بهداشت خانواده

آموزش دوخت ماسک پارچه ای

فیلم دوختن ماسک پارچه ای برای حفاظت در برابر کرونا

ویروس کرونا برای یکسری از افراد خطر بیشتری دارد و بهتر است هم از ماسک،  هم از دستکش استفاده کنند. اگر نمی توانید ماسک بخرید، بهتر است خودتان دست بکار شوید و یک ماسک پارچه ای برای خودتان بدوزید. در ادامه فیلم آموزش دوخت ماسک پارچه ای را ببینید.
ادامه مطلب

ترفند سفید کردن دندان

راهکارهای طبیعی برای سفید کردن دندان در منزل

شاید وقتی در آینه دندان هایتان را می بینید، سفید و درخشان نباشند، امروزه بسیاری از افراد برای سفید و درخشان کردن دندان‌هایشان به مطب دندان‌پزشک مراجعه می‌کنند. محصولات بسیاری نیز برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارند که بیشتر آن‌ها شیمیایی هستند. اگر میخواهید از شر بدرنگ بودن دندان هایتان خلاص شوید ابتدا باید علل بدرنگ شدن دندان ها را بدانید سپس از راهکارهای طبیعی برای سفید شدن استفاده نمایید.

ادامه مطلب

علت بوی بد دهان

با بوی بد دهان چه کار کنیم مخصوصا در ماه رمضان

بوی بد دهان اگرچه ممکن است ظاهراً چندان مهم به نظر نیاید، ولی عملاً بسیار اهمیت دارد و گاهی با سرنوشت اجتماعی شخص ارتباط دارد. یکی از علل اصلی بوی بد دهان در ماه رمضان کمبود ترشح بزاق در دهان است. بزاق دهان خاصیت ضد باکتریایی دارد و می‌تواند تعداد باکتری‌های موجود در دهان را کنترل کرده و موجب کم شدن بوی بد دهان شود

ادامه مطلب

آیا نخ دندان اورال بی سمی است؟

آیا نخ دندان اورال بی سمی است؟

بدون شک طرفداران استفاده از نخ دندان نمی‌توانند تصور کنند که این وسیله کوچک که برای ارتقا بهداشت دهان و دندان استفاده می‌شود بتواند ضرری برای بدن داشته باشد. اما حقیقت این است که شرکت‌ها برای افزایش رضایت مشتری از محضولات‌شان ممکن است از ترکیبات ناسالمی در تولید استفاده کنند که سلامت افراد را تهدید می‌کند. مثلا در ترکیبات به کار رفته در نخ دندان اورال بی اخیرا یک ترکیب مضر شناسایی شده است.

ادامه مطلب

گیاهان دورکننده پشه

گیاهان دور کننده پشه و حشرات

دور کردن حشرات از خانه بوسیله گیاهان:

با گرم شدن هوا سر و کله حشرات مختلف پیدا می شود و برخی از آن ها به حشره کش ها مقاوم شده اند. بهترین کار، دور کردن حشرات از محیط منزل می باشد. نکته جالب اینجاست که می توانیم از برخی گیاهان برای دور کردن پشه، مورچه، ساس و غیره استفاده کنیم در ضمن اینکه می توانیم از خواص و سرسبزی گیاهان نیز استفاده کامل راببریم.

ادامه مطلب

میکروب زدایی خانه

اصول میکروب زدایی وسایل خانه

روش میکروب زدایی منزل و وسایل خانه را می دانید؟

اواخر سال که می شود، خانم ها تلاش می کنند تا خانه ای تمیز، بدون گردو غبار و وسایلی براق و درخشان داشته باشند. اما آیا می دانند چگونه باید میکروب ها و باکتری هایی که در کنار ما بر روی نقاط مختلف منزل و وسایل خانه هستند را شناسایی و از بین ببرند؟ باید بدانید که بین تمیز کردن و میکروب زدایی منزل فرق وجود دارد.

ادامه مطلب