گیاهان دارویی برای موی سر

تقویت موی سر

برخی از مشکلات و بیماری های مو را می توان به کمک گیاهان دارویی برطرف کرد. مشکلاتی از قبیل ریزش مو، شوره سر، کم پشتی مو و ....هر فردی در طول زندگی ممکن است با بحران هایی از قبیل ریزش شدید مو و کم مویی و شوره سر مواجه شود و یا حتی از رشد مو های خود راضی نباشد، بهتر است قبل از استفاده از داروهای شیمیایی، از گیاهان دارویی برای موی سر استفاده کنید.

گیاهان دارویی برای تقویت موی سر

تقویت موی سر :

شنبلیله :

مقدار و روش مصرف : تخم شنبلیله را بکوبید و ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب یا سرکه بپزید و حاصل آن را به پوست سر بمالید و پس از ۱۵ دقیقه سر را بشویید.
 

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با گیاهان دارویی

 نخود :


مقدار و روش مصرف : مقداری پودر نخود را در آب بریزید تا به شکل خمیر درآید؛ سپس آن را ۱۵ دقیقه روی پوست سر بمالید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب هر هفته‌این کار را انجام دهید.گیاهان دارویی برای درمان ریزش موی سر :

درمان ریزش مو

کلم


1-مقدار و روش مصرف : مقداری کلم را در آب بریزید تا غلیظ شود. آنگاه پس از صاف کردن، روی پوست سر بمالید. این کار را هفته‌ای یک‌بار (تا رسیدن به نتیجه مطلوب) تکرار کنید.

۲. مقداری کلم را سوزانده با روغن‌زیتون مخلوط کنید و هفته‌ای یک‌بار و هر بار ۱۵ دقیقه روی پوست سر بمالید.


سیاه‌دانه

مقدار و روش مصرف: ۱- یک قاشق غذاخوری سیاه‌دانه را در یک ظرف فلزی حرارت دهید تا به شکل یکنواخت بسوزد و دود از آن بلند شود، سپس آن را با ۲ قاشق روغن‌زیتون مخلوط کنید و پیش از حمام کردن، روی پوست سر بمالید و در پایان استحمام، آن را بشویید.

۲. مدت ۴۰ روز یا ۴۰ شب، مقداری روغن سیاه‌دانه را روی پوست سر بمالید و کمی ماساژ دهید و پس از چند ساعت سر را با ماده ای غیر از شامپو (کتیرا، گل سرشوی، سدر یا صابون) بشویید.گیاهان دارویی برای درمان شوره سر

درمان ریزش مو و شوره


 برگ انجیر


مقدار و روش مصرف : مقداری برگ خشک‌شده درخت انجیر را بکوبید و درکمی آب نیم گرم مخلوط کنید تا به شکلی خمیر درآید. سپس فرآورده را هفته‌ای یک یا چند بار روی موی سر (یا ابرو) بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه بشویید.

روغن‌زیتون


مقدار و روش مصرف : مقداری روغن‌زیتون (بودار) را هر هفته پیش از حمام روی پوست سر بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.


برگ پسته


مقدار و روش مصرف : یک لیوان برگ درخت پسته را در یک لیوان آب بجوشانید، آنگاه پس از صاف کردن، ۱۵ دقیقه روی پوست سر بمالید و این کار را تا رسیدن به نتیجه مطلوب، تکرار کنید.


برگ سنا


مقدار و روش مصرف : هر هفته یک لیوان برگ سنا را در یک لیوان آب بجوشانید، حاصل آن را پیش از حمام، روی موی سر بمالید و بعد از چند دقیقه بشویید.داروی گیاهی برای بلند کردن موی سر

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی برای بلند کردن مو

بلند کردن موی سر

 برگ بید

مقدار و روش مصرف : مقداری برگ تازه بید را بکوبید و شیرهٔ آن را روی پوست سر بمالید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

سنبل‌الطیب

مقدار و روش مصرف : یک لیوان سنبل‌الطیب را در ۲ لیوان آب بجوشانید و پس از صاف کردن، هفته‌ای یک تا دو بار و هر بار ۱۵ دقیقه روی یوست سر یا صورت بمالید.

منبع: سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : مریم میری
    • امتیاز :
    • 2
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/02/20
  • تعداد مشاهده : 8052 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.