رژیم غذایی در دوران بارداری

نکات اساسی و مهم تغذیه در بارداری برای سلامت جنین

همه خانم ها، زمانی که باردار می شوند، نگران تغذیه خود هستند، اینکه خوردن چه ویتامین ها و غذاهایی برای آن ها در این دوران ضروری و حیاتی است و در مورد کدام غذاها باید بیشتر احتیاط کنند. در این مقاله سعی کردیم تا با بیان مهم ترین نکته ها در مورد تغذیه سالم در بارداری و اجتناب از خوردن و زیاده روی کردن در برخی از خوراکی ها، اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.
ادامه مطلب

مشاوره قبل بارداری

مشاوره قبل بارداری + سوالات

چه کارهایی قبل از حامله شدن باید انجام بدهیم که دوران حاملگی و زایمان راحت تری داشته باشیم؟ چرا مشاوره قبل از بارداری مهم است؟
هدف اصلی از مشاوره قبل از بارداری، این است که ما سعی کنیم خانم با بهترین شرایط از نظر فیزیکی و جسمی و روحی  وارد پروسه ی بارداری شود. چون طبیعتا هر چه زن در زمان بارداری سالم تر باشد، طول دوران بارداری بهتری را می گذراند و عوارض بارداری کمتری  به سراغ وی می آید و فرزند سالم تری را نیز به دنیا خواهد آورد.
ادامه مطلب

مواد خطرناک بارداری

مواد و شرایط خطرناک در دوران بارداری

اولین و مهمترین دغدغه ی یک زن باردار به دنیا آوردن یک نوزاد سالم است. بنابراین باید اطلاعات کاملی درباره مواد و شرایط ممنوعه و خطرناک در دوران بارداری داشته باشد. خوردن بعضی مواد خوراکی در ماه های مختلف ممکن است عوارض مختلف داشته باشد و قرار گرفتن در شرایط خطرناک در بعضی ماه های بارداری عواقب جبران ناپذیری دارند. زنان باردار باید قبل از بارداری در این زمینه مطالعه و تحقیق کنند.

ادامه مطلب

بارداری در روزهای اول

نشانه های بارداری در روزهای اول

آیا نشانه های بارداری در همه بانوان یکسان است؟

یکی از اولین و قطعی ترین نشانه ی بارداری در روزهای اول، قطع قاعدگی و پریود در خانم هاست. با شروع حاملگی و قطع قاعدگی، دستگاه ­های مختلف بدن دچار یک سری تغییر می­شوند. شناخت این تغییرات به خانم حامله کمک می­کند که با بدن خود بهتر کنار بیاید. 

ادامه مطلب