سلامت عمومی

انواع گروه خون

چه گروهایی می توانند به هم خون بدهند و بگیرند ؟

اول از هر چیز، باید گروه خونی خود را بدانید. اگر نمیدانید با یک آزمایش ساده خون خیلی سریع به شما میگویند، گروه خونی شما کدام است. دانستن گروه خونی واقعا لازم و حیاتی است. امروزه خیلی از توصیه های تغذیه و سلامت بر اساس گروه خون انجام میشود. در این مقاله ما میخواهیم به شما بگوییم، هر گروه خونی به کدام گروه ها می توانند خون بدهند و بگیرند.
ادامه مطلب

علائم کرونا

علائم ابتلا به ویروس کرونا طبق گفته های سازمان بهداشت جهانی چیست ؟

همانطور که میدانید ویروس کرونا یا کوید19 در پایان سال 2019 در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و الان که این مقاله در حال نوشتن است تقریبا در تمام کشورها منتشر شده است. اگر میخواهید بدانید که سازمان بهداشت جهانی چه علائمی را برای ویروس جدید کرونا اعلام کرده است، با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

توصیه های بهداشت جهانی

توصیه های مهم درباره محافظت در برابر ویروس کرونا طبق سازمان بهداشت جهانی

این مقاله از روی سایت سازمان بهداشت جهانی ترجمه شده است. علائم کرونا و توصیه های محافظت در برابر ویروس کرونا یا کوید 19، طبق آخرین شواهد و تحقیقات علمی روی سایت سازمان بهداشت جهانی به روز میشود و ما هم سعی میکنیم یافته های جدید را در این مقاله قرار دهیم.
ادامه مطلب

تقویت سیستم ایمنی بدن

راههای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا

در این روزها که همگی در حال مبارزه با ویروس کرونا هستیم، پیشنهاد های زیادی می بینیم مبنی بر اینکه چه کاری انجام دهیم تا بدن قوی تری داشته باشیم که بتوانیم در برابر این ویروس چینی کرونا دوام بیاوریم، ما هم سعی کردیم از منابع مختلف، راههای موثر را برای شما جمع آوری کنیم.
ادامه مطلب

افزایش یادگیری

راهها و ترفندهایی جالب برای افزایش یادگیری

شاید برایتان جالب باشد که با یکسری از کارهای ساده و ترفندهای کاربردی بتوانید کارایی حافظه تان را افزایش بدهید. برای تقویت حافظه و افزایش یادگیری با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

علت خستگی چیست

آیا علل خستگی را میشناسید

خستگی اصطلاحی است که برای توصیف احساس بی‌حالی و کمبود انرژی به کار برده می‌شود. خستگی با خواب آلودگی تفاوت دارد، وقتی کسی خسته باشد هیچ انگیزه و انرژی‌ای ندارد، اما خواب آلودگی تنها یکی از نشانه‌های خستگی است. خستگی می‌تواند نتیجه طبیعی یک شیوه زندگی ناسالم باشد، همچنین خستگی یکی از علامت‌های بسیار معمول بعضی از بیماری‌ها است.

ادامه مطلب

روش‌های پیشگیری از آلزایمر

چگونه از ابتلا به آلزایمر جلوگیری کنیم

برای پیشگیری از آلزایمر اقدامات بسیاری وجود دارد که می‌توانید انجام بدهید. اقداماتی که به مغز شما کمک می‌کند کمتر مستعد زوال باشد. اما این را هم باید بدانید که هیچ گاه نمی‌توان به طور قطع از این بابت آسوده بود. مواظب باشید... آلزایمر در کمین شماست!

ادامه مطلب

نکات مهم در سفر

نکات مهم وضروری برای اینکه سلامت سفر کنید

اگر برای سفر در تعطیلات آماده می‌شوید باید سلامت جسمی خود را نیز در نظر داشته باشید تا بتوانید اوقات لذت بخشی را بگذرانید و به بیماری دچار نشوید. مسافرت در ایام تعطیل، حس شادمانی را بیشتر می‌کند. حتی بعضی از مطالعات حاکی از آن هستند که سفر در تعطیلات، می‌تواند میزان مرگ و میر را در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی کمتر کند. اما چه نکاتی برای یک سفر امن و سلامت مهم هستند؟
ادامه مطلب

آموزش CPR به صورت فیلم

آموزش CPR به صورت فیلم

احیا قلبی ریوی یا همان سی پی آر CPR کار خیلی سختی نیست و هر شخصی قادر به انجام آن است باید بدانید که احیا قلبی در بزرگسالان با نوزادان و کودکان فرق دارد. برای انجام سی پی آر کافی است مراحل را پشت سر هم اجرا کنید البته در کمال آرامش و تمرکز. بله شما میتوانید با این کار زندگی دوباره به شخصی بدهید. که خیلی لذت بخش است.
ادامه مطلب

احیا قلبی CPR

چگونه احیا قلبی- ریوی (CPR) انجام دهیم

انجام سی پی آر(CPR) یا احیا قلبی ریوی می تواند شانس زنده ماندن و نجات فرد از ایست قلبی را دو یا سه برابر بیشتر کند. اگر زمانی با مصدومی رو به رو شدید که دچار حمله قلبی و به دنبال آن ایست تنفسی شده است سعی کنید ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و سپس با انجام CPR جان او را نجات دهید. اگر از آن دسته افراد هستید که نمی دانید CPR چیست و چه کاری در چنین مواقعی باید انجام دهید در ادامه مطلب با ما همراه باشید و با این نکات ضروری آشنا شوید. 

ادامه مطلب