چه گروهایی می توانند به هم خون بدهند و بگیرند ؟

انواع گروه خون
اول از هر چیز، باید گروه خونی خود را بدانید. اگر نمیدانید با یک آزمایش ساده خون خیلی سریع به شما میگویند، گروه خونی شما کدام است. دانستن گروه خونی واقعا لازم و حیاتی است. امروزه خیلی از توصیه های تغذیه و سلامت بر اساس گروه خون انجام میشود. در این مقاله ما میخواهیم به شما بگوییم، هر گروه خونی به کدام گروه ها می توانند خون بدهند و بگیرند.

انواع گروه خون :

همانطور که در شکل میبینید  8 گروه خونی وجود دارد. آ مثبت، بی مثبت، آ-بی مثبت، آ منفی، بی منفی، آ-بی منفی، اُ مثبت و اُ منفی

انواع گروه خون

چه گروه هایی می توانند به هم خون بدهند :

در اینجا برای شما هم جدول گیرنده و دهنده خون را قرار داده ایم و هم فیلمی که نشان میدهد هر گروه خونی به کدام نوع میتواند خون بدهد.

انواع گروه خون

خوب با توجه به جدول، کاملا مشخص است هر گروه خونی به کدام گروه میتوند خون بدهد و یا برعکس هر گروه خونی از کدام گروه ها میتواند خون بگیرد. بطور مثال کسی که گروه خونی اش، اُ منفی است می تواند به همه ی گروه های خونی، خون بدهد. اما همین فرد فقط می تواند از فردی که گروه خونی اُ منفی دارد، خون بگیرد.

در فیلم زیر میتوانید ببینید هر گروه خونی به کدام گروه ها میتوانند خون بدهند:

منبع : سایت چی نیاز داری

کپی برداری با ذکر لینک سایت مجاز است

    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/02/05
  • تعداد مشاهده : 1602 بار
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید


نکته مهم: اگر چه مطالب سایت از منابع معتبر، ترجمه و تولید میشوند اما توصیه های سلامت و تغذیه، جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند.