8 تمرین ساده با کش ورزشی در منزل

تمرین با کش ورزشی
کش ورزشی یکی از ارزانترین و بهترین وسیله یا ابزار ورزشی است که هم سبک است و هم در هر مکانی قابل استفاده است. بی شک وجودش در هر خانه ای برای تمرین کردن لازم است. در اینجا تمرینات ساده با کش برای کل بدن را به شما آموزش می دهیم.

تمرین با کش ورزشی در خانه

انوع کش ورزشی :

کش های ورزشی در مدل های متنوعی در بازار وجود دارد که از نظر طول، ضخامت، رنگ و حتی شکل فرق دارند. کش ها در ورزش پیلاتس خیلی مورد استفاده قرار میگیرند. همینطور کش های بدنسازی نیز مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد. با کش ورزشی خیلی از تمرینات بدنسازی را میتوان شبیه سازی کرد و انجام داد.

با توجه به سطح آمادگی بدن فرد و همینطور سطح برنامه و هدف تمرین، باید کش را انتخاب کرد. اگر شما فردی مبتدی هستید باید کشی را انتخاب کنید که پایین ترین درجه کشسانی یا سفتی را داشته باشد.

در زیر تصویر انواع کش های ورزشی را ببینید :

انواع کش ورزشی

انواع کش ورزشی

انواع کش ورزشی

در این مقاله ما تمرینات ساده با کش لوپ را آموزش میدهیم :

انواع کش ورزشی

تمرین های ساده با کش لوپ در منزل:

در انجام تمرینات، تعداد و تکرار تمرین فاکتور مهمی است که باید مربی با توجه به سطح توانایی و آمادگی بدن فرد و همینطور هدف تمرین، تعیین کند. اگر شما قبلا ورزش خاصی را انجام میدادید و حالا میخواهید در خانه تمرین کنید باید به فشاری که در هر تمرین به بدن وارد میشود دقت کنید و با توجه به آن، تعداد را در نظر بگیرید.

اگر فردی تازه کار و مبتدی هستید بهتر است پس از گرم کردن بدن، هر تمرین را 8 بار انجام دهید و پس از 30 تا 45 ثانیه استراحت، دوباره آنرا تکرار کنید. اما اگر آمادگی جسمانی متوسطی دارید، میتوانید هر تمرین را 12 بار انجام دهید و پس از کمی استراحت مثلا 20 تا 30 ثانیه تا 3 بار آنرا تکرار کنید.

برای شروع تمرین در هر سطح آمادگی که قرار دارید، ابتدا بدن خود را گرم کنید.

تمرین با کش در منزل 7تمرین موثر با کش بدنسازی دسته دار در منزل

تمرین 1- اسکات پرش

این تمرین به گرم شدن بدن شما و آمادگی عضلات، برای تمرین های بعدی کمک می کند. اگر مشکلی در پرش دارید یا مبتدی هستید میتوانید در قسمت دوم حرکت فقط روی پنجه پا بروید.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 2- کشش پا از کنار :

اگر مبتدی هستید حتما دست خود را به دیوار یا ستون تکیه دهید، لازم نیست پا را خیلی بالا بیاورید. اگر فرد تمرین کرده و ورزشکار هستید دست خود را به پهلو قرار دهید تا فشار بیشتری را حس کنید.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 3- کشش پا ازپشت:

این تمرین را هم میشود دست به دیوار انجام داد هم به شکل زیر. برای افراد مبتدی و برای روزهای اول این تمرین را ایستاده و دست به دیوار انجام دهید.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 4- حرکت شیر آتش نشان یا ابداکشن ران

این تمرین، حرکت بسیار ساده وخیلی موثری است. فقط افرادی که زانو درد دارند و نمیتوانند زانوی خود را روی زمین بگذارند، این حرکت را انحام ندهند.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 5- حرکت کیک بک پا:

این تمرین قدرتی برای فرم باسن و تقویت عضلات پشت پا مفید است. اگر کمر درد دارید، این حرکت را انجام ندهید.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 6- حرکت زیر بغل لت یا پول داون :

این تمرین برای شروع حرکات بالاتنه مناسب است و قسمت زیر بغل، سرشانه و بازو را درگیر میکند.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین 7- تمرین پشت بازو با کش :

برای درست انجام دادن این حرکت به پوزیشن دست ها توجه کنید. همانطور که در شکل می بینید یک دست حالت ثابت و ستون دارد و دست دیگر حرکت می کند. اگر حرکت را درست بزنید دقیقا فشار در قسمت پشت بازو احساس می شود در غیر اینصورت حرکت را اشتباه میزنید یا کش مورد استفاده، فشار لازم را ندارد .

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

تمرین8 - حرکت جلو بازو با کش :

روی یک صندلی بنشینید و مطابق شکل حرکت را انجام دهید. دقت کنید قسمت سرشانه تا بازو به بدن چسبیده و ثابت است و فقط از مچ دست تا آرنج حرکت دارد.

آموزش تمرین با کش ورزشی

آموزش تمرین با کش ورزشی

این تمرینات برای کل بدن می باشد و ماهیچه های اصلی بدن را درگیر میکند. میتواننید این برنامه تمرینی را 3 تا 4 روز در هفته انجام بدهید. البته این نمرینات خیلی ساده هستند تمرینات پیشرفته و تخصصی در مقالات بعدی ارائه می گردد.

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

    • امتیاز :
    • 5
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/01/18
  • تعداد مشاهده : 43212 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید