم به طرف کمر تا انگشن هر دو دست به هم بره بعد شمارو به سمت بارا کمی بکشه و اروم به سما ناف بلغزونه. ویا لیوان بعدش بزاره یعنی سیب زمینی رو نصف کنین و کبریت بچینین به سمت عموی کنار هم سیب زمینی رو روی ناف قرار بدین گوگرد ها باید سمت بالا باشه و اتش بزنین و لیوان بزاریم سریع روش تا ناف رو بکشه تاخل لیو
      
پاسخ دادن 19 3

هلیا

هلیا

        سلام
مرکز طب سنتی در تهران برای درمان افتادگی ناف میشناسید، معرفی کنید.
با تشکر
      
پاسخ دادن 9 1

Sedna

Sedna

        باسلام خدمت اقای دکتر 
من خیلی وقته حدود چند سال که نافم سر جاش نیست همه علایمی که ذکر شده هم دارم چند بار هم به درمان های سنتی مراجعه کردم ولی درمان نشدم اکثر اوقات کسل و بی حوصل هستم تپش قلبم گاهی اوقات شدید میشه وخیلی بی اشتها شدم به طوری که بزور میتونم روزانه یه وعده غذا بخورم اونم یکی دو لقمه ازتون ممنون میشم که راهنماییم کنین من کجا برم و به کدوم متخصصی مراجعه کنم چون اصلا درمان نمیشه چندبار هم سرجاش انداختن ولی باز دراومده الان جوریه که خودم ضربانشوزیر معدم حس میکنم وگاهی درد هم داره
      
پاسخ دادن 24 18

hossein

hossein

        سلام من ورزشکار حرفه ای هستم 7 ماهی میشه که این مشکلو دارم اولش متوجه این موضوع نبودم کلی آزمایش و دکتر انجام دادم ولی هیچی به هیچی!!واقعا آزارم میده و از مسابقات دورم کرده... حتی تمریناتمم نمیتونم انجام بدم و میفتم ی گوشه... دیگه نمیدونم چیکار کنم. لطفا کمکم کنید:( ازتون ممنونم. در ضمن تمام علائمی که ذکر شده را هم دارم.
      
پاسخ دادن 3 1

انصار

انصار

        برادر میدونی چکار کن من خودم نافم میفته خیلی وقته خودم میندازم یه بطری نوشابه خانواده خالیو پر اب کن پر پر نباشه رو پشت دراز بکش لبه نوشابرو بزار تو نافت فهمیدی چه جوری بعد اروم فشار بده بچرخونش میبینی حباب میاد تواب بطری این یعنی نافتو میکشه سر جاش حباب که کم شد دیگه بسه نافت اومد سر جاش اینو یه پیرمرد طب سنتی وارد به من یاد داد اگه جواب دادتاحالا مرده براش فاتحه بخون
      
پاسخ دادن 1 0

مجید

مجید

        
سلام

اقای دکترخسته نباشید

من افتادگی خفیف دریچه میترال دارم

باتپش قلب

رفتم دکتربهم قرص دادگفت این هارو بخوریه ماه ورپامیل 40 سوتالول 80 خوردم که حالم بدترشده

اول ضربانم فقط قلبم میزد الان این قرص ها انداختم ضربان یه جوری کوبنده میزنه به شکمم هم تکون میخوره خیلی اذیتم میکنه

رفتم دکترهولترزدم اومدم دکتربهم قرص پرفشاری خون داده کونکور 2/5داده بهم

باقرص برای اسیداوریک

الان هم مصرف میکنم اثری نمیبنم میخواستم ببینم اثری نمیبنم الان من چیکارکنم من فقط میخواستم یه داروی یه کاری کنم ضربانم به شکمم نزنه یعنی تا الان این طوری نشده بودم این قرص ها بهتون گفتم خوردم 
من واذیت میکنه من فردی لاغراندام هستم سونوگرافی ازاعورت هم گرفتم اعورت شکمی به قطر14mmداردوپلاک واریسم ندارد بعددکترقلب هم گفت مشکلی نداره ایاضربان شکمی مربوط به اعصاب هم هستش دارواعصاب هم خوردم اثری ندیدم درحال حاضرقرص متورال50 هم و اسپیرین 80 روزی مصرف میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید ایاممکن هست ناف من افتاده باشه که این ضربان روروی شکم احساس میکنم 
      
پاسخ دادن 2 3

امین

امین

        سلام من سه طرف نافم ضربان داره و حالت تهوع و سستی در بدن زود رنجی و افسردگی پیدا کردم.5بار نافم رو جازدن اما الان بعد از یک ماه باز همون جوری شدم.و این که در آزمایشام هم خون در ادرار و دفع پروتعین مشاهده شده.
ایا کسی به این شکل بوده؟
من 25 بهمن سال96 بار سنگین بلند کردم
      
پاسخ دادن 14 6

عبداله رضائي

عبداله رضائي

        من 7 سال هست كه مشكل مزمن در رفتگي ناف دارم تا الان چندين بار جا انداختم دوباره برگشت. قرص ادرار آور ميخورم تا آب اطراف نافم تخليه بشه
      
پاسخ دادن 9 5

m

m

        سلام . آیا قرص ادرار آور موثر هست در ازبین بردن آب اطراف ناف ؟ عوارض خاصی که نداره مصرفش ؟ درضمن شما هم اطراف نافتون زیاد گرم میشه ؟ مال من اطراف نافم کوره آتیشه انگار ..
      
پاسخ دادن 11 10

ع.ع

ع.ع

        باسلام.10سالی میشه که مشکل نفخ شدیدشکم دارم.خیلی به پزشک عمومی ومتخصص مراجعه کردم خیلی آ زمایش دادم ازجمله آندوسکوپی وکلونوسکوپی...خوب نشدم .هروقت نافم بیفته بیماری ودردوعوارضهای مهلکش عودمیکنه.زندگیم مختل شده ازجوونیم نتونستم لذت ببرم حتی انجام کارهای ساده شخصیم رونمیتونم انجام بدم شماهاروبه خداقسم میدم که اگه متخصصی میشناسیدیاراه حلی میدانیدبهم بگید تاقیامت ممنونتونم.باتشکرفراوان
      
پاسخ دادن 7 5

بابک

بابک

        آب فلفل دلمه ای واب هویج عسل ترکیب کن بخور
      
پاسخ دادن 0 4

الهه

الهه

        سلام ... من ی دختر ۱۰ دارم ک همیشه دل درد داره و رنگ پریده صبح ها میلی ب صبحانه نداره هیچوقت ... نفخ زیاد داره همیشه هم از شکایت از دل درد میکنه ی بار پیش یکی از اقوام بردم گفتن ک نافش جابجا شده سر جاش نیس نبض ناف بالاتر از جای خودش میزنه خاستم کمکم کنید در این باره اگه این کمپرس یا نمکی رو ک فرمودین و انجام بدم خودم در منزل بهبودی حاصل میشه یاخیر؟؟؟ حاد و مزمن ناف و بیشتر برام توضیح بدین ک مزمن باشه باید چیکار کنم خطرناک نیس سپاسگذارم.
      
پاسخ دادن 22 9

سینا اسماعیلی

سینا اسماعیلی

        سلام.حدود ۳ سال میشه که درد شدیدی در ناحیه معده دارم و زندگیم رو مختل کرده.تحت درمان ۳ پزشک متخصص بودم و تمامی ازمایشات مثل اندوسکوپی، کلنسکوپی ،سونوگرافی و اندو سونوگرافی و حتی بیوبسی کبد هم‌ انجام دادم و نتیجه اندوسکوپی که توسط ۲ پزشک مختلف انجام شد خوب بود ولی در این ۳ سال هر چند وقت یک بار درد معده و تهوع مکرر خواب شب رو از من میگیره.نبض ناف ندارم ولی جسم سنگین بلند کردم و دچار استرس و اضطراب هستم و ۳ سال قبل شوک عاطفی و عصبی سنگینی رو تجربه کردم .سوال من اینه که میتونه از افتادگی ناف داشته باشم ؟
      
پاسخ دادن 11 11

زهرا

زهرا

        سلام. من ۴ ساله همین مشکل رو دارم بعد ۴ سال مشخص شد نافم در رفته و عفونت کرده و باعث عفونت معدم شده
      
پاسخ دادن 4 0

احمد

احمد

        هرچه زودتر پیش متخصص برو تا به عمل نرسیده
      
پاسخ دادن 1 1

نیما

نیما

        سلام .خواهش میکنم اگه کسیا را میشناسید که درمان ناف افتادگی انجام میده بهم معرفی کنید .من خیلی وقته از این بیماری رنج میبرم .واقعا زندگی برام غیر قابل تحمل شده .من ساکن شهرکردم .
      
پاسخ دادن 14 10

m

m

        سلام وقتتون بخیر . من به مدت 5 سال هست که مشکل اسهال و درد اطراف ناف و نفخ شدید و قاروقور شکم دارم هر دکتری رفتم بهم گفتن سندرم روده تحریک پذیر داری اما اطرافیان میگفتن از ناف هست . یه بار رفتم پیش یه پیرزنی که ناف گیری میکرد بعد یه ماهی خوب بودم تا اینکه دوباره علائمم برگشت و اطراف نافم ضربان پیدا کرد بعدش حدود 9 باری رفتم اما مثل قبل یه مدت خوب میشدم و دوباره علائمم برمیگشت ( افتادگی ناف من مزمن شده ) حالا من چیکار کنم تا برای همیشه درمان شوم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید . تشکر 
      
پاسخ دادن 21 12

بهنام....

