16 درمان گلو درد با گیاهان دارویی

درمان گیاهی گلو درد
گلو درد، در فصل پاییز و زمستان شایع تر است و همیشه لازم نیست برای یک گلودرد ساده، داروهای شیمیایی مصرف کرد. اگر می دانید که گلو درد شما شروع بیماری سرماخوردگی است یا به علت سرما و خشکی هوا دچار گلو درد شده اید، روش های درمان خانگی خوبی وجود دارد که خیلی آسان، ارزان و همچنین موثر در درمان گلو درد هستند. قرقره کردن یک روش قدیمی و عالی می باشد که هنوز هم پزشکان آن را توصیه می کنند.

درمان گلو درد با گیاهان دارویی

راه های درمان به روش طب ستنی

درمان گلو درد با آب نمک گرم :

درمان گیاهی گلو درد

یک چهارم قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب گرم بریزید. اگر محلول دهانشویه دارید 1 قاشق چایخوری در آن بریزید، زیرا قدرت ضدعفونی کردن آن، بالا می رود. این محلول را آخر شب قبل از خواب قرقره کنید.

درمان گلودرد با لیمو ترش :

درمان گیاهی گلو درد

یک قاشق چای خوری آب لیموی تازه را به یک فنجان آب ولرم اضافه نموده و آن را قرقره کنید. این محلول باعث کاهش تورم و التهاب در گلو می شود. ایجاد محیط اسیدی، محلی ناامن برای باکتری ها و ویروس ها می شود.

درمان گلودرد با محلول زنجبیل، عسل و لیمو :

درمان گیاهی گلو درد

یک قاشق چای خوری زنجبیل تازه رنده شده را در فنجان بریزید(یا یک دوم قاشق چای خوری پودر خشک زنجبیل)، یک قاشق چای خوری عسل روی آن بریزید. سپس نصف فنجان را با آب گرم و نصف دیگر را با آب لیموی تازه پر کنید. حالا قبل از اینکه سرد شود آنرا قرقره نمایید یا آن را جرعه جرعه بنوشید تا بخوبی گلوی شما را پوشش دهد.

درمان گلو درد با محلول گرم فلفلی :

درمان گیاهی گلو درد

یکی از خواص فلفل قرمز کاهش درد و مبارزه با التهاب است. مقداری فلفل قرمز هندی( به اندازه 5 بار پاشیدن ) را داخل آب گرم بریزید و هر 15 دقیقه یکبار قرقره کنید تا اثر آن را ببینید.

درمان گلودرد با مریم گلی :

درمان گیاهی گلو درد

گیاه مریم گلی می تواند گلو درد و گرفتگی بینی را تسکین دهد. یک قاشق چای خوری مریم گلی را در فنجان بریزید، یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و سه هشتم فنجان سرکه و یک هشتم فنجان آب اضافه کنید. حالا محلول بدست آمده را قرقره نمایید.

درمان گلو درد با زردچوبه :

درمان گیاهی گلو درد

زرچوبه یک آنتی اکسیدان قوی است و دانشمندان معقدند که زردچوبه توانایی مبارزه با انواع بیماری ها را دارد. یک دوم قاشق چای خوری زردچوبه و یک دوم قاشق چای خوری نمک را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و آنرا قرقره کنید.

درمان گلو درد با آب سبزه گندم :

درمان گیاهی گلو درد

یکی از درمان های خوب برای گلو درد است. آب سبزه گندم باعث توقف رشد باکتری ها در گلو می شود. آب جوانه سبز شده گندم را به مدت 3 تا 5 دقیقه در دهان نگه دارید . تحقیقات نشان داده این محلول، لثه های ضعیف را احیا کرده و درد دندان را کاهش می دهد.

درمان گلو درد با چای میخک :

درمان گیاهی گلو درد

یک تا 3 قاشق چای خوری پودر گل میخک را به آب اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید سپس قرقره کنید. این چای دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی می باشد که می تواند به آرامش و بهبودی گلو کمک کند.

درمان گلو درد با آب گوجه فرنگی :

درمان گیاهی گلو درد

برای تسکین علائم گلودرد و بهبودی سریع، با مخلوطی از یک دوم فنجان آب گوجه فرنگی و یک دوم فنجان آب گرم بعلاوه 10 قطره سس قرمز تند قرقره کنید.

درمان گلودرد با چای سبز :

درمان گیاهی گلو درد

چای سبز به طور طبیعی یک آنتی بیوتیک است. یک فنجان چای سبز، دم کرده و آنرا قرقره نمایید.

درمان گلو درد با سرکه سیب :

درمان گیاهی گلو درد

اگر شما سرفه خشک دارید و در گلوی خود احساس خشکی می کنید یک بطری محلول سرکه سیب درست کنید به این صورت که یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری نمک در یک لیوان آب گرم حل کنید و چند بار در روز قرقره کنید. یا می توانید یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک چهارم فنجان عسل طبیعی، مخلوط کرده و هر چهار ساعت یکبار یک قاشق غذا خوری از آن را میل کنید.

درمان گلو درد با گیاه خوک طلایی :

درمان گیاهی گلو درد

قرقره با این محلول، گلو درد شما را بهبود می دهد. یک و یک دوم (1/2 1) قاشق چایخوری از گیاه خوک طلایی را در یک لیوان بزرگ آب ولرم حل نموده و قرقره نمایید.

درمان گلو درد با اکیناسه :

درمان گیاهی گلو درد

گیاه اکیناسه را قاتل ویروس ها می دانند. دو قاشق چای خوری تنتور اکیناسه را با یک فنجان آب مخلوط کرده و قرقره نمایید. سه بار در روز این کار را تکرار نمایید. علاوه بر کاهش درد، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و با عفونت ها مبارزه می کند.

درمان گلو درد با سقز :

درمان گیاهی گلو درد

شما می توانید با این روش فرایند بهبودی خود را سرعت دهید. چند قطره تنتور سقز را با یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و می توانید تا شش بار در روز قرقره کنید.

درمان گلو درد با شیرین بیان :

درمان گیاهی گلو درد

ریشه شیرین بیان می تواند گلودرد را تسکین دهد و سرفه های عمیق ریوی را درمان کند. یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که بیماران پس از عمل با قرقره کردن ریشه شیرین بیان درد گلویشان کاهش یافته است. یک قاشق چایخوری عصاره شیرین بیان یا پودر آن را با یک لیوان بزرگ آب مخلوط کرده و قرقره نمایید.

درمان گلودرد با چای تمشک :

چای گیاهی گلو درد

درمان گلودرد با چای تمشک، یک درمان خانگی قدیمی است. آنها معتقد بودند چای تمشک بیماری ها را از آنفلوآنزا گرفته تا زخم های باز را خوب می کند.برای درست کردن آن یک فنجان آب جوش را روی دو قاشق چایخوری برگ خشک شده آن می ریزیم و ده دقیقه صبر می کنیم سپس آنرا صاف کرده و قرقره می کنیم.

منبع : گروه ترجمه چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1396/07/15
  • تعداد مشاهده : 10699 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.