طریقه شستن بروکلی

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم ؟

میدانید که بروکلی سرشار از مواد مغذی است.  خواص بروکلی آنقدر زیاد است که ارزش شستن پر دردسر آن را دارد. ساختار بروکلی بگونه ای است که داخل آن ممکن است کرم و حشره وجود داشته باشد. بنابراین شستن معمولی نمیتواند آنرا تمیز کند. در ادامه بطور کامل شستن صحیح کلم بروکلی را ببینید.
ادامه مطلب

غذا با بروکلی

کلم بروکلی بخورید، 15 مدل غذا با بروکلی

شاید پختن غذا با کلم بروکلی جالب بنظر نیاد، چون طعم و مزه خاصی داره ولی خواص بروکلی آنقدر زیاد است که باید به شکل های مختلف آن را مصرف کرد. اگر شما علاقه زیادی به خوردن بروکلی و طعم آن ندارید، در ادامه  15 مدل غذا به شما معرفی میکنیم.  هر موقع تصمیم گرفتید یک غذای واقعا درجه یک بخورید برید سراغ کلم بروکلی، واقعا خواص  بینظیری دارد.
ادامه مطلب

خواص کلم بروکلی

17 خاصیت کلم بروکلی برای ذهن و بدن

خواص کلم بروکلی آنقدر فراوان است که گل سر سبد سبزیجات محسوب می شود. کلم بروکلی غنی از فیبر و پروتئین هایی نظیر تریپتوفان و سرشار از ویتامین هایی همچون ویتامین A، B6، B9، C، E و ویتامین K و  B1 است. با خوردن یک بروکلی به راحتی می توانید تمام این ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کنید. بروکلی همچنین سرشار از مواد معدنی ضروری بدن مانند روی، سدیم، پتاسیم، کروم، فسفر و به علاوه اسیدهای چرب امگا3 است.
ادامه مطلب

طرز پخت کلم بروکلی

5 راه پختن و مصرف کلم بروکلی

کلم بروکلی  یکی از سبزیجات سبز رنگ از خانواده کلم ها میباشد. خواص کلم بروکلی باعث شده بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. اما بسیاری با مصرف خام آن و هضمش مشکل دارند و خیلی ها هم دوست دارند بصورت نرم تر مصرف کنند. از این جهت در اینجا به طرز پخت کلم بروکلی پرداختیم.

ادامه مطلب