بهنام....

        دوس عزیز علت اینکه در رفتگی ناف شما مزمن شده هسش!شما آب گرفتگی ناف دارین بخاطر همین کامل سرجای خود نمیشینه همین

      
پاسخ دادن 3 5

m

m

        سلام ممنون از پاسختون . شما میفرمایید همینطوری ادامه بدم یعنی بار ها و بارها بروم برای جا انداختن ناف ؟ یا اینکه درمان گیاهی دیگری برای این حالت مزمن دارد ؟ و چطوری این آب افتادگی رو ازبین ببرم ؟درضمن بهنام جان تغذیه مناسب برای حالت مزمن بودن ناف چگونه است ؟ یعنی چه نوع غذاهایی بخورم ؟ و سوال آخرم اینه که وقتی برای ناف گیری میرم با پارچه میبندن و دوطرف نافم سیب زمینی میذاره . چه مدت باید نگه دارم این پارچه رو ؟ یعنی چند روز کافیه ؟ ممنون از راهنماییت 
      
پاسخ دادن 7 3

reza

reza

        سلام
من هم یکسال چنین مشکلی داشتم و خیلی سخت و عذاب اور بود که با رفتن به دکتر و هزینه های گزاف دارو و ... یک مدتی خوب میشدم که بازم شروع می شد.
بعد مدتی به طب ستی رو اوردم و پس از یک دوره 60 روزه نسبتا خوب شدم که بخاطر مزمن بودن اون باعق طولانی شدن دوره شد وگرنه یک دوره 40 روزه کافبه.
شاید مزاج ها متفاوت باشه بخااطر همین من درمان خودم را به شما توصیه نمی کنم ولی در حالت کلی بیستر بخاطر سردی معده بود که اونم هز خوردن فست فوت ها و غذای سرد و تر به مدت دوماه اجتناب کردم که در حال حاضر خیلی بهترم.
یک حجامت هم هفته پیش کردم و یک حجامت دیگر قراره نیر ماه انجام دهم.
      
پاسخ دادن 1 0

m

m

        آقا رضا من شکمم خیلی گرم میشه و این مزمن بودن ناف من حدود 3 سال هست که اتفاق افتاده درضمن من در چند مقطع زندگیم شاهد شوک های شدید عصبی بودم که خیلی روم تاثیر گذاشت . در ضمن شما برای این آب افتادگی ناف که بهنام جان فرمودن پیشنهادی دارید ؟ از تغذیه گرفته تا تحرکات و داروها ؟؟ چون بدجور روی زندگیم تاثیر گذاشته . نفخ و قاروقور شکم و اسهال علائم غالب من هستند . ممنون 
      
پاسخ دادن 3 0

ساناز

ساناز

        اسم علمی سندروم روده تحریک پذیر همون افتادن ناف هست بنا به تجربه بنده ، من پدر بزرگم برام جا میندازه، یک ماهه که دچار تنگی نفس در خواب میشم و ثپش قلب و درد ناف هم دارم الان به طور اتفاقی نظرات و پست ها رو میخوندم دیدم علایم مشابه من زیاده 🧐😳جالبه اصلا فکر نمیکردم همون افتادگی ناف باشه از ترس به دکتر جراح بینی رفتم همین دیروز ازمایش و سی تی اسکن کردم که هنوز جوابش رو نگرفتم ولی فکر کنم مشکلم همینه و مطمین باشید دوستان که این بیماری علتش استرس اضطراب و مشکلات عصبی به امید شفای همه بیماران 
      
پاسخ دادن 1 0

Zzz

Zzz

         سلام من حدود 3سال میشه درد ناف دارم دورتادور ناف درد شدید تمام ازمایشات خوب هست مشکلی ندارم ولی درد ناف رو همچنان دارم ویکبار هم خانگی جا انداختن برام چند وقتی خوب بودم ولی بازم شروع شده 
      
پاسخ دادن 5 5

علی

علی

        باسلام خدمت عزیزان مدت دوسال است که بادرود از جا در رفتگی ناف سروکله میزنیم سیزده بدر امسال به کوه رفتم وبعد از طی مسافت طولانی موقع برگشت به خانه درد عجیبی دور ناف احساس کردم وبعد از اجابت مزاج آرامش خاصی به روی داد فعلا مشکلات ندارم تحرک عامل تندرستی است.... 
      
