برای لاغری از این 9 چربی سوز طبیعی کمک بگیرید

چربی سوز طبیعی

اگر دنبال یک راه سالم برای لاغری و کاهش وزن هستید باید در کنار فعالیت بدنی و مصرف غذای سالم از چربی سوز طبیعی استفاده کنید. این ادویه‌ها و گیاهان، اثرات چربی سوزی دارند و باعث افزایش سوخت و ساز شما می شود. پس در وعده های غذایی و میان وعده ها از این چربی سوز ها میل نمایید. 

9 چربی سوز طبیعی

نوشیدنی های چربی سوز :

1- قهوه سبز GREEN COFFEE BEAN

چربی سوز طبیعی

عصاره دانه قهوه سبز به افزایش سوخت و ساز در سلول‌های ما کمک می کند، که به آن فرآیند گرمازایی بدن می گویند و باعث سوزاندن چربی برای تولید انرژی می شود. دانه های قهوه سبز هم چنین دارای سطح بالایی از اسید کلروژنیک است. مطالعات نشان میدهند که این ممکن است باعث جذب کربوهیدراتها در فرآیند گوارش شود، که در نتیجه باعث کاهش مقاومت انسولین و از بین بردن چربی می شود.

2- چای سبز green tea

چربی سوز قوی

بر طبق مقاله منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، چای سبز باعث فعال شدن فرآیند چربی سوزی در بدن می شود.

ادویه جات چربی سوز :

3- زیره سبز CUMIN

چربی سوز قوی

بر طبق مطالعات پزشکی دانشگاه شهید صدوقی ایران، این ادویه سبز می تواند به شما برای کم کردن وزن، کاهش چربی بدن و افزایش بهبود سطح کلسترول بالا کمک کند. آزمایشات نشان می دهند که این ادویه می تواند تا سه برابر به کاهش چربی بدن کمک کند.

4- زردچوبه TURMERIC

چربی سوز طبیعی

کرکومین، ماده موجود در زردچوبه می تواند شکل بافتهای چربی را با توقف رگ های خونی مورد نیاز برای شکل دهی به بافت های چربی کاهش دهد. کرکومین ممکن است بر متابولیسم چربی که باعث کاهش چربی و در نهایت کاهش وزن بدن شود، اثر بگذارد.

5- زنجبیل GINGER

چربی سوز قوی

زنجبیل اثر گرمازایی بر روی بدن دارد. به این معنی که زنجبیل دمای داخلی بدن را به اندازه ی کافی برای سوخت بیشتر کالری و استفاده بیشتر انرژی بالا می برد. مصرف زنجبیل به دستگاه گوارش برای افزایش سوخت و ساز کمک می کند.

6- دارچین CINNAMON

چربی سوز قوی

یک ادویه دیگر با خصوصیات گرمازایی، دارچین است که ممکن است حتی به سوزاندن چربی های اطراف اندام شما کمک کند، اگرچه هنوز آزمایشات بیشتری برای اثرپذیری آن صورت نگرفته است.

 

گیاهان و سبزیجات چربی سوز :

7- شنبلیله FENUGREEK

چربی سوز قوی

شنبلیله به توازن سطح گلوکز خون کمک می کند. دانه های شنبلیله شامل فیبر و دیگر مواد شیمیایی است که به کاهش جذب کربوهیدرات ها و قندهای بدن کمک می کند. این کار به کاهش قند خون و ذخیره سازی چربی کمک می کند. هم چنین به سوخت و ساز چربی ها و استفاده از آنها به عنوان انرژی به جای ذخیره سازی کمک می کند.

8- سیر GARLIC

چربی سوز قوی

سیر نیز یکی از غذاهای گرماسوز است که نه تنها دارای این خواص می باشد، بلکه تحقیقات نشان می دهد که باعث کاهش فشار خون میشود که می تواند به جلوگیری از مقاومت به انسولین (که از سوخت و ساز قند بدن جلوگیری می کند) کمک کند.

9- فلفل CHILLIES

چربی سوز قوی

به عنوان یک تقویت کننده قوی در فرآیند سوخت و ساز است ، فلفل همچنین می تواند به سوخت چربی با افزایش گرامازایی در بدن کمک کند.

ترجمه مقاله http://www.womenshealthmag.co.uk

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

  • نویسنده : عارفه آشتیانی
    • امتیاز :
    • 7
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1397/04/02
  • تعداد مشاهده : 31886 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.