علائم بیماری ها

علل و درمان زخم معده

چرا زخم معده می گیریم + درمان های طبیعی

بیماری زخم معده به ضایعات مخاطی عود کننده معده، پیلور، مری و دوازدهه اطلاق می‌شود که عموماً با خونریزی و انسداد معده همراه است. اگر چه این بیماری مرگ و میر بالایی ندارد، اما با توجه به شیوع 11 تا 12 درصدی آن، پیامدهای روانی، اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.
ادامه مطلب

علت سنگ کیسه صفرا

با علل و درمان سنگ کیسه صفرا آشنا شوید

سنگ کیسه صفرا یکی از بیماری‌های شایعی است که شیوع آن در کشورهای مختلف، متفاوت است. حدود 10 تا 15 درصد جمعیت بزرگسال در جوامع غربی مبتلا به سنگ کیسه صفرا هستند. در پی صنعتی شدن جوامع و افزایش عوامل خطر ایجاد سنگ‌های صفراوی، شیوع سنگ‌های صفراوی کلسترولی افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

ادامه مطلب

عوارض دیابت

عوارض خطرناک دیابت را جدی بگیرید

اگر مقدار گلوکز یا قند خون برای مدت طولانی در سطح بالایی بماند، می‌تواند سبب عوارض مرتبط با دیابت مانند بیماری‌های چشم، بیماری‌های کلیوی، آسیب‌های عصبی، بیماری‌های قلبی و مشکلات گردش خون شود. افزایش گلوکز خون همچنین موجب افزایش خطر عفونت شده و سرعت بهبودی پس از عفونت را نیز کاهش می‌دهد. از این رو آشنایی هر چه بیشتر با عوارض دیابت لازم است.
ادامه مطلب

علائم دیابت

با علل و علائم دیابت بیشتر آشنا شوید

دیابت به شرایطی گفته می‌شود که مقدار گلوکز (قند) در خون بسیار بالا باشد. گلوکز اصلی‌ترین منبع انرژی در بدن انسان است. اما هنگامی که میزان گلوکز در خون، برای مدت طولانی بسیار بالا باشد، می‌تواند به اندام‌های خاصی از بدن صدمه وارد کند. از آنجایی که این بیماری بدون درد شروع میشود و علائم پنهانی دارد باید با این بیماری بیشتر آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.
ادامه مطلب

حمله قلبی در زنان

چرا حملات قلبی در زنان شایع شده است

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که اکثر زنان جوانی که به دلیل حملات قلبی در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، به احتمال زیاد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای هستند که خطر ابتلا به حمله قلبی را در آنها افزایش می‌دهد و همچنین احتمال اینکه این زنان تحت درمان قرار بگیرند از مردان کمتر است.

ادامه مطلب

درمان یبوست

چه کار کنیم تا دچار یبوست نشویم مخصوصا در ماه رمضان

یبوست یکی از مشکلات شایع روزه داران است و به دلیل تغییر در رژیم غذایی و مصرف نکردن آب و مایعات طی ساعت های طولانی، بدن دچار به هم ریختگی در گوارش میشود.  البته باید بدانید با رعایت رژیم غذایی مناسب این مشکل قابل حل و درمان است. در این مقاله پس از بررسی دلایل و علایم، راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل پیشنهاد شده است.

ادامه مطلب

آلزایمر چیست و چه علایمی دارد؟

شما هم باید علت و نشانه های آلزایمر را بدانید

بیماری آلزایمر این روزها تبدیل به یکی از ترسناک‌ترین بیماری‌های دنیا شده، شیوع آلزایمر در جوانان و سالمندان، نقش ژنتیک در آن، درمان‌ناپذیر بودنش و عاقبتی که اشخاص مبتلا دچارش می‌شوند همه دست به دست هم داده تا همه در پی فهمیدن هر چه زودتر علایم آن و اقدام مناسب باشند. ما هم امروز انواع علایم آلزایمر را بررسی خواهیم کرد.
ادامه مطلب

حساسیت فصلی

آیا میتوان آلرژی فصلی را کنترل و پیشگیری کرد؟

 اگر شما از دسته آدم‌هایی هستید که حساسیت و آلرژی فصلی دارید،فصل بهار، این فصل زیبا می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد. گرده‌افشانی و تولید مثل گیاهان از اواخر اسفند و اوایل فصل بهار شروع می‌شود. دانه گرده بسیار ریز است و می‌تواند در هوا پراکنده شده و وارد سیستم تنفسی افرادی شود که به این مواد حساسیت دارند و در بدنشان اختلالات عمده‌ای را ایجاد کند.

ادامه مطلب

علائم بیماری ام اس

علائم شایع بیماری ام اس در زنان و زایمان

بیماری ام اس یا اسکلروز متعدد (به انگلیسی Multiple sclerosis) یک بیماری خود ایمنی است که در آن سلول‌های ایمنی بدن به صورت غیرطبیعی به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) آسیب می‌رسانند. شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان است.
ادامه مطلب

بیماری تیروئید

بیماری تیروئید چیست

در مقاله کار غده تیروئید چیست با عملکرد غده تیروئید آشنا شدید. هر فرد سالمی دارای غده تیروئید است که وظایف مهمی را در بدن به عهده دارد. پس اینکه بگوییم من تیرویید دارم، اشتباه است چون همه تیروئید دارند. مقوله بیماری تیروئید مربوط به اختلال در عملکرد این غده میباشد. در این مقاله سه بیماری شایع غده تیروئید را مطرح میکنیم.
ادامه مطلب