پاسخ دادن 1 3

رهگذردلهای شکسته

رهگذردلهای شکسته

        سلام من نزدیک به سه ماه میشه دردشکم زیرناف اسهال شدیدزدن نبض زیرناف وچندکیلوکم کردم ونفخ معده هم دارم من یک جسم سنگین بلندکردم وروزبعدزیرناف من شروع کردبه نبض زدن واسهال شدیدکم اشتهاوکسل شدم میشه نافم در رفته باشه میشه جواب من داد ممنون ازهمه دوستان عزیزم باتشکرامیدوارم همیشه خوب سالم باشید
      
پاسخ دادن 5 4

مریم

مریم

        سلام علائمی که گفتید همه نشانه های دررفتگی نافه برید پزشک ازمایش و بررسی اگر چیز دیگه ای نباشه قطعا مربوط به ناف میشه
امیدوارم زودتر خوب بشید
      
پاسخ دادن 0 1

A

A

        سلام عزیزم خوبی منم همین حال رو داشتم کلی دکتر هم رفتم بعد علائم د رفتگی ناف خوندم دیدم نافم افتاده بود از اون موقع بهترم
      
پاسخ دادن 0 0

امیر

امیر

        این مشکلو من چهار ساله دارم یه چیز خیلی سنگین بلند کردم اینطوری شدم چند سری رفتم پیش دکتر طب سنتی نافمو جا انداختن ولی الان مدت دوساله که اصلا خوب نمیشه پیش همون دکتر طب سنتی رفتم بهم گفت ازبس رو شکمت آب جمع شده شکمت ورم کرده هرجا دکتر رفتم هیچ نتیجه ای نگرفتم حتی پیش متخصص جراح هم رفتم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم این مریضی زندگی منو فلج کرده لطفاً راهنماییم کنید باید چیکار کنم


      
پاسخ دادن 10 6

سعید

سعید

        سلام. جایی شنیدم که در صورت در رفتن ناف، عضلات ناف ضعیف می‌شه و فرد تا آخر عمر با کوچک‌ترین فشاری نافش می‌ره. آیا این درسته؟

      
پاسخ دادن 6 7

اشناس

اشناس

        ناف دردعلایمی چون سرگیجه،اسهال،رنگ پریده گی،سوزش معده،حس شنوایی ضعیف میشه ،نبض بدن بالاست وبیحالی است گرفتنشان با کبریت ولیوان 
چهارسیخ کبریت راهروی تیکه پیازیاهرچیزی دیگری که برپانگه داردراروی ناف گذاشته و کبریت را روشن کن شعله که فروکش کرد لیوان رابزارروش لیوان ناف رامیکشه بعدلیوان راجداکن و دوباره تکرار کن بار دوم لیوان رابزارروش تا۳۰دقیقه روی ناف باشه ناف جامیوفته کبریت کشاورز باشه خوب است
      
پاسخ دادن 3 3

.

.

        سلام من حدودساله سمت چپ نافم درد داره یبوست هم دارم بی اشتهایی  کسلی.لاغری پهلوهام و...میشع بگین چیکار کنم.ممنون
      
پاسخ دادن 2 1

سمیه

سمیه

        من.حدود.15.ساله.عروسی.کردم.صاحب.به.دخترم.ازتون.می.خوام.اونای.که.نافش.ون.در.رفته.خواهش.می.کنم.پیگیری.بشن.مثل.من.بدبخت.نشن.واقعا.افشردی.شدیدی.گرفتم.هر.کاری.می.کنم.درمان.نمیشه.دیگه ازهمه.چی.خسته.شدم

      
پاسخ دادن 0 1

.

.

        سلام من حدودساله سمت چپ نافم درد داره یبوست هم دارم بی اشتهایی  کسلی.لاغری پهلوهام و...میشع بگین چیکار کنم.ممنون
      
پاسخ دادن 3 2

ش

ش

        سلام خسته نباشید کسی ناف انداز مجرب وخوب سراغ دارد لطفا معرفی کنید

      
پاسخ دادن 14 8

محسن

محسن

        من خودم اين طور شدم خانومه مسنى برام جا انداخت
      
پاسخ دادن 0 2

شقایق

شقایق

        سلام کسی نیست مرا راهنمایی کند؟

      
پاسخ دادن 9 2

ناشناس

ناشناس

        سلام.بله به احتمال زیاد ناف شما افتاده.اگر بیشتر اوقات یبوست هستید و گاهی اسهال و باد معده به سختی دفع میشه و دور شکم جمع شده و ضربان شکمی دارید ناف شما افتاده.البته علائم برای هر کس فرق میکنه ولی این علائم تقریبا شایع هست.من خودم این علائمو دارم متاسفانه
      
پاسخ دادن 1 2

ساداتم

ساداتم

        باسلام خدمت شما.ببخشيد قم کسي را ميشناسيد واسه جاانداختم ناف خانومم.
      
پاسخ دادن 2 2

بهار

بهار

        سلام من تو قم رفتم پیش یک خانوم مسن واسم جاانداخت
      
پاسخ دادن 1 1

ریحانه

ریحانه

        سلام کسی رو پیدا کردید میتونم کسی رو بهت معرفی کنم 
      
پاسخ دادن 10 2

سلیمی

سلیمی

        برا جا انداختن ناف ناشتا یا سه روز اول عادت خوبه من چند روش بلدم 1 
روی ناف نصف سیب زمینی وروش چندتا خلال دندان بعد آتش بزنید همینکه شعله کشید فورا یک لیوان روش بزارین ناف را میکشد بالا نیم ساعت بزارید باشد زانو ها هم جمع شده باشد متکا هم زیر سرباشد
      
پاسخ دادن 1 1

علیرضا

علیرضا

        میشه به منم معرفی کنید 
      
پاسخ دادن 0 0

احمد

احمد

        با سلام.من هم مشکل درد ناف رو از پارسال تجربه کردم.جسم سنگین بلند کردم و هم کشاله رانم و هم دور نافم درد میکنه مشکل عصبی بعد از این قضیه پیدا کردم وقرص اعصاب میخورم.همچنان با درد دارم سر میکنم.هرچی دکترم و آزمایشو سونو و عکس بوده گرفتم ولی هیچی معلوم نمیشه.به نظرتون باید چیکار بکنم؟
      
پاسخ دادن 5 0

شقایق

شقایق

        سلام چند وقتی هست نافم و زیرشکمم درد میکند دل پیچه گاهی دارم ولی بیرون روی ندارم . شکمم هم یه دفعه کار نمیکند گاهی که خم میشوم نافم درد میگیرد و باد دور پهلوهام وکمرم می پیچد و عادت ماهانه ام نیز بهم خورده است و لکه بینی بین دو پریودی زیاد دارم . اندوسکوپی و سونگرافی و ازمایش دادم گفتند چیزی نیست و قبلا نیز با دست زیاد لباس میشستم ایا ممکن است به علت در رفتگی ناف باشد
      
پاسخ دادن 6 1

علیرضا

علیرضا

        سلام کسی رو پیدا کردید

      
پاسخ دادن 3 1

راهول

راهول

        سلام من يه سالی میشه نافم افتاده هرچی جا انداختم دوباره افتاده، اگه اونترف نافم اوفونت کرده باشه باید چکار کنم؟ 
      
پاسخ دادن 7 5

آزاد

آزاد

        هر شب قبل از خواب فقط یک حبه سیر بخور زیاد نخور چون فشارت میاد پایین و صبح ناشتا هم نصف استکان عرق بادرنجبویه بخور به علاوه خودت ناشتا شکمت رو از بالا به پایین ماساژ بده اگه کسی هم سراغ داشتی بلد بود برو پیش اون واسه ماساژ همچنین خودت رو از میله بارفیکس آویزان کن انشاءالله خوب میشی.
      
پاسخ دادن 0 0

i

i

        بایک لیوان به این طریق. که دمر بخوابید لیوان بزار جایی که نبض داره بعدش درد میگیره تحمل کن خوب میشه 
      
پاسخ دادن 2 1

ناشناس

ناشناس

        سلام.دوستان خواهش میکنم اگر کسی تجربه جا انداختن ناف داره بیان کنه.من خودم 1 ساله دارم عذاب میبینم نه کسی رو پیدا کردم واقعا ماهر باشه و فقط دکترای سنتی پول میگیرن و کاری نمیکنن.لطفا هر کسی که میدونه کمک کنه تا کسایی مثل من زجر نکشن.ممنونم از همه تون
      
پاسخ دادن 11 3

فهیمه

فهیمه

        دوست عزیزی که گفته نافش جا میندازه ودوباره در میره اون سر نافش احتمال زیاد عفونت داره 
      
پاسخ دادن 6 3

راهول لطفا راه درمانشو بگین

راهول لطفا راه درمانشو بگین

        چکار کنیم واسه درمان اوفونت لطفا بگین ممنون میشم

      
پاسخ دادن 3 1

آژوان

آژوان

        برپ پیش یه متخصص داخلی
احتمالا عفپنت روده داشته باشی
      
پاسخ دادن 0 0

ففف

ففف

        سلام.صبح ناشتا.دراز بکش.پاهاتو بهم بچسبون.یه لیوان بذار روی ناف.به چپ بچرخون.تاجایی ک میتونی بچرخون .بشرطی ک پوسته شکمت زیره لیوان سُر نخوره.اروم اروم لیوان رو بعد از 1 دقیقه شل کن تا خود بخود پوست شکم جا ب جا بشه.یسه روز پشت هم اینکار رو بکن و شکمت رو باشال ببند .بارفیکس هم خوبه که طی چند روز انجام بدی
      
