روانشناسی

راههای تشخیص دروغ

9 ترفند برای این که بفهمید چه کسی به شما دروغ می‌گوید

افرادی همچون ماموران پلیس، وکلا، قضات و روانشناسان به دلیل شغل‌شان عموماً برای تشخیص دروغ از واقعیت آموزش دیده‌اند. البته شما نیز می‌توانید با استفاده از یافته‌های روانشناسی در این باره اطلاعاتی کسب کنید. این اطلاعات به بسیاری از انتخاب‌ها و تصمیم‌های شما جهت می‌دهد.
ادامه مطلب

چگونه مثبت فکر کنید

چگونه به زندگی امیدوار باشیم وقتی در شرایط بدی قرار داریم

هر کسی در زندگی ممکن است شرایطی مانند شکت عشقی، از دست دادن عزیزان، بی‌کاری، بیماری یا .... را تجربه کرده باشد؛ بسیار مهم است که در این لحظات بتوانیم راه­هایی را برای مثبت نگاه کردن به زندگی، بیابیم. شاید کارهایی مثل مدیتیشن، یوگا و ... به شما پیشنهاد شود اما نکات زیر خیلی مهم و کمک کننده هستند.

ادامه مطلب

دوستی با افسردگی؛ با دوست افسرده‌تان چه رفتاری کنید؟

با دوست و نزدیکانمون که افسرده هستند چطور رفتار کنیم

برای مقابله با افسردگی نزدیکان، دوستی و مهربانی با اشخاص افسرده و مبارزه با افسردگی آن‌ها راه‌هایی وجود دارد که ممکن است آن‌ها را ندانید. اگرچه این‌ها راه های نجات از افسردگی نیستند، شما هم داروهای ضد افسردگی نیستید. اما اگر نشانه های افسردگی شدید را در نزدیکان‌تان می‌بینید می‌توانید این توصیه‌ها را به کار بگیرید تا به شما و ایشان سخت نگذرد.
ادامه مطلب

مدیتیشن چیست

تعریف مدیتیشن به زبان ساده به همراه فواید آن

آیا تا بحال مدیتیشن انجام داده ید؟ شاید فکر میکنید این کار برای شما سخت و بی نتیجه باشد. اکثر بزرگان و افرادی که قدرت جذب بالایی دارند و کسانی که در کارهای بزرگ موفق عمل میکنند، از تکنیک های مدیتیشن استفاده می کنند. اگر میخواهید با مفهوم مدیتیشن و مراقبه و اثرات آنها آشنا شوید در این مقاله همراه ما باشید.

ادامه مطلب

ریلکسیشن در طبیعت

این روش برای ریلکس شدن خیلی راحت است

اگر روز پر فشاری را گذرانده اید و احساس میکنید اضطراب دارید و نمی توانید تمرکز کنید باید دقایقی را به خودتان برای آرامش اختصاص دهید و استراحتی هر چند کوتاه به مغز و بدنتان بدهید. ریلکس کردن شرایط و قوانین خودش را دارد ولی باید با امکانات و شرایط موجود سطحی از ریلکسیشن را انجام داد. شاید خیلی ها مراحلرا برای ریلکسیشن سخت میکنند بطوریکه خیلی ها منصرف میشوند. ریلکس شدن یعنی رهایی از تنش ها، فکرها و اضطراب ها و...لزفا این مقاله را دنبال کنید 

ادامه مطلب

 آموزش مدیتیشن

مراحل ساده مدیتیشن در خانه برای آرامش بیشتر

مدیتیشن به شما کمک میکند تا تمرکز خودرا افزایش دهید و در مواقع بحرانی، آرامش درونی خود را حفظ کنید. اگر یک مبتدی هستید با قدمهای کوچک، مدیتیشن در خانه را آغاز کنید و دستورالعمل های ساده مدیتیشن را انجام دهید. از خودتان انتظار نداشته باشید که در مراحل اول، پیشرفت کنید اما بدانید با تمرین بیشتر پیشرفت خواهید داشت. درذیل نکاتی برای انجام مدیتیشن آورده ایم که زندگی شما را بهبود خواهند بخشید.

ادامه مطلب

شکست در امتحان

چگونه با شکست در امتحان مواجه شویم

همانطور که می دانید شکست همیشه یکی از اصول مهم موفقیت در زندگی محسوب می شود. اکثر افراد شکست در امتحان یا آزمون را تجربه کرده اند و برای برخی افراد کنار آمدن با این موضوع بسیار مشکل است. تنها کسانی می توانند بر شکست ها و مشکلات پیش آمده خود غلبه کنند که دارای روحیه قوی و  اعتماد به نفس بالا هستند.
ادامه مطلب

بالا بردن اعتماد به نفس

8 راه ساده برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس در افراد، نیروی مثبت ایجاد میکند. اعتماد به نفس میتواند زندگی شخص را دچار تحول کند و یک تغییر 180 درجه ای در او بوجود آورد. اما چگونه اعتماد به نفس را در خودمان افزایش دهیم. شاید در ظاهر خیلی سخت بیاید ولی کافی است تصمیم بگیرید و اولین اقدام را انجام دهید. در اینجا 8 تکنینک برای بالا بردن اعتماد به نفس را آورده ایم.
ادامه مطلب