پاسخ دادن 4 1

سیفی

سیفی

        سلام 
من خودم تابحال این مشکلو نداشتم یا اگه هم بوده متوجه نشدم ولی از قدیم در روستاها مرسوم بود که وقتی فردی نوعی خاص از شکم درد داشت افراد مسن و باتجربه میگفتن نافش باز شده (درفته) و بسته به سن بیمار و اندازه ناف بیمار شخص باتجربه تری بیمار را روی زمین صاف به پشت میخوابوند و انگشتشو کمی داخل ناف میگذاشت و باکمی فشار در حد تحمل بیمار در همان حالت دور بیمار در جهت عقربه ساعت میچرخید (ثابت نگه داشتن انگشت داخل ناف و تشکیل دایره همانند پرکار با مرکزیت ناف) بعد از هر دور کامل باحفظ حالت ایستاده و با پرسیدن سوالی عجیب باعث صحبت توام با کمی خنده بیمار میشد و حرکت کرده و دایره دوم هم سوال و دوباره حرکت تا کامل شدن دایره و خنده و صحبت که باعث فشار شکم به ناف میشود و چون چرخش انگشت داخل ناف بمقدار کمی ناف را پیچانده حرکات شکم و کم و زیاد شدن فشار هنگام خنده به احتمال نود درصد مشکل را حل میکند .
البته حتما از فردیکه قبلا چندبار شاهد این روش درمان بوده استفاده کنید تا فشار اضافی به ناف وارد نشود .
پیچاندن ناف به روش سنتی روستا
      
پاسخ دادن 6 1

سلیمی

سلیمی

        یه چیزی اندازه مشت یا این توپای زرد را حدود نیم ساعت بزارین زیر ناف وروش بخوابید ودستهارا کنار بدن درد دارد ولی خوب جا انداخته می‌شود واز همه بهتر دعا برای ناف رفتگی خوب است مرد دعا نویس خوب بروید دوستم دعا گرفته الان میگه خوب شدم دعا را کنار گذاشته واز ناف افتادن خلاص 
      
پاسخ دادن 1 0

Sami

Sami

        با سلام من نافم زیاد افتاده زیادم جاش انداختم ولی هربار ک نافمو میگیرم تا یه هفته خواب و خوراکم خوب میشه جوری ک تو یه هفته دو الی سه کیلو وزن اضافه میکنم..ولی مشکل اینجاس زود نافم از جا در میره الان باید چیکار کنم آیا عمل داره ک عملش بکنم؟؟
      
پاسخ دادن 7 3

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام کسانی که ناف آنها جابجا شده است این احتمال که دوباره این اتفاق بیوفتد وجود دارد. فقط با تقویت عضلات مرکزی بدن میتوانید از آن پیشگیری کنید.
دوست عزیز لطفا تجربه جا انداختن ناف خود را و روش آنرا اینجا برای دوستان دیگر که این مشکل را دارند بنویسید. سپاس
      
پاسخ دادن 2 0

Mahla

Mahla

        باسلام خدمت همه دوستان و موسس عزیز
بنده متاسفانه خیلی نافم در میره ک تنها علتش اینه ک فراموش میکنم و چیزهای سنگین جابجا میکنم ک همان موقه دل پیچه شدید اطراف ناف و با عرض پوزش اسهال شدید میگیرم. اسهال هم بصورت کف کرده و همراه با هوای زیاد بصورت کف خارج میشه. 
از مادر بزرگ خدا بیامرزم و مادر عزیزم دو روش خیلی راحت جا انداختن ناف رو یاد گرفتم ک واسه دوستان عزیزم مینویسم امیدوارم ک بکار شما بیاد و راحت بتونید استفاده کنید انشالله.
اول اینکه صبح ناشتا آویزان شدن از لوله بارفیکس یا حتی چهار چوب در... دوسه بار انجام شود تا علائم ازبین بره. 
دوم ک کاربردی تره و نتیجه 100درصدی میده. صبح ناشتا بامعده خالی کف زمین 4زانو میشینیم. یک نفر بزرگ سال پشت سرمون می ایستد و کف دو دستمان را به همدیگر می‌چسباند، دوانگشت وسط دستها را گرفته و دستهایمان را تا جایی ک جاداره بالا سرمون میکشه بالا... نوک هردو انگشت باید باهم مساوی باشه اگر یکی از انگشت ها کمی کوتاه بود، همان دست را دردست نفر مقابل بصورت 90 درجه... بحالت دست دادن وسلام کردن دستمان را در دستش می‌گذاریم و آن فرد باید با تمام توان دستمان را چند تکان 
      
پاسخ دادن 2 4

Mahla

Mahla

        ... آن نفر دستمان را محکم تکان داده و بعد با تمام قدرت ب سمت خودش بکشد... این کار را 3بار انجام داده و دوباره کف دستها را بهم چسبانده و بالای سر دوانگشت رو باهم مقایسه میکنه اگه یک اندازه شده بود ینی ناف سرجای خودش سوار شده...
امیدوارم ک واضح و کاربردی توضیح داده باشم و دوستان عزیز بتونن راحت امتحان کنن. 
تندرست و دلشاد و پیروز باشید. 
      
پاسخ دادن 2 0

محبوبه

محبوبه

        کسی نافشو جاانداخته‌؟هرکس انداخته میشه نظرشو بگه؟من نافم افتاده دکتر گفته باید برات جابندازم ولی خعلی میترسم
      
پاسخ دادن 4 3

سلیمی

سلیمی

        بارفیکس رفتن ناشتا هم خیلی خوبه
      
پاسخ دادن 0 1

امین

امین

        سلام مقاله بسیارخوبی بود من پشتک وارو زدم حدود ده سال پیش الان با گذشت ده سال و دکتر رفتن زیادی فهمیدم نافم افتاده وسمت چپ شکمم ضربان شدید داره چکار کنم
      
پاسخ دادن 2 1

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام ممنون. دررفتگی ناف را میتوان با ماساژ، ورزش یوگا، روش بادکش درمان کرد.نزد متخصص طب فیزیکی یا طب سنتی حاذق برید. ماساژ باید توسط شخصی که این کار را بلد هست انجام شود. و بعد از درمان باید مراقبت خاص انجام شود تا دوباره برنگردد.
      
پاسخ دادن 7 2

ناشناس

ناشناس

        با سلام.من نزدیک 1 ساله دچار یبوست شدید.نفخ معده.خستگی و خواب آلودگی شدید و ورم معده شدم.این بیماری زمانی اتفاق افتاد که من قبلش هر شب 300 تا طناب میزدم البته وزنم بالاست.ممکنه نافم افتاده باشه؟چون آندوسکوپی هم کردم مشکلی نبود تو معدم.ممنون اگه جواب بدید.
      
پاسخ دادن 6 1

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام. با توجه به علائم و مسئله طناب زدن بله احتمال در رفتگی ناف وجود دارد البته باید نزد پزشک بروید و احتمال افتادن ناف را بخواهید که بررسی کنند. البته بیشتر پزشک ها این بیماری را قبول ندارند. متخصصین طب فیزیکی میتوانند به شما کمک کنند
      
پاسخ دادن 0 0

مریم

مریم

        ببخشید.کسی که نافش افتاده.نبض نافش میزنه یا نه.به من میگن نافم افتاده وقتی نافم رو فشار میدن ضربان نداره.این ضربان خیلی بالاتر از ناف احساس میشه.افسردگی.بی حالی.کمبود انرژی به طوری که نفس کم میارم.فشارم همیشه پایینه.و زیر دنده هام احساس فشار دارم.نفخ معده هم دارم و سر گیجه خفیف.چند جا رفتم گفتن مزمن شده نتونستن جا بندازن.به نطرتون افتادگی ناف هست؟ ممنون
      
پاسخ دادن 15 2

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        داشتن ضربان دلیل بر دررفتگی ناف نیست.سایر علائم گفته شده در مقاله را بخوانید . با توجه به مطالعات تیم ما بهترین روش درمان ورزش یوگا میباشد. البته اگرپزشک حاذقی میشناسید حتما جهت درمان مراجعه کنید.
      
پاسخ دادن 0 1

میر

میر

        باید نبض داخل نافت با نبض پایین جناق سینه ات یکسان باشد
      
پاسخ دادن 0 0

salam

salam

        سلام.من بعد از ورزش ایروبیک یهو نافم درد گرفت و احساس میکنم انگار مورچه گاز گرفته درصورتی که چیزی نیست و سابقه افتادگی ناف هم ندارم و علاوه درد ناف زیرنافم هم انگار رگش گرفته و دردمیکنه و نزدیک1سال یا بیشترهست که یبوست دارم و مشکل معده هم دارم الان نمیدونم نافم افتاده یانه؟؟؟؟ ربطی داره؟
      
پاسخ دادن 4 2

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام شما باید تحت بررسی پزشک قرار بگیرید. آزمایش و سونوگرافی اگر پزشک لازم بداند انجام بدهید. یبوست هم که بیماری شایع هست و به تنهایی دلیل دررفتگی ناف نیست.
      
پاسخ دادن 1 0

حسین

حسین

        سلام من نافم فقط درد میکنه دکتر ازمایش دادم همش خوب بوده ولی درد نافم هنوز هست میشه نافم افتاده باشه اشتهام کم شده وقتی نافم درد میگیره 
      
پاسخ دادن 4 0

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        علائم شما برای تشخیص دررفتگی ناف کافی نیست. بررسی پزشکی بیشتر نیاز دارید. 
      
پاسخ دادن 1 0

علیرضاموسوی

علیرضاموسوی

        سلام من حدود1ساله سمت چپ نافم درد داره و هرچی دکتررفتم فایده ای نداشته .دور نافمم اب گرفته میشه بگین چیکارکنم.خیلی ممنون


      
پاسخ دادن 1 3

فرانه

فرانه

        یک کاسه مسی رو گرم کنید داخلش اب گرم بریزید و کفش رو روی ناف در حهت عقربه ساعت بچرخونید
      
پاسخ دادن 3 0

نازنین

نازنین

        سلام
من تمامی علائمی رو توضیح دادید رو دارم به جز یبوست و نفخ..حدودا ۵ ساله که این‌مشکلو دارم هرچند وقت یبار برام پیش میاد معمولا وقتایی که عصبی هستم یا استرسو ناراحتی دارم به سراغم میاد
فقط این بیماری ناف افتادن از نظر پزشکا علمی نیست و میگن همچین چیزی وجود ندارد برای درمانش چکار کنم حتی به طبیبای سنتی هم مراجعه کردم و به قول خودشون جا افتاده نافم ولی همینکه سرپا وایسادم همون حالتها به سراغم اومدم 
واسه درمان به چه پزشکی مراجعه کنم؟؟
      
پاسخ دادن 3 3

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام ورزش کنید برای پیشگیری و درمان دررفتگی ناف بدنتون رو قوی کنید . یوگا خیلی مفیده
      
پاسخ دادن 0 4

علی اصغر

علی اصغر

        منم همین مشکلو داشتم‌نافمو رفتم‌ کرج جا انداختن فقط گفتن که باید یه سری کارا انجام بدم تا کم کم ب حالت قبلیش برگرده 
      
پاسخ دادن 3 4

رها

رها

        سلام من نوروز درد خفیفی در ناحیه بالای ناف احساس کردم بعد متوجه فرو رفتگی در بالای ناف شدم، میخواستم بدونم میتونم در رفتگی باشه..
      
پاسخ دادن 9 1

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        علائم شما برای دررفتگی ناف کافی نیست لطفا مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید
      
پاسخ دادن 3 0

sobhanpakzad1300@gmail.com

sobhanpakzad1300@gmail.com

        سلام ببخشید من اطراف نافم در میکند وباد می پیچد دور ناف وپهلوهایم شکمم هم درست ویه دفع کار نمیکند الان نزدیک 5ماه اینطوری هستم سمت راست هم مثل سوزن سوزن شدن درد میگیرد ازمایش و سونو گرافی دادم گفتند چیزی نیست ایا ممکن است به علت در رفتگی ناف باشد ممنون 
      
پاسخ دادن 3 2

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        احتمال جابجا شدن ناف است باید توسط متخصصین طب فیزیکی بیشتر بررسی شود
      
پاسخ دادن 1 1

سلام

سلام

        با عرض سلام
بنده بعد از یکجا شدن با همسرم درد در ناحیه بالای شکم پیدا کردم بالای نام هم به شدت پرش داره حالا بعد از سه ماه درد در ناحیه زیر قبره راست بعد از غذا پیدا میکنم دردش مثل سوزش و گر گرفتگی است. حالا مدت دوهفته شده که درد شدید در قسمت راست پشتم دارم که وقتی دراز میکشم شدید میشود. بی اشتها و افسردگی هم پیدا کردم. آزمایش سنگ صفرا و کبد هم دادم همه چیز نرمال بود. آیا علتش میتواند ناف رفتگی باشد؟؟؟ ممنون میشم اگر زودتر جواب بدهید چون خیلی پریشان هستم
تشکر زینب
      
پاسخ دادن 4 2

سایت چی نیاز داری

سایت چی نیاز داری

        سلام تمامی علائمی که مطرح کردید نشانه های دررفتگی ناف است. اگر پزشک تشخیص بیماری دیگر نداده به احتمال خیلی زیاد دررفتگی ناف است.
      
پاسخ دادن 6 1

مجتبی

مجتبی

        پدر من به شیوه سنتی زیاد ناف جا انداخته. و این نشونه های شما میتونه ناف رفتگی باشه. کم اشتهایی و پرش زیاد ناف و اسهال اگر باشید هم علت محکمی هست. اگر در پایین شهر ها افراد میانسال افغانی میشناسد احتمالا بلدن جا بندازن یا کسی رو میشناسن ک به سبک سنتی بلد باشن
      
پاسخ دادن 8 1

رصا

رصا

        سلام شنیدم صبح ناشتا بارفیکس رفتن برای جا افتادن ناف عالی است چند بار تکرار شود و همچنین دراز کشیده و پاها رو ۶۰ درجه به دیوار تکیه داده شود هم خوب است
      
پاسخ دادن 7 5

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.